Karbala (2015 - reż. Krzysztof Łukaszewicz)
Wyglada jak polski zwiastun. A film wygląda jak nuda.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
A Ty jak zwykle w temacie NIE o Marvelu marudzisz ;)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
technicznie na razie bez zarzutów, aktorsko wygląda to jak kolejny skopany film zrobiony przez nas. Wyklepywane linijki był dobre dla kina, ale 80 lat temu. Widać po zwiastunie dwie rzeczy: ludzie ci, grający żołnierzy, nie związali się razem 2-3 tygodniowym treningiem, który w dużym stopniu wyeliminowałby tę sztuczność, po drugie, nie ma ciągłości w kręceniu sceny - tylko single tejki na potrzeby wypowiedzenia kwestii. Niestety, to bohaterowie dźwigają tę historię, więc najlepsze technikalia mogą położyć film na łopatki. To już znamy.

(za te "proszę dać mi szansę" to wieszać za jaja reżysera - to brzmi OKROPNIE!) Szkoda, że ludzie grający wojaków nie mają pojęcia o wojsku. Jedyny normalny dialog, jaki przeszedłem przez całą służbę, odbył się podczas wejśćia do jednostki, a potem to był inny świat.
loading podpis...

Odpowiedz
(13-08-2015, 11:22)Arahan napisał(a): Pierwszy, dłuższy zwiastun.
Wygląda dobrze, nawet bardzo. Jest kurz, brud, eksplozje.

Whoop-dee-fucking-doo :)

Ten film ma wszystko: brud, kurz, eksplozje - my juz som amerykany (ok)

Arahan, gdyby to byl jankeski film, to tez zachwycalbys sie powyzszymi? Przeciez to jest absolutne minimum, ze gdy krecisz kino wojenne, to nie krecisz tego w stylu cholernego Placu Zbawiciela, co jak widac w naszym kraju wcale nie jest taka oczywistoscia.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Przede wszystkim nie ma w tym zwiastunie żadnego interesujacego momentu. Wyglada jak generyczny zwiastun filmu wojennego udajacego "Black Hawk Down".
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Gdyby to był jankeski film, to bym napisał, że przypomina helikopter w ogniu (filtr, eksplozje, walki) i, że to dobrze wróży. Tak też napisałem w tym przypadku, poza tym kina wojennego nigdy dosyć. Mam nadzieję, że to co jest w zwiastunie to nie wszystko, a po 2-3 akcjach trwających łącznie 5 min dostaniemy:

Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
To już tradycja w tym kraju, że trailery robione są nie jak za Oceanem, by sprzedać film i zachęcić do pójścia na niego do kina, tylko wprost przeciwnie.

Odpowiedz
zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz: czy focia z plakatu jest elementem filmu, tzn. występnuje w nim scena, w której garść wojaków zbiega się przy znaku i robi focię, a po jej wykonaniu następuje rozpier...l? Jeśli tak, jest to super ulokowanie sceny na plakacie, jakby przejście z sielnaki wojny do piekła wojny. Jeśli jest to tylko generyczna focia, to masakra :/
loading podpis...

Odpowiedz
Jak pierwszy raz zobaczyłem zwiastun to pomyślałem, że szykuje się jakiś dłuższy odcinek tvn-owskiej produkcji na wielkim ekranie. Na szczęście seans w kinie okazał się być bardzo przyjemny i absolutnie Karbala nie ma się czego wstydzić. Jeśli chodzi o kino wojenne rodzimego pochodzenia, to jest to zdecydowanie lepsza propozycja niż chociażby słabiutkie Miasto 44.

Pod względem wizualnym bardzo dobrze. Dużo akcji, sporo wybuchów. Momentami irytowała mnie trzęsąca się kamera. W scenach walk to wyglądało jak sekwencja pościgu przez las we Wrogach publicznych Michaela Manna. Ale z czasem można się przyzwyczaić. Ja sam konflitk czułem, widać było powagę sytuacji i zagrożenie z jakim przyszło się zmierzyć polskim żołnierzom. Ogólnie fajna historia ku pokrzepieniu serc, ale też bez jakiejś mega gloryfikacji czy propagandy.

Sprawnie nakręcone rzemiosło, ze wszystkimi schematami wojennego kina. A wszystko made in Poland. Wstydzić się czego nie mamy, widziałem kilka gorszych produkcji o wojnie na Bliskich Wschodzie stworzonych przez Amerykanów.

PS Kilka nazwisk w obsadzie takich jak Królikowski czy Głowacki to nieporozumienie. No, ale przeboleć można. Jakoś długo ich na ekranie nie ma.

7/10
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o rodzime kino wojenne, jest krew, są wybuchy, postacie mają brudne mundury :), bez zbędnej martyrologii i patosu, bluzgi są, ale nie wciśnięte na sile i były odpowiednio umieszczane. 

Ale jednak czegoś mi brakuje. Bohaterowie w większości do zapomnienia, wątek sanitariusza można byłoby wyrzucić albo przyspieszyć...  

No właśnie, scenariusz rozmemłany i mógł być bardziej skondensowany, bo historia z równoległymi wydarzeniami ma potencjał na bardzo fajny film. Trochę jest dłużyzn i odnoszę wrażenie, że niedługo będzie serial :/.

Za to świetna była scena jak szef terrorystów pod maczetą zmusza sanitariusza do poddania i każe mu to wymówić po polsku. A ostatecznie sanitariusz mówi "Pierdol! Pierdol się skurwysynu!".

Ocena podobna jak kolega powyżej.  

Odpowiedz
BHD dla bardzo biednych Rumunów.
Film jest słaby, po prostu. Technicznie? Poprawny i, co gorsza, bez krzty fantazji czy polotu. Miasto 44, jakkolwiek fabularnie miałkie, było przynajmniej czyjąś fantazją. Karbala wygląda jak film telewizyjny. Dość powiedzieć, że wszystkie walki sprowadzają się do:
- polski żołnierz wychyla się zza winkla
- polski żołnierz strzela, najczęściej na oślep lub bez celowania
- w tle pada randomowy Arab
repeat 50 razy z trzęsącą się kamerą

o jakimkolwiek realiźmie nie wspominam, bo gdyby takowy isniał, to film skończyłby się po 10 minutach, kiedy to nasi wpadają w pułapkę i teoretycznie powinni zostać wystrzelani jak kaczki, bo taktyki to oni nie mają żadnej, profesjonalizmu również za grosz. Jestem w stanie uwierzyć, że aktorzy przeszli trening z bronią, ale ani razu nie wierzyłem, że patrzę na wyszkolonych wojskowych, którzy wiedzą co robią.
W ogóle zresztą film jest polski do bólu - niby wielkie oblężenie, pełne heroizmu i trudnych warunków, a na ekranie kompletnie tego nie widać. Parę razy się postrzelają, jak w kinie akcji klasy B, a cały pozostały czas żołnierze się nudzą, po prostu. A jak się nie nudzą, to siedzą i gadają ze zbolałymi minami, jakby ich Turcy ostro w dupę pocisnęli conajmniej z 500 razy. Scenariuszowo to leży. Bohaterowie są z kartonu i jakkolwiek trudno się czymkolwiek przejąć, a luk scenariuszowych jest więcej, niż dziur po kulach w oblężonym (ponoć) budynku. Generalnie całość jest po prostu cholernie nudna i bez krzty polotu. Widać, że twórcy mają parcie na BHD, ale kompletnie nie czują czaczy. Jest parę, dosłownie parę klimatycznych ujęć kamery, ale poza tym pustka - zero dramaturgii, zero napięcia, zero charyzmy. Fakt, że bohaterowie mają przynajmniej brudne mundury i gadają ingliszem bynajmniej nie jest w stanie sprzedać sytuacji, która jest zwyczajnie zbyt lajtowa, by się nią przejąć. Recenzja na głównej chwali m.in. moment, w którym darta jest bez pardonu polska flaga - tylko, że ta scena nie ma żadnej wartości emocjonalnej. Flaga jest darta, bo...? Chyba tylko po to, żeby Topa mógł się wysrać, bo mu papieru nagle zabrakło. Na koniec zresztą dostajemy inne ujęcie symbolu narodowego - podartego, podziurawionego, postrzępionego, przypalonego. Czym? Nie wiem, bo ani jedna scena filmu nie wskazuje na to, że byliśmy świadkami ważkiej, pełnej heroizmu i niezwykle wymagającej potyczki. Zmarnowany potencjał, odbębniony chyba tylko po to, by PISF mógł się pochwalić tym, że potrafią wykładać kasę na "kino gatunkowe". A tymczasem wygląda to, jak słabe ćwiczenie absolwenta łódzkiego piekiełka i jedynie udowadnia, że dalej jesteśmy 100 lat za murzynami.

4 / 10 - nudziłem się jak mops i zgrzytałem zębami na każdym suchym żarcie, zbędnej kurwie, drętwym wymianom zdań.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:BHD dla bardzo biednych Rumunów.

Ten tekst to już klasyk :)

Odpowiedz
W końcu jakaś konkretna opinia, a nie "nieźle wygląda, przyzwoicie zrobiony 7/10" :D

Odpowiedz
A taka ciekawa byłam jakie wrażenia po filmie :P dzięki za opinie, i tak zobaczę :)

Odpowiedz
(17-09-2015, 10:14)simek napisał(a): W końcu jakaś konkretna opinia, a nie "nieźle wygląda, przyzwoicie zrobiony 7/10" :D

Bo takie najlepiej wychodzą. Udowodnione na moim przykładzie:
[Obrazek: funniest-gifs-2013-bill-nye-science.gif]

(16-09-2015, 23:18)Mefisto napisał(a): nudziłem się jak mops i zgrzytałem zębami na każdym suchym żarcie, zbędnej kurwie, drętwym wymianom zdań.

Poziom "Bitwy Warszawskiej 1920" czy upieczonej kaczki z "Misji Afganistanu" to na szczęście nie był . Motyw z skurwysynem dla mnie w pytę. 

Odpowiedz
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
cała prawda o tym gówienku

Odpowiedz
Generalnie film to nieudana kopia Helikoptera w ogniu, do tego stopnia, że mamy skopiowane ujęcia, motywy muzyczne i próbę pracy kamery. W slow momentach, kiedy wchodził bit z podrabianą Lisą Gerard to aż mi było wstyd. Fabularnie to dziura goni dziurę, postacie zachowują się jakby je ktoś wrzucił w sam środek City Hall i w ogóle nie wiedzą co robić :) Gra Królikowskiego i postać Królikowskiego i scena 'Pierdol sie...' to po prostu koszmar, ledwo to można oglądać. Poza tym film jest powolny i nudny. Nie polecam i szczerze odradzam, Mefisto dobrze ujął w dwóch postach dlaczego nie ma sensu wydawać pieniędzy na ten film.

Zmyliła mnie recenzja na głównej i poszedłem :)

Odpowiedz
Ten film był finansowany całkowicie prywatnie, czy dostał jakieś dotacje?

Odpowiedz
no przecież oczywiście, że od PISFu

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon