Jaka jest wasza ulubiona książka?
#1
Czy macie taką ulubioną pozycje do której często wracacie?

Moją ulubioną książką, w której opowiedziana jest trudna historia w lekki i przyjemny sposób jest "Pięć lat kacetu" Stanisława Grzesiuka.

[Obrazek: piec-lat-kacetu-10-cm.jpg]

Przeczytałem ją kilka razy i na pewno jeszcze nie raz do niej wróce. Grzesiuk opowiada w niej o swoich przeżyciach w niemieckich obozach koncentracyjnych gdzie spędził ponad 4 lata. Ani na chwię nie poddał się i ciągle walczył o życie organizując jedzenie dla siebie i innych więźniów i wymigując się od wycieńczającej pracy przez co wiele razy o mały włos nie stracił życia bo nieposłuszność w obozie była karana śmiercią.

Ale to właśnie ta nieposłuszność go uratowała - ci którzy potulnie ciężko pracowali szybko wykańczali się. Grzesiuk opracował wiele sposobów na to aby nie wysilać się i nie budzić podejrzeń.

W tej książce niesamowite jest to, że pomimo tego że opisuje takie trudne warunki i śmierć spotkamy na co drugiej stronie to autor ani na chwilę nie traci humoru i opowiada wiele zabawnych sytuacji podczas czytania których nie sposób się nie uśmiechnąć.

Jest też dużo ciekawostek na temat życia w obozach widzianego od środka, których nie spotkamy w książkach historycznych.

Jeśli ktoś jeszcze tej książki nie czytał to gorąco polecam :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości