House of Cards (2013)
(06-05-2014, 12:53)Phil napisał(a): [spoiler=finał drugiego sezonu]Fakt, że główny bohater został prezydentem, nijak ma się do teorii polityki widzianej z perspektywy piewcy demokracji. Sory, chłopcy.[/spoiler]
Zwłaszcza, że Frank nawet mówi:

[spoiler="trochę spoiler drugiej serii"]"One heartbeat away from the presidency and not a single vote cast in my name."[/spoiler]

Także to tyle, jezeli chodzi o władzę ludu.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Cytat:Polityka w HoC jest taka, jak ją widzą piewcy demokracji - to znaczy gierki na wysokim szczeblu są, ale ostatecznymi arbitrami są wyborcy i jak ktoś się poślizgnie to ci wyborcy nie będą mieli litości

Politycy wybierają się przy pomocy wyborców. Na tym polega demokracja. A presja mediów polega na tym,że polityk z opozycji podrzuca coś pismakom i ci obsmarowują jego rywala. Naprawdę niezależni dziennikarze kończą w psychiatryku albo odjebani. Życie :)

Odpowiedz
Nie jestem ani szczególnym fanem serialu, ani Agnieszki Holland, ale i tak fajnie:

http://wyborcza.pl/1,75475,16201087,Agnieszka_Holland_rezyserka__House_of_Cards_.html

Odpowiedz
Ogladal ktos morze bryryjski pierwowzor "House of Cards"?
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Tak, ja. Ale tylko pierwszy sezon. Nawet pisałem coś w tym temacie. Ogólnie polecam, bo fabularnie bardziej skondensowany i kilka spraw rozwiązano lepiej. Motyw dziennikarki za to zakończony niemal groteskowo. No i trzeba mieć świadomość, że to jednak telewizyjna produkcja z początku 90s co mocno widać.

Odpowiedz
(26-06-2014, 03:47)Nemo napisał(a): Ogladal ktos morze...

Parę razy się zdarzyło ;)

A poza morzem oglądałem też wszystkie trzy sezony brytyjskiego pierwowzoru HoC. Amerykańska wersja jest na pewno bardziej rozwinięta i przystępna ale ogólny zarys sytuacji w jakiej znajduje się Frank/Francis jest taka sama.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Ja tylko przeglądałem i sory, lata 90-te w telewizji za mocno dla mnie czuć.

Odpowiedz
Ale jest urocza muzyczka, brytyjska flegma i opowieści dziadka Urquharta przy kominku... ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Fakt, jeśli chodzi o realizację to kontrast jest wręcz szokujący. Gdybym nie wiedział, że to początek 90s to bym powiedział, że 80s a może nawet 70s. Ale poza tym, że nie ma Kevina i 720p to warto się przemóc, bo esencja historii zostaje.
Inna spawa, że znając nową wersję oryginał ogląda się raczej jako ciekawostkę a z kolei nie wiem, czy odważyłbym się obejrzeć najpierw oryginał. Chociaż poza ograniczeniem fabuły do głównej intrygi politycznej jest kilka różnic w porównaniu z wersją Netflixa.

Odpowiedz
No tak, ale jednak realizacja HOC to też dramatyzm, a nie tylko fabuła. Jak obejrzałem scenę z Zoe, która była na poczatku drugiej serii i jej odpowiednik z brytyjskiej wersji to to niebo a ziemia. Dla fabuły raczej prędzej sięgnąlbym po książki oryginalne.

Odpowiedz
No odpowiednik sceny z Zoe to największa żenada brytyjskiej wersji, fakt. Nie bronię na siłę wersji BBC, bo sam obejrzałem bardziej z ciekawości i chyba z nudów w pociągu. Ale nie jest też tak, że pod każdym względem jest gorsza od wersji amerykańskiej. W oderwaniu od remake'u wersja brytyjska to przynajmniej bardzo solidna rzecz, wysoko w topach tamtejszych produkcji telewizyjnych. Moim zdaniem zasłużenie. Ale jasne, niektóre elementy mogą się wydać nie do przejścia do współczesnego widza.

Odpowiedz
Opiszcie proszę, bo już któryś raz jest ta scena wyśmiewana.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Tego się nie da opisać. Najlepiej zobaczyć, 1:08:

Odpowiedz
Ja obejrzałem całość(ostatnią serię tydzień temu) i IMHO warto zobaczyć choćby dla charyzmy Iana Richardsona, który wciela się w Urquharta.Elegancki, cyniczny, i zimnokrwisty dżentelmen nieraz popisujący się zdolnościami oratorskimi. Gdyby Grę o tron ekranizowali w latach 90, to koleś byłby pewnie pierwszym kandydatem do roli Tywina.

Odpowiedz
Tymczasem mamy już pierwsze przecieki co będzie się dziać w 3. sezonie. Frank będzie mordował również w siedzibie głównej ONZ!!!

Buraki z tych ruskich, że nie pozwolili tam kręcić, trza będzie dekorację zbudować.

Odpowiedz
Cytat:Frank będzie mordował również w siedzibie głównej ONZ!!!

Kibicuję Frankowi, by zamordował jak najwięcej ludzi!!!111

Odpowiedz
Strasznie mętny serial. Niby wiadomo o co chodzi, ale czasem aż głowa boli od wynajdywania kolejnych przekrętów. Poza tym mam wrażenie, jakby nasz senatorek przy tych swoich wpływach i zdolnościach szedł okrężną drogą do celu. Do tego masa totalnie niewiarygodnych jak dla mnie wątków, na czele z Zoe i jakichś niby mających uwiarygodnić postaci osobistych relacji, ale jednak dowalonych na siłę, takie pieprzenie o niczym (cały ten fotograf, ołmajgad!). Szczęśliwie aktorsko jest bdb, Spacey oczywiście rządzi, ale też znakomity jest Kelly. Inna sprawa, że bardzo mało jest tu postaci, z którymi można faworyzować. Co prawda Frank w akcji to niekiedy sam miód, ale z czasem jego kolejne wywody zaczynają męczyć, a on sam daleki jest od wzbudzania sympatii (ale czego oczekiwać po kimś, kto już w pierwszych sekundach zabija psa :> ). No i ogląda się to z zaciekawieniem, choć biorąc pod uwagę końcówkę pierwszego sezonu mam nieodparte wrażenie, że do przeskoczenia rekina niedaleko. We'll see.

7 / 10 póki co
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jestem po 4 odcinkach pierwszego sezonu i muszę powiedzieć, że totalnie mnie wessało. Co prawda gubię się trochę w intrydze politycznej, natomiast wątek obyczajowy bardzo mi się podoba. Spacey to klasa sama w sobie, uwielbiam łamanie czwartej ściany w jego wykonaniu. Dzisiaj reszta :)

Póki co 8/10
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(12-12-2014, 11:50)Arahan napisał(a): Jestem po 4 odcinkach pierwszego sezonu i muszę powiedzieć, że totalnie mnie wessało. Co prawda gubię się trochę w intrydze politycznej, natomiast wątek obyczajowy bardzo mi się podoba. Spacey to klasa sama w sobie, uwielbiam łamanie czwartej ściany w jego wykonaniu. Dzisiaj reszta :)

Póki co 8/10

Ja już mam za sobą 2 sezony i już nie mogę się doczekać 3! Jestem bardzo ciekawa odcinków wyreżyserowanych przez Agnieszkę Holland
salamandra0809, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2014.

Odpowiedz
Ok, ja jestem po 10 odcinkach i zacząłem łapać się w tej politycznej plątaninie i rozgrywce. Wątki obyczajowe też świetne, jestem cholernie ciekawy co Frank zrobi z Claire po tym jak dowiedział się, że ta jest u fotografa, co będzie dalej z Zoe i co stało się z Russo. Mam nadzieję, że nic złego bo w sumie polubiłem gościa, zawsze kibicuję upadłym, którzy wychodzą na prostą, taki już dobroduszny jestem ;)

Dzisiaj ostatnie 2 odcinki sezonu pierwszego. Do świąt znów nie będę miał co oglądać :/
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon