I'll be back, czyli powrtót po latach
Ostatnio w Ameryce panuje moda na właśnie powroty kultowych bohaterów. Co sądzicie itp. Chyba zasady jasne? :)

Moim zdaniem takie powroty są dosyc ciekawe, ale niestety miejscami nie potrzebne i nie przemyślane.
Die Hard Trilogy i Live Free or Die Hard - fanem trylogii Szklanej pułapki nie jestem, ale z pewnością były to dobre filmy. Czym jest część czwarta? Mówiąc dosadnie gównem. Filmem, który nawet nie podsumował serii, a jedynie stworzył jej kolejną - bardzo nie udaną - część.
Terminator + T2 i Terminator 3 - Trójkę lubie, a otwarte zakończenie jest świetne. Niestety jest film o kilka klas słabszy od poprzedników, co gorsza powstaje 4 część :/.
Rocky I-V i Rocky Balboa - serię Rocky do piątej części nazwałbym dobrą, a Balboa to dzieło. Genialne podsumowanie serii, które przewyższyło poprzedników.

Z pewnością coś jeszcze było, ale nie przychodzi mi teraz do głowy. W marcu na ekrany polskich kin wejdzie czwarta część serii Rambo, powstaje także czwarty Indiana Jones. O ile o pierwszy projekt jestem spokojny, to o drugi trochę się boje. Mam nadzieje, że będzie dobrze :).

[Obrazek: 18rocky.span.jpg]

Odpowiedz
i kolejny świetny temat założony przez Phila. Zgadzam się z każdym słowem.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nigdy się nie podejrzewałem o taką fajność :). Snuff, obejrzałeś tego Rocky'ego w końcu? :)

Odpowiedz
Zarówno Terminator 3 jak i Live Free or Die Hard sprawdzają się moim zdaniem jako autonomiczne filmy, ale już jako kontynuacje - biorąc pod uwagę poziom poprzedników - wypadają znacznie gorzej, dotyczy to zwłaszcza Terminatora, gdzie wizjonerstwo zastąpiono po prostu efektownym, niczym się nie wyróżniającym kinem akcji.

Rocky Balboa to solidne, niezłe kino, ale nie ocenię go w kontekście poprzedników bo już dawno żadnego nie widziałem.

Co do innego powrotu, trochę w innym stylu niż opisane wyżej - Nagi instynkt 2 to kompletna porażka, żałosna padaka nie mająca nic, co posiadał mistrzowski pierwowzór. Co gorsza, Sharon Stone zapomniała jak się gra tę postać (i chyba w ogóle jak się gra), a scenarzyści że jej nie rozumieli.

Odpowiedz
Cytat:Snuff, obejrzałeś tego Rocky'ego w końcu?
Przecież wiesz że boję się starych filmów :P
No ale kiedyś trzeba, niedługo się przy tej serii zakręce.[/b]
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Dla mnie jedynym udanym powrotem po latach był Rocky Balboa po którym niczego dobrego się nie spodziewałem a film okazał się świetnym zwieńczeniem serii.
Nagi instynkt 2 to gówno,Terminator 3 jest mocno średnim filmem, natomiast najbardziej rozczarowany byłem 4 częścią Szklanej Pułapki.A wystarczyłby dobry aktor w roli czarnego charakteru i kategoria R(czyli zajebiste teksty no i zachowanie samej postaci Johna)a film oglądałoby się inaczej,lepiej.
koronex1989

Odpowiedz
Szykuję się prequel Nietykalnych.

No i swoistym powrotem po latach można nazywać trzecią część Ojca Chrzestnego.

Odpowiedz
Powinni jeszcze zrobić Zabójczą Broń 5 i Brudnego Harry'ego 6. Ale byłaby jazda :). W sumie to gdyby Donner się postarał to kolejna zabójcza broń moglaby być dobra, ale... nieee :)

Odpowiedz
Ciekawe, kiedy powstanie Sokół Maltański 2 i 13 Gniewnych ludzi :)

Odpowiedz
Phil napisał(a):Powinni jeszcze zrobić Zabójczą Broń 5 i Brudnego Harry'ego 6.
Byłoby fajnie, tylko scenariusz musiałby pisać Shane Black no i ogólnie 5 powinna by być utrzymana w klimacie jedynki. Chociaż Glover chyba "jest już na to za stary" :D

Odpowiedz
Od czego są dublerzy i CGI ;)

Odpowiedz
Glover byłby już emerytem, a partnerem Gibsona byłby Rock! :) I mogliby Russo zabić :twisted:. Chociaż 4 to zasadniczo ładne podsumowanie, no i też mały powrót po latach... O ile między kolejnymi częściami trylogii mijało 2-3 lata, to między trójką a czwórką już 6.
Cytat:ogólnie 5 powinna by być utrzymana w klimacie jedynki
Ale wiesz, że to nie możliwe :).

Odpowiedz
Dublerzy i CGI są od tego zeby Hitch jezdzil filmy po calosci :)
Na Zabojcza Bron juz jest stanowczo za pozno. W Shooterze Glover jest tak stary, ze nie mowi nawet normalnie, tylko wydaje dziwne sepleniące dzwieki.
A pomysl z Brudnym Harrym nastepnym to juz w ogole masakra :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:Ale wiesz, że to nie możliwe Smile

Bardzo możliwe, gdyby maczał w tym palce Black. Zresztą on mógłby nawet reżyserować, mam do niego większe zaufanie niż do Donnera.

Odpowiedz
Ten Black maczał też palce w czwórce i klimatem - mimo, że to moja ulubiona czesc - strasznie odbiega od jedynki. Zabójcza Broń bez Donnera? Nie żartuj :).

Odpowiedz
Black nie ma nic wspólnego z 4, po za tym że stworzył postacie oczywiście.
LW bez Donnera? Czemu nie, skoro jest odpowiedzialny za takie gówno jak część trzecia. Ba, sam Gibson też może być :)

Odpowiedz
Cytat:Scenariusz współtworzył Shane Black, autor skryptów do pierwszej i drugiej części
http://film.org.pl/sequele/lethal_weapon.html

A trójka jest dobra, najgorsza, ale wciąż bardzo dobra. Nie jestem wielkim fanem Donnera, ale Donner musi być ;).

Odpowiedz
A więc kolega się pomylił - http://www.imdb.com/title/tt0122151/fullcredits#writers

Trójka nie jest dobra, jest totalnym obniżeniem poziomu wypracowanym przez poprzednie części.

Odpowiedz
No to tym bardziej wątpie żeby chciał wrócić do Zabójczej Broni. A czwórka z Blackiem czy bez i tak jest zajebista.

Odpowiedz
Właściwie powrotem po latach można uznać Ojca Chrzestnego III. Czy udanym? Kwestia gustu, dla mnie ten film nie istnieje.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon