• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lars von Trier
kolega ktory robil z von trierem wywiad dwa lata temu i byl na tej nieszczesnej konferencji twierdzi, ze von trier tak ma. po prostu. ze po nim widac, ze jest na prochach, i ze jest szczery, zreszta to nawet widac na filmikach, to po prostu nie moglo byc ustawione. semi, sorry, ale jesli nikt nie zwracal uwagi na von triera, to nie wiem, na kogo uwage zwracano; od swojego debiutu lars byl cannenskim pupilkiem, kazdy film to wydarzenie.

juz pisalam w komciach na blogu, ze mnie akurat ta wypowiedz gdzies wzrusza, tzn. widze w niej nie tyle chorobe czy pewien indywidualny stan (o ktorym po prostu nie moge sie wypowiadac), co wyraz depresji jako nienawisci do samego siebie, w sensie idei takze, stojacej totalnie w opozycji do poprawnosci festiwalowych dywanow (chodzi mi, rzecza jasna, o towarzyski blichtr, wymuskana promocje, nudne konfy, a nie same filmy). to, co w ogole zniknelo z dziennikarskich, sensacyjnych komentarzy, to fakt, iz lars wyszedl od bardzo, bardzo bolesnego wyznania: naprawde jako trzydziestolatek dowiedzial sie, ze nie jest synem faceta, ktory go wychowal, co automatycznie kieruje nas na motyw irracjonalnej winy, poczucia, ze w ogole nie powinien sie urodzic. jak na to nalozysz kody, w ktorych wszyscy (?) wyroslismy, zyda-ofiare i niemca-oprawce, to zaczyna sie jakos laczyc. nazizm t= zlo. jak slysze slowa von triera, to mam raczej wrazenie, ze on mowi o wszystkich zlych rzeczach, ktore mu sie klebia pod kopula, o nienawisci, o irracjonalnosci. tak ja to czytam. i tak, to sie zupelnie nie wpisuje w gladka gadke o tym, ze powinien byc pokoj, i ludzie powinni sie kochac. von trier od dawna psul humor swoimi filmami, a teraz wyszedl poza sale kinowa i zepsul humor francji...
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
(04-06-2011, 22:32)Albertino napisał(a):
(04-06-2011, 21:36)Mefisto napisał(a): przeciw?

No jak to! Ten szarlatan użył słowa "Hitler" - na stos! Rozumiem, że media muszą się tym jarać, ale myślałem, że na forum KMF mam do czynienia z inną odmianą homo sapiens. Mental jak zwykle czai blusa <piącha>

Jaja sobie przecież robiłem z tym protestem, chociaż oczywiście nie pochwalam tego co powiedział Lars na konferencji, ale nie dlatego, że o Hitlerze, który jest, jakby nie patrzeć tabu, tylko za to że zamotał się, gadał głupio, bez sensu i co ważniejsze bez przekonania, bo potem wszystko odszczekał. A na Melancholię, jak i pewnie na każdy następny jego film i tak nie mam zamiaru pójść, bo mnie nie kręci takie kino, jeżeli Lars będzie miał zamiar powrócić do czegoś takiego jak Królewstwo to z miłą chęcią.

Odpowiedz
Dla tych, którzy chcą poznać von Triera trochę bardziej, Fidel popełnił krótki przegląd po całej twórczości Duńczyka. KLIK.
[Obrazek: film.org.pl_lars-von-trier-02-780x747.jpg]

Odpowiedz
Część osób pewnie ucieszy wiadomość, że Lars po wyjściu z odwyku stracił wenę i zapowiedział koniec kariery :) Ja mam nadzieję, że się rozmyśli i jednak wróci :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#OhNoHeDidn't

http://theplaylist.net/lars-von-trier-continues-nicolas-winding-refn-feud-calls-opportunist-unpleasant-way-20170425/
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz

Na razie za dużo nie zdradza, ale i tak czekam :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
W ciemno obstawiam, że to będzie życiowa rola Dillona. Fajnie, że to akurat jemu von Trier dał tę rolę, bo to świetny aktor, który niestety trochę zmarnował karierę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości