Jakie filmy należy robić w Polsce
He, Piestrak twierdzi, że film się Lemowi podobał. Ale co ma twierdzić :smile: Raczej pewne, że Lem się nad końcowym efektem ulitował, jednak podziwiam ówczesny zapał reżysera. Teraz Lema chce adaptować Foleman, trzymam kciuki za powodzenie.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz

Króciutko o kondycji polskiego kina. Z gościnnym występem pewnej gwiazdy :)

Quite an experience to live in fear, isn't it?
That's what it is to be a slave.

Odpowiedz
Rewelacyjne, ale jestem zdezorientowany - czemu Polacy coś takiego zrobili? Ani to nie promuje jakiegoś naszego filmu, ani festiwal u nas... wtf?

Odpowiedz
Polacy tego nie zrobili. U nas nie wystąpiłby Geofrey Rush :). To po prostu świetnie zrealizowana i dowcipna australijska reklamówka.

Odpowiedz
Uhm. Czyli przypadkiem padło na polski język a nie na rosyjski, estoński albo gruziński?

Odpowiedz
Polaków jest dużo w Australii, może dlatego.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ciężko powiedzieć. W głównej roli wystąpił Jacek Koman, który od dłuższego czasu pracuje w Australii, m.in. z Bazem Luhrmannem (Moulin Rouge, Australia), może to miało znaczenie? Bo z ciekawości przejrzałem creditsy on i jakiś jego krewny o imieniu Tomasz, grający zresztą Tomasza (w bazie filmpolski.pl figuruje jako kostiumograf przy jakiejś jednej niszowej produkcji z czasów PRL-u) są jedynymi łącznikami pomiędzy tą reklamówką a Polską.

Odpowiedz
Czyli pewnie passion project taki trochę to jest :P

Anyway zaraźliwe mocno, już 17 ziomków na fejsie to zszerowało.

Odpowiedz
Nie wiedziałem gdzie dać ale w sumie jako ciekawostkę wrzucę tutaj:

Post-apo klip polskiego metalcore'owego zespołu Empatic, z tego co wyczytałem nakręcony w Katowicach przez tamtejszą grupę filmową Creative. Pewnie za mojego życia nie doczekam się pełnego metrażu naszej produkcji w takich klimatach, ale pomarzyć można ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Wygląda trochę jak początek Hardware :) Ale muzycznie, a raczej wokalnie, niezdatne do niczego.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz

trochę za mało dynamiczne i nazbyt teatralne miejscami, ale ogólnie szacun
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Pytanie powinno być takie jakich filmów nie należy w Polsce robić. Filmy jakie odpadają to zdecydowanie komedie romantyczne - mamy już za duży przesyt, są miałkie, nudne, a co więcej - na jedno kopyto.

Co nam wychodzi? Coraz częściej dramaty - takie życiowe, opowiadające historie, które mogą się wydarzyć naprawdę. Trzy filmy Smarzowskiego z ostatnich lat to będzie klasyka za 2-3 dekady.
dee kapryo, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Sep 2014.

Odpowiedz
Ogólnie z rodzimą kinematografią nie ma tak źle. Jasne, jest od cholery syfu i gniotów, ale popatrzymy na ostatnie lata:
- "Ogród Luizy",
- "Lęk wysokości",
- "Obława"
- wszystkie filmy Smarzowskiego,
- "Miasto 44",
- "Bogowie",
- "Służby specjalne"

Robimy coraz lepsze filmy, z coraz lepszymi efektami. Ogranych ryjów też coraz mniej. Wydaje mi się, że kiedyś bywało dużo gorzej.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
(26-09-2014, 13:40)Arahan napisał(a): - wszystkie filmy Smarzowskiego,
Nie wszystkie. "Dom Zły" to polskie kino realizacyjnie (nie licząc aktorstwa), a "Pod Mocnym Aniołem" to polskie kino scenariuszowo.

Cytat:- "Miasto 44",
- "Bogowie",
- "Służby specjalne"
Widziałeś już każdy z nich? ;) Bo ja choć czekam na "Służby specjalne" to nie mam pewności, że będzie na pewno dobrze. "Bogowie" zebrali dobre recenzje, ale u ludzi, których pozytywna opinia wcale jakoś mnie szczegolnie nie uspokaja.

Cytat:Ogranych ryjów też coraz mniej.
A tego bym nie powiedział. Ciągle przewijają się te same twarze, często odcinając kupony. Aktorzy, którzy byliby w USA aktorami charakterystycznymi, u nas zostają gwiazdami. Nie mowie, ze to słabi aktorzy, ale grają w jeden ten sam sposób i tyle (np. Dziędziel).

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(26-09-2014, 12:35)dee kapryo napisał(a): Co nam wychodzi? Coraz częściej dramaty - takie życiowe, opowiadające historie, które mogą się wydarzyć naprawdę.
Takich mamy na pęczki i nie, z tych co ja widziałem, to raczej nie wychodzą.

(26-09-2014, 12:35)dee kapryo napisał(a): takie życiowe, opowiadające historie, które mogą się wydarzyć naprawdę.
TVN-polsatowe produkcje pokroju "Trudne sprawy ukrytych prawd w szkołach i szpitalach" też są życiowe i opowiadają historie, które mogą się wydarzyć naprawdę :).

Odpowiedz
dee kapryo napisał(a):Pytanie powinno być takie jakich filmów nie należy w Polsce robić. Filmy jakie odpadają to zdecydowanie komedie romantyczne - mamy już za duży przesyt, są miałkie, nudne, a co więcej - na jedno kopyto.

Nikt ich nie robi od ładnych paru lat :)
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
(26-09-2014, 13:40)Arahan napisał(a): Wydaje mi się, że kiedyś bywało dużo gorzej.

Masz rację - wydaje Ci się :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Film jest totalnie offowy a wklejam go po to aby pokazać jak można zrobić dobry film bez siorbania z dotacji PISF-u i układania się z mędrcami ze szkoły filmowej
(ich efekty pracy są widoczne w filmach):

Tam i z powrotem - 2009 Michał Baczuń

To oczywiście film amatorski.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
No to tutaj podobnie - niezalezny film robiony przez trojmiejskich filmowcow. Niektorych nawet znam, a w tle mozna zobaczyc np. Abelarda Gize w scenie czy dwoch.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-09-2016, 22:58)Crov napisał(a): No to tutaj podobnie - niezalezny film robiony przez trojmiejskich filmowcow. Niektorych nawet znam, a w tle mozna zobaczyc np. Abelarda Gize w scenie czy dwoch.

Zgasza się Giza i jeszcze Tremiszewski zagrali policjantów, obaj z kabaretu Limo. Znam dobrze ten film oglądałem kilka razy. Rozwiązanie zagadki urywa pełen szacun.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon