Ankieta: Jak oceniasz "Logana"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Logan (2017)
Turus, przetrawisz to? Uśmiech

http://www.tiftongazette.com/news/five-year-old-drives-van-into-welcome-station/article_5f67221c-ff72-11e6-9078-d36d0179c930.html

http://m.huffpost.com/us/entry/us_57cc3e36e4b078581f137132

Odpowiedz
Tez miałem problem z tym, że jeździ sama - nie dlatego, że to niemożliwe, dlatego, że decydując się na to jeszcze bardziej zmniejszono sens obecności Logana w tym filmie Język
I love the smell of napalm in the morning.

Odpowiedz
(19-03-2017, 15:06)Mierzwiak napisał(a): Turus, przetrawisz to? Uśmiech

http://www.tiftongazette.com/news/five-year-old-drives-van-into-welcome-station/article_5f67221c-ff72-11e6-9078-d36d0179c930.html

http://m.huffpost.com/us/entry/us_57cc3e36e4b078581f137132
Te niusy jeszcze bardziej zmniejszyły sens istnienia rodziców!
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Mierzwiak, widzisz, dzieciaki zabrały auto przejechały trochę i się rozbiły, to zgoła inna sytuacja niż ta, którą widzieliśmy w filmie. Tam gówniara wsiadła do auta i prowadziła sobie jakby była taksówkarzem z 20 letnim stażem. Nie mówię, że dzieciaki nie mogą prowadzić auta, bo mogą. Ostatnio widziałem w tv 8 czy 9 letniego gówniaka, który driftował jak zawodowiec. Inna sprawa, że uczył się jeździć właściwie od momentu jak zaczął chodzić a i miał specjalnie przystosowany do tego samochód (przedłużone pedały itd.) To co pokazano w filmie po prostu nie przekonuje mnie do siebie, zresztą dwie osoby, z którymi byłem w kinie też wypominały tę głupotę.

Odpowiedz
Jak ja nienawidzę takiego wyolbrzymiania na siłę. Jeździ jak taksówkarz z 20-letnim stażem? Serio? Pokazali w filmie jak jeździ? Bo ja pamiętam, że pierwsza jej jazda odbyła się poza kadrem, a druga była powolutku na prostej, pustynnej drodze. Rzeczywiście, kuurwa, niewykonalne! Ściema i w ogóle 0/10!

W filmie jest koleś z mega zaawansowaną robocią ręką, która prezentuje totalnie bajkowy poziom s-f, a przypierdalacie się do 11-latki kierującej autem? W dodatku szkolonej od urodzenia do bycia pro zabójcą? Wiecie, ja też bym chciał, żeby mordercy na moich usługach umieli jeździć samochodem.

No i chyba zapomnieliście, że w takim chociażby Terminatorze 2 10-letni (rok młodszy!) John Connor kieruje motocyklem i samochodem, w obu przypadkach podczas szaleńczego pościgu. Słyszałem chociaż pół jęku na ten temat? Nope. Wybiórcze malkontenctwo FTW!
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(20-03-2017, 09:37)Turus napisał(a): Tam gówniara wsiadła do auta i prowadziła sobie jakby była taksówkarzem z 20 letnim stażem.
Ale ona nie poruszała się po Londynie tylko na totalnym zadupiu gdzie masz dwie drogi na krzyż. O czym ty w ogóle piszesz bo mam wrażenie że oglądałeś jakiś inny film.

Odpowiedz
Brak słów, brak słów, by opisać jak świetne jest to kino. Film od początku do końca to po prostu ideał filmu o Loganie. "Logan" pokazuje jak ważna jest kategoria wiekowa. Z eRką reżyser w końcu nie ma żadnych zahamowań, by pokazać nam Wolverine'a w pełnej krasie. Gdy główna postać wkracza do akcji możemy poczuć siłę jego szponów. Krew nie tryska we wszystkie strony tylko jest realnie pokazana, a "kurwy" brzmią wyśmienicie w ustach Jackmana, a jeszcze lepiej w ustach Stewarta. Przez całe ponad dwie godziny byłem przykuty do ekranu, a co najbardziej mi się podobało to to, że Logan wie, że nie jest już tak silny i co robi, gdy widzi nadjeżdżające auta zbirów?
to było piękne. Pierce jako czarny charakter sprawił się bardzo dobrze, miał świetną stylówę i był prostym najemnikiem, a scena jak Laura pokazuje swoje pazurki a Pierce na to: "No...no...No!", no cholera jasna to też było piękne. W tym filmie jest cała masa rewelacyjnych scen, ciężko je wszystkie wymienić.
O samym Loganie, zdecydowanie najlepszy występ i oscarowa rola Hugh Jackmana. Przez cały film czułem jego ból i męczarnie wywołane samym życiem i kibicowałem mu jak najbardziej mogłem. Od podstawówki oglądałem X-Meny jako typowe przygodówki, w gimnazjum to samo ale byłem już ogarnięty w to uniwersum, więc teraz widząc Logana mówiącego:
Muzyka, oo panie, rewelacyjny soundtrack dodający napięcia. Przez większość filmu miałem ciary, a serce biło jak nigdy. Jestem wdzięczny Jamesowi Mangoldowi i Hugh Jackmanowi za to dzieło, bo nie jest to tylko wybitne kino komiksowe, to jest wybitne kino W OGÓLE. Tego poziomu nie osiągnie już żaden inny film komiksowy. Ocena wykracza poza skalę, bo zwykła 10 to za mało, tego filmu się nie tylko ogląda ale i też czuje, przeżywa. Jest to jeden z tych filmów, o których się wciąż myśli nawet kilka dni po seansie.    

Odpowiedz
Bez przesady z tymi zachwytami Duży uśmiech

Cytat:Muzyka, oo panie, rewelacyjny soundtrack dodający napięcia

Jak dla mnie, muzyka akurat była słaba, w porywach przeciętna. Nawet klimatu specjalnie nie budowała, a co dopiero mówić o napięciu. Szkoda, bo Beltrami to dobry kompozytor, a to taki nijaki, przezroczysty soundtrack - chyba najsłabszy w serii o mutantach.

Odpowiedz
Cytat:bo nie jest to tylko wybitne kino komiksowe, to jest wybitne kino W OGÓLE. Tego poziomu nie osiągnie już żaden inny film komiksowy. Ocena wykracza poza skalę, bo zwykła 10 to za mało

Jeszcze kilka takich postów i zacznę rzygać na samą myśl o tym filmie... Żaden komiksowy film nie osiągnie tego poziomu? ŻCK?
Cytat: a "kurwy" brzmią wyśmienicie w ustach Jackmana

Z dubbingiem oglądałeś? Uśmiech

Cytat:Muzyka, oo panie, rewelacyjny soundtrack dodający napięcia

Akurat specjalnie zwracałem na nią uwagę, bo miałem napisać recenzję i... nic nie pamiętam :/

Odpowiedz
(21-03-2017, 16:30)Gieferg napisał(a): Jeszcze kilka takich postów i zacznę rzygać na samą myśl o tym filmie...
Mam tak samo na myśl o twoich postach w tym temacie.

(21-03-2017, 16:30)Gieferg napisał(a): Żaden komiksowy film nie osiągnie tego poziomu? ŻCK?
Trzecie Żółwie nie powstaną, więc nie, nie osiągnie.

Odpowiedz
Cytat:Szkoda, bo Beltrami to dobry kompozytor

Powtarzałem ostatnio remake 3:10 do Yumy (też Mangolda swoją drogą i lepsze od Logana) i tam miejscami była niezła muzyka, ale poza tym nie przypominam sobie, żeby zrobił cokolwiek bardziej zapadającego w pamięć. Bywało poprawnie ale bez szału.

Odpowiedz
Yuma ma fajną muzykę, soundtrack z The Giver i Soul Surfer też zapadł mi w pamięci. A tak poza tym może nie ma szału na poziomie Hornera lub Williamsa, ale najczęściej działa to przynajmniej dobrze z obrazem Uśmiech

Odpowiedz
(21-03-2017, 16:30)Gieferg napisał(a): Z dubbingiem oglądałeś? Uśmiech

Akurat w Olsie nie ma już nawet seansów z dubbingiem, więc ominęła mnie ta "przyjemność" Uśmiech

Odpowiedz
Cytat:Z eRką reżyser w końcu nie ma żadnych zahamowań, by pokazać nam Wolverine'a w pełnej krasie. Gdy główna postać wkracza do akcji możemy poczuć siłę jego szponów. Krew nie tryska we wszystkie strony tylko jest realnie pokazana, a "kurwy" brzmią wyśmienicie w ustach Jackmana, a jeszcze lepiej w ustach Stewarta

Eh... eRka w tym filmie ma ważniejszy wymiar niż bluzgi i przemoc, co podkreślił sam reżyser:

Cytat:For me, what was most interesting in getting the studio to okay an R-rating was something entirely different. They suddenly let go of the expectation that this film is going to play for children, and when they let go of that, you are free in a myriad of ways. The scenes can be longer. Ideas being explored in dialogue or otherwise can be more sophisticated. Storytelling pace can be more poetic, and less built like attention-span-deficit theater.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
No i Mangold bardzo dobrze powiedział, bo tempo filmu to jego ogromna zaleta, ale to nie zmienia faktu, że bluzgi i krew wyszły temu dziełu tylko na dobre.

Odpowiedz
Bardzo dobry, prawdopodobnie najlepszy z X-serii, chociaż daleko mi do zachwytów i wystawiania dych. I to mimo, że ciężko wskazać mi jakąś ewidentną wadę, być może poczucie, że zginąć może każdy i przygnębiająca aura całości stępiły nieco moją emocjonalną odpowiedź. Choć "that's what it feels like" potrafi zwilżyć oczy.
Tak czy siak wielkie propsy dla Foxa za realizację tego filmu, a Jackman i/lub Stewart naprawdę zasługują na aplauz i nagrody. X-23 również na plus, nawet bez dialogów kradnie większość scen swoją ekranową prezencją i charakterystyczną urodą.
Jak na razie 8/10 i konieczna powtórka w przyszłości.

Też macie wrażenie, że po Loganie kolejny filmy z tej serii są po prostu bezcelowe? To swoiste podsumowanie i pożegnanie dwóch najważniejszych postaci i szczerze mówiąc guzik mnie obchodzą wydarzenia po Apocalypse. Deadpool i X-Force mają potencjał, ale cała reszta zasługuje już tylko na ewentualny reboot bez jakiegkolwiek udziału Singera.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Oczywiście, że tak. Nie mam najmniejszej ochoty na kolejne filmy z tego uniwersum.
The Phantom Menace - 6/10 | Attack of the Clones - 4/10 | Revenge of the Sith - 8/10 | Star Wars - 10/10 | The Empire Strikes Back - 11/10 | Return of the Jedi - 9/10
The Force Awakens - 10/10

Odpowiedz
Cytat:Też macie wrażenie, że po Loganie kolejny filmy z tej serii są po prostu bezcelowe?

X:A wykopało tej serii grób, a Logan postawił nad nim krzyżyk. Jakoś nie mam ochoty zaglądać do trumny.

Jedynie Deadpool 2 mnie interesuje na tę chwilę. Co do reszty - hard reboot or GTFO.

Przy okazji:

Domestic: $185,950,770 35.4%
+ Foreign: $339,353,664 64.6%
= Worldwide: $525,304,434

Wynik ze świata wkrótce będzie trzecim najlepszym w serii po Deadpoolu (jeśli go wliczać do serii) i DOFP.

Odpowiedz
Photoshopik znaleziony w necie. Wciąż nie mogę pojąć jak to jest, że przez 17 lat nie zobaczyliśmy go w tym kostiumie ani razu. Zwłaszcze, że wobec innych postaci, filmy z serii nie stroniły od pstrokacizny i over-the-top kostiumów. Serio, nawet nie musiałaby to być scena w filmie. Jedno zakulisowe foto z Jackmanem przymieżającym maskę z koncówki The Wolverine, a internety by się zesrały. Dziwię się, że po całym tym gadaniu o tym, że LOGAN to koniec ery, nikt nie pokusił się o taką akcje.

[Obrazek: 1CVwaj9.jpg]
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon