Książki
Cytat:BTW Paszczak, mógłbyś coś jeszcze od siebie polecić? Dotychczasowe polecanki były ciekawe, nieoczywiste
Nie wiem na ile to nieoczywiste, ale gorąco polecam "Koko" Petera Strauba. Gość kojarzony u nas głownie z dwiema średnimi historyjkami napisanymi z Kingiem, ewentualnie z Upiorną Opowieścią. Tymczasem napisał wybitny thriller o grupie weteranów wojny wietnamskiej wracających do Azji w poszukiwaniu seryjnego mordercy który może być ich dawnym kolegą z oddziału. Gęsta, halucynogenna proza i dość nietypowe spojrzenie na ten obrobiony wydawałoby się na wszystkie strony konflikt.
Szkoda tylko, że książka nie wyszła w Polsce.

Odpowiedz
O szlag, brzmi jak coś co zaraz zacznę czytać :)

Odpowiedz
Zdobyte. Niezbyt legalnie, ale zdobyte.
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Eriksen - Imperium Malazańskie.
Ktoś może bezspoilerowo powiedzieć czy warto się za to zabrać?
Lubie długie rzeczy, ale jak sobie popatrzyłem jest to, cóż, ogromne. A nie chciałbym tracić czasu na przeczytanie 4 tomów, jak później się okaże, że reszta jest kiepska bo autora opuściła wena.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Poczytaj sobie, chyba wszystko zostało tutaj powiedziane:
http://forum.film.org.pl/Thread-Steven-Erikson-Malaza%C5%84ska-Ksi%C4%99ga-Poleg%C5%82ych--2744

Odpowiedz
Dzięki, nawet mi nie przyszło do głowy szukać.

Aczkolwiek nie pomaga to w decyzji:

(09-10-2017, 20:22)nawrocki napisał(a): ale już w połowie drugiego (tomu) byłem absolutnie kupiony.
Czyli tak koło 900 strony :D
Dobra. Mam pierwszą część to spróbujemy.
Dzięki.

Odpowiedz
Z pierwszą idzie najgorzej, powie Ci to każdy, kto tę sagę przeczytał, i po nim nie ma się co zniechęcać, bo dalej jest (z okazjonalnymi spadkami formy) tylko lepiej.

Odpowiedz
Kiedyś zacząłem czytać pierwszy tom i poległem po jakichś 200 stronach. Nudziło mnie to niemiłosiernie - no i nie przepadam też za fantasy z tak przegiętą ilością magii. Trochę mi to przypominało "Czarną kampanię" Cooka, nie wiem czy słusznie.

Odpowiedz
A ja czytam po kolei książki rewizjonisty i "quazi historyka" Zychowicza. Teraz ślęcze nad "Pakt Ribbentrop-Beck".

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
A ja w końcu nadrobiłem ostatnio "1984" Orwella :) Teraz czytam "Poskromienie złośnicy" Szekspira.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Od pewnego czasu mam jedną rozkminę. Stanowczo mój bełkot nie zasługuje na osobny temat, więc wrzucę to tutaj.

Przeczytałem w życiu bardzo mało książek. Tyle co musiałem, i kilka które chciałem. Zastanawiam się zatem, czy nie jestem przez to kulturowo uboższy? Staram się nadrabiać kultowe filmy, muzykę, ale od książek mnie odrzuca. Mam wrażenie że przespałem etap kiedy mój umysł był młody i chłonny, i teraz nie mogę się przekuć. Przez to odczuwam, jakby moje horyzonty na popkulturę były jakieś niepełne.

Też tak ktoś z was ma?

Odpowiedz
Nasze horyzonty zawsze są niepełne - nie da się ogarnąć wszystkiego. Grunt, żeby je stale poszerzać... Nie byłabym za tym, żeby zmuszać się do czegokolwiek, a nawet jako osoba dużo czytająca nie potępiam osób, które czytają mało. Mam sporo bardzo inteligentnych znajomych, którzy po beletrystykę z braku czasu nie sięgają, tyle mają do ogarnięcia literatury branżowej, naukowej etc. Czy są gorsi? Nie. Ubożsi? W pewnych obszarach tak, ale za to w innych - bogatsi.

Odpowiedz
Czytał ktoś trylogię Zygmunta Miłoszewskiego?

Nabyłem sobie drugi tom "Ziarno prawdy", ale nie wiem czy jest sens zaczynać czytać bez zaznajomienia się z "Uwikłaniem". Czy jak najpierw przeczytam tom 2, a dopiero później tom 1 to sobie coś popsuje? Zamówiłem już pierwszą część, ale kurier dopiero będzie we wtorek.
Wikingowie całościowo są serialem lepszym od Gry o tron. 

Odpowiedz
Czytałem "Uwikłanie". Całkiem przyzwoita, by nie powiedzieć naprawdę dobra książka, z której zrobiono marny film.
Aczkolwiek po resztę twórczości nie sięgnąłem. Miałem w planach, ale jakoś nie wyszło.

Odpowiedz
Czytałem wszystkie trzy. Znajomość pierwszego tomu nie jest niezbędna, zresztą Ziarno Prawdy to najlepsza część. Gniew to już ścierwo niemiłosierne i na dodatek parszywy paszkwil na moje rodzinne miasto. Żeby było zabawniej, wziąłem się za Miłoszewskiego właśnie dla tej książki.
Uwikłanie z tego co pamiętam oszukuje czytelnika, nie lubię tego w kryminałach.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon