Książki
Rotfl. Właśnie sobie zdałem sprawę, że popełniłem mały brain fart. W poście napisałem Blood Meridan, podczas gdy ja przecież All The Pretty Horses czytam :D

Za mało snu...
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
To w "Koniach" też nie ma przecinków?

Odpowiedz
No w oryginale nie. Jeden czy dwa może znajdziesz na niektórych stronach.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Pytam, bo to dość duża jednak - zaskakująco duża - ingerencja w tkankę tekstu. Ciekawe czy uzgodniona z autorem. Nawet w przypadku przypisów do hiszpańskich kwestii w 2. polskim wydaniu "Koni" musiano Cormaca pytać (w 1. wydaniu przekładów nie było). Zresztą podobnie jak konieczna była zgoda Larry'ego McMurtry'ego na dołączenie posłowia i ilustracji do polskiego wydania "Lonesome Dove". No to na tym tle przywrócenie celowo porzuconej interpunkcji jest zmianą dość zasadniczą...

Odpowiedz
Tak a propos "Lonesome Dove", czytam właśnie nowe wydanie i jestem zachwycony. Mocarna książka. Mimo, że Dziki zachód opisywany przez autora jest dość brutalnym i niebezpiecznym miejscem, z książki (i z bohaterów) bije takie ciepło, że szczerzę się przez cały czas. I jestem pod wrażeniem, bo choć w opowieści przewija się taka mnogość bohaterów, to każdy jest ważny, jest jakiś, ma historię i przemawia własnym głosem. A Augustus i Call zostaną ze mną na dłużej - cudownie wykreowane postaci.

Odpowiedz
Ale czad, myślałem, że nikt stąd tego nie przeczyta :) Mnie ta książka towarzyszy od ćwierć wieku jak chyba żadna inna. No i to wydanie to spełnienie moich wieloletnich marzeń, bo przemknęła u nas raczej niezauważenie, poza wąskim gronem zapaleńców. Serial podobnie - zresztą po nowym roku wpakuję go na YT, bo raczej nie doczekamy się ani emisji, ani DVD (TVP nie odpisało, a Monolith - dystrybutor Hallmarku - przerwał korespondencję). Oryginalna wersja już tam jest, więc z napisami też powinna być.

Odpowiedz
Parę lat temu chyba na tym forum przeczytałem o tej książce (pewnie jakiś twój post) i nie pamiętam co dokładnie, ale bardzo chciałem ją od tamtej pory przeczytać :D

I dobrze, że wrzucisz serial na YT, bo właśnie sprawdzałem ostatnio czy można dorwać jakieś DVD i niestety nie znalazłem.

Odpowiedz
A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach? Ja lubię mieć ulubione pozycje na własnych półkach ;) Dobrze, ze są tanie księgarnie jak ta, udaje się nie zbankrutować :)

Odpowiedz
(08-12-2017, 10:19)Andromeda90 napisał(a): A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach?
Jedno i drugie :)
Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. Kiedyś dużo kupowaliśmy i często okazywało się, że później tylko zajmuje miejsce w domu. A kilka regałów tego jednak jest.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Mnie to ostatnio strasznie rozbawiło. Lista bestsellerów Amazonu, które wszyscy kupują, ale prawie nikt nie czyta:

https://www.stylist.co.uk/books/mathematician-calculates-the-bestseller-most-unread-books-on-amazon/126958

Odpowiedz
Gatsby'ego czytałem ;)

Co do kupowania książek - kupuję mnóstwo ebooków. W papierze głównie "naukowe".

Odpowiedz
(08-12-2017, 11:31)Dr Strangelove napisał(a): Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. 

Ja tam pożyczone oddaję :) 

A poważnie - u mnie podobnie, zwłaszcza że pracuję w sporej bibliotece. Zakupy to od kilku lat tylko 1 książka miesięcznie (przy tempie czytania ze dwie-trzy na miesiąc, bo mało mam wolnego czasu). 

Odpowiedz
(08-12-2017, 12:05)Bibliomisiek napisał(a):
(08-12-2017, 11:31)Dr Strangelove napisał(a): Dużo wypożyczam i jak coś okazuje się pozycją do wielokrotnego użytku to trafia na półkę. 

Ja tam pożyczone oddaję :) 

Czasami lepiej nie oddawać.
Przed wakacjami pożyczyłem jakieś 4 książki. Zaczęły się wakacje, urlopy, rozjazdy, żona gdzieś je wepchnęła na półkę i odnalazły się na początku listopada.
Chyba ze 4 dychy mi naliczyli kary :D
I jak pamiętam, to wszystkie były marne, więc nawet za te 4 dychy sobie nie poczytałem.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Cytat:A kupujecie książki, czy wyłącznie wypożyczacie w bibliotekach?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
The Force - powieść Dona Winslowa o skorumpowanym detektywie NYPD, zdecydowanie coś dla fanów The Shield i Jamesa Ellroya. Z tego pierwszego autor wziął postać głównego bohatera, który mógłby sobie z Vickiem Mackeyem uścisnąć dłonie, od tego drugiego telegraficzny, oszczędny styl. Fabularnie to raczej klasyka: umoczony gliniarz, któremu poukładany świat zaczyna rozpieprzać się na kawałki, ale napisane jest to rewelacyjnie, 600-stronicową cegłę skończyłem w dwa dni. Wszelkie opisy policyjnej roboty, nalotów, przesłuchań, strzelanin - sam miód, a stopniowe zaciskanie się pętli na szyi głównego bohatera ukazane po mistrzowsku. Polecam.

Odpowiedz
Niestety wydawca "Skorumpowanych" nie planuje iść za ciosem - był o to pytany. Ale inne wydawnictwo robi przymiarki do wznowienia "Z psich pazurów", co przy sprzyjających wiatrach (wyniki $) może być wstępem do wydania "Kartelu".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon