Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
(12-02-2018, 16:43)OGPUEE napisał(a): Aha, imigranci to też niebezpieczny temat, bo jakby PiS ugiąłby się pod eurokołchozem, to byłby spektakularny samobój.
A może byłoby ciekawie:

https://squawker.org/culture-wars/antifa-disrupts-lgbt-parade-claims-gay-people-are-offensive-to-muslims/

Szwecja to dzisiaj prawdziwy poligon nowych czasów :)
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Good, niech sie kurva zra, jak wyglodniale psy w jakims gettcie w Rio. Takich sytuacji bedzie tylko wiecej, bo ideolo, ktorym sie kieruja jest tak skonstruowane, ze sila rzeczy beda sie licytowac, ktora "mniejszosc" jest bardziej stlamszona przez systematyczne pierdololocostam.

Ciotka komunistka ze zdjecia...ehhh.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Takie durne baby jak ta ze zdjęcia powinno się kopać* jak kurczaki. Zero rozumu i godności człowieka.

*wypowiedź celowo przejaskrawiona. info, co by jakiś politpoprawny moderator spazmów nie dostał grożąc mi banem ;]
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Jak kurczaki? A gdzie twoja wrażliwość na cierpienie zwierząt. Masz pojęcie człowieku, jak naraziłeś na stres biedne kurczaki porównaniem antifiarzami?

:)

A tym czasem UE robi ruch, który chyba się spodoba krajanom :)
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-ke-ma-przedstawic-pomysl-ws-polaczenia-najwyzszych-stanowisk-w-ue/vh7l6tr

Odpowiedz
Cytat:Reklamy
nie są takie złe...
To dzięki nim masz darmowy dostęp
do naszych najlepszych treści.
Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w
naszym serwisie.

Odpowiedz
(12-02-2018, 17:00)Dr Strangelove napisał(a): https://squawker.org/culture-wars/antifa-disrupts-lgbt-parade-claims-gay-people-are-offensive-to-muslims/
Hehehe, cudo :) Wiadomo już kogo poprą lewicowe europejskie media, gdy dojdzie do konkretniejszej bitki LGBT vs muzułmanie? Bo ktoś musi robić za dobrego, jedynie manifestującego swoją piękną odmienność, a ktoś będzie nietolerancyjnym nazistą. Czekam na rozstrzygnięcie bardziej niż na finał nadchodzącego mundialu ;) Ja obstawiam, że górą będą muslimy, bo to bardziej przyszłościowa opcja, jest ich więcej i szybko się mnożą, a homoseksualistów jest w sumie niedużo.

Odpowiedz
(12-02-2018, 19:20)simek napisał(a):
(12-02-2018, 17:00)Dr Strangelove napisał(a): https://squawker.org/culture-wars/antifa-disrupts-lgbt-parade-claims-gay-people-are-offensive-to-muslims/
Hehehe, cudo :) Wiadomo już kogo poprą lewicowe europejskie media, gdy dojdzie do konkretniejszej bitki LGBT vs muzułmanie? Bo ktoś musi robić za dobrego, jedynie manifestującego swoją piękną odmienność, a ktoś będzie nietolerancyjnym nazistą. Czekam na rozstrzygnięcie bardziej niż na finał nadchodzącego mundialu ;) Ja obstawiam, że górą będą muslimy, bo to bardziej przyszłościowa opcja, jest ich więcej i szybko się mnożą, a homoseksualistów jest w sumie niedużo.

Oczywiście, że muslimy. Na prawicy, poza fundamentalistami i konserwą, generalnie nie ma już problemu z akceptacją gojów gejów. Do tego, bardzo wielu homisiów udziela się po niewłaściwej, z punktu widzenia marksistów, stronie politycznego spectrum. 

Odpowiedz
HAHAHAH k...wa nie mogę
|

Google Caught Promoting Black Panther Under Name Planet of the Apes: Supremacy
https://squawker.org/culture-wars/pantherapes/
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
[Obrazek: 13OBAMAPORTRAIT1-master1050.jpg]

<body background="tlo.jpg">
<div id="president" color="black" align="left"></div>

Odpowiedz
W ten news wyżej to nie fejk przypadkiem ? Chyba że ja tutaj czegoś nie łapie

https://www.youtube.com/watch?time_continue=148&v=cAowWVrpEgs
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Na zachodzie strach podrapac sie po jajach, bo za chwile nawet za to mozna zostac nazwanym "far right".
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Wiedzieliście, że nazwanie żarcia "palestinian salad" to wspieranie terroryzmu?
https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/virgin-atlantic-palestinian-removed-cous-cous-dish-description-pro-israel-customer-complaints-in-a8206366.html
Żydzi są niesamowici, swoją konsekwencją w dopieprzaniu się do wszystkiego co tylko możliwe chyba nauczyli świat, że trzeba ich słuchać i duża amerykańska linia lotnicza natychmiast zmienia nazwę posiłku, bo kilku Żydów narzekało.
Porównajmy to teraz do Polaków, przykładowo wczoraj poczytny pisarz Szczepan Twardoch zamieścił taki post na fejsie:
Cytat:pytanie zadawane mi najczęściej [relacjonował swoją podróż do Niemiec], oczywiście sformułowane w oryginale dużo grzeczniej i elegancko, gdyby je wyrazić w moim stylu brzmiałoby tak:
"Czy was już kompletnie w Polsce popierdoliło z tymi obozami? No przecież każdy wie, że to były niemieckie obozy. Po co w ogóle cały raban, po co tak sobie szkodzić?"
I co ja miałem na to powiedzieć? Nie mam ochoty tłumaczyć się z cudzej histerii. Więc odpowiadałem po prostu:
"Nie nas, tylko ich. I owszem, ich już kompletnie popierdoliło. Żyją w świecie infantylnych iluzji, emocjonalnie i intelektualnie na poziomie sześciolatków, niezdolnych do zmierzenia się z faktami. A ja nie mam z nimi nic wspólnego".
No jasne, że każdy wie, nawet ci piszący o polskich obozach śmierci to wiedzą, to przecież oczywiste :p używając tej samej logiki, to po co przepisy o kłamstwie oświęcimskim? Przecież każdy wie, że holocaust miał miejsce, więc po co ten cały raban, po co to rozgrzebywać i sobie szkodzić?

Odpowiedz
(11-02-2018, 22:47)Bucho napisał(a): Znam duzo kobiet, ktorych "zawodem" jest/bylo bycie gospodynia domowa (witamy na wsi) 

Na wsi to już szczególnie ciężko było o "siedzenie w domu" zarówno tych kobiet jak dzieci, wiem, że teraz wieś się zmieniła, ale kiedyś trudno było mówić o siedzeniu w domu z dziećmi w kontekście wsi, bo wszyscy pracowali tam od świtu do wieczora, dzieciaki przed szkołą i po szkole, rozmawiałam z kobietą, która w czasie PRL-u przeprowadziła się ze wsi do miasta, wtedy do końca lat 70-tych pracowali wszystkie soboty i często niedziele, ja na to, że ciężko mieli, a ona, że w porównaniu do pracy na wsi, praca 8 godzin codziennie wydawała się luksusem.
Teraz nagle tworzy się mi "tradycyjnie" niepracującej kobiety, owszem kobiety z zamożnych rodzin nie pracowały, ale pracowały na nie niewolnice, służące. Pracowały chłopki, mieszczki na targach, pracowały kobiety w fabrykach włókiennictwa od XVIII wieku, większość kobiet od zawsze pracowała.
Raven True

Odpowiedz
Przebijcie to:

Cytat:Ask - Ask everyone their pronouns, not just the person you think might be trans or non-binary. Make asking pronouns as natural as asking what someone’s name is when you meet.

(...)

Don’t assume- You can’t tell a person’s gender identity or pronouns based on how they look. Gender presentation isn’t the same as gender identity, and neither presentation nor identity are a indicator of what pronouns someone uses. The only way to know what someone’s pronouns are is to ask. Also, don’t assume that someone’s pronouns are fixed. Gender is fluid, and their pronouns may (or may not) change over time.
https://m.huffpost.com/us/entry/us_5a03107be4b0230facb8419a

Odpowiedz
Czyli od jutra poznajemy się tak?

- Cześć, Ty jesteś on, ona, czy ono?
- Cześć, on.
- A teraz?
...

Vesper, zobacz na to co wkleił Mierzwiak. Wystarczy teraz, że zmienisz zdanie i z poszkodowanej staniesz się uprzywilejowanym. Pufff.

Odpowiedz
(13-02-2018, 07:53)Vesper Lynd napisał(a): wszyscy pracowali tam od świtu do wieczora, dzieciaki przed szkołą i po szkole, rozmawiałam z kobietą, która w czasie PRL-u przeprowadziła się ze wsi do miasta, wtedy do końca lat 70-tych pracowali wszystkie soboty i często niedziele, ja na to, że ciężko mieli, a ona, że w porównaniu do pracy na wsi, praca 8 godzin codziennie wydawała się luksusem.
Ja na wsi to tylko jabłuszka pozrywałem z drzewa przez dwa dni i wystarczy mi to, żeby wiedzieć, że praca 8h (+nadgodziny) w biurze to jest luksus, cieszę się nim każdego dnia i chwalę kapitalizm, który to umożliwił. No ale taki stan rzeczy nie przeszkadza mnóstwie osób twierdzić, że trickle-down economics to mit oraz narzekać na nierówności i rosnące rozwarstwienie, które już już za momencik sprawi, że świat eksploduje. Teraz to nie to co za starych dobrych czasów, gdy większość populacji robiła w polu, a bogacze mieli co najwyżej kilka milionów dolców, teraz masy mają samochody i smartfony, ale bogacze mają po 100 miliardów dolarów, więc ewidentni widać, że jest gorzej.

Odpowiedz
Wieś się zmienia. Bycie małorolnym przestaje mieć sens, więc Ci sprzedają ziemię większym, albo łączą się w spółdzielnie. Praca na 500ha jest nawet mniej uciążliwa niż na 15, bo opłaca się absolutnie wszystko zmechanizować. A ex małorolny razem z żoną idzie do fabryki, zakładu, sklepu na 8h dziennie.

Odpowiedz
E tam, przynajmniej praca na świeżym powietrzu i kontakt z naturą, a teraz jesteśmy jak zombi, jak trybiki w matrixie i niewolnicy banków. ;)

Taka praca w polu to jak najbardziej odpowiednie zajęcie dla kobiety, ale tylko przed pierwszą ciążą:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=fIVAlV8YVF0

Odpowiedz
(13-02-2018, 11:25)simek napisał(a): Teraz to nie to co za starych dobrych czasów, gdy większość populacji robiła w polu, a bogacze mieli co najwyżej kilka milionów dolców, teraz masy mają samochody i smartfony, ale bogacze mają po 100 miliardów dolarów, więc ewidentni widać, że jest gorzej.

No bo działa zupełnie inaczej.
Ludzie powinni być szczęśliwi, bo mają lepiej niż 100 czy 500 lat temu. No oczywiście, że mają, ale ich obchodzi co ma sąsiad, a nie co miał sąsiad 200 lat temu.
Kiedyś pewien profesor robił badania tuż po zjednoczeniu Niemiec, w byłej NRD. I nagle wymienili im bezwartościowe wschodnie marki na porządne zachodnie. W sklepach nagle pokazało się tyle towarów, że nie wiadomo było co kupić, a Hans zamienił Trabanta na kilkuletniego, ale jednak Golfa. I minęło 2 czy 3 lata od zjednoczenia i okazało się, że większość wcale się nie cieszy. Ano nie cieszy się bo ktoś zamienił Trabanta na kilkuletniego Golfa, ale sąsiad zamienił Trabanta na nowego Mercedesa.

Do tego dochodzi masa innych czynników, ale nie chce mi się specjalnie rozpisywać.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak działa subiektywny odbiór pieniędzy i dobrobytu, tylko chodzi mi raczej o to, że mam takie odczucia gdzieś, bo idąc taką logiką to nawet mieszkańcy Beverly Hills mogą się czuć poszkodowani, wykluczeni i należeć we własnej opinii ofiar wstrętnego kapitalizmu i globalizacji, bo oni mają tylko trzyletniego Merca, a sąsiad dwie ulice dalej Lambo, Ferrari, Rolls Royce'a i jacht, więc świat schodzi na psy i rosną nierówności, bo 50 lat temu wszyscy w okolicy mieli co najwyżej Cadillaca.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon