Knightfall (History Channel)
Serial o upadku Templariuszy.

Tło historyczne: król Filip IV Piękny (powinien nosić ksywkę "Okrutny") zadłużył kraj na niebotyczną sumę. W celu spłaty należności skonfiskował majątki ziemskie bankierom i szlachcie. Gdy to nie wystarczyło, zwrócił się w stronę legendarnie bogatego zakonu rycerskiego. Najpierw oskarżył ich o herezję, stosowanie magii, dzieciobójstwo, profanację krzyża i czczenie demona o imieniu Baphomet; później za zgodą papieża Klemensa V wytoczył im spektakularny proces sądowy, w wyniku którego kilkudziesięciu rycerzy zakonnych, na czele z wielkim mistrzem maderfakerem Jakubem de Molayem, zostało - po torturach - spalonych na stosie.

Pierwszy sezon liczy 10 odcinków.

Odpowiedz
Twój opis historyczny jest ciekawszy niż to co widać w zwiastunie. Serial raczej wygląda jak popłuczyny po Grze o Tron
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ogólnie czekam na serial. Bardzo lubię ten okres historyczny, to niesamowity materiał na filmy/seriale. Ten wygląda okej, poczekam do premiery, chyba w październiku.

Odpowiedz
6 grudnia premiera, u nas podobno będzie lecieć na HBO.

Odpowiedz
(25-09-2017, 21:34)Kuba napisał(a): 6 grudnia premiera, u nas podobno będzie lecieć na HBO.

Ale po co? Przecież jest polska wersja kanału History.

Nowy traila.

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ogląda ktoś Templariuszy?

Z tego co słyszałem to pierwszy odcinek marny, ale podobno od drugiego poziom się podniósł.

Odpowiedz
Jezu, ale to jest tragicznie złe.

Zaryzykowałem, bo miałem ochotę na coś o rycerzach pizgających się mieczami, a jednak od Bravehearta i Królestwa Niebieskiego też trzeba czasem odpocząć. Vikings do mnie nie przemówił, ale przynajmniej nieźle oddawał ducha normańskich najeźdźców. A to jest jakaś horrendalna bzdura masakrująca fascynującą historię schyłku Templariuszy, w zamian serwując gównianą historyjkę o zakazanej miłości i poszukiwaniach wiadomo czego. Po paru odcinkach rzuciłem rzecz w cholerę, doczytałem na wiki i jeszcze tylko łyknąłem ostatni odcinek. No i powiem tyle - jest tam scena tak denna, że aż szkliwo w zębach pęka.
W spoilerze, żeby nie razić oczu postronnych tą szmirą:
Niech lepiej zrobią wreszcie dobrą wersję Królów Przeklętych. Do trzech razy sztuka.

Odpowiedz
Mark Hamill w 2. sezonie. Ma zagrać sporą rolę - weterana krucjat który szkoli obecnie młodych templariuszy. Do tego zmiana showrunnera.

https://www.tvguide.com/news/mark-hamill-knightfall-renewed-season-2/
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon