Kurioza i dziwy w wydaniach DVD
Pomyślałem, że warto odróżnić wreszcie buble od wydań w jakiś sposób kuriozalnych, których jednak z całym przekonaniem do bubli - czyli edycji ewidentnie spapranych - zaliczyć nie można. Bo czasami babol śmieszy zamiast wkurzać. Na początek coś... kuriozalnego.:)

Nowy nabytek w kolekcji: American History X, film przegenialny. Nie będę się czepiał tłumaczenia tytułu na "Więźnia nienawiści", bo to zbyt łatwe. Czepię się drobnostki z tylnej okładki DVD. Mianowicie - wyróżnienia nazwisk aktorów i wypisania kilku przykładowych filmów z ich udziałem:

Edward Norton - "Dolina iluzji", "Iluzjonista", "W cieniu chwały". Bo to są filmy bardziej znane i znaczące niż np. "25. godzina", "Fight Club", czy chociażby takie kasowe hity jak "Incredible Hulk" czy "Czerwony smok".

Edward Furlong - wystąpił oczywiście w "Kruku 4", "Gnieździe os" i "Szczęśliwych zakończeniach". "Terminator 2"? A co to jest "Terminator 2"?

Śmieszy mnie takie podejście do sprawy. Te przykładowe filmy mają chyba reklamować "Więźnia nienawiści" poprzez uświadomienie ludziom, jacy to zajebiści aktorzy z jakich zajebistych filmów w nim wystąpili. Do czego służa wzmianki o knotach i filmach czwartoligowych? Tego się nie dowiemy. Choć w przypadku Furlonga mam teorię: wydający AHX Monolith nie chciał robić reklamy visionowemu T2.

Odpowiedz
Mnie z kolei rozbraja tył Zakładnika - Tom Cruise (Raport Mniejszości, Mission Impossible... 2). A jedynka? Opis sugeruje jakby, że Tomek nie pojawił się w M:I, a dopiero M:I:II ;).

Odpowiedz
oni to dają względem nowości, a więc jeśli Collateral wyszedł jakoś w 2004 roku, to logiczne będzie, że przeciętny odbiorca będzie miał w pamięci ostatnie filmy Cruise'a, a więc MR i MI2
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Więc sam sobie odpowiedziałeś dlaczego te filmy Nortona były z tyłu okładki a nie inne.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Pitero napisał(a):Więc sam sobie odpowiedziałeś dlaczego te filmy Nortona były z tyłu okładki a nie inne.

a czy ja zadawałem to pytanie?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Pitero napisał(a):Więc sam sobie odpowiedziałeś dlaczego te filmy Nortona były z tyłu okładki a nie inne.

To było do mnie, ale nie czaję - był tam Iluzjonista z 2004 bodajże, a AHX jest z 1998. Wydano go u nas - w tej edycji - w bodajże 2008. A więc rozsądniej byłoby zachwalać Nortona w Hulku.

Kolejne dziwactwo do kolekcji, tym razem z metki z ceną AHX - gatunek:... komedia sensacyjna.:) Ale to już wymysł Tesco.:)

Odpowiedz
Military napisał(a):komedia sensacyjna.:)

Mocne : )
Ja najbardziej zdziwiłem się kiedy na okładce jakiegoś strażackiego niskobudżetowego sensacyjniaka zobaczyłem tekst : 'Imdb.com - całkiem niezły' - niezła rekomendacja :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
A to nie była przypadkiem Wojna Światów 2? :)

W ogóle co za pomysł, żeby na okładce cytować filmweb/imdb? Na plakatach co raz więcej tego... np. na Gran Torino czy Kac Vegas.

Odpowiedz
military napisał(a):na "Więźnia nienawiści", bo to zbyt łatwe
...bo to bardzo dobre tłumaczenie. :)

Chciałem coś dodać, ale szczerze mówiąc, nie zwracam uwagi na te notki. ;)
22.04.2011

Odpowiedz
A czy takie notki w przypadku "Więźnia nienawiści" to niespotykany wręcz przejaw uczciwości wobec widza? Ostatecznie, "American History X" to kino leżące daleko od megahitów "Incredible Hulk" czy "Terminator 2", natomiast "Animal Factory" Buscemiego (bardzo dobry film, moim zdaniem) i inne z wymienionych (może poza "Krukiem 4") to kino raczej mało hitowe, ale wymagające od widza większego zaangażowania (rozumu) niż blockbustery. Ja osobiście nie widzę w takiej notce nic kuriozalnego.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
A "Iluzjonista" to nie był blocbuster?

Odpowiedz
A ja tam się nie znam :)
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Iluzjonista był takim blockbusterem jak Prestiż :P
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Zwykle jest tak, że tłumacze łagodzą ostry język w filmach. Ale nie w przypadku Die Hard 2.

Kwestia: Asshole!
Tłumaczenie: Złamany kutas!

Miałem ubaw.:)

Odpowiedz
Jest tak w jednym miejscu czy przez caly film?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Phil napisał(a):W ogóle co za pomysł, żeby na okładce cytować filmweb/imdb?

nie zdziw się, jak na okładce public enemies zobaczysz cytat z forum kmf: "mega epa!!!"

Odpowiedz
Hitch napisał(a):Jest tak w jednym miejscu czy przez caly film?

Ubarwiają przez cały film, robiąc z prostych przekleństw bardziej wymyślne, ale tylko jeden raz dochodzi do takiej ekstremalnej wulgaryzacji.

Odpowiedz
Mental napisał(a):nie zdziw się, jak na okładce public enemies zobaczysz cytat z forum kmf: "mega epa!!!"

Akurat na tej kupie mogą pisać co chcą...
Bounty hunter.

Boziu, daj mi siłę i cierpliwość, bo muszę znosić najbardziej wkurywiającego użytkownika forum...

Odpowiedz
Mamy już namierzony adres, prawda?

Odpowiedz
military napisał(a):że tłumacze łagodzą ostry język w filmach.
Czasami wręcz przeciwnie: ;)

Top Gun:

- ... you big stud.
- ... ty frajerze.

:D
22.04.2011

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości