Jeden film - dwa (lub więcej) soundtracki.
Jakie znacie filmy, które są dostępne z różnymi soundtrackami, ewentualnie zmienionymi wersjami soundtracków w zależności od wersji filmu? Ewentualnie jakieś odrzucone score'y, które gdzieś wypłynęły i są dostępne do odsłuchania.

Z tego co wiem:
- Legenda - Tangerine Dreams w wersji US Theatrical i Jerry Goldsmith w każdej innej.
- Troy - James Horner w każdej wersji, ale w DC częsc muzyki wymieniono (nie ma np piosenki końcowej a w pojedynku Achillesa z Hectorem mamy muzykę z Planety Małp Burtona) - jest także dostępny odrzucony score do tego filmu autorstwa Gabriela Yareda, lepszy jak dla mnie od tego, z którego ostatecznie skorzystano (i zdaje sie, że 1 czy 2 kawałki z niego w filmie się jednak znalazły).
- Neverending Story - rozszerzona (czy raczej oryginalna niemiecka) wersja z muzyką Doldingera, wersja international z dodatkami Morodera i piosenką tytułową.
- Highlander 2 i 3 - inne piosenki na napisach końcowych w zależności od wersji filmu.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Donnie Darko - otwierająca piosenka jest inna w kinówce i DC, nie pamiętam jak reszta filmu
Lucifer Rising - różne soundtracki nagrali Jimmy Page i Bob Bosolej. Wersja Beausoleila to arcygeniusz i obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika psychedelic/space rocka.
Apocalypse Now - podobno w pięciogodzinnej wersji zamiast niektórych utworów jest więcej Doorsów, ale nie widziałem, więc jedynie powtarzam co usłyszałem.

Odpowiedz
Pierdółka, średnio chyba tu pasuje, ale napisy początkowe Expendables na DVD miały ten zajebiaszczy utworek:

Sully Erna - Sinner's Prayer

Odpowiedz
Uściślijmy - ten kawałek jest tylko w wersji Dir Cut. Niestety w tejże wersji jest też drugi, niespecjalnie dobry kawałek (Shinedown - Diamond Eyes) który wstawiono do finałowej walki, oraz na napisy końcowe zastępując "The Boys Are Back in Town" Thin Lizzy co dla mnie jest niewybaczalne.

No a jesli już mowa o podmienionych piosenkach, to dodam, że sam podmieniłem wszystkie piosenki, które się dało w Transformers 2 na kawałki z 80s :]

Przypomniało mi się, że w wersji Unrated Dumb & Dumber usunięto piosenkę Crash Test Dummies - Peter Pumpkinhead, która leciała w tle na początku jednej sceny w knajpie.

Cytat:Apocalypse Now - podobno w pięciogodzinnej wersji

To jakaś faktycznie istniejąca wersja czy jedna z wielu tego rodzaju legend, o której ktoś tam słyszał, ale nikt nie widział?

Odpowiedz
Gdybym nie miał cię w ignorowanych to napisałbym np.
The Crow, TDKR, Commando...

(29-11-2013, 00:26)Gieferg napisał(a): To jakaś faktycznie istniejąca wersja...
To faktycznie istniejący workprint. Geniuszu.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
http://plutoniumshores.blogspot.com/2009/02/apocalypse-now-5-hour-workprint.html?zx=e77afc0f6a63a030
A tutaj fragment:

Odpowiedz
(28-11-2013, 22:04)Gieferg napisał(a): Jakie znacie filmy, które są dostępne z różnymi soundtrackami, ewentualnie zmienionymi wersjami soundtracków w zależności od wersji filmu?

Big Blue ma inny score w US i Europie - to samo K2 (ale tutaj wydano tylko Zimmera), Marsz pingwinów, Harrison's Flowers, Legenda...

Cytat:Ewentualnie jakieś odrzucone score'y, które gdzieś wypłynęły i są dostępne do odsłuchania.

Z takich rejectów, które wydano, to Edge of Darkness, pierwotnie z muzyką Corigliano. Supernova, Cruel Intentions (to wydał sam kompozytor), Ucieczka gangstera Peckinpaha, Gladiator z 1992 r., Troja (też kompozytorskie promo), An unfinished life, Breakdown, Chinatown, Timeline... mówi się też ostatnio o wydaniu Hornera z ostatniego Romeo i Julia, ale co z tego wyjdzie to nie wiadomo

A z takich, które nie wydano, ale krążą po sieci:
What dreams may come - Morricone
Mission: Impossible - Silvestri - potem przekuł niektóre pomysły na Erasera
13 wojownik - Revell
Wywiad z wampirem - Fenton
King Kong - Shore
Ransom - Shore
Air Force One - Randy Newman
no i jest też kompilacja odrzuconych oraz inspirowanych piosenek z Bonda

to tak na szybko, bo jest tego sporo - zwłaszcza w starych filmach; do tych ostatnich, niemych często zresztą tworzy się nowe ilustracje na potrzeby pokazów specjalnych czy koncertów. Glass tak zilustrował Draculę na przykład, Elfman Psychozę, jest kilka różnych podejść do Metropolis, z czego jedno Korzeniowskiego bodajże.

a tutaj taki fajny artykuł ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:- Highlander 2 i 3 - inne piosenki na napisach końcowych w zależności od wersji filmu.
Rozwiń temat :). Czyżby w alternatywnej wersji 3 nie było Bonny Portmore?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Bonny Portmore jest zawsze w scenach w Szkocji, ale na napisach końcowych w amerykańskiej wersji (Final Dimension) jest zamiast tego taki kawałek:
Dodatkowo w niektórych wersjach na napisach jest tylko Bonny Portmore, a w niektórych jest najpierw potem Bonny Portmore, a potem to:
W dwójce w wersji kinowej jest najpierw Trust, potem One Dream, w reżyserskiej tylko One Dream.

Odpowiedz
The Last of the Mohicans ma o ile pamiętam dwa różne utwory podczas końcowego pościgu za Irokezami - I will find You Clannadu albo Promontory.

Odpowiedz
Promentory to kawałek, który jest zawsze w finałowych scenach. I Will Find You jest w pościgu za Irokezami w wersji kinowej, w reżyserskiej nie ma w ogóle (leci normalnei score, ale nie jest to promentory), w wersji na blu-ray podobno piosenka jest ale ze słowami w innym języku.

Odpowiedz
Aha...

Myślałem, że w skład pościgu wchodziły te utwory:
"Ascent / Pursuit" – 3:06
"Promentory" – 5:38
Tak przynajmniej sugeruje Wiki. Z Wiki też wziąłem tytuł z literówką ;).

Odpowiedz
Promentory w filmie trwa dłużej niż 5:38 (bardziej coś koło ośmiu minut). A co do literówki - na wydaniu re-recorded tytuł na okładce to właśnie "Promontory". Na szczęście ten film na DVD ma Isolated Score :)

Odpowiedz
(29-11-2013, 00:26)Gieferg napisał(a): No a jesli już mowa o podmienionych piosenkach, to dodam, że sam podmieniłem wszystkie piosenki, które się dało w Transformers 2 na kawałki z 80s :]

Możesz rzucić jakimś fragmentem by zobaczyć jak to się prezentuje?

Co do innych soundtracków, to wiele filmów z Godzillą ma zmienione kompozycje w wersjach amerykańskich (na gorsze). Na pewno wiele w serii Showa (bankowo "Godzilla" i "Godzilla Raids Again"), w Heisei chyba tylko "Powrót Godzilli" miał zmieniony score, w Shinsei "Godzilla 2000". Ogólnie jeżeli film był przemontowywany w wersji amerykańskiej to miał przy okazji zmieniony soundtrack.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Craven napisał(a):ten zajebiaszczy utworek: Sully Erna - Sinner's Prayer

Dzięki Craven - mistrzostwo świata. Słucham bez przerwy od 20 minut.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon