• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jean Claude Van Damme
Ciekawa historyjka, jednak w kazdym rodzaju kung fu (przynajmniej teraz) nie uczy sie ustartych schematow walki. Wiadomo, że na ulicy można spoktać każdego i dlatego naucza sie tam improwizacji i modyfikacji technik wzgledem sytuacji tak by niewazne z kim i jak wyszkolonym by sie walczyło.

Odpowiedz
Dla czego nikt nie napisał o Quescie? Ogólnie nie lubię filmów z Van Damme'm (kiedyś pociągały mnie takie bijatyki, teraz nie), ale jak dla mnie Quest jest najlepszym jego filmem. "Universal Soldier" i "Universal Soldier Return" to katastrofa, telewizyjny sequel ("Uniwersalny Żołnierz 2: Bracia Broni", albo podobnie) wypada w moich oczach dużo lepiej a niżeli kinowe wersje. W większości filmów Juan broni wdów i bezbronnych kobiet. Żenada

Odpowiedz
Uniwersalny Żołnierz to jeden z najlepszych filmów Van Dama. Pokazuje w nim że nawet marny aktor, dobrze poprowadzony przez reżysera może coś zagrać.

Odpowiedz
Jeden z najlepszych JCvD może i tak, co nie zmienia faktu, że i tak mierny. :)

Odpowiedz
No mistrzostwo świata to to nie jest. Ale wraz ciekawe kino akcji. Żadko się ogląda wskrzeszonych żołnierzy w akcji na ekranie.

Odpowiedz
A czy żywi żołnierze nie zapewniają odpowiedniej rozrywki, skoro trzeba martwych wskrzeszać?

Jak dla mnie, to on nic nie pokazał w "UniSolu".

Van Damme to taki obrońca wdów i sierot (coś już wspominałem :)), tylko szkoda, że sam ma wyrok za pobicie żony. [czytałem w jakiejś gazecie]

Odpowiedz
Ma i w dodatku rozwód za uzależnienie od narkotyków. Co z resztą widać po nim. To chodzący szkielet.

Odpowiedz
mały offtopic. Ciekawe jak sie obronić przed naćpanym gościem z piątym danem :)

Odpowiedz
Naćpany a uzależniony i wyniszczony to różnica.

Odpowiedz
wujekhaker napisał(a):mały offtopic. Ciekawe jak sie obronić przed naćpanym gościem z piątym danem :)

Skakać przez okno :lol:
A tak na serio to jeśli jest naćpany (oczywiście zależy czym) to raczej zbyt skutecznie nie używa swoich umiejętności.

Odpowiedz
To teraz ja na poważnie.
Nie lubie tego gościa (tzn oceniać go mogę tylko po tym jak grał w filmach :]). To, że aktor z niego żadnejest chyba oczywistym faktem.
A bijatyki wolą oglądać z Seagalem, u niego jakoś bardziej widać te dany. "Spięcia" u Seagala wyglądają wg mnie bardziej realistycznie (tzn nie mylić z "życiowo" bo żeby tak isę bronić wykorzystując aikido to trzeba naprawde lat treningu). Aikido z tego co się orientuję polega w głównej mierze na wykorzystaniu energii przeciwnika. I Steaven tak to robi - cyk, cyk, szelemehele, zejście ciałem, dźwignia i "typ" jest jego, a żeby motłoch sie cieszył to przy okazji chrupią kości. Ma to ręce i nogi.
Van Damme natomiast drze sie, skacze, kopie z obrotu ( w prawdziwym starciu raczej by tak nie zrobił), zbiera baty, że by starczyło na trzech, a na końcu jeszcze wygrywa. No i te powtarzana po sobie kopnięcia co chyba nie jest juz jego grzechem ale jest tandetne.
ps. przed tym postem nie wiedziałem że on miał coś wspólnego z karate, od lat byłem przekonany że on sukcesy odnosił w gimnastyce, czy tam lekkoatletyce.

Odpowiedz
jeden z najlepszych aktorow kina akcji. Nietuzinkowe umiejetnosci i gra aktorska na wysokim poziomie. Wu szu uczyl sie z kaset wideo i od Franka Duxa o ktorym nota bene jest film blood sport. Jego najlpeszym filmem filmem jest niewatpliwie Street Fighter i Psie Serce gdzie pokazuje na co naprawde go stac. Moim zdaniem takiego Jeta Li lub Billi Blanksa rozlozyl by ba lopadki.
podpisu brak bo sie admin wkur..i

Odpowiedz
Tintorera napisał(a):gra aktorska na wysokim poziomie.
Eeee? :lol: To jest jakiś żart? Prowokacja?

Tintorera napisał(a):Jego najlpeszym filmem filmem jest niewatpliwie Street Fighter
:shock: :lol: Toż tego czegoś trudno "filmem" nazwać! :D

Odpowiedz
A mnie sie zdaje, że ten koles to Darius i robi sobie z nas jaja.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Mnie też się zdaje, że Dariusa i Tintorere coś łączy i są to rubber yebadlo's movies.

Odpowiedz
Tintorera napisał(a):jeden z najlepszych aktorow kina akcji. Nietuzinkowe umiejetnosci i gra aktorska na wysokim poziomie. Wu szu uczyl sie z kaset wideo i od Franka Duxa o ktorym nota bene jest film blood sport. Jego najlpeszym filmem filmem jest niewatpliwie Street Fighter i Psie Serce gdzie pokazuje na co naprawde go stac. Moim zdaniem takiego Jeta Li lub Billi Blanksa rozlozyl by ba lopadki.

Street Fighter- najlepszym filmem Van Damme'a? W takim razie najlepszym filmem zeszłego roku jest "Dom woskowych ciał" ;)

Nie, to musi być prowokacja. O ile jestem w stanie uwierzyć, że ktoś uważa Van Damme'a za dobrego aktora, świetnego karatekę, a za jego najlepszy film uważa SF, to w tekst, że pokonałby Jeta Li nie uwierzę. Chłopczyku Jet Li to człowiek, który trenuje sztuki walki od wczesnej młodości, a Van Damme zna tylko karate
Cytat:Psie Serce

Chodzi o tą telenowele Polsatu? :lol:

Odpowiedz
Don Vito napisał(a):Van Damme zna tylko karate
Nie no bez przesady, karate to jedna z najskuteczniejszych sztuk walki. Van Damme Był kiedyś dobry ale wszystko spieprzył przez narkotyki. Teraz jest wychodzoną zombie-podobną chodzącą zmarszczką.
--
Laozi

Odpowiedz
Zgadzam się z tym, że karate to jedna z najskuteczniejszych sztuk walki, ale Van "Żywy trup" Damme spiepszył swoją karierę i wychwalanie go pod niebiosa w dzisiejszych czasach jest przesadą, a konfrontowanie go z taką postacią jak Jet Li jest poprostu żałosne.

Odpowiedz
No z tym sie zgadzam.
Ale mimo wszystko nie można zapominać o jego przeszlosci, kiedy na turniejach pokonany wracał za rok i wymiatał wszystkich z maty ;) Kiedys mial talent.
A dzisiaj, to prawda, nie ma szans z i tak nadgryzionym przez czas już Jetem Li ;)
--
Laozi

Odpowiedz
Dwie strony niesamowitego Belga.

1. Link (koniecznie z włączonymi głośnikami)

2. Link (ta galeria u góry - lekka megalomania)
I have a plan. Heh.
Mein Fuhrer, I can walk!!!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości