It's the little things
@ Mierzwiak

A pierwszy akt Ci się nie podobał? Nie oglądałem tego filmu od dawna, ale z tego co pamiętam, poza poronioną końcówką i drugim aktem, to generalnie wszystkie sceny z pierwszej pół godziny, gdy Smith i jego pies żyli sobie w opuszczonym i zarośniętym Nowym Jorku, były bardzo fajne i miały specyficzny, melancholijny klimat osamotnienia.
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Do spotkania babiszcza jest bardzo OK i chyba to samo pisałem dawno temu w temacie o filmie. IAL est na Netfliksie, już od jakiegoś czasu planuję powtórkę :)

Odpowiedz
Willem Dafoe macha rączką. Obejrzałem "Pluton" dziecięciem będąc i choć starym koniem jestem, to wciąż - wiednie i bezwiednie - powtarzam ten gest, gdym rozwalon na kanapie podczas imprezy, a ktoś nowy przychodzi na party. 

Odpowiedz
Takie ryzykowne przywitanie. Bo nie wiadomo czy cieszysz się że mnie widzisz czy cieszycie się że mnie widzicie. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie wiem czy to dokładny tekst, ale w którymś odcinku Boardwalk Empire, Nucky Thompson leżąc na cipce Paz de la Huerty wzdycha: "It's the only place in the World where I can truly rest", zawsze, gdy go wspomnę, rozwala mnie prawdziwość tego zdania :p

Tak w ogóle, to po niedawnej powtórce dochodzę do wniosku, że gdyby Boardwalk Empire powstał jakieś 20-30 lat wcześniej, to byłby klasykiem znanym całemu światu, a że zrobili go w złotej erze seriali, to jest po prostu jednym z wielu i poza fanami, mało kto pamięta.

Odpowiedz

David, glowny bohater Legionu walczy ze swoim przeciwnikiem. Rozwala mnie, jaki ladunek emocjonalny ma ta scena (oczywiscie wymagana do odczucia w pelni znajomosc 2 sezonu) no i do tego jak dobrze wybrnieto z malego budzetu. No i wiadomo, piosenka. Najlepsze jest ostatnie 40 sekund, a szczegolnie te kilka przed ekranem tytulowym. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nie znam dlatego pytam to jest na potrzeby teledysku czy to z serialu?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Nie, nie, Danus, to poczatek 11 odcinka tego sezonu, bez zadnej manipulacji, tak to lecialo. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Jak już jesteśmy przy scenach teledyskowych:

PS. "Southland Tales" to był z 8 lat temu jeden z moich ulubionych filmów, miałem go nawet na Filmwebie ocenionego na dziesiątkę. Oczywiście teraz już go tak wysoko nie cenię, ale sympatia pozostała. :)

Odpowiedz
(15-06-2018, 19:26)Danus napisał(a): Nie znam dlatego pytam to jest na potrzeby teledysku czy to z serialu?

Dzieki za odpowiedz. Rozumiem ze komus moze sie to podobac, ale dzieki Tobie juz wiem, zeby tego serialu kijem przez szmate nie tykac. Dziekuje bo juz sie nad tym zastanawialem, a teraz mam oszczedzone kilka godzin zycia. :)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Prosze bardzo i tez w takim razie dziekuje, ze za Legion nie bedziesz sie zabieral :)
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Darcy i jej "Mje mje" w Thorach - kocham <3

Apropos rozmowy o "Jestem legendą",  widziałam poprzednie wersje, ale strasznie trącą myszką, nie wymęczyłam do końca, dlatego jednak wygrywa u mnie wersja ze Smithem, planuję sobie powtórzyć, ale tylko do momentu spotkania babeczki.
Raven True

Odpowiedz
Danus, legion to w zasadzie musical :p
nawet jeśli nie zobaczyłbyś tego finału, to i tak odpadłbyś pewnie na 1 odcinku

tak że o.

Odpowiedz
Najlepsze użycie ciszy w filmie?

Nie wiem czy to spoiler, raczej nie, ale moim zdaniem w Hereditary najmocniejszy moment wiąże się właśnie ze sceną, w której ucięto muzykę i niemal wszystkie dźwięki. Nigdy nie czułem na sali kinowej takiej atmosfery napięcia.

Z innych przykładów, w tym momencie przychodzi mi do głowy choćby motyw, z ucięciem motywu muzycznego w scenie otwarca do Grawitacji, genialny efekt.

Odpowiedz
Wiadomy moment ze Space Odyssey (1:37):

Odpowiedz
"I run shit here! You just live here!"

Odpowiedz
(26-06-2018, 23:06)Kluski napisał(a): Najlepsze użycie ciszy w filmie?
Cube i scena w pomieszczeniu z pułapką aktywowaną dźwiękiem, ale to coś zupełnie innego niż twój przykład, nie wiem czy się łapie pod to o czym myślisz :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości