Ankieta: Co s
Mog
[Wyniki ankiety]

Kawałki muzyki powalające klimatem.
Każdy słucha muzyki. No może nie każdy, ale większość. A ja dzisiaj poczułem to obrzydliwie irytujące uczucie 'potrzeba stworzenia tematu'. Pomyślałem 'Klimatyczne kawałki muzyki, czemu nie?'. Podajemy pięć kandydatów. Jak ktoś jest żałosnym i niezdecydowanym galaretowatym tworem, może podać egzekwo (nie wiem jak to się pisze :)). Obowiązkowe komentarze, jak są to linki na jutuba.

1. Egzekwo, Riders on the Storm/The End - The Doors ( http://youtube.com/watch?v=x-YBWxRTRNI , http://youtube.com/watch?v=SMvfAYEaE8c ) - Absolutne i niezwyciężone klasyki. Morrison to bóg. A The End należy słuchać tylko z dźwiękami helikopterowego śmigła, tzw. Apocalypse Now version. Kiedy słucham RotS w nocy, włosy mi stają. Dęba. Napisałbym że świetnie się słucha podczas jazdy samochodem, nocą. Ale nie mam samochodu ani prawka. ;)

2. DJ Krush - Holonic ( http://youtube.com/watch?v=aVjgRlto8PI )
Bezprzypałowo wstawiłem w miejsce tytułu jakieś Holonic, a link jutubowy prowadzi do czegoś innego. Holonic to tyt. płyty. Płyty, która imo. jest najbardziej pełnym i zamkniętym tworem muzycznym z jakim miałem przyjemność obcować. Nie jest to najlepszy album Krusha, lecz jako klimatowacz sprawdza się idealnie. Zazwyczaj, podczas słuchania nie zauważam przejścia z jednego utworu na drugi. Jakby to powiedział D'mooN: 'Krush to prawdziwy rozpierdalacza fszystkich didżejuff'. Podziękowania dla D, bez którego moja przygoda z Dj K. by sie nigdy nie zaczęła.

3. Kuchnia - FiszEnvee ( http://youtube.com/watch?v=OTtgi4aCBkw )
Śmiejcie się. Mam to w dupie. :) Kawałek naprawdę przemocny. Cholernie filmowy. Fajny tekstowo (dobra, mam bardzo niepewne pojęcie dot. interpretacji), i muzycznie. I udowadnia że polski Rap może być fajny.

4. Psycho Killer - Talking Heads ( http://youtube.com/watch?v=92lmcRYy29Q ) Darujcie sobie jutubową wizualizację. Fajna ale nijak się ma poziomem to tego arcygenialnego kawałka muzy. Co tu dużo napisać, jedna z moich ulubionych piosenek. Klimatyczna też jest. :) Pozdrowienia dla Militarego. :))

5. For Whom The Bell Tools - Metallica ( http://youtube.com/watch?v=l85eIpopWhk )
Proszę natychmiast wyłączyć jutubową wizję i cieszyć się utworem. A muza perfekcyjna do jakiejś filmowej pobudki żywych trupów. W nocy. Techniczno/muzyczno/wokalna strona świetna. No ale - Metallica
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Glut napisał(a):4. Psycho Killer - Talking Heads (http://youtube.com/watch?v=92lmcRYy29Q) Darujcie sobie jutubową wizualizację. Fajna ale nijak się ma poziomem to tego arcygenialnego kawałka muzy. Co tu dużo napisać, jedna z moich ulubionych piosenek. Klimatyczna też jest. :) Pozdrowienia dla Militarego. :))

Wolę tę wersję:

;)

Odpowiedz
Glut napisał(a):Każdy słucha muzyki.

Mów za siebie;)

Odpowiedz
ja słucham betonu, czasem wiatru :D

klimatyczne kawałki? hmm...mogę podać z ostatnich :D

1. Donovan - Hurdy Gurdy Man - tak, użyty w Zodiac i po prostu masakruje, zarówno tekstem/przekazem, jak i muzą/klimatem. Do słuchania zawsze i wszędzie.

2. Płyta z Manhunter - tu nie ma jednego tylko kawałka, aby wybrać, bo cała płyta jest taka, jak film - może nie do końca udana i zapomniana, ale jej klimat rzuca na łopatki. Do tego mamy świetne dialogi z filmu i jego nastrój, który aż wylewa się z każdej strony. Słuchać w mieście (w autobusie, tramwaju, na ulicy), niekoniecznie nocą, choć to wzmaga klimat.
http://www.soundtrackcollector.com/catalog/soundtrackdetail.php?movieid=29514

3. ATB ft. Michal the Girl - Autumn Leaves - ATB w ogóle rządzi, ale ostatnio ten kawałek. Za każdym razem gdy go słucham mam przed oczami świetną końcówkę filmu. Jakiego? Nie wiem, bo jeszcze nie nakręciłem :D

4. Muse - Blackout - po prostu niesamowita rockowa ballada na modłę kołysanki. Coś pięknego.

może będzie cdn...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Klimatyczne kawałki powiadasz... Jest tego całkiem sporo, a że jestem żałosnym galaretowatym stworem, wiec kolejność dowolna. Wymieniam te kawałki które najchętniej słucham w letnie noce, gdzieś na skraju jawy i snu (czyli jak sie taki fajny klimat tworzy ) =]

[aka The Girl With The Pearl's Hair aka Dziewczyna o Perłowych Włosach]
Chyba niejeden/a zna, nie wiem jak to jest z lubieniem, ale dla mnie to absolutna czołówka. Gdy jej słucham nieodłącznie dostaje dreszczu [i to z pewnością nie dlatego że własnie powiał zimniejszy wiatr]

No cóż - saksofon i gitara, moje ukochane instrumenty. Uwielbiam tą piosenke, mogłabym słuchać godzinami.

Rzadko słucham Kredków, Pan Wokalista jak na mój gust za bardzo cierpi podczas śpiewania, aczkolwiek ten kawałek wyjątkowo im sie udał.

Moim skromnym zdaniem najlepsza piosenka PF. Zdecydowanie klimatyczna i niepokojąca.

Chyba nie moglo ich zabraknąć w tym zestawieniu. Klimatycznych, pięknych ballad mają całkiem sporo ale ta ma najlepszy teledysk ;)

Wiem, że to orydnarna poscielówa ale nic nie poradze :D Mam wielki sentyment do tego kawałka, bo na nim się wychowałam.
Take the best orgasm you ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it.

Odpowiedz
Nie widzę powodu, dla którego te posty nie miałyby się znaleźć w istniejącym topiku o muzyce.

Odpowiedz
Ja też, ale niech już zostanie jak jest. ;)

Odpowiedz
Dziękuję drogi Moderatorze. ;)

Great Gonzo, zauważ jednak że gdybym wstawił to do topiku o muzyce nie mógłbym stworzyć tej, jakże istotnej dla dyskusji, ankiety. :))

Cytat:Wolę tę wersję:

Wink

Znam, fajne. Ale oryginał wciąż uważam za niedościgniony. Chociaż białe buty wokalisty dostarczają. :)

Od siebie dodaję jeszcze Jefferson Airplane - White Rabbit, pojawia się w Las Vegas Parano, chociaż istotny to jakoś tak słabo słyszalny. Słuchany w nocy przyprawia o dreszcze. Mnie przynajmniej.

Odpowiedz
White Rabbit pojawia się w wielu filmach :D Mnie osobiście kojarzy się tak jakoś z Grą Finchera (heh, w sumie fajny tytuł dla filmu - "Gra Finchera" W kinach w lutym! :D). Jest też w Forrest Gump choćby. Ale faktycznie kawałek klimatyczny :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jest taki utwór, ma marne półtorej minuty z okładem, ale za każdym razem kiedy go słyszę czas zamiera w miejscu...

Kenji Kawai - Nightstalker

Odpowiedz
Johnny Cash - Hurt- chyba najsmutniejsza piosenka jaką słyszałem.

Pearl Jam - Jeremy- tutaj wygrywa przede wszystkim teledysk, ale sam utwór jest niemal równie dobry.

Johnny Cash - God's Gonna Cut You Down- kolejny utwór Casha z którego - moim zdaniem - klimat aż się wylewa, a robotę dopełnia odpowiedni teledysk.

Jacek Kaczmarski - Nasza klasa - genialny artysta, genialny utwór i ogromny sentyment, który w nim czuć.

Rammstein - Ich Will- jak prawie każdy teledysk Rammsteina zapadł mi w pamięć - miażdżący, szalony napad dla sławy. Po obejrzenia tego teledysku ten utwór może wydawać się tylko lepszy.

- podejrzewam, że to jedno z najbardziej znanych początków utworów na świecie, co mnie zresztą zupełnie nie dziwi.

- ta piosenka zawsze kojarzy mi się z życiem policjanta pracującego "pod przykrywką". Coś w tym jest. :) Wideo można olać.

- utwór zdecydowanie klimatyczny, mnie osobiście przypominający narkotykowe odjazdy. A wideo można wyłączyć.

Aphex Twin - Rubber Johnny- co prawda zdaje się nie jest to zwyczajny teledysk do utworu, ale klimat ma ciekawy.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Cytat:Kenji Kawai

Kawai fajnym jest.

Cytat:Mnie osobiście kojarzy się tak jakoś z Grą Finchera

Mi się kojarzy ze sceną z mojego filmu, który kiedyś powstanie i będzie fajny. ;)

[EDIT]

http://youtube.com/watch?v=wghFsc1cWyc - Fuck, niech mi ktoś powie że ten koleś nie jest geniuszem.

Odpowiedz
Crov napisał(a):Rammstein - Ich Will- jak prawie każdy teledysk Rammsteina zapadł mi w pamięć - miażdżący, szalony napad dla sławy. Po obejrzenia tego teledysku ten utwór może wydawać się tylko lepszy.

Chłopcze, masz u mnie plusa ;) Uwielbiam ich muzyke a i teledyski to niewątpliwe perełki :) Najbardziej lubie jednak ten:

I jeszcze wygrzebałam całkiem sympatyczny kawałek:

[btw ja chce taką kiece! =] ]
Take the best orgasm you ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it.

Odpowiedz
Ohne Dich jest takie....hmmm...średnie?
Reise Reise w miarę lubię ale i tak
1. Sehnsucht
2. Mutter
3. Herzeleid

Odpowiedz
W tym poście były żenujące, nieklimatyczne kawałki :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
No ok, więc o co chodzi w tytule tego tematu?:)

Odpowiedz
Fakt, nie doprecyzowałam o co mi chodzi. Pod "fajny" kryje sie klimatyczny ale nie chciałam znowu się powtarzać, że to klimatyczne tamto klimatyczne ;)

A jesli chodzi o moje, autorskie rozumienie "klimatu" to chyba należy to określić jako nastrój romantyczno-baśniowo-tajemniczy. Taki, co to zapominasz gdzie i po co jesteś, liczy się sam fakt bycia, najlepiej z drugą połówką. Dlatego też w większości wymienione przeze mnie kawałki to ballady, pościelówy i wolne piosnki, które wprawiają mnie w taki nastrój.

Odpowiedz
Green, skarbie, to było pytanie retoryczne:)

Widzę jednak, że wg paru osób do woreczka z napisem 'klimatyczne' pasuje w zasadzie wszystko... (Tak, tak, przecież to subiektywna sprawa.)

Kolejny utwór który rozmienia mnie na drobne:
A Perfect Circle - The Noose

Odpowiedz
D'mooN: Wydaje mi się, że mamy chyba podobne skojarzenia jeśli chodzi o to co powinno w tak zatytułowanym topicu się znajdować. Z całym szacunkiem, ale klimatu i wrażliwości muzycznej jest w piosenkach Budki Suflera raczej nikły pierwiastek.

Jeśli chodzi o A Perfect Circle, to ich druga płyta jest przepiękna i praktycznie każdy z niej utwór jest doskonały. Ja najbardziel lubie: “The Package” & “Weak and Powerless”.

A Perfect Circle - Weak and Powerless

Z mojej strony polecam jeszcze:

Odpowiedz
Funeral napisał(a):D'mooN: Wydaje mi się, że mamy chyba podobne skojarzenia jeśli chodzi o to co powinno w tak zatytułowanym topicu się znajdować. Z całym szacunkiem, ale klimatu i wrażliwości muzycznej jest w piosenkach Budki Suflera raczej nikły pierwiastek.

Widzisz, chyba jednak nie do końca, bo taka np. Budka Suflera nie gryzie mi się z tematem, ale hard-rockowe, skoczne numerki jak najbardziej. Hmmmm, chyba, że autorowi chodziło o klimat niczym nie skrępowanej, beztroskiej skakaniny koncertowej - wtedy te kawałki są bardzo klimatyczne:)

Kolejny kamyczek do ogródka, tym razem Mistrzowie:
The Gathering - My Electricity

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości