Książki
moj ulubiony autor to dean r. koontz a na poczatek, a oto moja trojka:
1. szepty
2. zle miejsce
3. nocne dreszcze

:D
Mądrzejszy ustępuje głupszemu i jak ten świat wygląda...

Odpowiedz
Co mi wpadnie w ręce to czytam.Jednak najbardziej podoba mi się "Lśnienie", trylogia Thomasa Harrisa, "Mechaniczna pomarańcza" i wszelka poezja Williama Blake'a.

Odpowiedz
A ja lubię czytać Grishama i aktualnie czytam "Rainmakera". Po nim pewnie się zajmę Clancy'm, zacznę od "Polowania na Czerwony Październik".

Odpowiedz
"Rainmakera".

Adi cię zabije ;).
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
Ja teraz zacząłem Tożsamość Burne'a i pewnie przeczytam kolejne części. Mam takie pytanie: Czy ktoś czytał "Dziedzictwo Burne'a"? Zastanawiam się, czy umieszczać ją w moich planach, czy nie.

Mam pytanko do ludzi, którzy są obeznani ze światem książek. Czy książka Roberta Mayera "The Dreams of Ada" została wydana po polsku? Będę wdzięczny za info,

Odpowiedz
Dziedzictwo nie jest juz autorstwa Ludluma, ani nawet opartne na jego notatkach. Jednak autorowi poprzez usunięciu paru postaci, udało się stworzyć przyzowitą książkę, ale to nie to samo co wczęsniejsze książki.
Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Odpowiedz
to ja polece przede wszytskim "Nędzników" Wiktora Hugo moja ulbiona chyba książka

po za tym Dostojewskiego polecam zarówno "Zbrodnie i Karę" jak i "Biesy" i "Idiotę"

oczywiście też "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa

"Rok 1984" Orwella
co by tu jeszcze
a i "12 opowiadań tułaczych" Marqueza

Odpowiedz
Ostatni z wymienionych jest człowiekiem, którego literatury nie rozumiem i co chwilę popadam z tego powodu w kompleksy...
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
heh mam to samo z filmami triera :D mimo że mi sie strasznie podobają...

teraz maturki sie skończą zaczną sie wakacje to czytanie znów sie zacznie... aaa już sie nie moge doczekać tych tomów książek do przeczytania

ach przypomnialem sobie jeszcze patrick suskind i wspaniałę "pachnidło"

Odpowiedz
Tylko że mi się Marquez nie podoba. Może dlatego, że przygodę z nim zakończyłam na "Stu latach samotności" i "Generale w labiryncie".

Odpowiedz
Wiem, że "Dziedzictwo" nie jest Ludluma, ale zastanaiwam się, czy warto po nie sięgać.

Odpowiedz
To ja też wtrącę swoje trzy grosze...kurcze, fajnei, że komuś się podoba Dostojewski. przeważnie ludzie reagują mało przychylnie na jego dorobek. A szkoda...
Jedną z tych kompletnie "zaczytanych" książek jest u mnie "Lolita" Nabokova...właśnie teraz brnę przez oryginalną jej wersję...
Ze względu na specyficzne hobby, męczę też ostatnio "Słowiańszczyznę wczesnośredniowieczną" Hensla :)
Ostatnia zaś lektura w czasie wolnym (którego oczywiście mam jak na lekarstwo) to "The Tenant" Topora.

Odpowiedz
'mistrz i małgorzata' i 'paragraf 22'. jestem beznadziejnie i nieodwołalnie zakochana w yossarianie, co nie powinno być takie złe, biorąc pod uwagę fakt, że yossarian zakochuje się we wszystkich. mam nadzieję, że nigdy nie obejrzę ekranizacji.
a na dostojewskiego też reaguję prawidłowo.

Odpowiedz
Prośba: zmniejsz ten awatar.

Odpowiedz
ja na ekranizacji "Paragrafu 22" zasnęłam...ale książka jest przednia.
So you think you can ride my wind
And then disrespect me
Well I can understand all the excitement
But get a grip on reality

Odpowiedz
Ostatnio czytałem "Z zimną krwią" Trumana Capote. Świetna książka. Polecam.

A tak poza tym to mój pierwszy post. Witam Was wszystkich i pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
Witamy, witamy ;).

Zgadzam się - "Z zimną krwią" to kawał dobrej literatury (dokumentalnej ;) ).

Odpowiedz
Ciekawe, do jakiego stopnia...

Odpowiedz
Ludzie, czytajcie Michaela Cunninghama :) Tego od "Godzin" ;) Artemis, powiedz im, jaka to świetna literatura. The Hours wymiatają, ale "Z ciała i z duszy" również kapitalne, "Dom na krańcu świata"- coś w tym jest! A za nowość- "Wyjątkowe czasy"- właśnie się zabieram :-> yeah...
Kowal
-
Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach

Odpowiedz
maciej--> Hugo, aaaa, próbowałem kilka razy, ale jakoś zawsze coś się znajdowało ciekawszego do robienia ;) To nie dla mnie :D Ale, ale, szacuneczek oczywiście dla tego mistrza.
Kowal
-
Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon