Krótka piłka, czyli mini-recenzje
Wobec tego wybaczam, możecie spać spokojnie. :P

Zgodnie z ostatnimi ustaleniami dyskusjogenne posty z Krótkiej Piłki będą wędrować do stosownych tematów. Fajnie by było, gdybyście mieli to na względzie od początku, tak żeby przenoszenie nie było konieczne.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Podkreslic jednoczesnie wypada, ze powyzsze ustalenia nie maja dawac forumowiczom impulsu do otwierania topicow byle kilkuzdaniowym wpisem. ;)

Ong Bak 2 - debiut reżyserski Tony'ego Jaa. Film praktycznie nie ma nic wspólnego z poprzednią częścią. Jaa w przeciwieństwie do Pinkaewa bardzo mocno zakorzenił fabułę w tajskiej kulturze. Być może dlatego miejscami OB2 wygląda jak Apocalypto. Poza tym film jest bardzo wystawny, z niezłą scenografią i największą non-CGI armią słoni w historii. Fabuła rozgrywa się przed ok. 600 laty, gdzie dwa rody toczą ze sobą walki. Rodzice małego Teeanga zostają zamordowani, a on sam znaleziony przez lokalnego handlarza. Dzieciak uczy się sztuk walk i przysięga zemstę. Jak na martial arts movie przystało liczba łamanych stawów przekracza dopuszczalne normy. To co Jaa wyczynia z jednym z ramion przeciwnika - w głowie się nie mieści. Poza tym pojedynki są kręcone cyfrą (!) w bardzo długich ujęciach, co naprawdę budzi podziw. Niektórzy i tak będą narzekać, ale ja lubię Jaa - facet walczy rozmaitymi stylami i wychodzi mu to naprawdę rewelacyjnie. Szkoda tylko tego masowego przywiązania do tradycji i kultury oraz przynajmniej dwóch niepotrzebnych retrospekcji - oglądałoby się to lepiej niż takie Chocolate Pinkaewa.

7/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

The Legend of 1900 - po raz trzeci. O dziwo znacznie bardziej mną poruszył tym razem. Kapitalny, cudowny, przefantastyczny film!! Wg mnie znacznie lepszy od Cinema Paradiso (choć i ten przydałoby się przypomnieć) - ma znacznie więcej pamiętnych, magicznych momentów (co druga scena właściwie). Świetny Roth, nie mniej genialny Vince. Kto jeszcze nie zna, powinien jak najszybciej sie zaopatrzyć.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Valkyrie - znacznie lepszy niż się spodziewałem. Bardzo solidne aktorstwo całej głównej, bardzo licznej obsady, włącznie z Tomkiem. Zabrakło mi trochę prawdziwych emocji, ale muszę wspomnieć o czymś, co jest niewątpliwym sukcesem Singera - mimo wiadomego zakończenia całej operacji, film może poszczycić się całkiem niezłym napięciem.

Prawdziwym minusem jest to o czym pisałem już na etapie trailerów - język. Ilekroć udawało mi się przyzwyczaić i zapominać o nim, mówiący po angielsku Hitler sprowadzał mnie na ziemię.

7/10, Singer zdecydowanie zrehabilitował się po tym czymś co pokazał światu w 2006 roku.

The Spirit
+ Eva Mendes
+ Poza paroma scenami ogląda się bez bólu
+ Eva Mendes
+ Naprawdę sporo świetnych kadrów
+ Eva Mendes

- Samuel L. Jackson
- dialogi
- fabuła (?)
- "humor"

3/10

"Play Misty for Me"- jak na debiut reżyserski, to Clint spisał się na medal. Owszem kilku wtop idzie się doszukać np. zbyt szybkie potoczenie się końcówki, tanie ujęcia noża w akcji, czy też sporo ketchupu. Mimo wszystko filmik stanowi niezła przestrogę przed chorymi krwiożerczymi zołzami, pragnącymi nieskazitelnej miłości :D
7+/10
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Ong-Bak - Tak sobie jakoś postanowiłem odświeżyć. Jak na ten gatunek to całkiem nieźle, wiadomo trochę przesadzony i momentami mało realistyczny ale ogląda się go całkiem nieźle. Niektóre sceny walki naprawdę bardzo fajne, do tego sympatyczna muzyka w trakcie pościgu tymi taksówkami. Śmiało można zobaczyć i choć wiem, że gdy byłem młodszy podobał mi się bardziej to teraz "tylko" 6/10
Wall Street 2 - 5/10
Wall Street 7.5/10
Dla Niej wszystko 7/10
Zanim odejdą wody 6.5/10
Dochodzenie 7/10
Pozdrowienia z Paryża 3/10
Wyspa tajemnic 9/10
The Hurt Locker 7.5/10
Invictus 8/10
Droga 7/10

Klik: I robisz co chcesz - jestem fanem Sandlera i nie wstydzę się tego. Uwielbiam filmy z wytwórni Happy Madison i to obleśne poczucie humoru :)
Ten obraz jest jednak trochę inny. Przede wszystkim posiada morał (banalny i oklepany, ale jednak), a momenty sprośnego humoru przeplatane są scenami gorzkimi i wzruszającymi (szczególnie końcówka, która potrafi mocno wzruszyć).
Takiego Sandlera chciałbym oglądać zawsze. Momentami kretyńskiego, a momentami poważnego. Naprawdę dobry film.

7.5/10

Wyspa - jeden z lepszych filmów Baya. Dobre aktorstwo McGregora, ładna Johansson, niezła fabuła i świetne efekty. Ogląda się bardzo przyjemnie, a momentami obraz każe nam się zastanowić nad przyszłością.
Odnośnie przyszłości: bardzo fajnie przedstawiona, bez zbędnej przesady.

7.5/10
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

The Spirit
+ Pupa Evy Mendes
+ Samuel L. Jackson

- Poza paroma scenami ogląda się boleśnie
- dialogi
- fabuła (?)
- "humor"
- próba zrobienia arcydzieła z wybiciem zębów

2/10

The Spirit - Cichy Samuel L. Jackson brzegi rwie. Już wydawało się, że po roli w Iron Man definitywnie pożegnał się z udziałem w kiepskich filmach, a tu bomba: Samuel zagrał w The Spirit, które bez problemu dołącza do najgorszych dokonań w karierze aktora!

A serio: nie cierpię komiksów dokadrowo przenoszonych na ekran. Rodriguez i Snyder mieli przynajmniej jakieś pomysły, jak to zrobić (odpowiednio - wuchta kultowych scen i energetyczny rozpierdziel); Frank Miller takiej koncepcji nie miał i zaprezentował nudny pokaz slajdów. A dodając do tego sztywniackiego Gabriela Machta, okropnie ucharakteryzowaną Scarletkę, wspomnianego wyżej S.L.J. oraz tragicznie skonstruowany scenariusz - wychodzi najgorsza ekranizacja komiksu od ładnych kilku lat.
2/10
Why are you firing wallnuts at me?

Ciąg dalszy niniejszego tematu znajduje się w tym wątku.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon