Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
@Vesper

"Bycie leniwym, płaczliwym wiecznym dzieckiem jest zaprzeczeniem feminizmu, to tak jakby ktoś nazwał się elektrykiem, pomimo, że nie potrafi podłączyć kabla do wtyczki"

Czyli co, jebac wspolczesne, zafoszone third wave feminy?

Good (ok)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Crov napisał(a):Zdecydowana większość ludzi, która deklaruje nie bycie feminist(k)ą to nie są ludzie, którzy są przeciwko dostepowi kobiet do nauki czy pracy.

Ustalmy najpierw coś - ZDECYDOWANA większość ludzi w ogóle NIE utożsamia się z pojęciem feminizmu.

Zdecydowana większość ludzi popiera natomiast równe prawa, czyli dostęp do nauki, pracy etc.

Nieporozumienia zawsze wynikają z tego samego: z łączenia ideologii feminizmu III fali (który jest wysrywem marksizmu kulturowego) z liberalną koncepcją równych praw. To są dwie kompletnie różne rzeczy. I ludzie intuicyjnie to wiedzą.

Odpowiedz
Tyle krzyku, a przecież na koniec okazuje się, że kobiety są najszczęśliwsze właśnie w domu, z dziećmi.

Odpowiedz
(09-02-2018, 23:04)Kluski napisał(a): Tyle krzyku, a przecież na koniec okazuje się, że kobiety są najszczęśliwsze właśnie w domu, z dziećmi.

Kobiety narzucają sobie chory perfekcjonizm, więc nie potrafią być już szczęśliwe ani w domu, ani w pracy. Tak naprawdę przerażające jest to jak kobiety same siebie traktują i z czego są skłonne rozliczać całą resztę kobiet i matek - http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/polskie-matki-idealne-i-wsciekle-newsweek-pl,artykuly,416353,1.html

Odpowiedz
[Obrazek: DViEFlzVwAAFuKY.jpg]
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
(09-02-2018, 23:04)Kluski napisał(a): Tyle krzyku, a przecież na koniec okazuje się, że kobiety są najszczęśliwsze właśnie w domu, z dziećmi.

i dużym zapasie xanaxu i antydepresantów
Raven True

Odpowiedz
Chyba w jakies progresywnej, karykaturalnej wersji amerykanskiej suburbii.

Skad w ogole wzielas ten motyw dragow i antydepresantow? Rozumiem, ze 20-30 lat temu nasze matki/babki chodzily w stanie kompletnego uciorania, bo inaczej samoboj, a i wyjsc nie bylo gdzie, a w sklepach tylko ocet. Bzdura i tyle. Gdybym sie mial zreszta licytowac:

"According to a new Gallup report, which surveyed more than 323,500 American adults, a majority of working moms with kids under age 18 said they would prefer to stay at home and take care of their house and family."

https://www.google.co.uk/amp/amp.timeinc.net/fortune/2016/10/05/working-moms-stay-home

"The job that makes us happiest? Housewife. Survey finds stay-at-home mothers are more satisfied than any other profession"

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3634473/The-job-makes-happiest-Housewife-Survey-finds-stay-home-mothers-satisfied-profession.html#article-3634473
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Moim zdaniem feministki zbyt często popadają w seksizm. Często słyszałem z ich strony takie zdanie, że kobieta opiekująca się domem i dziećmi to leń, niedołęga i patologia. Że "prawdziwa" kobieta musi pracować.

I paradoks jest taki, że niby taka feministka walczy o wolność i prawa dla kobiet, ale... sama próbuje kobietom je odebrać - prawo do właśnie siedzenia w domu, opieki nad dziećmi, podczas gdy facet zajmuje się utrzymaniem. Szczególnie, że dla wielu kobiet bez wykształcenia dającego pracę, jeśli mają okrojony przedział możliwych zawodów... czasem bardziej atrakcyjne jest siedzenie w domu, pranie, prasowanie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi... Dla faceta z kolei ten plus, że może się zajmować na full karierą.

"Masz prawo do wolności... o ile będziesz robić to, co uważam za słuszne w MOJEJ ideologii". I dalej leci shaming. Niedawno rozmawiałem z jedną znajomą na ten temat i jak stwierdziłem - tylko i wyłącznie - że zajmowanie się domem i dziećmi też ma swoje plusy i niektóre kobiety to preferują - to nazwała mnie seksistą. A ja jej mówię: chwila, przecież ja jestem za wolnością dla kobiet, TY im ją próbujesz odebrać. No i zdębiała kompletnie.

No i taki układ "patriarchalny" wynikał z tego, że facet mógł pracując normalnie na jeden etat bez problemu wyżywić całą rodzinę. A zysk dla społeczności jest taki, że kobieta będąc cały czas w domu, może statystycznie lepiej wychowywać dzieci niż para, która pracuje na 1+ etatu (szczególnie jak dochodzą jakieś nadgodziny itede). I to jest inwestycja w nowe pokolenie.
Nie mówię, że to lepsza opcja, tylko że obie mają swoje plusy i minusy.

Wczoraj w pubie usłyszałem takie zdanie, że porażka Korwina w wyborach nie miała NIC wspólnego z jego kontrowersyjnymi wypowiedziami - że te teksty o Hitlerze, kobietach i niepełnosprawnych w ogóle nie wpłynęły na jego wynik. I że w kolejnych wyborach Korwin przejmie wyborców Kukiza i wejdzie do sejmu z bardzo dobrym wynikiem (około 10%).

Sam się z powyższym kompletnie nie zgadzam, ale ciekaw jestem, co uważacie na ten temat?
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Korwin jak dla mnie jest skończony w Polskiej polityce. Wiadomo, że jeszcze sporo czasu do wyborów, mają dotacje, więc pewnie będą jakieś spoty, itp, ale z Korwina się zwyczajnie wyrasta. To taki ekscentryczny Pan w muszce, którego wypowiedzi są dosyć celne, fajnie się słucha jak orze debili w parlamencie europejskim, ale jednak w 90% niemożliwe do zrealizowania. Poza tym, wydaje mi się, że on woli gonić zajączka niż go złapać.

Wcześniej miał jeszcze Wiplera, który był mocno medialny i potrafił ładnie, merytorycznie zaorać. Teraz z czym do ludzi? Berkowiczem?
Jak dla mnie wynik 4.76% to było opus magnum Janusza. Chciałbym się mylić, wtedy sejm byłby dużo ciekawszy, ale NOPE.

Inna sprawa, że zwiedzeni Kukizem, który w 85-95% nadstawia dupę PiSowi, a jedyni sensowi posłowie, albo nie żyją (Wójcikowski), albo zostali wyrzuceni (Liroy), gdzieś muszą przejść...
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(10-02-2018, 01:59)Vesper Lynd napisał(a):

W tym wypadku wystarczy akurat kołek osinowy. 

*

https://wpolityce.pl/swiat/380796-przerazajace-tlum-muzulmanow-przemaszerowal-przez-berlinskie-metro-krzyczac-allahu-akbar-europa-jest-skolonizowana-wideo

#NieJestemLewakiem

Odpowiedz
Feminizm nienawidzi też białych kobiet - LOL :D

Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(10-02-2018, 01:59)Vesper Lynd napisał(a):

Skąd u was ta pogarda dla reszty kobiet?
Jak nie podziela i nie wciela w życie waszych ideałów to zaraz - głupia cipa, leniwa krowa, nic jej się nie chce i jedzie na prochach.
Bijecie na głowę tych wstrętnych, patriarchalnych samców.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Już Rolling Stonesi śpiewali "Valium - mały pomocnik mamusi."

Nie ma to jak odwracać kota ogonem. A kiedy to kobiety nie pracowały? dawniej pracowały nie tylko kobiety, ale również dzieci, ale lepiej klepać za Korwinem, że dawniej kobiety nie pracowały. Wystarczy prześledzić historię - poza niewielkim procentem arystokratek, pracowały chłopki, niewolnice, służące, mieszczki. Jeszcze przed wojną w Polsce,   kobiety, które dopiero co urodziły, w te dni kiedy szły odrabiać pole u pana, musiały zostawiać niemowlęta w specjalnym pomieszczeniu, w południe zwalniano je na chwilę, aby nakarmiły  dzieci i z powrotem na pole do wieczora, to opowiadał mi starszy pan na wsi o życiu swojej matki przed wojną.
Raven True

Odpowiedz
Think again, sunshine:

Taki Zojdberg x 3. Oczywiscie Zojdberg jest w chu bardziej niebezpieczny niz taki komunistyczny baran z wywiadu o Stosella.

Tutaj komuchy, ktorym czerwoni rodzice mowili bajki o rewolucji do poduszki, jakos w polowie lat 60. My mielismy Poczytaj mi Mamo, oni mieli Poczytaj mi Mao:

Szkoda, ze przerwany wywiad z tym dziadem, bo nie dokonczyl mowic o tym, ze komunizm uczy sie na bledach i Mao mial wyciagnac wnioski ze Stalinizmu :)

Kurva, ale rak i nierozroznianie pojec:

Quay, takie oto profesory wykladaja na amerykanskich uczelniach...marksizm, markistowska ekonomia, this time it will work, bo przeciez bezdomnym trzeba pomoc (systemowo, bo nie osobiscie), sieroty wykarmic, wszystkim dac prace i minimum 100k rocznie. No zajebiscie.

@@@

​"Kurdowie wzięli do niewoli 15 obywatelek Niemiec, które walczyły w Syrii po stronie tzw. Państwa Islamskiego. W kurdyjskich obozach jenieckich przebywa już ponad 800 cudzoziemek, które z bronią w ręku wspierały islamistów. Organizacja Human Rights Watch apeluje o to, by kobiety mogły wrócić do swoich krajów.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-obywatelki-niemiec-wziete-do-niewoli-walczyly-po-stronie-isi,nId,2520828#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

W sumie nie ma co juz nawet pisac na ilu poziomach to spierdolony pomysl, powiem tylko, ze rozwiazalbym ten problem dosyc szybko, jakies 210 zeta:.

https://allegro.pl/listing?string=SZNUREK%20ROLNICZY%20TEX%202500%20ATLAS%201600M&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-5-1003

Galaz, trzepak i pozamiatane.

@@@

Amazon w ogole do Polski wysyla towary?

https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,247,0,2397943.html

No ale niech otwieraja.

@@@

Strach pomyslec jaki bylby wzrost, gdyby PiS nie podatkowal Polakow do dobrobytu:

"Komisja Europejska podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2018 r. o 0,4 pkt proc. Lepiej też w 2019"

https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,235,0,2397931.html

Odpowiedz
Paradoksy komunizmu polegaly na tym, ze wykonywano przedterminowo plany i normy produkcyjne gospodarki centralnie planowanej, a b. czesto je wrecz przekraczano, natomiast w realnym handlu i realnej gospodarce, brakowalo produktów  w sklepach. Strajki nazywano "przestojami w pracy/procesie produkcyjnym", zwiazki zawodowe nie mogly istniec, bo proletariat zostal wyzwolony od ucisku burzuacji, ktora kontrolowala srodki produkcji. A jak sie proletariat nie zgadzal z podwyzka cen na podstawowe produkty, to wtedy ZOMO/ORMO w PRL-u palowalo i dzieci i kobiety w ciazy jak bylo trzeba. U nas w Polsce, to i tak byl "najweselszy barak w obozie".

Jakbym mial ogarnac komunizm jednym zdaniem: najwieksza i przemilczana zmiana, bylo po 1917 zastapienie burzuazji aparatem panstwowo-politcznym, wlasnosci materialne burzuacji dostaly sie nie w rece proletariuatu, a wladzy panstwowej, a kiedy chlopii robotnicy zaczeli sie domagac, tego co im bolszewicy obiecali przed 1917...no coz Czeka Dzierzynskiego powstala nie bez przyczyny,
(11-02-2018, 02:55)Bucho napisał(a): Tutaj komuchy, ktorym czerwoni rodzice mowili bajki o rewolucji do poduszki, jakos w polowie lat 60. My mielismy Poczytaj mi Mamo, oni mieli Poczytaj mi Mao:

Szkoda, ze przerwany wywiad z tym dziadem, bo nie dokonczyl mowic o tym, ze komunizm uczy sie na bledach i Mao mial wyciagnac wnioski ze Stalinizmu :)
Tak na szybko: gostek w okularach, dostalby czape w Kambodzy za samo noszenie okularów.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Tak robili Khmerzy, problem taki, ze on chcialby byc tym (i pewnie by byl, przynajmniej przez jakis czas), ktory strzelalby reszcie okularnikow w tyl glowy.

Musze w koncu nadrobic Archipelag Gulag:

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Strach pomyslec jaki bylby wzrost, gdyby PiS nie podatkowal Polakow do dobrobytu:

"Komisja Europejska podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2018 r. o 0,4 pkt proc. Lepiej też w 2019"

https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,235,0,2397931.html

Pytanko: czy można osiągnąć bardzo wysoki wzrost gospodarczy bez efektu przegrzania gospodarki i braku rąk do pracy?

Odpowiedz
Kluski, lepiej nie pisz o przegrzaniu gospodarki, bo zaraz na forum zrobi wlot Balcerowicz z idea chlodzenia gospodarki i sie skonczy rozgryweczka :)

Odpowiedz
Buzzfeed powiedział coś politycznie mądrego i wybił się z mainstreamowego tłumu. Wonders never cease.

https://twitter.com/rorycooper/status/962476277189021698
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Te same media, ktore propsuja wsrod progresywnych niedojebow wersje, ze "Trump is literally Hitler" bija gromkie brawa dla podlanego krwia milionow zamordowanych obywateli komuszo-totalitarnego wiezienia, ktorego przedstawicielka jest Pani Muminkowa. Piekne :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon