ILM with Impact
Solo napisał(a):Ale wiesz co to jest i jak działa laser, prawda? :)
Prawdopodobnie lepiej niż wielu ludzi. Nie każdy zdobywa wykształcenie inżynierskie.

Solo napisał(a):Zresztą przypominam także, że słowo "blaster" pojawia się takżę w ANH, dokładnie w scenie w kantynie.
iii? Brniesz w temat z uporem godnym lepszej sprawy. W SW śmigają lasery wolniejsze od światła i słychać wybuchy w próżni. Takie są fakty :)

Odpowiedz
Craven napisał(a):Nie każdy zdobywa wykształcenie inżynierskie.

Cieszymy się, że czułeś potrzebę podzielenia się tym faktem. Od razu inaczej patrzę teraz na Twoje argumenty w każdym temacie.
:)

Craven napisał(a):W SW śmigają lasery wolniejsze od światła i słychać wybuchy w próżni.

Śmigają strugi gazu, za to dźwięk w kosmosie jest i owszem, kwestia konwencji.

Odpowiedz
Ale lasery już nie są kwestią konwencji. Nawet chciałem obejrzeć ten filmik, ale wyłączyłem go, kiedy minęło 20 sekund, a on się jeszcze nie zaczął. Zresztą SW już widziałem. Może jestem zryty, ale nie oglądam tego filmu dla efektów.

Odpowiedz
military napisał(a):Ale lasery już nie są kwestią konwencji.

Ależ są.

Odpowiedz
StarWars, a w szczególności nowe epizody, to tandeta, sztuczność, i po prostu kijowe 3DStudio Max + gówniany rendering. Popieram tutaj Mentala wszystkimi kończynami. Nie dotrwałem do końca tego filmiku.

Odpowiedz
A mi się to podoba w przeciwieństwie do kinowych filmów, bo jest krótkie, dynamiczne i nie nudzi jak filmy Lucasa.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Mi się to podoba w połowie. Ogólnie widać gdzie nie gdzie geniusz ILM(co ja mówię, prawie w każdej scenie to widać:P), ale takie filmiki powinny być zrobione z paru filmów przy których ILM pracowało a nie tylko SW. Jeśli robimy filmik na modłę ILM to nie tylko SW oni renderowali.
Mówicie, że filmik wali sztucznością i plastikiem? Obejrzyjcie sobie trylogię Władcy Pierścienia, King Konga(2005), Wszystkie Spidermany - to są dopiero filmy gdzie sztuczność wali po oczach z intensywnością stroboskopu.
Przyznam rację Buchowi(w innym temacie to napisał), że ILM już nie jest jedyne na rynku FX, na świecie działa przynajmniej pięć świetnych firm od CGI ale ILM jest liderem tego nikt nie powinien zaprzeczyć, a co pokazują co roku w filmach które robią. Owszem zdarzają im się wpadki takie jak IJ4, ale wyjątek potwierdza tylko regułę.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Cytat:ale takie filmiki powinny być zrobione z paru filmów przy których ILM pracowało a nie tylko SW.
True, dlatego o wiele bardziej podoba mi się ten montaż:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xNrE9nZUTT0[/youtube]

Odpowiedz
Danus napisał(a):ale takie filmiki powinny być zrobione z paru filmów przy których ILM pracowało a nie tylko SW

Celem twórców filmu było uhonorowanie speców z ILM z okazji "Revenge of the Sith" i generalnie ich wielkiego wkładu w stworzenie najwspanialszej Sagi filmowej wszechczasów.

Danus napisał(a):Owszem zdarzają im się wpadki takie jak IJ4

Efekty w IJ4 nie były wpadką - Spielberg wyraźnie powiedział, że efekty miały być świadomie niedoskonałe i trochę oldschoolowe, aby film wizualnie maksmylanie przypominał poprzednie części.

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 22:08 ]
Corn napisał(a):True, dlatego o wiele bardziej podoba mi się ten montaż:

Ale to jakaś amatorszczyzna wielka: muzyka nie współgra z montażem.

Odpowiedz
Solo napisał(a):Efekty w IJ4 nie były wpadką - Spielberg wyraźnie powiedział, że efekty miały być świadomie niedoskonałe i trochę oldschoolowe, aby film wizualnie maksmylanie przypominał poprzednie części.
Jeśli tak to cofam wszystko. Lecz nawet w tym filmie jest scena która realizmem kopie po jajach, a mianowicie start statku kosmicznego i późniejsze zalanie wodą dziury po statku. Geniusz!

Odpowiedz
Wiem, że to amatorszczyzna co nie zmienia faktu, że o wiele bardziej mi to podchodzi.

Odpowiedz
Corn napisał(a):Wiem, że to amatorszczyzna co nie zmienia faktu, że o wiele bardziej mi to podchodzi.

Hmmm, te sceny z bitwą kosmiczną na polarnym tle to z jakiego filmu?

Odpowiedz
Corn napisał(a):Wiem, że to amatorszczyzna co nie zmienia faktu, że o wiele bardziej mi to podchodzi.
Wiemy Corn dlaczego :razz: Tam przecież są sceny z Serenity! :wink: Ale nie martw się, ja też uważam, że efekty w tej bitwie rwą jaja!!

Odpowiedz
Solo napisał(a):
Corn napisał(a):True, dlatego o wiele bardziej podoba mi się ten montaż:

Ale to jakaś amatorszczyzna wielka: muzyka nie współgra z montażem.

I bardzo dobrze. Teledysków w całości rżniętych na rytmie nie da się oglądać, to jest dopiero amatorszczyzna. Jak ktoś nie ma pomysłu na sklejkę to tnie na rytmie, i to nie sprytnie czyli jakieś 3-4 klatki przed uderzeniem, ale chlast, prosto na uderzeniu. Całość wygląda wtedy wyjątkowo sztucznie i mechanicznie. Nie jest dobrze gdy widz przewiduje gdy nastąpi cięcie, w pierwszym filmiku po kilku sekundach wszystko robi się wtórne i bez większego ładu i składu. To jest dopiero amatorszczyzna. Drugi filmik próbuje kombinować w trochę inną stronę i montażowo broni się o wiele lepiej, poza tym to obraz a nie sklejki korespondują z muzyką, co tworzy ciekawszy efekt i całkiem przyjemny klimat. Pierwszy filmik nie ma klimatu za grosz, bardziej się tego słucha niż ogląda, a na ekranie ciągle coś błyska. Sucks :)

Odpowiedz
Koleś napisał(a):Pierwszy filmik nie ma klimatu za grosz

:)

Odpowiedz
No cóż, pozostaje tylko polecić patrzenie się na metronom przez kilka minut. Fun taki sam, a przynajmniej się oczy nie psują.

Odpowiedz
Solo napisał(a):Efekty w IJ4 nie były wpadką - Spielberg wyraźnie powiedział, że efekty miały być świadomie niedoskonałe i trochę oldschoolowe, aby film wizualnie maksmylanie przypominał poprzednie części

Solo, C'mon!!!

Przeciez CGI bylo po prostu nedzne (mrowki, swistaki, malpy, tla)
Spielberg gadal o oldschoolu i tylko tyle, nawet jesli to bylo zamierzone, to zamiast oldschoolowego klimatu dostalismy efektu CGI rodem z Jumanji (majace sie nijak do klimatycznych efektow z IJ) Zdjecia w zamierzeniu mialy przypominac robote Douglasa Slocombe'a i jesli o to chodzi, to Kaminskiemu miejscami sie to nawet udalo.
Jesli Spielberg chcialby prawdziwy oldschool, to mielibysmy tylne projekcje, make up Roba Bottina i kukly od Stan Winston Studio :)
Prawda jest taka, ze mimo calego mistrzostwa w tworzeniu f/x z efektami do IJ4 umoczyli na calej lini i zadna linia obrony tego nie zmieni.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Ja tylko przypominam, że Spielberg mówił że oldschoolowy IJ4 ma być pod względem pracy kaskaderów i zdjęć, a nie efektów.

Odpowiedz
No to wszystko jasne
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Solo napisał(a):[...]najwspanialszej Sagi filmowej wszechczasów.
Ja bym po tym stwierdzeniu dodał emotke :P albo ;)
Bo jeśli nie ma tej emoty, to ja robię :shock:
Lubię Star Wars, ale c'mon ...

A co do efektów w nowych Star Warsach. Może są super-dopracowane, epickie itd. ale zgadzam się z opiniami, że są plastikowe. Szczególnie to czuć, gdy patrzy się na postacie - szturmowcy, Yoda - ich ruchy śmierdzą komputerem na kilometr.
Spośród scen kosmicznych w całej sadze i tak najbardziej lubię ucieczkę Sokoła Milenium z centrum Gwiazdy Śmierci w ROTJ - kamera przyklejona do statku, który mknie przez konstrukcję i wylatuje zostawiając za sobą eksplodującą stację. Żadne super CGI rendery z nowej trylogii tego nie pobiły. Chyba po prostu ILM nie czuł już Mocy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości