Książki
O kurde, opis brzmi kozacko. :)
Leci na listę. Ciekawie wygląda też ta książka o Dickensie.
A motyw wampiryzmu zawsze kupuje i wszędzie (mój ulubionych horror, bez wzgledu na medium, to "Dracula" Stokera). Zwłaszcza, że Simmons to mistrz budowania klimatu i opisów (przynajmniej w Terrorze), mam nadzieje, że to początek nowej i udanej przygody :D

Zauważyłem, że jego ksiażki są dosyć drogie, nawet w takim Arosie w ktorym mało co kosztuje 40 zł a 50 ileś za Otuche to mocne zaskoczenie.

Odpowiedz
Okładkową cenę Tupiej Otuchy (a z innych dostępnych jeszcze książek Simmonsa także Ilionu i Olimpu) podbija format wydania, z twardą oprawą i użytym papierem to są prawdziwe cegły.

Klimatycznie (w sensie to w znacznej mierze horrory) do Terroru zbliżone są właśnie Trupia Otucha oraz Drood. Hyperion (oraz kolejne - Upadek Hyperiona, Endymion, Triumf Endymiona), Ilion/Olimp to przede wszystkim sci-fi.

Odpowiedz
Arnold: Total Recall.

Fajne podsumowanie życia i kariery Arnolda, będące efektywnym, ogólnym zarysem tego jak zajebisty i fascynujący był żywot Black Ploughmena. Jednak osobiście wolałbym nieco bardziej wnikliwy i szczery wgląd w wydarzenia z jego życia. Arnold otarł się o tylu fascynujących ludzi i zrobił w holly i w polityce tyle, że aż chce się by każdemu rozdziałowi jego kariery poświęcono w książce nieco więcej czasu i szczegółów i by wypełnione jakimiś soczystymi anegdotami. Bo słuchając audobooka, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Arnold jednak za bardzo PR-uje w tej książce. Jest ostrożny w słowach, prawie zero tutaj pikanterii i zakulisowej, kontrowersyjnej dramy, którymi jego życie musiało być wypełnione, choćby z racji tego jak ostro parł do przodu i o jakich ludzi i środowiska się otarł. Niby umieścił informacje o swoim wcześniejszym romansie z aktorką na planie Conana, zanim jeszcze oficjalnie hajtną się ze Shriverówną, ale wygląda to bardziej jak coś co wrzucił jedynie z racji tego, że jego niewierność, była już wtedy publiczną wiedzą (choć o samej Marii Shriver wciąż pisze jak o swojej miłości) .

Do tego cała końcowa 1/3 biografii, to jedno, wielkie usprawiedliwienie jego decyzji politycznych za gubernatorstwa Californii. Nie mówię, że nie jest to ciekawe, a i pokazuje rzeczy z jego perspektywy i zwraca uwagę na chujowe okoliczności światowego krachu ekonomicznego, z którymi musiał sobie radzić. Ale słuchając tego, z jednej strony wchodzi to jednym uchem, a wylatuje drugim, bo człowiek wie, że nie może takich usprawiedliwień po prostu brać na wiarę.

Mimo wszystko wciąż czekam aż ktoś w jakimś podcaście, posadzi Arnolda przed mikrofonem z browarem w łapie, pod koniec jego życia, gdy już nie będzie próbował PR-ować, i przeprowadzi z nim szczerą rozmowę, bez pierdolenia.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars - książki military 92 8,837 25-11-2017, 21:23
Ostatni post: Kuba
  Ekranizacja książki Raul7 5 1,513 05-06-2017, 12:34
Ostatni post: Snuffer
  Szukam książki military 41 6,751 05-07-2016, 00:05
Ostatni post: iselor
  Baza adaptacji na portalu książki aniakonda 12 3,933 22-11-2014, 17:34
Ostatni post: aniakondaUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości