Książki
Rotfl. Właśnie sobie zdałem sprawę, że popełniłem mały brain fart. W poście napisałem Blood Meridan, podczas gdy ja przecież All The Pretty Horses czytam :D

Za mało snu...
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
To w "Koniach" też nie ma przecinków?

Odpowiedz
No w oryginale nie. Jeden czy dwa może znajdziesz na niektórych stronach.
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Pytam, bo to dość duża jednak - zaskakująco duża - ingerencja w tkankę tekstu. Ciekawe czy uzgodniona z autorem. Nawet w przypadku przypisów do hiszpańskich kwestii w 2. polskim wydaniu "Koni" musiano Cormaca pytać (w 1. wydaniu przekładów nie było). Zresztą podobnie jak konieczna była zgoda Larry'ego McMurtry'ego na dołączenie posłowia i ilustracji do polskiego wydania "Lonesome Dove". No to na tym tle przywrócenie celowo porzuconej interpunkcji jest zmianą dość zasadniczą...

Odpowiedz
Tak a propos "Lonesome Dove", czytam właśnie nowe wydanie i jestem zachwycony. Mocarna książka. Mimo, że Dziki zachód opisywany przez autora jest dość brutalnym i niebezpiecznym miejscem, z książki (i z bohaterów) bije takie ciepło, że szczerzę się przez cały czas. I jestem pod wrażeniem, bo choć w opowieści przewija się taka mnogość bohaterów, to każdy jest ważny, jest jakiś, ma historię i przemawia własnym głosem. A Augustus i Call zostaną ze mną na dłużej - cudownie wykreowane postaci.

Odpowiedz
Ale czad, myślałem, że nikt stąd tego nie przeczyta :) Mnie ta książka towarzyszy od ćwierć wieku jak chyba żadna inna. No i to wydanie to spełnienie moich wieloletnich marzeń, bo przemknęła u nas raczej niezauważenie, poza wąskim gronem zapaleńców. Serial podobnie - zresztą po nowym roku wpakuję go na YT, bo raczej nie doczekamy się ani emisji, ani DVD (TVP nie odpisało, a Monolith - dystrybutor Hallmarku - przerwał korespondencję). Oryginalna wersja już tam jest, więc z napisami też powinna być.

Odpowiedz
Parę lat temu chyba na tym forum przeczytałem o tej książce (pewnie jakiś twój post) i nie pamiętam co dokładnie, ale bardzo chciałem ją od tamtej pory przeczytać :D

I dobrze, że wrzucisz serial na YT, bo właśnie sprawdzałem ostatnio czy można dorwać jakieś DVD i niestety nie znalazłem.

Odpowiedz
A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach? Ja lubię mieć ulubione pozycje na własnych półkach ;) Dobrze, ze są tanie księgarnie jak ta, udaje się nie zbankrutować :)

Odpowiedz
(08-12-2017, 10:19)Andromeda90 napisał(a): A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach?
Jedno i drugie :)
Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. Kiedyś dużo kupowaliśmy i często okazywało się, że później tylko zajmuje miejsce w domu. A kilka regałów tego jednak jest.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Mnie to ostatnio strasznie rozbawiło. Lista bestsellerów Amazonu, które wszyscy kupują, ale prawie nikt nie czyta:

https://www.stylist.co.uk/books/mathematician-calculates-the-bestseller-most-unread-books-on-amazon/126958

Odpowiedz
Gatsby'ego czytałem ;)

Co do kupowania książek - kupuję mnóstwo ebooków. W papierze głównie "naukowe".

Odpowiedz
(08-12-2017, 11:31)Dr Strangelove napisał(a): Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. 

Ja tam pożyczone oddaję :) 

A poważnie - u mnie podobnie, zwłaszcza że pracuję w sporej bibliotece. Zakupy to od kilku lat tylko 1 książka miesięcznie (przy tempie czytania ze dwie-trzy na miesiąc, bo mało mam wolnego czasu). 

Odpowiedz
(08-12-2017, 12:05)Bibliomisiek napisał(a):
(08-12-2017, 11:31)Dr Strangelove napisał(a): Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. 

Ja tam pożyczone oddaję :) 

Czasami lepiej nie oddawać.
Przed wakacjami pożyczyłem jakieś 4 książki. Zaczęły się wakacje, urlopy, rozjazdy, żona gdzieś je wepchnęła na półkę i odnalazły się na początku listopada.
Chyba ze 4 dychy mi naliczyli kary :D
I jak pamiętam, to wszystkie były marne, więc nawet za te 4 dychy sobie nie poczytałem.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Cytat:A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
The Force - powieść Dona Winslowa o skorumpowanym detektywie NYPD, zdecydowanie coś dla fanów The Shield i Jamesa Ellroya. Z tego pierwszego autor wziął postać głównego bohatera, który mógłby sobie z Vickiem Mackeyem uścisnąć dłonie, od tego drugiego telegraficzny, oszczędny styl. Fabularnie to raczej klasyka: umoczony gliniarz, któremu poukładany świat zaczyna rozpieprzać się na kawałki, ale napisane jest to rewelacyjnie, 600-stronicową cegłę skończyłem w dwa dni. Wszelkie opisy policyjnej roboty, nalotów, przesłuchań, strzelanin - sam miód, a stopniowe zaciskanie się pętli na szyi głównego bohatera ukazane po mistrzowsku. Polecam.

Odpowiedz
Niestety wydawca "Skorumpowanych" nie planuje iść za ciosem - był o to pytany. Ale inne wydawnictwo robi przymiarki do wznowienia "Z psich pazurów", co przy sprzyjających wiatrach (wyniki $) może być wstępem do wydania "Kartelu".

Odpowiedz
Byłbym rozczarowany jakby ktoś to przeczytał.

Tak swoją drogą to czytam sobie "IT" Kinga i mimo tego, że jak to u niego jest bardzo dobrze to nie ma szału. Zobaczymy jak się rozwinie (choć King ma raczej złe finały), ale raczej wyląduje za Mroczną Wieżą i Bastionem.
Na Legimi czeka także "Hyperion" i bardzo chciałbym zajrzeć do innych pozycji od Simmonsa bo "Terrorem" mnie zafascynował. Polecacie jakieś konkretne?

Odpowiedz
Trupia Otucha. Ale to bodaj najbardziej, hmm, specyficzna książka Simmonsa i nie każdemu przypada do gustu. Tym niemniej to niezwykły, epicki horror/sf w oryginalny sposób bawiący się motywem wampiryzmu.

Odpowiedz
Chyba Otucha? Chyba, że masz jakieś stare wydanie z innym tłumaczeniem, wtedy zwracam honor. :) A książka jest świetna, ale niepotrzebnie rozciągnięta aż na 1000 stron. Klimatem zabija zwłaszcza część "obozowa".

Odpowiedz
Racja, otucha. Książkę czytałem w oryginale jako Carrion Comfort, rzuciłem polskim tytułem nie sprawdzając.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon