Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
Bucho napisał(a):Formula 1 to stop using grid girls

To już przechodzi w jakąś totalną skrajność i paranoję. Może wypadałoby najpierw zapytać o zdanie "gridowych dziewczyn" co o tym myślą. Bo dla nich zapewne to spore źródło zarobku. A większość z nich to studentki. W czasach studenckich sama łapałam się każdej pracy gdzie dało się jakoś uczciwie zarobić. Jeździłam na przeróżne targi, wystawy, hostessowałam, stałam koło samochodów i ładnie się uśmiechałam i choć nie zawsze miałam na to ochotę to musiałam z każdym kto wyraził chęć zrobić sobie zdjęcie. Ale robiłam to z własnej nieprzymusowej woli. Nikt łańcuchem mnie do tych samochodów nie przywiązywał. Mogłam w każdej chwili to rzucić i to bez większych konsekwencji bo umowy były o dzieło/zlecenie. Robiłam to bo chciałam sobie jako studentka dorobić. A praca jak praca nie każda musi się podobać. Ostro bym się natomiast za przeproszeniem wqurwiła jakby jakaś feministka albo ruch feministyczny chciał mi tego zajęcia zabronić bo uznałby, że to poniżej godności kobiety. To było wtedy jedno z moich źródeł utrzymania i odebranie mi tego traktowałabym jak policzek a nie dbanie o moją "godność". Oczywiście zdarzały się niemiłe sytuacje. Bo w takiej pracy zawsze ktoś ma za długie ręce, ktoś powie jakiś głupi komentarz, czy usłyszy się "dziwną" propozycję. Kto chce to się na nie godzi, kto nie chce odmawia a jak ktoś jest nachalny mówi się takiemu wypier... i sprawa się kończy. Takie zachowania niestety są powszechną normą i wpisane są w tego typu prace. Ale jak dziewczyna ma kręgosłup moralny i swoje zasady to można się przed tym uchronić. To nie jest tak, że jakiś przedstawiciel BMW albo innego Audi ciągnie siłą na zaplecze.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Wiadomości w tym wątku