Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
wydzielone z wątku o "Bruno"

Artemis napisał(a):Po pierwsze, aby rozmawiać o potencjale filmu, o samej koncepcji, nie trzeba go znać; po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

Z tego co piszesz widać, że nie znasz koncepcji, więc najpierw powinnaś obejrzeć film.

Homofobii nie trzeba zwalczać, jej się nie da zwalczyć, jeszcze zależy jak interpretujesz to pojęcie. Bo pedalstwo z natury jest obrzydliwe i jest to normalne, że budzi niechęć czy wstręt, a jeżeli brać pod uwagę pojęcie strachu przed homo, to prawie nikt się ich nie boi jako osób, bać się można 'ruchu gejowskiego', więc nie ma czego zwalczać.

Odpowiedz
dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne. przy czym od razu podkreślam asekuracyjnie, że w moim obrzydzeniu nie ma ani grama ideologii, jedynie estetyka zostaje poważnie zachwiana i robi mi się przez to niedobrze.

a tego bruna chyba sobie obejrze. kiedyś przy okazji:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne.
Oczywiście dwie całujące się laski to już zupeeeeełnie inna kwestia, nespa? ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
wiadomo. na dwie liżące się laski mógłbym patrzeć 5 godzin bez przerwy:)

Odpowiedz
Ronaldinho napisał(a):
Artemis napisał(a):Po pierwsze, aby rozmawiać o potencjale filmu, o samej koncepcji, nie trzeba go znać; po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

Z tego co piszesz widać, że nie znasz koncepcji, więc najpierw powinnaś obejrzeć film.
Koncepcja jest taka - facet udaje przegiętą ciotkę, spełnienie homofobicznych koszmarów, i wychodzi na ulicę. Tyle że z tego, co czytam, Cohen sobie trochę w dal popłynął. Ale to już inna sprawa.

Cytat:Homofobii nie trzeba zwalczać, jej się nie da zwalczyć, jeszcze zależy jak interpretujesz to pojęcie. Bo pedalstwo z natury jest obrzydliwe i jest to normalne, że budzi niechęć czy wstręt
Normalna za to jest bezpodstawna nienawiść (bo dla mnie okazywany publicznie wstręt dowodzi właśnie nienawiści - albo głupoty, jak kto woli) do drugiego człowieka? A pojęciem natury w dzisiejszych czasach nic wywalczyć nie można, tak wielorakie jest jej pojmowanie.

Cytat:a jeżeli brać pod uwagę pojęcie strachu przed homo, to prawie nikt się ich nie boi jako osób, bać się można 'ruchu gejowskiego'
Jeśli nic się o owym ruchu nie wie...
Mała dygresja: to nie jest ruch gejowski, tylko LGBT (LGBTQIA najlepiej)... Nie samymi gejami Organizacje stoją. Wprost przeciwnie...

Cytat:więc nie ma czego zwalczać.
Jak to nie ma? Kamieniem wciąż można dostać, z walizkami z domu polecieć. Nie żyjemy w West Hollywood...

Mental napisał(a):dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne.
Mental, piękno jest pojęciem względnym :P. (Np. większość ludzi twierdzi, że Tilda Swinton jest brzydka. Solo uważa, że piękna, ja, że brzydka, ale interesująca. Gusta). Poza tym myśleć to sobie możesz - ja sobie np. myślę, że jedzenie flaków jest ble, ale przecież nie wyśmiewam moich sąsiadów, że je jedzą. Ani nie pokazuję ich palcem. Ani nie obrzucam kamieniami. Itd.

Wracając do tematu: reakcje ludzi na osoby LGBT są czasami tak kuriozalne, że naprawdę temat prosi się o Borata 2. Jednocześnie są to sprawy na tyle delikatne, że o potknięcie łatwo. Dlatego jest to ważny film i... Może ja już skończę uzasadniać, czemu się ratuję przed posądzeniem o offtopa? :)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Mental, piękno jest pojęciem względnym.

może dla ciebie. dla mnie piękne są kobiety, obojętnie czy oglądane pojedynczo czy w większych skupiskach:) faceci nie są piękni ani w pojedynkę ani parami. parami zwłaszcza:)

Odpowiedz
Cytat:dla mnie piękne są kobiety
Nie gadaj - wszystkie??:)

Odpowiedz
Artemis napisał(a):po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

To teraz pojechałaś :) Homofobii nie trzeba zwalczać, po coś mamy tą cholerną wolność słowa i mi nie musi się podobać homoseksualizm, mogę go krytykować i ogólnie nie lubić. To mnie najbardziej wkurza w ruchach gejowskich chcą mi zakazać nie lubienia czegoś. To może założę komitet obrony brukselki i karzę wszystkim ją lubić, bo brukselkofobie trzeba zwalczać?
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Nie gadaj - wszystkie??:)

wszystkie z wyjątkiem cameron diaz:)

Odpowiedz
Cytat:Homofobii nie trzeba zwalczać, po coś mamy tą cholerną wolność słowa i mi nie musi się podobać homoseksualizm, mogę go krytykować i ogólnie nie lubić. To mnie najbardziej wkurza w ruchach gejowskich chcą mi zakazać nie lubienia czegoś
No i to jest niezrozumienie pojęcia tolerancji jako takiej - nielubić to sobie możesz, póki nie dyskryminujesz, nie wyzywasz, nie pokazujesz palcem, nie używasz przemocy. Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku, mówi, że pedałom to trzeba pałą, a lesbijkom potrzebni prawdziwi mężczyźni, to już nie jest wolność słowa, tylko chamstwo.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):No i to jest niezrozumienie pojęcia tolerancji jako takiej

pojęcia tolerancji nie rozumieją również ruchy gejowskie czy jak to tam się nazywa i używają go w zupełnie fałszywym znaczeniu. gdyby się dowiedzieli, co to słowo naprawdę oznacza, przestaliby nim szafować.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):nielubić to sobie możesz, póki nie dyskryminujesz, nie wyzywasz, nie pokazujesz palcem, nie używasz przemocy.

Ale to jest albo chamstwo, albo w przypadku przemocy przestępstwo i na to są odpowiednie paragrafy, a ruchy gejowskie idą dalej i próbują mi wbić do głowy, że gej jest OK :) Nie mówiąc już o przewrażliwieniu środowiska i czasem wręcz histerycznych reakcji.

Artemis napisał(a):Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku,

Zauważ, że politycy używają języka rynsztoku w stosunku do wielu spraw, więc gdzie tu jest dyskryminacja? :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku, mówi, że pedałom to trzeba pałą

w pupe? ;)

Wybieralem sie do kina, ale zaczekam, az film pojawi sie na dvd. Po trailerze widac, ze SBC troche przeszarzowal z tanimi zagrywkami i calosc wyglada na bardzo marna prowokacje z mozliwymi kilkoma przeblyskami.
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Mental napisał(a):pojęcia tolerancji nie rozumieją również ruchy gejowskie czy jak to tam się nazywa i używają go w zupełnie fałszywym znaczeniu. gdyby się dowiedzieli, co to słowo naprawdę oznacza, przestaliby nim szafować.
Z tolerancją moim zdaniem jest OK, choć owszem, czasami myli się (obu stronom dyskusji) z akceptacją. Gorzej z mową nienawiści, bo tak często nazywa się zwyczajne chamstwo. Mowa nienawiści to już większe wyrafinowanie:)

Azgaroth napisał(a):Ale to jest albo chamstwo, albo w przypadku przemocy przestępstwo i na to są odpowiednie paragrafy, a ruchy gejowskie idą dalej i próbują mi wbić do głowy, że gej jest OK :)
Korzystają z wolności słowa - wolno im? Skoro ktoś uważa, że geje (i lesbijki, biseksualiści, osoby transpłciowe, interseksualne itd.) są OK, ale są dyskryminowani i trzeba o tym mówić, to... zabronisz im?:)

Cytat:Zauważ, że politycy używają języka rynsztoku w stosunku do wielu spraw, więc gdzie tu jest dyskryminacja? :)
No i każdy się zajmuje swoją działką - ktoś podniesie głos, że pan taki a taki chamsko się wyraził o dzieciach z zespołem Downa, ktoś inny skrytykuje dyskusję taką czy owaką. Tak w każdym razie powinno być - jak cię obrażają, to nie machasz ręką, bo przecież świat i tak jest niesprawiedliwy, tylko próbujesz coś zmienić.

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Z tolerancją moim zdaniem jest OK, choć owszem, czasami myli się (obu stronom dyskusji) z akceptacją.

ok, wyobraź sobie, że ktoś mówi, że chce być tolerowany. "mental, chcę, żebyś mnie tolerował". przecież to jest poniżające i dla mnie, i dla osoby, która zwraca się do mnie tymi słowami. tolerować to ja mogę smród z kanalizy albo mróz na dworze.

Odpowiedz
Nikt nie mówi: "Mental, chcę, abyś mnie tolerował", tylko "Mental, zajmij się własnym życiem - jeśli uważasz, że jak kogoś całuję to jest be, to nie patrz i już, weź nie marnuj energii i napisz tekst o Gorączce".

Bucho - za rozładowanie atmosfery wypiję z tobą specjalną kolejkę na zjeździe:)

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Nikt nie mówi: "Mental, chcę, abyś mnie tolerował"

no właśnie, że mówi. włączam tvn24, a tam biedroń albo jakaś szalona feministka: "tolerancja przede wszystkim", "chcemy być tolerowani" etc. równie dobrze mógłby powiedzieć "chcemy być traktowani jak psie odchody, bo w końcu tyle ich leży na ulicach i jakoś trza z tym żyć". tolerancja to najczęściej używane słowo w dyskusji homo kontra reszta świata.

Odpowiedz
Ale słowo "tolerować" nie występuje w codziennym dyskusji... Nie mówiąc już o tym, że ma znacznie dłuższą i chwalebniejszą tradycję niż to znaczenie, jakim ty się teraz posługujesz: że tolerować można odchody na chodnikach etc. Locke nie pisał o odchodach:)

Odpowiedz
Artemis, jeszcze parę takich postów kulą w płot i nie tylko Solo i Azgarotha będziesz miała na karku, ale mnie też :> Przemyśl to. Tymczasem Negrin out (do czasu ewentualnego seansu "Bruno").
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Artemis napisał(a):Nie mówiąc już o tym, że ma znacznie dłuższą i chwalebniejszą tradycję niż to znaczenie, jakim ty się teraz posługujesz

ja posługuje się znaczeniem etymologicznym, a nie filozoficznym. ideologie możesz dopisać do każdego słowa i potem wyjdzie, że zły to dobry, a dobry to zły.

Odpowiedz
No to ustalmy - "tolerować" znaczy "nie wtrącać się w nie swoje sprawy, póki w nas nie godzą". Tyle.

Koniec tematu, bo nas Negrin wyałtuje:)

Odpowiedz
Artemis napisał(a):No to ustalmy - "tolerować" znaczy "nie wtrącać się w nie swoje sprawy, póki w nas nie godzą".

nie, tolerować znaczy "wytrzymywać", "znosić", np. niedogodne warunki klimatyczne, odór z kibla albo smród spod pach w tramwaju.

"nie wtrącać się w cudze sprawy, dopóki w nas nie godzą" to zupełnie co innego. to zwykła przyzwoitość, z tolerancją niemająca nic wspólnego.

Odpowiedz
"Znoś to, że kocham facetów, choćby wywoływało to w tobie mdłości". Teraz jaśniej?

Przenieśmy się na PW, albo na gadu, naprawdę robimy się zabawni, Negrin mnie tu ałtowaniem straszy!

Odpowiedz
jeszcze w ramach uzupełnienia: ja na przykład toleruje widok dwóch całujących się facetów. niedobrze mi się robi, jak na nich patrzę, odczuwam wtedy poważne zachwianie estetyki, ale wytrzymuje to, znoszę i idę dalej. to jest właśnie tolerancja, a ja jestem jej żywym pomnikiem:)

Cytat:"Znoś to, że kocham facetów, choćby wywoływało to w tobie mdłości". Teraz jaśniej?

teraz super:)

Odpowiedz
Ale ja nie twierdziłam, Bartku, że ty akurat jesteś nietolerancyjny, wprost przeciwnie, inaczej byś nie kochał HBO:). Nie używasz obelżywych słów, zakładam, że nie śpiewałeś w tym roku wierszyków pod sejmem:). Jest wporzo!

NEGRIN, IDZIEMY STĄD

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon