Odpowiedz 
Kapitan Phillips (reż. Paul Greengrass)
Autor Wiadomość
Snappik
Stały bywalec

Liczba postów: 3,915
22-10-2013 12:55 PM

Film oparty na faktach. Afro-Afrykanie próbują wedrzeć się na pokład statku, a biały kapitan próbuje im pokrzyżować szyki. Brzmi rasistowsko, ale Hanks daje gwarancję, że będzie ciekawie.

[Obrazek: captain_phillips_ver2.jpg]

Jedyną wadą obrazu Greengrassa może być kategoria wiekowa, bo o resztę absolutnie nie obawiam się. Ultimatum Bourne'a było dla mnie zarąbiste i jeśli Greengrass przeniósł ten styl na spokojne, somalijskie wody - <ok> .

Mam cichą nadzieję, że na pokładzie tego zwykłego kontenerowca jednak znajdzie się broń bo Ci kolesie nie wyglądają, jakby chcieli negocjować:

[Obrazek: f28a474628eff361d9_hgm6bxwoc.jpg]

Jak wieść niesie, w filmie ma zostać zawarta pełna rekonstrukcja brawurowej akcji Navy Seals ze snajperami:
http://www.wired.com/dangerroom/2012/10/...rates/all/

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2013 12:58 PM przez Snappik.)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mefisto
I Wicemiss Avatara2009/12

Liczba postów: 18,830
22-10-2013 01:18 PM

(22-10-2013 12:55 PM)Snappik napisał(a):  Mam cichą nadzieję, że na pokładzie tego zwykłego kontenerowca jednak znajdzie się broń bo Ci kolesie nie wyglądają, jakby chcieli negocjować

Muszą negocjować, bo oni tak zarabiają tam na życie - piraci w Somalii traktowani są jak celebrities :) Inna sprawa, że bardzo jestem ciekaw, jak Phillips będzie się miał do niedawnego skandynawskiego kina o tym samym, choć obecność Hanksa nie specjalnie mnie cieszy pod tym względem, bo mogą wyjść ciepłe kluchy.

Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hanys
Dużo pisze

Liczba postów: 595
22-10-2013 01:34 PM

http://www.rottentomatoes.com/m/captain_phillips/
http://www.imdb.com/title/tt1535109/?ref_=hm_cht_t2

Wygląda to nieźle, a sam listopad w polskich kinach wygląda mocarnie, oprócz Hanks jeszcze Rush i The Counselor(wypadł nowy Scorsese, ale może to i lepiej).

VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać
Danus
Moderator

Liczba postów: 6,675
22-10-2013 09:51 PM

(22-10-2013 12:55 PM)Snappik napisał(a):  Film oparty na faktach. Afro-Afrykanie próbują wedrzeć się na pokład statku, a biały kapitan próbuje im pokrzyżować szyki. Brzmi rasistowsko, ale Hanks daje gwarancję, że będzie ciekawie.
Jeśli reżyser będzie się trzymał faktów, to kapitan Hanks:P nie powinien mieć aż tak znaczącej roli na jaką wynika z twojego opisu. Jeśli film ma być pełną rekonstrukcją brawurowej akcji snajperów DEVGRU, to powinien być w cholerę nudny dla laików:P

Terminator | Aliens | The Abyss | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
http://specops.com.pl/forum/
Mierzwiak
Brooklyn Baby

Liczba postów: 20,649
23-10-2013 06:12 AM

Amerykanie mają takie fajne określenie, które bardzo lubię: cringe worthy. Jak ulał pasuje do trailera tej produkcji, którym uraczono mnie w kinie już nie pamiętam przed czym.

Przepocona skarpeta > Godzilla 2014
Juby
ze stali

Liczba postów: 3,016
04-11-2013 11:58 AM

[Obrazek: CP07.jpg]

Paul Greengrass znowu to zrobił. Sprawił, że przez dwie godziny siedziałem wbity w fotel oglądając jego najnowszy film z zapartym tchem.
Kapitan Phillips to podobnie jak poprzednie filmy tego twórcy perfekcyjnie zrealizowany thriller, o którym prosto po wczorajszym przedpremierowym seansie mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Oczywistością jest dla mnie wymienienie tego, co w najnowszym filmie Greengrassa najlepsze - kapitalny montaż, dynamiczna praca kamery, oświetlenie, muzyka, idealne budowanie napięcia od samego początku, które nie opada aż do ostatniej sceny. Choć to film fabularny, reżyser zachował typowy dla siebie dokumentalny styl, co w połączeniu ze znakomitą realizacją dało efekt niezwykłego realizmu (przynajmniej dla takiego laika w temacie statków i działań SEALs jak ja). Tom Hanks szczególnie w ostatnich kilku minutach potwierdza, że wielkim aktorem jest i kibicuje mu w tegorocznej walce o najważniejsze nagrody. Jego kreacja i napięcie towarzyszące wydarzeniom dostarczyły mi wielkiej dawki emocji (szczególnie w finale), przez co Paul Greengrass wyrasta na jednego z moich ulubionych współczesnych reżyserów (Bourne'y), a jego Kapitan Phillips staje się poważnym kandydatem do nazwania przeze mnie filmem roku. 9/10

(22-10-2013 12:55 PM)Snappik napisał(a):  Jedyną wadą obrazu Greengrassa może być kategoria wiekowa, bo o resztę absolutnie nie obawiam się.

Możesz już się nie obawiać i o to. Choć nie przypominam sobie aby w filmie padały jakieś bluzgi tak jak w Green Zone, to sama konkluzja sprawiła, że byłem w szoku kiedy dziś na boxofficemojo zobaczyłem PG-13 zamiast eRki w rubryce kategorii wiekowej. Jest krew, jest dobrze.

He gave me an ideal to strive towards.

filmweb
patyczak
Stały bywalec

Liczba postów: 3,737
04-11-2013 12:02 PM

Bardzo mnie cieszy ta opinia:D

http://www.filmweb.pl/user/voagar
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
simek
Stały bywalec

Liczba postów: 6,044
04-11-2013 12:29 PM

Od dawna lubię Greengrassa, na jego najnowszy film też się wybiorę. Pierwsza opinia pozytywna, podobnie co przy Wyścigu, jeszcze tylko żeby Counselor nie okazał się kupą, to listopad będzie piękny.
Aaa, jest jeszcze Don Jon!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2013 12:32 PM przez simek.)
Pitero
Stały bywalec

Liczba postów: 1,443
04-11-2013 03:01 PM

No i Zły dziadzio z Jackassa! :)

Breaking Bad, Band of Brothers, Game of Thrones, The Wire, True Detective, The Sopranos, Sherlock, Firefly, Fargo,
Lawrence
pluszowy Goebbels

Liczba postów: 6,073
04-11-2013 03:06 PM

Gdzies czytalem, ze podobno somalijskich piratow graja prawdziwi Somalijczycy (czy tez piraci tego juz nie wiem) bez jakiegokolwiek doswiadczenia aktorskiego. I ze tego co slyszalem, podobno wypadaja bardzo dobrze.

/www.filmmusic.pl - me recki

May the Force be with You!
Szaman
Stały bywalec

Liczba postów: 1,960
04-11-2013 05:27 PM

Na tyle dobrze, że jeden z nich, Barkhad Abdi, jest faworytem do oscarowej nominacji w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy (obok Fassbendera za 12 Years a Slave, Hanksa za Saving Mr. Banks i Brolina za Labor Day).
Predator895
Stały bywalec

Liczba postów: 2,668
05-11-2013 11:07 AM

Miałem dylemat , czy pójść na przedpremierę Phillipsa czy Rush , jednak wybrałem Rush i widzę , że ocena identyczna więc będzie na co ostrzyć ząbki do piątku :D

The Wolf of Wall Street 10/10
Parkland 8/10
Prisoners 10/10
Rush 9/10
Man of Steel 8/10
Pain & Gain 8/10
Moje Blu <<<
Fryta
Użytkownik

Liczba postów: 185
05-11-2013 12:43 PM

Wczoraj "Rush" dzisiaj "Kapitan Phillips" (:
Uwielbiam FB za darmowe bilety, hehe

Bounty hunter.
Arahan
Greed is good

Liczba postów: 3,574
05-11-2013 03:18 PM

Że coooo :>?

Ostatnio widziane:
Pogromcy Duchów - 9/10
Iron Man 3 - 5/10
The World's End - 5.5/10
Mud - 7/10
Nie zadzieraj z fryzjerem - 6/10
Juby
ze stali

05-11-2013 08:29 PM

(05-11-2013 11:07 AM)Predator895 napisał(a):  Miałem dylemat , czy pójść na przedpremierę Phillipsa czy Rush , jednak wybrałem Rush i widzę , że ocena identyczna więc będzie na co ostrzyć ząbki do piątku :D

Ja wybrałem Kapitana Phillipsa, a Rush zapewne obejrzę w przyszłym tygodniu. ;)

filmweb
Fryta
Użytkownik

05-11-2013 11:22 PM

Drugi dzień i drugi bardzo dobry film. Z wypracowań zawsze było 3 na szynach, wiec tylko zaprosze do kina. Z ciekawostek - wsłuchajcie się w muzykę na samym końcu filmu...

Bounty hunter.
Danus
Moderator

Liczba postów: 6,675
05-11-2013 11:35 PM

Jak pokazana jest akcja SEALsów? Czy to tylko ostatnie minuty filmu podczas gdy reszta to historia postaci granej przez Hanksa?

Terminator | Aliens | The Abyss | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
http://specops.com.pl/forum/
Lawrence
pluszowy Goebbels

05-11-2013 11:36 PM

(05-11-2013 11:22 PM)Fryta napisał(a):  Z ciekawostek - wsłuchajcie się w muzykę na samym końcu filmu...

Chodzi o tę bezczelną zżynkę z "Time" Hansa Zimmera? Szczerze mogli się bardziej wysilić.

Fryta
Użytkownik

06-11-2013 12:08 AM

Może Jackman to kolejny protegowany Hansa, hehe.

Bounty hunter.
jarod
I don't like the color

Liczba postów: 2,475
06-11-2013 12:09 AM

Tutaj zżynka zła, ale bezczelne rżnięcie z GoT w sountracku z Rush to już "badassowata muzyka"? ;)
Lawrence
pluszowy Goebbels

06-11-2013 12:28 AM

(06-11-2013 12:08 AM)Fryta napisał(a):  Może Jackman to kolejny protegowany Hansa, hehe.

Oczywiście, że nim jest.

@jarod O już nie przesadzajmy tak z tym "Rush". Coś tam słychać, ale nie jest to nuta w nutę. Zresztą nie offtopujmy tutaj. :)

Juby
ze stali

06-11-2013 08:43 AM

(05-11-2013 11:35 PM)Danus napisał(a):  Jak pokazana jest akcja SEALsów? Czy to tylko ostatnie minuty filmu podczas gdy reszta to historia postaci granej przez Hanksa?

To co się dzieje w szalupie z porwanym Kapitanem przeplata się z działaniami USA Navy i SEALs przez jakieś ostatnie 40 minut filmu.

filmweb
Pitero
Stały bywalec

Liczba postów: 1,443
11-11-2013 05:01 PM

Rewelacja. Film trwający ponad dwie godziny, a oglada sie jak na szpilkach. Mimo, że wiedziałem jak ta historia sie skończy i tak oglądałem wbity w fotel. Świetna reżyseria Greengrassa, aktorstwo (Hanksa i Abdiego, pewne nominacje aktorskie dla mnie). 9/10
Znakomite kino, ale filmem roku jest Rush.

Breaking Bad, Band of Brothers, Game of Thrones, The Wire, True Detective, The Sopranos, Sherlock, Firefly, Fargo,
Snappik
Stały bywalec

Liczba postów: 3,915
17-11-2013 02:52 PM

Kozacki, bardzo emocjonujący thriller, który robi co do niego należy - spokojnie, bez zbędnych środków nakręca atmosferę konfliktu między kilkoma postaciami (bo tarcia zdarzają się też w obozie piratów), aby w odpowiednim momencie eksplodować wulkanem emocji. Obraz Greengrassa zaczyna się spokojnie, jakby reżyser chciał dokładnie wprowadzić widza w koszmar głównego bohatera, stopniowo dodając kolejne "ludzkie" elementy do pulsującej fabuły. Ostatnie 60 minut to czysta poezja, a sama końcówka - rewelacyjnie wyreżyserowana.

[Obrazek: captain-phillips-movie-image_58194.jpg]

[Obrazek: captain-phillips-movies-hd-wallpapers_2125834553.jpg]

Jeżeli są jakieś przekłamania to warto je na te 2 godziny odłożyć na bok. Tak precyzyjnie skonstruowanego thrillera nie widziałem już od dawna. Dosłownie wszystko, WSZYSTKO zostało idealnie uszyte i widz nie zadaje po seansie pytań "a czemu nie zrobili" albo "skąd ten pomysł" etc. Od początku do końca to świetnie przemyślany film.

8,5/10

BTW. Kategoria wiekowa absolutnie nie przeszkadza.

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2013 02:54 PM przez Snappik.)
Maciejas
Początkujący

Liczba postów: 37
24-11-2013 06:48 PM

Byłem. Widziałem. Podobało mi się :)

Akurat nie jestem jakimś wielkim fanem Greengrass, ale "Kapitan Philips" ma w sobie ten ładunek emocjonalnego prawdopodobieństwa, który pozwala śledzić losy bohaterów z zapartym tchem. Jest logicznie i realistycznie, a strach bohaterów da się odczuć na własnej skórze. To po prostu zwyczajni ludzie, postawieni w niezwyczajnej sytuacji. Greengrass dobrze dobrał środki i tempo opowieści. Wszystko jest tak, jak powinno być.

Jedyny zarzut do filmu jaki nasuwa mi się po seansie jest taki, że... chyba nie jest to film do wielokrotnego oglądania. Za pierwszym razem wciąga jak cholera - to prawda. A czy będzie tak w trakcie drugiego seansu? Coś nie jestem przekonany.

Tym niemniej - 8/10 i polecam wycieczkę do kina. :)

Twenty dollars! Let's go da movies!
------------
Content marketing jest dość czasochłonny. Sklep hand made sprzyja dobremu samopoczuciu. A najfajniejszy jest Copywriting!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 06:49 PM przez Maciejas.)
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości