"Jeżeli nie otworzymy pudełka, nie będzie prawa do reklamacji"
(09-02-2012, 16:56)military napisał(a): To bardzo słodkie, że uważasz, że zachętą do płacenia ma być obietnica poprawy jakości usług, a nie po prostu jej poprawa

Skoro poprawa jakosci telewizji moze nastapic tylko przy duzo wiekszym dopływie gotówki, a przy obecnym płaceniu abonamentu odpowiedni dopływ gotówki zapewnia tylko serwowanie na antenie komercyjnego chłamu, to nie moze byc poprawy zanim nie nastapi bardzo wyrazny wzrost placenia abonamentu. To nie jest zachęta do placenia. To stwierdzenie oczywistosci. Kultura to towar deficytowy, bo w spoleczesntwie jest przewaga "chamów". Dlatego w okradanej przez abonentów telewizji publicznej kultura jest zwykle pozno w nocy, a komercja dla "chamów" w najlepszych godzinach. Nie ma prawa byc inaczej. Takie są prawa rynku. Jesli okradajac publiczną z pieniedzy jednoczesnie rządamy antydochodowej kultury, to jestesmy szaleni.

(09-02-2012, 16:56)military napisał(a): Zamówisz w restauracji burrito, a dostaniesz gówno na liściu sałaty - czy przyjmiesz tłumaczenie, że danie byłoby lepsze, gdyby ludzie płacili więcej?

Fatalne przyklady to twój znak rozpoznawczy. Po pierwsze Polacy w grubaśnej wiekszosci okradajac telewizje publiczną z należnego jej abonamentu, w ten sposob mniej lub bardziej swiadomie zamawiają... komercyjny chłam na jej antenie, czyli dostają DOKLADNIE to co jako cały naród swoimi pieniedzmi sobie zamówili. Po drugie telewizja publiczna to nie gówno. Lepszym porownaniem byłby McDonald. Obie formy dają klientowi niewyszukany towar ktory jednak jest MEGA popularny. "Wiadomosci", "Klan", "Wieczorynka", "Moda na Sukces", "Plebania", "Kawa czy herbata", "Teleexpress" to jak hamburgery, frytki i shake'i.

(09-02-2012, 16:56)military napisał(a): to jedyny przykład, kiedy żąda się od człowieka zapłaty za usługę której nie chce, z której nie korzysta, która nie jest mu do niczego potrzebna, a której się wręcz sprzeciwia

Placenie abonamentu to nie jest opłata za usługe, tylko podatek na rzecz mediów publicznych.

(09-02-2012, 16:56)military napisał(a): A swoją drogą - nikogo nie okradam. Nie mam telewizji, nie mam fizycznej możliwości odbioru żadnego programu, nie oglądam TVP ani żadnej innej stacji i nie mogę tego zrobić

Abonament radiowo-telwizyjny nie placi sie tylko za telewizje.

(09-02-2012, 16:56)military napisał(a): Zakończę oczywistym stwierdzeniem: sprzeciwianie się głupiemu, szkodliwemu prawu jest obywatelskim obowiązkiem

Abonament placi sie nie tylko w Polsce, ale i w Europie i nigdzie sie nie domyslili ze to głupota?:))) Moim zdaniem jest on potrzebny poniewaz kultura jest antydochodowa, gdyz w spoleczenstwie jest przewaga "chamów" i tylko telewizja publiczna dysponujaca wysoka sciagalnoscia abonamentu jest w stanie te kulture propagowac

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): ROTFL

Skoro tak rozbawiło cie stwierdzenie ze "Nieplacenie abonamentu = Telewizja ma mniej kasy niz mialaby przy uczciwym podejsciu" to wytlumacz prosze na jakiej zasadzie jest to nieprawda.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): To nie ja pierdole, tylko Ty, bo wyraźnie nie potrafisz odróżnić jednego od drugiego. Abstrahując od tego, że życie na drogach większość traci z braku nieuwagi, nietrzeźwości i faktu, że ludzie zwyczajnie nie umieją jeździć

Nieprawda, wiekszosc ludzi traci zycie na drogach z powodu przekraczania predkosci. Nietrzezwi zabijajacy na drogach to mniejszosc, a jak ktos nie umie jezdzic, to jadac z nizsza predkoscia i majac innych uczestnikow ruchu nie przekraczajacych predkosci to szansa na jego smierc DRAMATYCZNIE maleje:)))))

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): to powiedz mi, jak mają się wykroczenia drogowe, tudzież (odpowiednio nazwane) WYPADKI, do kradzieży fizycznej z premedytacją i, jak to ktoś wspomniał, w żywe oczy?

Glowy sie uzywa do myslenia a nie tylko do noszenia czapki. Kompletne pierdolenie ludzkiego życia na drogach, poprzez przekraczanie predkosci przez wiekszosc ukazuje moralnosc Polaków. Przed naciagnieciem sklepu Polaka moze ochronic TYLKO jego moralnosc, bo nie strach. W koncu nie ma ryzyka.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Nie napisałem bzdury, tak po prostu jest. A Twoją historię mogę równie dobrze uznać za wymysł do obrony - dokładnie tak jak Ty moją. I co?

Mozesz moja opowiesc uznac za wymyslone bzdury, ja uznam twoje, nie ma problemu. Po odrzuceniu twoich opowiesci o autobusach ty nie masz prawie nic, a po odrzuceniu mojej opowiesc o autobusach, ja mam jeszcze w-chooj argumentów.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Bo? Prowadzisz statystyki?

Bo to logicznie wynika tak z praktyki Polaków, jak i z ich natury.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Praktyka Polaków? Co to ma dokładnie znaczyć

Dokladnie to o czym pisze w tym temacie. Pierdolenie ludzkie życia na drogach (moralnosc) + placenie abonamentu (przestrzeganie prawa).

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Tu nie chodzi o naiwność, a o fakty

A fakty są takie ze wiekszosc pierdoli ludzkie życie przekraczajac predkosc i wiekszosc pierdoli prawo nie placąc abonamentu

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): gdyby było, jak mówisz, to już dawno wszystkie sklepy albo by upadły albo wprowadziły podobną praktykę, od której zaczął się cały ten temat. Ale tak nie jest - handluj z tym

A skad wiesz czy w innych sklepach mozna dostac nowa plyte jesli sie powie ze nie bylo jej w srodku? Poprosze o dowód. Rownie dobrze te same zasady co w sklepie militarego moga obowiazywac w calej Polsce, a tylko ten jego sklep zrobil kontrole zawartosci aby uswiadomic kupujacych, bo np wczesniej dostali partie towaru gdzie bylo duzo egzemplarzy bez płyt i nie mogli uznac reklamacji. Teraz wiec postanowili byc zapobiegawczy.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Ludzie nie kasują więc biletów dlatego, że mogą dostać mandacik (który zresztą przypuszczalnie i tak się pójdzie...), ale dlatego, że pewne normy społeczne są akceptowalne przez większość - dlatego właśnie społeczeństwo funcjonuje

Heh spoleczenstwo funkcjonuje w sytyacji gdy... wiekszosc pierdoli ludzkie zycie przekraczajac predkosc na drogach i pierdoli prawo nie placac abonamentu. Nie wyjedzaj mi wiec z tym Polaków do tego typu czynów zmusza moralnosc. W tym kraju moralnosc to pozory, tak jak pozornie 95% jest katolików, a naprawde wierzacych z 15-20%. Reszta to powierzchowna sciema na pokaz.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Gdyby było inaczej jeździłbyś bowiem opancerzonym tranwajem z obstawą

Nieprawda. Przed tą strona natury Polaków w wiekszosci przypadków chroni mnie sam fakt istnienia aparatu policyjnego, sprawiedliwosci i wieziennego. Czyli... strach przed karą.

(09-02-2012, 22:42)Mefisto napisał(a): Czyli właśnie publicznie nazwałeś mnie kłamcą - dziękuję, do widzenia, spierdalaj

Spierdalaj? Tak mowi czlowiek przelełniony moralnoscia gdy nie idzie mu rozmowa?!? :DDDDD Troche pod góre i zaraz wychodzi prawdziewa natura Polaka:)))

Przecież fatalny stan oferty programowej TVP nie wynika z braku pieniędzy. Kto ci takich głupot naopowiadał?

(11-02-2012, 21:52)Gwahlur napisał(a): Abonament placi sie nie tylko w Polsce, ale i w Europie i nigdzie sie nie domyslili ze to głupota?:))) Moim zdaniem jest on potrzebny poniewaz kultura jest antydochodowa, gdyz w spoleczenstwie jest przewaga "chamów" i tylko telewizja publiczna dysponujaca wysoka sciagalnoscia abonamentu jest w stanie te kulture propagowac

Tak tylko nieśmiało zgaduję, ale może jest tak dlatego, że oni rzeczywiście mają media publiczne, a nie - tak jak my w przypadku TVP - prawie komercyjną stację , za której zbawienną rolę trzeba jeszcze płacić.

(11-02-2012, 22:22)Albertino napisał(a): Przecież fatalny stan oferty programowej TVP nie wynika z braku pieniędzy. Kto ci takich głupot naopowiadał?

Nikt mi nie musi tego opowiadac, to jest logiczne.

1) Ludzie w grubej wiekszosci nie placa abonamentu
2) Telewizja publiczna nie ma wiec pieniedzy
3) W telewizji najlepiej sprzedaje sie komercyjny chłam
4) W telewizji publicznej mamy komercyjny chłam

(11-02-2012, 22:22)Albertino napisał(a): Tak tylko nieśmiało zgaduję, ale może jest tak dlatego, że oni rzeczywiście mają media publiczne, a nie - tak jak my w przypadku TVP - prawie komercyjną stację

A jak mamy nie miec prawie komercyjnej stacji w przypadku gdy musi sie ona utrzymywac na warunkach prawie komercyjnych? Oczywiscie ze inne telewizje publiczne są lepsze, bo mają wiecej kasy ktora im na to pozwala. W koncu w Polsce jest NAJNIZSZY wskaznik placenia abonamentu, ktory to abonament i tak jest jednym z NAJNIZSZYCH w Europie. Wniosek? Dostajemy wiec DOKLADNIE to co powinnismy dostawac przy takim zlodziejstwie.

Cytat:należnego jej abonamentu
What the fuck? NALEŻNEGO? Należnego z jakiej paki? Bo sobie tak wymyśliła? Ja używam TV tylko i wyłącznie do grania na PS3. Szczerze mówiąc, to nawet przez przypadek wyrwałem z niego gniazdko antenowe z rok temu. W którym momencie i na jakiej podstawie mam niby płacić abonament?

TVP prezentuje marny poziom nie bo jest zbyt biedna, tylko bo zarządzają nią debile. Ktoś ogarnięty i kumaty z ułamkiem ich budżetu zrobiłby lepszy kanał nawet na gównianym Youtube. Ale tak to już bywa z rozumowaniem złodzieja. Że zacytuję Mela z "Payback" - nigdy dość. Zobaczyli, że ktokolwiek płaci ten abonament, to teraz kombinują jak zrobić, żeby płacili wszyscy. A kiedy do tego dojdzie, to będą dumać, jak sukcesywnie podnosić składki. A tłumaczenie pozostanie. "Żeby polepszać jakość". Mam lepsze rozwiązanie - jebać to.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

@Gwahlur

Cytat:Polacy w grubaśnej wiekszosci okradajac telewizje publiczną z należnego jej abonamentu

Dwa kwiatki w jednym zdaniu.

Cytat:Moim zdaniem jest on potrzebny

A moim zdaniem nie jest. A jak twoim zdaniem jest, to go płać, odwal się od "chamów" i skończ z prymitywnym ubieraniem moralniactwa w racjonalne ciuszki.

Cytat:wiekszosc ludzi traci zycie na drogach z powodu przekraczania predkosci.

Nie w Montanie: http://www.motorists.org/press/montana-no-speed-limit-safety-paradox

(11-02-2012, 19:12)Mefisto napisał(a):
Cytat:PRZYMUS TO PRZYMUS!!!

OK, od tej chwili masz wpłacać na moje konto po 50 zł dziennie za korzystanie z tego forum, bo tak sobie właśnie wymyśliłem. Jeśli tego nie zrobisz, to wpierdol (wiem gdzie mieszkasz, jak się nazywasz, etc.). Przymus jest? Jest. To dawaj kasę :P
Dzięki bogu postawiłeś na końcu tę emotikonkę. Inaczej pomyślałbym, że piszesz poważnie i zaledwie na początku lutego zaliczyłbyś facepalma roku. :)

Wy do tej dyskusji potrzebujecie się zastanowić, czy chcecie rozmawiać na temat tego, jak powinno być, czy jak zasadniczo jest, pod względem prawnym, i co wynika z nieprzestrzegania danego prawa. Bo jak na razie Gwahlur o jednym, a reszta o czym innym.
22.04.2011

(11-02-2012, 22:29)Hitch napisał(a): What the fuck? NALEŻNEGO? Należnego z jakiej paki?

Z paki pod tytułem "prawo".

(11-02-2012, 22:29)Hitch napisał(a): Bo sobie tak wymyśliła?

Bo takie uchwalono prawo.

(11-02-2012, 22:29)Hitch napisał(a): Ja używam TV tylko i wyłącznie do grania na PS3. Szczerze mówiąc, to nawet przez przypadek wyrwałem z niego gniazdko antenowe z rok temu. W którym momencie i na jakiej podstawie mam niby płacić abonament?

Nie wiem czy masz placic, popytaj.

(11-02-2012, 22:29)Hitch napisał(a): TVP prezentuje marny poziom nie bo jest zbyt biedna, tylko bo zarządzają nią debile. Ktoś ogarnięty i kumaty z ułamkiem ich budżetu zrobiłby lepszy kanał nawet na gównianym Youtube

Nie debile tylko biznesmeni. Zamiast misji publicznej mamy biznes, czyli komercyjny chłam, bo ludzie uchylaja sie od placenia, wiec nie ma misji, tylko jest pogoń za pieniedzem i schebianie "chamom", ktorzy stanowia wiekszosc.

(11-02-2012, 23:11)Mental napisał(a): Nie w Montanie: http://www.motorists.org/press/montana-no-speed-limit-safety-paradox

Nie chce mi sie czytac wiec zgaduje ze liczba wypadkow spadła mimo braku ograniczenia predkosci? Nie u nas! My nie mamy amerykańskich dróg, u nas drogi są bardzo slabe, nie mamy ich samochodów, u nas statystycznie gorszy chłam jezdzi po drogach, pewnie tez u nas wiecej chla i siada za kółkiem.

(11-02-2012, 23:40)Gwahlur napisał(a): Nie debile tylko biznesmeni. Zamiast misji publicznej mamy biznes, czyli komercyjny chłam, bo ludzie uchylaja sie od placenia, wiec nie ma misji, tylko jest pogoń za pieniedzem i schebianie "chamom", ktorzy stanowia wiekszosc.

I jak zaczniemy wszyscy płacić to oczywiście się to zmieni? Czy ty aby przypadkiem nie jesteś pryszczatym nastolatkiem?

Szczerze mówiąc nie ogarniam twojego rozumowania. Zakładasz, że jesteśmy narodem złodziei, a jednocześnie widzisz po stronie zarządu mediów publicznych jedynie dobre intencje. A może oni też są chcącymi się nachapać złodziejami?

Idę stąd, strata czasu, a wy przekomarzajcie się dalej :)

Gwahlur napisał(a):Nie u nas! My nie mamy amerykańskich dróg, u nas drogi są bardzo slabe, nie mamy ich samochodów

Nie sądzisz więc, że powinieneś zweryfikować swoją wcześniejszą tezę, opartą na prostackiej korelacji, jakoby za liczbę wypadków odpowiadała nadmierna prędkość?

(11-02-2012, 23:37)majlo napisał(a): Bo jak na razie Gwahlur o jednym, a reszta o czym innym.

No właśnie na tym polega problem - Gwahlur odwołuje się do niemoralności względem głupiutkich przepisów i tego typu blubrów. Ja natomiast (za innych się nie wypowiadam) mówię o moralności społecznej, nie mającej uzasadnienia w pisanym prawie, tylko jakby w samym człowieczeństwie. Bo wybacz, ale jeśli nie płacisz składek, których sam sens jest o kant dupy potłuc, to trochę co innego, gdy na chama i w żywe oczy kantujesz innych ludzi - szczególnie, gdy w tym drugim przypadku działasz celowo i wiesz, że robisz źle.

(11-02-2012, 21:52)Gwahlur napisał(a): Nieprawda, wiekszosc ludzi traci zycie na drogach z powodu przekraczania predkosci. Nietrzezwi zabijajacy na drogach to mniejszosc, a jak ktos nie umie jezdzic, to jadac z nizsza predkoscia i majac innych uczestnikow ruchu nie przekraczajacych predkosci to szansa na jego smierc DRAMATYCZNIE maleje:)))))

Widzę, że regularnie płacisz abonament, bo telewizja zrobiła Ci kompletną wodę z mózgu. To, że co drugi policjant twierdzi w wiadomościach, że prędkość jest wrogiem numer 1 to gówno na resorach. Głównymi powodami jest przede wszystkim głupota, nieuwaga, brak koncentracji, brak umiejętności, a dalej brawura. I sorry, ale żaden z tych powodów nie jest związany z pierdoleniem ludzkiego życia per se i działaniem z premedytacją, jak w przypadku oszukiwania sklepu na płytę, bo nikt nie siada za kółko z myślą: dziś będę jechał 250, bo pierdolę ich wszystkich. Wypadki nie są celowe - dlatego nazywają się wypadkami. I prędkość też nie ma tu nic do rzeczy, bo możesz zginąć równie dobrze przy 25 km/h co przy 100. W innym wypadku śmiertelność kierowców wyścigowych wynosiłaby 100%, bo przecież jadą tak szybko! A na co dzień ludzie popierdalaliby na rowerkach, przy założeniu, że nie można na nich przekraczać 15 km/h. Tylko, że tak nie jest i dalej nie będzie w związku z powyższym.

Cytat:A skad wiesz czy w innych sklepach mozna dostac nowa plyte jesli sie powie ze nie bylo jej w srodku? Poprosze o dowód.

Abstrahując od tego, że w większości sklepów płyty są zafoliowane i mają płyty w środku (a tam, gdzie nie są - np. secondhandy - sprzedawcy sami sprawdzają lub wkładają płyty), to znam parę sklepów, w których przypuszczalnie byłoby to możliwe (ale sam nie sprawdzałem, bo zawsze miałem płyty w środku) - dajesz paragon, składasz reklamację i po niewielkiej robocie papierkowej dostajesz nowy, zafoliowany egzemplarz.

Cytat:Rownie dobrze te same zasady co w sklepie militarego moga obowiazywac w calej Polsce

Ale nie obowiązuje - przypuszczalnie dlatego, że zarówno po wadze, jak i odgłosie można wyczuć, czy płyta jest w środku. Dlatego pierwszy raz spotykam się z poruszonym tu problemem.

Cytat:Przed tą strona natury Polaków w wiekszosci przypadków chroni mnie sam fakt istnienia aparatu policyjnego, sprawiedliwosci i wieziennego. Czyli... strach przed karą.

No jasne - zapraszam do wątku o kontuzjach, to może zobaczysz jaki mamy świetny system policyjno-sprawiedliwo-więzienny. :)

Cytat:Spierdalaj? Tak mowi czlowiek przelełniony moralnoscia gdy nie idzie mu rozmowa?!? :DDDDD Troche pod góre i zaraz wychodzi prawdziewa natura Polaka:)))

Tak mówi człowiek, którego co chwila obraża jakiś burak ze słomą w butach.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Cytat:Gwahlur odwołuje się do niemoralności względem głupiutkich przepisów i tego typu blubrów
Nie ważne, czy są głupiutkie (zresztą kto miałby niby weryfikować ich głupotę? :O To, co jest głupiutkie dla ciebie, nie musi być głupiutkie dla kogoś innego), ważne, że są!!! :)

Tyle, dalej nie ma sensu chyba się już wypowiadać, bo zaczyna się koło zataczać.
22.04.2011

Gwahlur napisał(a):1) Ludzie w grubej wiekszosci nie placa abonamentu

[Obrazek: tvp.jpg]

Bieda! Bieda aż piszczy, panie, nie starcza nawet na teatr TV.

Dla porównania rozpasanie korporacyjnych gigantów, których stać na produkcję wyższej jakości (przynajmniej technicznej), a nawet kręcenie filmów kinowych:

TVN:

[Obrazek: tvn_budynek_wiertnicza_wikipedia_public_domain.jpeg]

Polsat:

[Obrazek: 17427.jpg]

Rozpustnicy. Pewnie każdy płaci na nich abonament po trzy razy.

(12-02-2012, 00:48)Mental napisał(a): Nie sądzisz więc, że powinieneś zweryfikować swoją wcześniejszą tezę, opartą na prostackiej korelacji, jakoby za liczbę wypadków odpowiadała nadmierna prędkość?

Ani troche nie sądze, po pierwsze ja pisalem o NASZYM kraju, a nie o calym swiecie, a po drugie nawet nie wiem czy tam gdzie podajesz link pisza prawde.

Cytat:po pierwsze ja pisalem o NASZYM kraju

Ale w naszym kraju drogi są chujowe, więc... jakim cudem przyczyną ma być prędkość? Prędkość jest generalnie dobra, lubię prędkość - im większa, tym lepiej.

Cytat:nawet nie wiem czy tam gdzie podajesz link pisza prawde.

lol

A przeczytałeś, co tam w ogóle piszą, czy zaraz zasadzisz mi jakiegoś zwalającego z nóg teksta w stylu "taka jest natura Polaków"? Poza tym ja uważam, że to, co ty linkowałeś, czyli, że 65% Polaków nie płaci abonamentu, to tez nie wiadomo, czy piszą tam prawdę. I tyle z merytorycznej dyskusji panie To Logicznie Wynika Z Natury Polaków.

O, widzę że Gwahlur wygodnie pominął uwagę o tym, że zabiedzone TVP wybudowało sobie pałac, jakim nie mogą poszczycić się najbogatsze prywatne telewizje (i daje swoim gwiazdorom gaże, jakich nie osiągają gwiazdy TVN-u). No ale cóż, jeśli fakty nie pasują do tezy, tym gorzej dla faktów - stara, dobra stalinowska tradycja. To w końcu jesteś urzędnikiem, chłopcze, albo masz jakiegoś w bliskiej rodzinie? Bo chyba nie dosłyszałem odpowiedzi na to pytanie, a myślę, że mogłaby wyjaśnić, dlaczego piszesz takie głupoty.

Cytat:16 stycznia 2012 rzeczniczka Telewizji Polskiej: Joanna Stempień-Rogalińska, poinformowała media, że rada nadzorcza jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała plan ekonomiczno-finansowy TVP. Plan zakłada stratę na działalności TVP w 2012 roku, w wysokości 60 milionów złotych. TVP ogłasza w swoim oświadczeniu, że strata zaplanowana w budżecie Telewizji Polskiej na 2012 rok "jest uzasadniona jednorazowymi wydatkami związanymi z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej oraz KOSZTAMI związanymi z obsługą Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich w Londynie(...)"

Oświadczenia TVP nie należy traktować jako jednorazowej wpadki lub pomyłki, która zostanie skorygowana w kolejnych wypowiedziach. Już pod koniec 2011 roku prezes telewizji Juliusz Braun zwracał uwagę że na samej transmisji meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 TVP straci ok. 50 mln zł.

http://www.marketingsportowy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=647&Itemid=54

No widzisz, trzeba sporych zdolności żeby stracić na transmisji jednego z najbardziej medialnych wydarzeń na kontynencie. TVP jest zarządzana przez armię pułkowników Cargillów.

"Pułkownik Cargill był złym handlowcem. Był tak okropnym handlowcem, że wyrywały go sobie firmy zmuszone ze względów podatkowych wykazać straty. W całym cywilizowanym świecie, od Battery Park do Fulton Street, znano go jako człowieka, na którym można polegać, kiedy chodzi o szybkie obniżenie stopy podatkowej. Jego usługi były drogie, gdyż niepowodzenia są często trudne do osiągnięcia. Musiał zaczynać od szczytu i torować sobie drogę w dół, a kiedy się ma przyjaciół w rządzie, niełatwo jest robić złe interesy. Wymagało to nieraz miesięcy ciężkiej pracy i nieomylnie błędnego planowania. Człowiek dezorganizował, podejmował błędne decyzje, nie doglądał, wszystkie drzwi zostawiał otworem, a kiedy się zdawało, że już zrobił swoje, rząd dawał mu jezioro albo las, albo pole naftowe i psuł całą robotę. Jednak na pułkowniku Cargillu można było polegać. Nawet w tak niesprzyjających okolicznościach potrafił zrujnować najlepiej prosperujące przedsiębiorstwo. Doszedł do tego własną pracą i swoje niepowodzenia zawdzięczał wyłącznie sobie."

świetny cytat. Kradnę go i wklejam tu.

(11-02-2012, 10:59)military napisał(a): Popełniasz bardzo duży błąd logiczny. Na podstawie skłonności do popełniania "lekkich", powszechnie akceptowalnych wykroczeń twierdzisz, że Polacy popełniają również wykroczenie bardzo poważne i rzadkie, powszechnie nieakceptowane (kradzież materialnego przedmiotu ze sklepu).

Naciągniecie sklepu to nie kradzież. SAMI ci przecież dają. Po drugie naciągniecie sklepu to przewinienie wagi lekkiej, ryzykowanie ludzkiego życia poprzez przekraczanie predkosci jest cieższe. Po trzecie gdyby mozna było tak naciagac sklepy to by sie to powoli stało norma, zwyczajem, powszechnie akceptowalne.

(11-02-2012, 11:22)military napisał(a): Cały czas przyznajesz Gwahlurowi rację. Dyskusja z nim rozbija się głównie o to: Polacy przechodzą na czerwonym, więc to złodzieje, a pewnie i mordercy.

Histeryzujesz, ja zgodnie z prawda wskazuje ze jesli chodzi o moralnosc to Polacy lekka ręką ryzykuja czyjes zycie na drogach, a jesli chodzi o kradziez to bez najmniejszych skrupułów okradaja media publiczne.

(12-02-2012, 00:01)Albertino napisał(a): I jak zaczniemy wszyscy płacić to oczywiście się to zmieni?

Nie wiem ile sie zmieni, ale wiem za na pewno sie NIE zmieni jesli Polacy nie zaczna placic i że dostajemy dokladnie tyle za ile płacimy. Nie ma pieniedzy = komercha dla chamów. Skądś pieniadze trzeba brac. Dlatego placac tyle ile placimy zmuszamy telewizje publiczną do prostytuowania sie.

(12-02-2012, 00:01)Albertino napisał(a): A może oni też są chcącymi się nachapać złodziejami?

I dlatego sie prostytuują, czyli robią DOKLADNIE to co powinni za te pieniadze z abonamentu? To ze ktos daje dupy za pieniadze zeby zyc na poziomie nie jest synonimem zlodziejstwa. Jesli masz dowody potwierdzajace ze kradną - dawaj.

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): Głównymi powodami jest przede wszystkim głupota, nieuwaga, brak koncentracji, brak umiejętności, a dalej brawura

Poprosze o badania to potwierdzajace.

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): I prędkość też nie ma tu nic do rzeczy, bo możesz zginąć równie dobrze przy 25 km/h co przy 100

To że zdarzaja sie CUDA i ktos ginie przy 25 km/h nie oznacza ze predkosc 100 km/h nie jest czynnikiem ogromnie zwiekszajacym ryzyko smierci. Tak juz pierdolisz Mefisto ze zara ci sie pała zatrze:)))

To tak jakby powiedziec ze ilosc wypalanych papierosów nie ma znaczenia, bo np raka płuc mozna dostac palac 1 fajka dziennie, wiec palenie 40 dziennie nie robi różnicy.

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): W innym wypadku śmiertelność kierowców wyścigowych wynosiłaby 100%, bo przecież jadą tak szybko!

Zenujacy argument. To ze wysoka predkosc znacznie zwieksza ryzyko smierci nie oznacza ze wszyscy przekraczajacy muszą umrzec. To tak jakbys powiedział:

"Palenie 40 papierosów dziennie nie zwieksza ryzyka raka płuc w porownaniu do palenia 1 papierosa dziennie, bo gdyby tak było to raka płuc by mialo 100%, bo przeciez pala tak dużo!"

:))))))))

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): A na co dzień ludzie popierdalaliby na rowerkach

"A na co dzien ludzie paliliby co najwyzej w piecach, a nie papierosy"

:))))))))))

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): Abstrahując od tego, że w większości sklepów płyty są zafoliowane i mają płyty w środku (a tam, gdzie nie są - np. secondhandy - sprzedawcy sami sprawdzają lub wkładają płyty), to znam parę sklepów, w których przypuszczalnie byłoby to możliwe

Przypuszczenie, to żaden dowód

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): Ale nie obowiązuje

Poprosze o dowód ze w innych sklepach mozna przyjsc i na morde dostac nową plyte mowiac ze pudełko bylo puste.

(12-02-2012, 05:03)Mefisto napisał(a): Tak mówi człowiek, którego co chwila obraża jakiś burak ze słomą w butach

Ja ciebie nie obrazam, lecz wskazuje niedociagniecia. Kultura i moralnosc nakazywalaby podziekowac:)

(12-02-2012, 10:35)military napisał(a):
Gwahlur napisał(a):1) Ludzie w grubej wiekszosci nie placa abonamentu

Bieda! Bieda aż piszczy, panie, nie starcza nawet na teatr TV.

Twoj cytat to jest podła MANIPULACJA military. Nikczemna.

Calosc brzmii:

1) Ludzie w grubej wiekszosci nie placa abonamentu
3) W telewizji najlepiej sprzedaje sie komercyjny chłam
4) W telewizji publicznej mamy komercyjny chłam

Nr.3 = wiec jest inny sposob na ZAROBIENIE PIENIEDZY
nr.4 = wiec tym wlasnie sposobem ZARABIAMY PIENIADZE

W zwiazku z tym z mojego postu NIJAK nie wynika że telewizja Polska jest biedna, tylko ze potrzebne pieniadze ma dzieki prostytuowaniu sie. Na rzucaniu na antene niebotycznej porcji komerchy dla chamów. To jednak że ma te pieniadze nie oznacza ze teraz moze realizowac misje, bo jesli bedzie wiecej misji a mniej komerchy dla chamów to bedzie... mniej pieniedzy, czyli bedzie finansowa potrzeba by zrobic wiecej komerchy dla chamów, a mniej misji. Ten zaklety krąg jest w stanie przebic albo dofinansowanie z budzetu, albo oplacanie abonamentu w wiekszej liczbie.

Po drugie skąd wiesz SKĄD telewizja Polska miala pieniadze na swoja siedzibe? Skad wiesz czy te pieniadze nie zostały dane specjalnie na ten cel z budzetu, jako jednorazowa kasa specjalnei na ten wydatek?

(12-02-2012, 20:44)Gwahlur napisał(a): Po drugie skąd wiesz SKĄD telewizja Polska miala pieniadze na swoja siedzibe? Skad wiesz czy te pieniadze nie zostały dane specjalnie na ten cel z budzetu, jako jednorazowa kasa specjalnei na ten wydatek?

Z pieniędzy podatników - to pewne. A jak je ściągnęli, to jest akurat nieważne. Faktem jest, że wybudowali sobie pałac, za kasę, która starczyłaby im pewnie na produkowanie teatru telewizji przez 10 lat.

Ale nie - Gwahlur dalej będzie pisał, że puszczają chłam, bo pinidzy ni ma...

Napiszesz wreszcie czy Ty, albo ktoś z Twoich bliskim jest pracownikiem TV? Bo brniesz w ten temat tak bardzo, że już ciężko mi uwierzyć, że po prostu jesteś tak głupi...

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości