Kill Bill: Vol. 1 (2003) & Vol. 2 (2004)
Dorabiacie owa kultowosc pod Tarantino, a on po prostu robi swoje, od zawsze. Nie lapie tego niby silenia sie przez niego na stworzenie cool filmu. Koles robi to co robione jest od 50 lat w grindhousie, a ze dociera do wiekszej liczby odbiorcow, zarabia kase i ma przyzwolenie krecic kolejne filmy wedlug wlasnego uznania, to juz jego wielkie szczescie.

Wscielke psy to scheda po tanich sensacyjniakach i wszelakich dosyc modnych filmach o tajniakach z Hong Kongu, wylewalo tego dziesiatkami na ekrany kin (Hong Kong) w latach 80-tych. Owszem z wscieklych grindhouse nie wylewa sie z ekranu tak intensywnie jak mialo to miejsce w Death Proof czy Kill Billu, nie mniej jednak jest to scheda po grindhousie.

Mental napisał(a):wściekle psy nie są wymuszone

Przerysowani bohaterowie, cool dialogi, krwawa jatka

Choc z dziesiec razy mniej niz Kill Bill, to jednak Wsciekle Psy sa mniej lub bardziej filmem wymuszonym.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Przerysowani bohaterowie, cool dialogi, krwawa jatka

załóż topic o wściekłych psach - udowodnię ci, ze się myliszUśmiech
mcqueen też był cool. bycie cool to pojemna sprawa.

Odpowiedz
Pojemna owszem, ja tez jestem cool, a taki Jakuzzi jest cool przerysowany Cwaniak - tutaj roznica.
Tematu nie zaloze, bo za waski w portkach jestem, zeby wejsc z Toba w rozmowe na temat filmu, ktory widzialem z dziesiec lat temu. Po prostu nie zgadzam sie z stwierdzeniem ze Wsciekle Psy nie sa przerysowane, bo sa - choc fakt to inna poziom przerysowania niz Kill Bill.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
OFFTOP

Bucho:

wściekłe psy są "przerysowane emocjonalnie" (powiedziałbym: przegięte w tym pozytywnym sensie). nie zrozum mnie na opak - te emocje nie są sztucznie prowokowane, wymuszone, groteskowe, nieprawdziwe czy zacytowane. w jednym miejscu nagle gromadzi się 5-6 chłopa po nieudanym napadzie na jubilera. paru ludzi z ekipy padło trupem przed sklepem. jeden facio ukrył łup i ani myśli zdradzić gdzie. inny facio gra tajniaka i w dodatku wykrwawia się na śmierć z powodu rany postrzałowej brzucha. stąd właśnie złudzenie "przerysowania" postaci - bulgoczący kocioł emocjonalny. zegar tyka, krew płynie.

Odpowiedz
Mental napisał(a):OFFTOP

hmm, to zabiles mi cwieka, chyba musze sobie powtorke z rozrywki zrobic - inaczej przy probie konwersacji wciagniesz mnie jak paczke toffi Oczko

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):nie wiem czy pamiętacie zwiastun który promował KB. Czy po obejrzeniu można było z czystym sumieniem powiedzieć "meh...nieeee, nie obejrzę"?Oczko
Oj pamiętam, pamiętam. Oglądałem go kiedyś po kilka razy dziennie. Jeden z moich ulubionych trailerów.

freak_outXP napisał(a):Raczej wymuszone.
freak_outXP napisał(a):Trailer taki sam wymuszony, jak cały film.
Poza używaniem wciąż tego samego słowa nie napisałeś nic co w choćby najmniejszym stopniu udowodniłoby dlaczego Kill Bill jest filmem wymuszonym. Ze wszystkich filmów Quentina to w Kill Billu, przynajmniej w moim odczuciu, widoczna jest największa frajda jaką musiał mieć kręcąc ten film. Jak już pisałem, dla mnie to film w 100% szczery. Wymuszony?! You gotta be fucking kidding me.

Przywołujecie, zwłaszcza Mental, Wściekłe psy. Zabijcie mnie, ale ja stawiam ten film na równi z Death Proof. Wynudziłem się, a historia w ogóle mnie nie ruszyła. Może dlatego że widziałem go jako ostatni film Q? Może dlatego że bardziej odpowiada mi zabawa w stylu Pulp Fiction czy zwłaszcza KB? Nie wnikam.

Ale mniejsza o to. To co da się zauważyć w waszych wypowiedziach to pretensje do Quentina że robi to, co chce robić, czyli kręcić filmy według własnego widzi mi się. Co gorsza są to również pretensje że jego następne filmy to nie "Wściekłe psy 2", "Wściekłe psy 3" itd., dokładnie do tego to się sprowadza.

Wymagacie emocji od czegoś o czym z góry wiadomo że prawdziwych emocji nie wygeneruje, nie o to chodzi w tej historii. Nie zarzucajcie pastiszowi, że jest tylko pastiszem.

Zaryzykuję stwierdzenie, że Kill Bill jest jednym z tych filmów, o których nie da się pisać w prosty sposób pozytywnie lub negatywnie (pomijając oczywistości typu muzyka, zdjęcia, dialogi). To film który albo się podoba, albo nie i argumenty za/przeciw są tu nie tylko niepotrzebne (z racji specyfiki filmu i jego konwencji), ale też niedające się łatwo sformułować. Jak na razie każda z przedstawionych tu negatywnych opinii ginie w zderzeniu z istotą Kill Billa. Nawet, o dziwo, Mentala który jak do tej pory kilkoma zdaniami potrafił zmieść z powierzchni ziemi dowolny film i jeszcze przekonać do swojej opinii innychUśmiech

Odpowiedz
Mental napisał(a):według mnie vol.2 jest lepszy niz vol.1
nie było moim zamiarem udowadniać wyższości jednego epizodu nad drugim. Chodziło mi o próbę przeforsowania swojej tezy o przyczynach achronologicznego montażu. W vol. 2 część scen mogła pochodzić z robionych na szybko dokrętek. Ale to tylko takie gdybanie i nie mam na to choćby cienia dowodu... Swoja drogą, co sądzisz o wątku z Hattorim Hanzo?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Co gorsza są to również pretensje że jego następne filmy to nie "Wściekłe psy 2", "Wściekłe psy 3" itd., dokładnie do tego to się sprowadza.

Dochodzę do takiego samego wniosku. Macie do faceta pretensje, że bawi się różnymi gatunkami, a na dodatek podkręca wszystko formalnie do nieosiągalnego dla innych poziomu.

Czasem mam wrażenie, że Quentinowi dostaje się za te jego zabawy tylko dlatego, że jest na świeczniku. I nieważne jak dopracowane kino będzie kręcił, to zawsze znajdzie się jakiś malkontent który zacznie marudzić, że "kiedyś było lepiej".

Panowie, dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi.

Odpowiedz
no Tarantino jest cały czas w rzece, tej samej, własnej, z kupą różnych ryb i całą gamą wodorostów 8)
Tarantino to Tarantino - trudno robić zarzut z tego, że koleś robi filmy swoje, autorskie; że się tworzeniem filmów pyszni i robi je tak, jak lubi, jak uważa. Ja bym go postawił w jednym rzędzie z Fellinim, Bergmanem, Allenem, Cronenbergiem, Bunuelem, Jarmushem, Kitano, Kurosawą i całą kupą innych AUTORÓW kina, podpisujących się wyraźnie i wyjątkowo pod swoimi dziełami, bez względu na gatunkowe konotacje i oczekiwania widzów.
To nie jest odtwórca. Choć odtwarza.

Odpowiedz
desjudi napisał(a):Ja bym go postawił w jednym rzędzie z Fellinim, Bergmanem, Allenem, Cronenbergiem, Bunuelem, Jarmushem, Kitano, Kurosawą

Myślę, że Tarantino by się nie obraził. ;-)

Odpowiedz
jarod napisał(a):Swoja drogą, co sądzisz o wątku z Hattorim Hanzo?

na siłe wciśnięty do filmu, żeby pokazać kultową postać i wymęczyć kolejne prostackie nawiązanie. rozciągnięty i monotonny, jak wszystko w kill billu. jedyne, co sprawia jakąkolwiek frajde w scenach z jego udziałem, to sposób, w jaki sonny chiba kaleczy angielski. fajnie się tego słucha.

Des napisał(a):trudno robić zarzut z tego, że koleś robi filmy swoje, autorskie; że się tworzeniem filmów pyszni i robi je tak, jak lubi

des, gdybyś uważnie przeczytał cały ten wątek (albo przynajmniej jego cześć), doszedłbyś do wniosku, że nikt nie krytykuje taratino za to, co robi (żeby było śmieszniej, ja go za to cenie i szanuje), ale za to, jak robi. a robi nieudolnie, jadąc na swojej sławie sprzed 1995 roku. do tego wszystkiego dorzucam jeszcze firmowanie własnym nazwiskiem największych shitów nowożytnej kinematografii takich jak hostele, a bittersweet life (klik) czy hell ride.

Mierzwiak napisał(a):Jak na razie każda z przedstawionych tu negatywnych opinii ginie w zderzeniu z istotą Kill Billa.

o tym mówi post otwierający ten topic - pierwszy akapit: nawet jak zrobie gówno, to i tak wykręcę się sianem. niektórych filmów nie da się krytykować z oczywistych względów, a ten, kto się odważy, to: a) nie zna się; b) nie zrozumiał istoty; c) ma kija w dupie.

Odpowiedz
freak_outXP napisał(a):chciał nam coś ten Pan powiedzieć
Co chciał powiedzieć? Ile razy trzeba powtarzać coś, co powinno być oczywiste od pierwszych kadrów: Niczego nie chciał "tym powiedzieć". Twórczość Tarantino jest skrajnie wyzuta z ambicji "mówienia czegoś".

I przede wszystkim: w przypadku tego gościa sprawdza się coś, co -- nie wiedzieć czemu -- rzadko kiedy przychodzi kinomanom do głowy, a już w odniesieniu do takiej na przykład muzyki wydaje się jasne. Otóż w świecie kina pokutuje przekonanie, że aby film uznać za dobry/wartościowy/godny uwagi (niepotrzebne skreślić), pownien się podobać praktycznie każdemu, a już na pewno każdemu kinomanowi, "który się zna". Tymczasem przecież niewielu ludzi lubi jednocześni dobry jazz, dobry hiphop, dobrego rocka, dobre techno, dobry industrial i dobre reggae. Reggae grane przez Tarantino jest dobre dla tych, którzy lubią reggae. I nie chodzi o to, że rzekomo "można obronić każde gówno". Po prostu: Tarantino gra dla swojej publiczności. I pomimo panujących w świecie filmu przekonań, o których piszę powyżej, nie ma w tym niczego zdrożnego.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
do negrina ostrożnie z takimi określeniami jak "powiedzieć" czy "głębia". on je z europejska odczytujeUśmiech

Odpowiedz
No i? To się akurat QT bezsprzecznie udało, niezależnie od tego, czy film się komu podoba, czy nie. Nie wiem, co chcesz powiedzieć.

Odpowiedz
no właśnie, że to się bezsprzecznie quentinowi nie udało. w tym cały problem. niezależnie od tego, czy film się komuś podoba, czy nie.

Odpowiedz
freak_outXP napisał(a):FILM JEST ZŁY tak po prostu.
"Tak po prostu"? Opracowałeś naukową metodę zbadania jakości filmu? Podziel się, Nobel czeka Oczko Toż nawet Mental wie, że nie można szarżować z kategorycznością sądów Uśmiech

freak_outXP napisał(a):O każdym można powiedzieć, że gra dla swojej publiczności, np. Disco- czy Sacro-polo. Tylko że Tarantino jest na świeczniku, a Shazza nie... Chyba coś przeoczyłem, że co... że są równi i równiejsi ?
Sam dobrze wiesz, że to nietrafione porównanie. Wiesz, bo x razy pochwaliłeś talent QT. Więc uznajmy, że filmowe disco-polo robi jakiś tam Uwe Boll albo kto, a jak nie on, to zwyczajni reżyserzy kina stricte użytkowego. Niech będzie, że Michael Bay czy coś. Natomiast wymienieni przez desa twórcy kina autorskiego pełną gębą... Ręka do góry, czy ktoś osobiście naprawdę LUBI ich wszystkich? Ja pierwszy mówię, że ja nie. Są jak muzycy (utalentowani i na poziomie), którzy mają swoich fanów.

Mental napisał(a):no właśnie, że to się bezsprzecznie quentinowi nie udało. w tym cały problem.
Co się nie udało? Pokazać swoje wschodnie fascynacje? Toż to świetna wizytówka i wielu z pewnością zainteresowała. Zrobić popularny ("kaska") film? Też. A ciekawy? No, do tego się teraz nie ustosunkowuję, bo czekam na upublicznienie tej metody na Nobla.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Co się nie udało? Pokazać swoje wschodnie fascynacje? Toż to świetna wizytówka i wielu z pewnością zainteresowała.

z wolna wracamy do punktu wyjścia. wszystko, co chciałem powiedzieć na temat kill billa, już wyłożyłem. reszta to z waszej strony (tj. fanów kill billa) tłumaczenie oczywistości, że tarantino się bawi, że lubi, ze czerpie, że puszcza oczko. fajnie - ale jedziecie na jałowym biegu. zapisze sobie te myśli w kajeciku z dopiskiem, żeby nigdy więcej nie podnosić ręki na filmowe mozaiki quentina, bo są super i kultowe. kultowość dla intelektualistów - teksańskiej masakry hoopera się wstydzą, bo prymitywna i wynaturzona, a fuszerki quentina na ołtarze wynoszą, bo kolorowe, niegroźne i takie fajniutkie miluchne zgrabniutkie (czytaj: erudycyjne).

Odpowiedz
Wybacz, Mental, ale akurat jeśli chodzi o argumentację, to Twoje ujęcie tematu "Kill Billa" to kwitnesencja "jazdy na jałowym biegu", i to od pierwszego postu. Wykładasz oczywistości, które są w zasadzie równie jasne dla fanów, jak dla antyfanów, i co z tego? Kompletnie nic. Nie podnosić ręki? A co to, Twoja życiowa misja? Czy coś jest złego w "nie lubię filmów Tarantino"? Najlepsze, co w całym wątku powiedziałes, to był ostatni akapit pierwszego postu.

Czy Tarantino jest niezatapialny? Nie wiem. Ja też coraz częściej powtarzam, że jestem znużony jego stylistyką. Ale żeby "zatopić" Tarantino, trzeba by wykazać (choć niby jak?), że jest kiepski w swojej własnej dyscyplinie. Nie zatopi się dramatu, mówiąc, że za mało w nim gagów, a komedii - że za mało refleksji nad życiem.

Odpowiedz
Mental napisał(a):do tego wszystkiego dorzucam jeszcze firmowanie własnym nazwiskiem największych shitów nowożytnej kinematografii takich jak hostele, a bittersweet life (klik) czy hell ride.

Tarantino nie firmuje swoim nazwiskiem "A Bittersweet Life" ino "Sukiyaki Western Django" z którym zapewne Ci sie pomyliło. Ale to tak na marginesie.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Wybacz, Mental, ale akurat jeśli chodzi o argumentację, to Twoje ujęcie tematu "Kill Billa" to kwitnesencja "jazdy na jałowym biegu"

wybacz, negrin, ale mylisz się. już choćby dlatego, że topic ten ciągle się rozrasta i przyciąga szerze czytelników, zafascynowanych moja argumentacjąUśmiech nie chce sobie wlewać ani sie wymądrzać, bo w sumie nic mądrego nie napisałem, niemniej w końcu ktoś powiedział, że quentin kręci syfiaste filmiki, erudycyjne do porzygania się i odcina kupony do swojej dawnej sławy. ja wiem, że intelektualiści (niech nikt się nie czepia, że używam takiego sformułowania - nie jestem bolszewikiem; po prostu na ten moment nie przychodzi mi do głowy nic lepszego) będą się jarać, bo to niegroźna rozrywka i niegroźny kulcik. w sam raz dla torbickiej na potrzeby "kocham kino".

Negrin napisał(a):Najlepsze, co w całym wątku powiedziałes, to był ostatni akapit pierwszego postu.

napisałem to z myślą o tobie, bo ty lubisz takie ekumeniczno-pojednawcze blubranieUśmiech

Stark napisał(a):Tarantino nie firmuje swoim nazwiskiem "A Bittersweet Life" ino "Sukiyaki Western Django" z którym zapewne Ci sie pomyliło.

o matko... czyli jeszcze gorzej niż bittersweet life. tak czy siak, dzieki za sprostowanie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości