Kupić, nie kupić, gdzie kupić...
Czasem się zdarza że się trafi na jakieś fajne wydanie dobrego filmu i ręka sama sięga po portfel... czasem człowiek się ocknie jak zobaczy cenę, czasami już w domu :twisted: a czasami nawet nie pomyśli o tym ile kasy własnie wtopił :lol: oczywiście wszystko zależy od stanu zasobności portfela danej osoby i oczywiście tego jak bardzo nam zalezy na danym filmie.

W tym temacie chciałbym pogadać na temat tego rodzaju zakupów, takich sytuacji w której długo się wahamy potem coś w końcu kupujemy/ewentualnie rezygnujemy/po namyśle wracamy i jednak kupujemy. Chodzi oczywiście o filmy.

Miałem tego rodzaju wątpliwości przy zakupie Predatora SE jakiś rok temu, ale jak już przesyłka dotarła wyrzutów sumienia już dawno nie było ;]

Ostatnio szukając świątecznyh prezentów trafiłem na Alieny, wydanie z dwoma wersjami na płycie. Zaraz po świetach kupiłem dwie pierwsze + robocopa. stówa wypłynęła z portfela, zabolało... Zaraz potem musiałem sobie dokupić do kompletu A3 no bo jak tak zostawić trylogię niekompletną na półce... Natoamiast pod choinką znalazłem Batman Returns 2DVD no i chciał nie chciał trzeba było dokupić też jedynkę...myślałem najpierw, ok, poczekam na kolejną wypłatę, a potem - ale po co?

Odpowiedz
bardzo rzadko kupuje dvd, choć w empikach mam 25% zniżkę 8) jeśli już coś kupię to albo jest to rzecz wcześniej przeze mnie niewidziana i której szczerze chciałbym poświęcić więcej czasu [np. boxy z dokumentami Kieślowskiego albo Karabasza], albo film, do którego będę chętnie wracał więcej niż 5 razy w najbliższych dwóch latach [a takich filmów jest niewiele]. innymi słowy - wiele chciałbym mieć, kasa pewnie by się znalazła, ale tak naprawdę nie jest mi to do szczęścia i życia potrzebne.
poza tym zawsze wolałem kupić książkę niż dvd - przedział cenowy podobny, a więcej radości i pożytku 8)

Odpowiedz
Jak narazie mialem taką dziką sytuacje raz. Jestem sobie w centrum handlowym (dokladnie w empiku) i w sumie nic szczegolnego nie chcialem. nagle spojrzalem na pólke: "X-men: Last Stand". Cena: 59 zl, patrze w głąb portfela mam 50 zl :evil:. Chowam płytę w głąby pułki 8). Telefon to mamy- nie odbiera, biegne do ojca delikatnie proponuje, aby pożyczył mi dyche. Biegne z powrotem do empika, łapie dvd i do kasy :).

Odpowiedz
Dzisiaj wybrałem się do MediaMarkt po Rambo III. Ale jakoś rzucił mi się w oczy również Batman begins za 35 zeta, którego też miałem w planach. Spędziłem przy regale parę dobrych minut bijąc się z myślami. No ale w końcu i tak bym go kupił, a skoro miałem ze sobą wystarczająca ilośc kasy więc wyszedłem z pustym portfelem i dwoma filmami :roll:

Odpowiedz
ja wersja BB? z komiksem, z muzyka, zwykla?

Odpowiedz
Zwykła, aż tak mi nie zależy na bajerach żeby dopłacać.

Odpowiedz
W Empiku dosyć długo leżał "Batman Begins" w pięknym kartoniku, 2 DVD + CD z soundtrackiem, za 50,00 PLN. Ale tylko chwilkę biłem się z myślami, po czym zostawiłem, bo fanem NolanBatmana nie jestem. :)

Odpowiedz
Tyle bym dopłacił 8) (ale w EMPiKu w Katowicach cena takiego wydania było o wiele wyższa od standardowego) ja tam wolę NolanBatmana od jakiegokolwiek innego :)

Odpowiedz
Hej ho. Wykorzystam ten wątek, bo nie opłaca mi się robić nowego żeby zadać podobne pytanie.

Czy w tym pięknym kraju istnieje coś takiego jak KONSEKWENTNE wydanie takich serii jak Obcy i Terminator? Mówię o pojedynczych filmach, nie chcę kupować zestawów typu Quadrilogy, bo jeszcze mnie nie pogięło żeby za 3 czy 4 filmy płacić 300 zł.

Mam T2 ze świetną, stylową okładką QDVD, ale znaleźć dobre wydanie T1... To graniczy z cudem. Podejrzewam, że nie wyszedł w QDVD. Widziałem jakieś wydanie z ekstra psującym wrażenie paskiem MGM u góry okładki. I co tam, nawet bym kupił, ale lekko (jak dwie tony żelaza) przeszkadza mi brak polskich napisów. Do wyboru jest lektor i tylko lektor. Wersje z napisami - przynajmniej w sklepach w których szukałem - są horrendalnie drogie, a dobrze by było, gdyby cena jednego filmu nie przekraczała 40 zł.

Z T3 jest lepiej, bo upatrzyłem sobie całkiem ładne wydanie 2DVD za 30 zł.

Co do Obcych, to tu jest fatalnie - 1 część kosztuje 50 zł. No sorry, ale to lekka przesada, żeby chociaż to było jakieś wypakowane dodatkami wydanie! Gdzie tam, badziewne pudełko z krzywego, jasnego plastiku, a wewnątrz nic oprócz płyty. Okładka przynajmniej ładna. Ale 5 dych za to mimo wszystko nie dam.

Z Aliens i A3 są niezłe przeboje - w ogóle nigdzie nie ma tych filmów, więc nie potrafię określić nawet ceny. Podejrzewam, że przy takiej dostępności nie jest ona zbyt wesoła.

Wpadło mi w oko wydanie sagi "Obcy-kolekcja", ale jest tak brzydko zaprojektowane, że żal byłoby mi postawić je na półce...

Znacie jakieś sklepy - mogą być nawet internetowe - w których można kupić estetyczne wydania wymienionych filmów w rozsądnej cenie? (do 40-50 zł za sztukę)

Odpowiedz
Co do Aliens i A3: W ciągu ostatnich dni (od soboty, do środy) jeździłem po najróżniejszych hipermarketach elektronicznych w Warszawie (w celu znalezienia kamery po odpowiednio niskiej cenie) i WSZĘDZIE były ładne wydania A1, Aliens i A3, a nigdzie całej serii na raz nie widziałem :). Lista sklepów, gdzie owe "Alieny" były dostępne w przeciągu ostatnich dni:

- Saturn- Arkadia
- Media Markt- Ostrobramska
- Electro World- Janki

Wszystko w obrębie Warszawy.

Czy 35 zł za dwupłytowe wydanie Batman Begins to dobra cena?

Odpowiedz
Don Vito napisał(a):Czy 35 zł za dwupłytowe wydanie Batman Begins to dobra cena?
Jak najbardziej, chociaż z tego co wiem w Media Markcie można go dostać za 30 zł.

Odpowiedz
No pisałem przecie ostatnio parę razy o tym że istnieje ładnie wydana seria Obcego, każde wydanie jednopłytowe z dwoma wersjami filmu i z komentarzem (nietłumaczonym), każda po 35-39 złoty, temat nawet o tym był:

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=1270&start=0

Zresztą sam się w nim wypowiadałeś, zaniki pamięci już masz? (chociaż nie, pewnie to dlatego że zrobiłeś tam offtop o facehuggerach nawet nie zauważając czego dotyczy temat 8) )

1 i 2 są MediaMarkt w Czeladzi (tam je kupiłem) A3 kupiłem na Allegro bo nei mogłem nigdzie znaleźć.

Pierwszy Terminator był wydany jakieś 5-6 lat temu w wersji 2DVD ze sporą iloscią dodatków, ale chyba tego już nei znajdziesz, teraz jest tylko zwykłe wydanie, ale za czesto go nie widuję.

Batman Begins kupiłem w MediaMarkt w zeszły weekend za 34,99.

Odpowiedz
Widać zaniki pamięci. :) Inna sprawa, że ani w auchanie, ani w carrefourze, ani w geancie, ani w 2 empikach nie było żadnego z filmów, w którym szukam, więc z dostępnością naprawdę jest coś nie tak. A do Warszawy to mam trochę daleko. ;)

Odpowiedz
ale do Czeladzi chyba nie?

Cytat:I co tam, nawet bym kupił, ale lekko (jak dwie tony żelaza) przeszkadza mi brak polskich napisów. Do wyboru jest lektor i tylko lektor.
jeśli to wydanie z logiem MGM nie ma napisów to obawiam się, że nie ma jak teraz kupić tego filmu :? (to samo zrobili z Rockym, jak chcesz mieć napisy to musisz sobie kupić Antologię, ale żeby było śmieszniej wtedy w częsci pierwszej nie masz lektora :lol: ).

Odpowiedz
Mówisz o M1? A pofatyguję się, zapomniałem o istnieniu tej czarnej dziury wszechświata.

Odpowiedz
tak, mówię o M1 (stały sobie na takim stojaczku, żeby przypadkiem ktoś ich łatwo nie znalazł, ale akurat szukałem wtedy prezentu więc przeglądałem wszystko dokładnie, zaraz obok fajne wydanie Robocopa za 14,90).

Z tym Terminatorem mnie zmartwiłeś :? bo wygląda na to że szybko go nie kupię.
Mówisz o tym wydaniu?
[Obrazek: 40780.jpg]

Porządenw ydanie wyglądało tak:
[Obrazek: okladka_ter.jpg]

Odpowiedz
military,

pierwszy Terminator jest dostępny w Empikach. idziesz do najbliższego, odnajdujesz punkt info i zwyczajnie zamawiasz [nawet bez zobowiązania, że go kupisz] jaki film chcesz, o ile jest on dostępny gdzieś w Polsce.

no i allegro, jest wszystko :)

Odpowiedz
co z tego że jest dostępny skoro nie ma polskich napisów?
Mnie akurat lektor nie urządza, z tego co Military pisał to jego również nie.
Sprawdziłem, faktycznie nie ma napisów, innego wydania również nie ma, może jest jakieś zagraniczne z polskimi napisami jak to było np z Predatorem?

Odpowiedz
Gieferg: to jest w ogóle bardzo dziwna sprawa, bo właśnie przeglądałem allegro i oto co znalazłem:

(tu był link, ale trochę długi, więc usunąłem)

oraz

http://www.allegro.pl/item160475975_terminator_lektor_folia.html

Wydawało mi się, że to to samo wydanie, a ktoś z nich popełnił błąd, ale to chyba jednak dwa różne wydania. Więc jednak mój błąd, sorry.

P.S. w takim razie mój problem z T1 zniknął. :)

Odpowiedz
też przeglądałem, podejrzewam jednak że to to samo wydanie, tylko któryś się rypnął :? wygląda tak samo...
(najlepiej kup i potem mi powiesz :twisted: )

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon