Jackie Brown (1997)
Ty indoktrynerze Język!
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
Pierwsza w życiu powtórka z Jackie Brown. Kocham kilmat i nastrój tego filmu. Tę obsadę i soundtrack. A świetna intryga jest tylko wisienką na torcie. 9/10

Odpowiedz
świetne aktorstwo, nieco nostalgiczny klimat, dobra, niedopowiedziana końcówka.
zaś co do sceny na parkingu to klasyczny czarny humor
tak że o.

Odpowiedz
Bardzo dobry ale trochę inny Tarantino. Akcja leci sobie wolniutko, mamy długie dialogi jak zwykle, gro fajnych postaci.

De Niro gra kapitalnie typowego małego cwaniaczka, nieudacznika który musi słuchać swojego szefa. Jackson samym wyglądem kradnie tutaj sceny.
Humor bardzo czarny ale oczywiście kupuję to bez popitki. Mnie najbardziej rozwaliła scena z Chrisem Tuckerem.

Znakomita ścieżka dźwiękowa! Piosenka tytułowa jest cudowna.

8/10

Odpowiedz
Zdecydowanie 10/10. Według mnie najlepszy film Tarantino. Świetna obsada, klimat i przede wszystkim MUZYKA! Jak wiemy, Quentin dobiera w sposób idealny utwory do swoich filmów, ale w tym przypadku haczy o geniusz. Zgodzę się z poprzednikami - scena na parkingu też mnie rozbroiła, ale bardziej rozśmieszyła reakcja Louisa jak wszedł po wszystkim do furgonetki niż sam moment strzału. Gdybym jednak miał wybierać najlepszą scenę to bez żadnego zawahania postawiłbym na scenę rozpoczynającą film. Sprawia, że od razu wciągamy się w oglądanie i z ciekawością brniemy do samego końca. Rewelacja!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości