House of Cards (2013)
Biorąc pod uwagę, jak mało rozbudowana jest prezydencka administracja, to wkręcenie się Jane nawet specjalnie nie dziwi :) Natomiast w ostatnim odcinku delikatnie zasugerowano możliwość lesbijskiej relacji między nią a Claire, więc kolejny sezon będzie się oglądało z prawdziwą przyjemnością ;)
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Spacey na cenzurowanym, a zatem nadchodzący sezon będzie ostatnim.

[Obrazek: c136f1bce29c673239e2c33450a9795e.gif]

Odpowiedz
Ostatni sezon był fatalny, dobrze, że to kończą. Każdy pretekst się nada. "Luck" zakończyli, bo dwa konie zdechły, a tak naprawdę wiadomo, że chodziło o kiepskie wyniki oglądalności.

Odpowiedz
Cytat:Netflix, współproducent "House of Cards", poinformował w piątek wieczorem, że nie będzie uczestniczyła w dalszej produkcji słynnego serialu z udziałem Kevina Spacey z uwagi na oskarżenia o molestowanie przed laty nastoletniego chłopca.

Serial rozsypał się jak tytułowy domek z kart przez chłopca który sobie teraz po latach coś przypomniał. Szkoda bo nie wiem jak oni teraz to rozwiążą, uśmiercą go? Powinni zakończyć na piątej serii a nie ciągnąć to na siłę.

Odpowiedz
A jaki byłby z tym problem? W książkach i brytyjskim serialu na których HOC jest oparty, Underwooda uśmiercili i ładnie się to wpisało w fabułę.
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
Szczególnie, że jest ku temu idealny moment. Frank jest w fatalnej kondycji zdrowotnej, przestał być prezydentem, a Claire wyraźnie wyszła na pierwszy plan.

Odpowiedz
No to powinni dograć z nim chociaż dwa odcinki aby to pokazać bo to strasznie będzie naciągane, serial się rozsypał doszczędnie od tak świetnych dwóch sezonów aż do upadku Franka i Kevina w jednym, co za ironia losu.

Cytat:- hej Kevin molestował, zwalniamy go, nie kręcimy z nim już nic a 6 sezon zaczniemy od pogrzebu Franka, widzowie to kupią a Nam wpadnie trochę $$$ bo ludzie będą ciekawi jak go uśmierciliśmy!

Odpowiedz
Gdy jeszcze mało było wiadomo o całej akcji, spotkałem się z plotką, że na planie panuje (a raczej panowała, zanim nie przerwali zdjęć) bardzo niefajna atmosfera, wygląda więc na to, iż nie ma w ogóle gwarancji wznowienia pracy nad serialem. W ostatnim sezonie były już takie głupotki scenariuszowe (np. zepchnięcie Durant ze schodów), że i tak traktowałem to już wyłącznie w kategoriach bardzo dobrego technicznie i aktorsko, i owszem, ale tylko patrzydła.

Odpowiedz
Bo pewnie Ci statyści lub członkowie ekipy nagle poczuli się pewni i polecieli do szefów z anonimami, że Kevin się do nich też zalecał no a Ci postanowili tego nie tolerować i go usunęli z serialu.

Odpowiedz
Serial bez Franciszka może być nawet obecnie lepszy niż z nim. Coraz bardziej niedorzeczne akcje pana prezydenta (wspomniane zrzucenie sekretarz stanu ze schodów), którym towarzyszyły znaczące spojrzenia w stronę widowni ("patrzcie, jak łatwo kiwam tych ćwoków"), wzbudzały jedynie mój pusty śmiech. Z ciekawej postaci i sensownej fabuły nie zostało prawie nic. Kiedy skupią się na Claire, bez zbędnego balastu w postaci jej męża - "miszcza strategii", co to wszystko zawsze z góry ustawia i tylko patrzy, jak ciemniaki tańczą, jak im zagra - może coś jeszcze z tego być; o ile nie wiarygodna fabuła, to przynajmniej wiarygodna postać.

A smutny koniec Spaceya, no cóż - było nie zwalać się kiedyś na dzieciaka na łóżku po pijaku. Rozumiem Netflixa, że się od niego odcina, nie chcąc babrać się w szambie. Gdyby sytuacja miała miejsce w stacji telewizyjnej w Polaczkowie, pewnie kręciliby jak gdyby nigdy nic, koledzy by takiego gościa bronili, pojawiłyby się głosy "obrony", że wybitnemu artyście wolno więcej, jak w przypadku Polańskiego, aż by sprawa przyschła do fikcyjnego procesu, po którym by zdechła całkowicie. 

Odpowiedz
(05-11-2017, 21:40)Quay napisał(a): Kiedy skupią się na Claire, bez zbędnego balastu w postaci jej męża - "miszcza strategii", co to wszystko zawsze z góry ustawia i tylko patrzy, jak ciemniaki tańczą, jak im zagra - może coś jeszcze z tego być; o ile nie wiarygodna fabuła, to przynajmniej wiarygodna postać.

Teoretycznie tak, ale to będzie - o ile w ogóle powstanie - raczej przerabiane na ostatnią chwilę, co oczywiście nie ma szans być w rezultacie niczym dobrym.

Odpowiedz
Też nie mam wielkich oczekiwań, chyba żeby wstrzymali się ze zdjęciami, dopóki nie powstanie dopracowany scenariusz. Niemniej jeszcze podczas oglądania ostatniej serii, grubo przed seksaferą, nie mogłam już patrzeć na Franka. Że jest zbędny, przeszło mi przez myśl, gdy Claire po raz pierwszy przemówiła do widzów. Gdyby go zostawili, dla mnie byłaby to niezamierzona komedia. A tak mają teraz jakąś możliwość, żeby zakończyć serial z twarzą - Klarci dużo brakuje do tak już groteskowej postaci jak Frank.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22House+of+Cards%22+na+nowo+otwiera+podwoje-125959

Przepisali scenariusz w miesiąc. Będzie arcydzieło ;)

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę zakończenie ostatniego sezonu całość mogła bardzo odseparować postaci Claire i Franka, a zatem równie dobrze mogli wyciąć wątek Franka, dodać jego śmierć i skrócić całość do ośmiu odcinków :) Serial zamienił się w tak tanią rozrywkę (chociaż mnie wciąż satysfakcjonującą), że nagle "odejście" Kevina może wpłynąć pozytywnie na atrakcyjność seansu :)

Odpowiedz
Cytat:Widzowie otrzymają 8 odcinków (poprzednie części miały po 13), które będą zamknięciem historii Underwoodów.

Mówiłem :)

Odpowiedz
Do obsady dołączyli Diane Lane oraz Greg Kinnear.

Odpowiedz
Szósty i ostatni sezon House of Cards pojawi się na Netflix 2 listopada 2018 roku.

Plakat:

[Obrazek: QlU5b8e.jpg]
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
I cyk.

https://twitter.com/HouseofCards/status/1037332019745681409

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Czyli można olać ;)
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Ktoś ogląda? Ja jestem dopiero po trzech odcinkach i jest dosyć średnio. Claire staje na rzęsach, żeby udowodnić widzowi, że może być tak samo fajna i bezwzględna jak Frank, ale cóż, po prostu nie jest. Brakuje Spacey'a bardziej niż sądziłem, póki co ten sezon wygląda jak zrobiony bardzo na siłę bez niego.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon