Karbala (2015 - reż. Krzysztof Łukaszewicz)
Za filmwebem:

To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej

Obsada prezentuje się znakomicie:

Niezła obsada z Topą, Lichotą i Żurawskim na czele, ciekawa historia i zdjęcia, które prezentują się świetnie:

[Obrazek: 0396146.jpg]

[Obrazek: 6ifsnht1_nkrapk.jpg]

[Obrazek: 9ifsnht1_nkrapk.jpg]

czekam :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
O ile zakład, że to będzie niskobudżetowy syf kręcony z myślą o serialu, akcji będzie łącznie może 5 minut, a kadry będą albo ekstremalnie ciasne, albo puste? I nie zapominajmy o żenujących CGI czołgach czy samolotach, wybuchach czy dymie.

Odpowiedz
Materiał na dobre kino, ale my takiego robić nie umiemy (a ten gość wcześniej seriale robił widzę). Kciuki trzymam, ale jak nie wyjdzie to, co mówi military, to pewnikiem wyjdzie marna podróbka BHD.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Młody Królikowski w obsadzie to gwarancja mojej frustracji. Jak ten koleś działa mi na nerwy...

Sam pomysł w pytkę, ale jako, że kręcą to nasi - może być różnie.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Trochę nie kumam, jaki jest sens robienia tego filmu po "Generation Kill" czy BHD. Co oni niby nowego pokażą w tej scenerii i tematyce? Amerykanów nie przebiją - to pewne - więc mogą jedynie ścigać się z miernota polską.

Odpowiedz
(29-04-2015, 13:44)Mental napisał(a): Trochę nie kumam, jaki jest sens robienia tego filmu po "Generation Kill" czy BHD.

Mniej więcej taki, jak kręcenie Miasta 44 w 50 lat po Kanale - muszą pokazać, że potrafią technicznie. Biedne to podejście, bo kasa z obu tych produkcji mogła by spokojnie iść na coś, czego jeszcze nie było. No, ale...

Odpowiedz
"Miasta 44" nie widziałem, ale wątpię, żeby Wajda wyczerpał temat powstania. Z kolei wątek Iraku czy ogólnie napieprzania się z tubylcami w tamtym rejonie świata jest już tak wyeksploatowany, że nie rozumiem, jaki jest sens robienia znowu tego samego. Prędzej wolałbym zobaczyć, jak się polska partyzantka nawala po lasach z Niemiaszkami.

Odpowiedz
(29-04-2015, 14:03)Mental napisał(a): "Miasta 44" nie widziałem, ale wątpię, żeby Wajda wyczerpał temat powstania.

Generalny jego sens, tudzież bezsens jak najbardziej, choć oczywiście nie inne możliwości. Ale przynajmniej nie owinął całości wokół młodzieńczego romansu. Były zresztą także inne filmy dotykające na różny sposób powstanie. Generalnie chodziło mi o to, że kręcimy się w kółko.

Odpowiedz
Pierwszy teaser

http://www.gazeta.tv/Wideo/10,137617,18267612,_Karbala____teaser_filmu.html
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wiadomo, że to tylko 50 sekund, ale wygląda naprawdę dobrze. Momentami przypomina "Helikopter w ogniu" - sceny noce, RPG, itp.
Czekam :)

Odpowiedz
Nie no, bądźmy szczerzy - chociażby się śmietanka polskich reżyserów zesrała, to nie będzie wojenny film wyglądać tak dobrze jak BHD.

Odpowiedz
Ale jednak czasem może wyglądać dobrze - o czym świadczy knot "Miasto 44"
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
[Obrazek: Karbala_poster_web-424x600.jpg]

Odpowiedz
Statyczny fotos jako źródło dla plakatu... A ten gradient na dole.

Ten 11 września to tak specjalnie ustawiony na premierę?  

Odpowiedz
Połowa aktorów zajumana z obsady Misji Afganistan. To nie może się udać mimo iż historia ma niezwykły potencjał i w rękach amerykanów wyszłoby zajebiste kino. Niestety robią to Polacy i oprócz dobrze wyglądających scen batalistycznych(Polacy chyba już wiedzą, na przykładzie Miasta 44 jak kręcić sceny bitewne), film będzie paździerzem.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
http://film.gazeta.pl/nowy_film/1,134866,18549095,jest-zwiastun-filmu-karbala-o-zwycieskiej-bitwie-polakow-w.html

Pierwszy, dłuższy zwiastun.
Wygląda dobrze, nawet bardzo. Jest kurz, brud, eksplozje. Bardzo filmowe. Z tym, że po tych niecałych 2 min widać, że aktorstwo momentami będzie tragiczne :)

Odpowiedz
Dżizas, reklama książki na plakacie... serio?

Co do zawiastuna - wygląda bardzo zgrabnie, zdjęcia będą na poziomie, to już śmiało można powiedzieć, ale kurna, dlaczego taka chujowa muzyka?
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Kontynuacja tego co twórcy rozpoczęli przy tworzeniu Miasta 44, sceny akcji wyglądają jak należy, reszta wygląda jak gówno:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(13-08-2015, 11:57)Danus napisał(a): Kontynuacja tego co twórcy rozpoczęli przy tworzeniu Miasta 44, sceny akcji wyglądają jak należy, reszta wygląda jak gówno:)
Z Miasta 44 jest też parę osób obsady ;)

Odpowiedz
Zieffff. "Mocny zwiastun" to chyba jeszcze gorsze określenie niż "masakruje". Królikowski staje sie moim prywatnym Matusiem Damonem polskiego kina :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon