Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Man of Steel (2013)
Na początek trochę info:

To już postanowione i jak najbardziej pewne. Zack Snyder został zaangażowany przez Chrisa Nolana i wytwórnię Warner Bros. do nakręcenia nowego filmu z Supermanem w roli głównej. Tym samym w wyścigu o tę funkcję wyprzedził m.in. Darrena Aronofsky’ego, Matta Reevesa czy Tony’ego Scotta. Nowy Superman będzie koprodukcją Warner Bros. i Legendary Pictures, podobnie jak w przypadku Batmanów Nolana. Scenariusz napisał David Goyer na podstawie historii autorstwa swojego i Chrisa Nolana. Oprócz nich producentami będą Charles Roven i Deborah Snyder, a producentem wykonawczym Thomas Tull.

Zack Snyder, który ma już doświadczenie w przenoszeniu na wielki ekran historii komiksowych (300, Watchmen), zapewnia że do pracy nad Człowiekiem ze Stali zabierze się od razu jak tylko zakończy postprodukcję swojego najbliższego filmu, Sucker Punch (premiera w marcu). Reżyser przyznaje, że od dawna jest wielkim fanem postaci Supermana i według niego jest on zdecydowanie królem superbohaterów. Na razie nie zdradził nic na temat historii oprócz tego, że Goyer i Nolan sprawili, iż będzie on miał okazję zaprezentować bardziej „nowoczesnego” Supermana. Można być też pewnym, że reżyser znów postara się o to, aby zachwycić widzów wizualną stroną tego projektu.

Ważniejsze może być jednak to, że czarnym charakterem w filmie ma być General Zod, którego grał już Terence Stamp w dwóch filmach o Supermanie. Zod w komiksach zadebiutował w 1961 roku na łamach Adventure Comics #283 i szybko stał się jednym z bardziej znaczących rywali Człowieka ze Stali. Jako że Zod jest Kryptończykiem, to jasne jest, że jest on villainem zupełnie innym niż Lex Luthor, którego chyba wszyscy fani chcieli uniknąć w kolejnym filmie jako głównego złego.

http://www.komiksynaekranie.com/2010/10/zack-snyder-nakreci-supermana/

Tak więc czeka na restart kolejnej serii. Nie powiem, jestem zadowolony z wyboru reżysera, jako że zaliczam się do osób, które akurat Snydera lubią. Ostatni "Supek" nie był szczególnie super, momentami nawet przysypiałem, zaś jedynym konkretnym momentem tego filmu była scena z samolotem (kto oglądał ten wie o co chodzi). Wizualnie (prócz nadmiaru slo-mo ;)) będzie na pewno konkretnie. Lex Luthor w każdym filmie już mi się opatrzył, więc Zod jako arcy-łotr jest godnym przeciwnikiem - szczególnie, że można spodziewać się niezłego ro%^&lu podczas starcia dwóch potężnych Kryptonijczyków, chociaż osobiście wolałbym innego wroga eSa - Brainiaca. Krótko: gorzej od poprzedniego filmu raczej nie będzie, może być tylko lepiej. <ok>

Jakieś typy co do aktora mającego grać Supermana?

Odpowiedz
Cytat:Ważniejsze może być jednak to, że czarnym charakterem w filmie ma być General Zod,

Czyli po raz kolejny nie można wymyślić czegoś nowego, jak nie Luthor (choć pewnie też sie bedzie musiał pojawić) to Zod :| Ale przynajmniej można liczyć na walkę w stylu końcowej z trzeciego Matrixa (tym bardziej że Snyder za kamerą), w ostatnim Supermanie walki w zasadzie nie bło żadnej...

Cytat:gorzej od poprzedniego filmu raczej nie będzie, może być tylko lepiej

To akurat jest pewne.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania
------------------------------------------
DCEU so far:  MoS - 8/10, BvS (TC) - 7/10, BvS (UC) - 5/10, SS - 2/10, WW - 6/10

Odpowiedz
Jak się pojawi Zod to znowu będzie tak, że nie wiadomo czy to sequel czy reboot czy może remake. Meh...
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Superman to jeden z tych superherosów, na widok którego ciężko nie parsknąć śmiechem - nałożone majtki na spodnie, loczek i skill do bycia nierozpoznawalnym przez swoich bliskich kompanów, z którymi codziennie się widujesz (sic!). Jestem ciekaw jak ugryzie to Snyder, czy pojedzie tak po bandzie jak Singer (czyli nie pojedzie). Wolałbym jednak szybkie kino akcji, niż dziecinny dramacik na dobranoc.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wiem że to niemożliwe, ale bardzo chciałbym zobaczyć R-rated Supermana zrobionego w stylu Watchmen. Szkoda że Snyder będzie musiał się ograniczać, ale za to pewnie nie raz naczytamy się, że jego film będzie realistyczny, dorosły i mroczny jak Batmany Nolana!
I've got a list of names and yours is in red, underlined
I check it once, then I check it twice, oh!

Odpowiedz
Al czy wierzycie, że Supermena można zrobić w stylu Watchmen? Generalnie postać jaką jest Superman w pierwowzorze jest za bardzo przegięta w stronę kiczu i śmieszności. Wiadomo, strój i to że nikt Kenta nie potrafi rozpoznać. Ja myślę, że kto by się za to nie zabrał to raczej powątpiewam by wyszło coś przynajmniej dobrego. Niby historię rozrysował Nolan, ale powiedzmy sobie szczerze czy naprawdę z tej historii można wyciągnąć poważne i wciągające kino? Wątpię.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Pomimo tego, że w prace zaangażowani są ludzie którzy stworzyli dobre filmy na podstawie komiksów, jakoś mało ekscytuje mnie ta produkcja. Pewnie dlatego że postać Supermena uważam za mało fascynującą. Może za mało czytałem o tym bohaterze więc pytanie do znawców tematu-czy są jakieś komiksy na wysokim poziomie opowiadające o tym bohaterze w jakiś inny sposób niż to co było pokazane w dotychczasowych filmach?
koronex1989

Odpowiedz
Znaczy rimejk - rebut ? Znowu od nowa to samo ? I na cholere ? Ostatni film był " calkiem dobry".
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
shamar napisał(a):Ostatni film był " calkiem dobry".
Akurat podejrzewam, że z Supermana jako postaci więcej wycisnąć się nie da.

Odpowiedz
Całkiem dobra to była swego czasu jedynka Donnera. Film Singera niby miał być kontynuacją któregoś ze starszych filmów a odnosiło się wrażenie że to remake tylko z o wiele lepszymi efektami.
koronex1989

Odpowiedz
Danus napisał(a):Generalnie postać jaką jest Superman w pierwowzorze jest za bardzo przegięta w stronę kiczu i śmieszności.
Widziałeś pierwsze komiksy z Batmanem?

Zakładam że tak i pamiętasz, jak kolorowe i kiczowate były to historyjki. Postacie takie jak Batman, Superman czy X-Meni mają to do siebie, że wykorzystując podstawowe, kanoniczne ich założenia można kręcić o nich filmy na setki sposobów, w różnych konwencjach i klimatach.

Spójrz na Batamany w wykonaniu Burtona, Schumachera i Nolana, to doskonały przykład na to jak różne rzeczy można zrobić z jedną postacią. Czym niby Superman różni się od Batmana? Niczym, rzecz w tym że nie powstał jeszcze scenariusz, który wykorzystywał by jego potencjał.

Podstawa to według mnie osadzenie tej postaci w prawdziwym świecie, z terroryzmem, kataklizmami itp. Jasne, Superman potrzebuje superwroga (Doomsday!!!), w końcu to sci-fi, ale mówię o samym punkcie wyjścia. Wątki dla dorosłych? Przydałoby się Supermanowi być postacią nie tyle dwuznaczną, co dwuznacznie postrzeganą, bo działającą poza prawem, dokładnie jak Batman. Przydałoby się też w końcu realistyczniejsze spojrzenie na jego działalność, wszak nie może być w każdym miejscu jednocześnie i uratować każdego, a do tego zdaje się żaden film nawet się nie zbliżył.

No i najważniejsze - darować sobie te banały pokroju Kentów znajdujących i wychowujących małego rozbitka z Kryptonu, ileż można?!

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Zakładam że tak i pamiętasz, jak kolorowe i kiczowate były to historyjki. Postacie takie jak Batman, Superman czy X-Meni mają to do siebie, że wykorzystując podstawowe, kanoniczne ich założenia można kręcić o nich filmy na setki sposobów, w różnych konwencjach i klimatach.
Tak ale jak na razie tylko Batman oraz poniekąd Xmeni doczekali się godnych siebie realizacji. Mimo wszystko przywołujesz pierwsze komiksy o Batmanie, owszem były kiczowate, ale to Batmana jako postać można wykorzystać w szerzej pojmowanej konwencji. To Batman ma potencjał już na samym starcie by ekranizacja na podstawie jego historii już na starcie nie ocierała się o śmieszność. Nawet Xmeni można pod takie myślenie podciągnąć. U podstaw historii o Supermanie ja takiego potencjału nie widzę. Widzę historię o gościu który ma majtki na getrach, pedalską pelerynę, i wystarczy że zdejmie okulary nikt go nie potrafi rozpoznać.
Mierzwiak napisał(a):Spójrz na Batamany w wykonaniu Burtona, Schumachera i Nolana, to doskonały przykład na to jak różne rzeczy można zrobić z jedną postacią.
Z postaci poważnej można pójść w stronę kiczu i to potwierdził Schumacher, bo taką postacią jest dla mnie Batman.
Mierzwiak napisał(a):Podstawa to według mnie osadzenie tej postaci w prawdziwym świecie, z terroryzmem, kataklizmami itp
Ale co ci tak naprawdę taki zabieg da? Mimo wszystko to dalej będzie facet który może z siebie zrobić szyny kolejowe i słyszy krzyk człowieka z Australii będąc w Stanach. To taki przykład.
Wiecie co? Teraz dopiero zrozumiałem, że najlepszą ekranizacją Supermana jest serial Tajemnice Smalville. Co z tego, że to serial dla nastolatków, nie jest może wysokich lotów, ale chodzi o ogólną konwencję i to w jaki sposób przedstawiają postać Kenta i jego działalność.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Mimo wszystko przywołujesz pierwsze komiksy o Batmanie, owszem były kiczowate, ale to Batmana jako postać można wykorzystać w szerzej pojmowanej konwencji.
A Supermana nie można bo... bo nie i już?

Danus napisał(a):Widzę historię o gościu który ma majtki na getrach, pedalską pelerynę
Błagam, nie przywołuj kostiumu jako argumentu przeciwko postaci. Batman też nosi w komiksach (również tych najlepszych!) majty na getrach, a Wolverine w swoim klasycznym wydaniu nosił czarne majty na żółtym trykocie. Do czego zmierzam? Do tego że w swoich filmowych wydaniach ci bohaterowie zyskali kostiumy, które nie budzą uśmiechu politowania, z Supermanem można zrobić to samo. Peleryna jest pedalska bo jest peleryną? Batman też ma pelerynę, więc rozumiem że chodzi o kolor. Rzecz w tym, że twórcy filmów boją się odejść od kultowego, ale kiczowatego wizerunku tej postaci, a wystarczą tak naprawdę drobne zmiany, by z czerwono-niebieskiego paskudztwa zrobić to:
[Obrazek: 29335278229supermanprim.jpg]

Tak Superman wyglądałby w moim filmie.

Danus napisał(a):wystarczy że zdejmie okulary nikt go nie potrafi rozpoznać
Element konwencji (sic!). Podobnie jak to, że nikt nie jest w stanie skojarzyć pojawienia się Batmana z powrotem Wayne;a do Gotham. Yeah, riiiiight.

Danus napisał(a):Ale co ci tak naprawdę taki zabieg da? Mimo wszystko to dalej będzie facet który może z siebie zrobić szyny kolejowe i słyszy krzyk człowieka z Australii będąc w Stanach. To taki przykład.
Przykład na to, że upierasz się przy jednej jedynej wizji Supermana jaką znasz. Idąc twoim tokiem rozumowania, nie można zrobić poważnego filmu o Batmanie, bo w filmie i serialu z lat 60-tych taką postacią nie jest.

Odpowiedz
Cytat:A Supermana nie można bo... bo nie i już?
Nie dlatego. Moje zastrzeżenia poznałeś w postach.
Mierzwiak napisał(a):by z czerwono-niebieskiego paskudztwa zrobić to:
I właśnie o to chodzi. Miałem o tym napisać ale mnie ubiegłeś. Po pierwsze dlaczego do tej pory nie powstał bardzo dobry film o Supermanie, bo nie oszukujmy się- nie powstał? Z racji tego, że twórcy boją się właśnie odejść od pierwowzoru jakby to była jakaś świętość. I nie wystarczy zmienić strój, ale i cały szkielet historii, umiejscowienie akcji w odpowiednich czasach i zagrożeniach odpowiednich dla poważnego kina.
Mierzwiak napisał(a):Peleryna jest pedalska bo jest peleryną?
Bo jest czerwona, ale to już można rozwiązać na twój pokazany na ilustracji sposób.
Mierzwiak napisał(a):Element konwencji (sic!).
Ale moim zdaniem ten element konwencji trzeba ewidentnie zmienić. Jak w nowym filmie o Supermanie dalej Snyder tradycyjnie rozwiąże tę sprawę okularami i loczkiem to ja wysiadam.
Mierzwiak napisał(a):Podobnie jak to, że nikt nie jest w stanie skojarzyć pojawienia się Batmana z powrotem Wayne;a do Gotham. Yeah, riiiiight.
A co to za porównanie? Może jedna dwie osoby to sobie skojarzyły, ale nie oszukujmy się, zwykły zbieg okoliczności to sensowne rozwiązanie i nie jest to takim babolem jak niemożność rozpoznania Kenta po zdjęciu szkieł.
Mierzwiak napisał(a):Przykład na to, że upierasz się przy jednej jedynej wizji Supermana jaką znasz.
Nie upieram się, ale jestem świadomy, że zmiany w wizerunku jak i w całej historii byłyby bardzo duże i na bank miały by wpływ na wydźwięk całej historii.

Odpowiedz
Cytat:Tak Superman wyglądałby w moim filmie
Skoro jedziemy awangardą, macie tu przykład stroju Supermana wg Burtona :
[Obrazek: supes1.jpg]
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Danus napisał(a):I nie wystarczy zmienić strój, ale i cały szkielet historii, umiejscowienie akcji w odpowiednich czasach i zagrożeniach odpowiednich dla poważnego kina
Przecież to samo napisałem, na co odpowiedziałeś Ale co ci tak naprawdę taki zabieg da? Mimo wszystko to dalej będzie facet który może z siebie zrobić szyny kolejowe i słyszy krzyk człowieka z Australii będąc w Stanach. :P

Danus napisał(a):Nie upieram się, ale jestem świadomy, że zmiany w wizerunku jak i w całej historii byłyby bardzo duże i na bank miały by wpływ na wydźwięk całej historii.
I o tym właśnie cały czas piszę!

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):I o tym właśnie cały czas piszę!
Więc doszliśmy do porozumienia:P
jarod napisał(a):Skoro jedziemy awangardą, macie tu przykład stroju Supermana wg Burtona :
Świetny koncept, nawet lepszy niż ten co zapodał Mierzwiak. Jest jednak jedna rzecz która nijak nie pasuje do całego konceptu. Wciąż ta sam pedalska czerwona peleryna.

Odpowiedz
Szczerze to nie wiem, dlaczego po raz kolejny zabierają się za "Supermana"? Wiem, że odpowiedź brzmi "Dla kasy". Ale z tego co kojarzę to chyba żaden z dotychczasowych filmów nie odniósł sukcesu kasowego.
Dla mnie "Superman" nie ma potencjału filmowego. Dlatego też fakt udziału Nolanów przy tym nic nie gwarantuje. Gdyż na pewno nie da się z tej postaci zrobić filmu realistycznego, czy też mrocznego. Sama postać Supermana, jest dla mnie strasznie kiczowata i w sumie nudna. Jest to bohater tak super, że aż nudny.
Nigdy nie przepadałem za tym bohater. Jedyne co mi się podobało, to świetna muzyka Johna Williamsa z "pierwszej filmowej części". Ciekawie czy ten motyw wykorzystają, czy od nowa coś stworzą?
Szczerze to nie za bardzo mnie ten projekt interesuje i nie oczekuję, czegoś wielkiego. A znając już reżysera można co najwyżej się spodziewać, jak będzie wyglądał kostium głównego bohatera :wink:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):Szczerze to nie wiem, dlaczego po raz kolejny zabierają się za "Supermana"? Wiem, że odpowiedź brzmi "Dla kasy". Ale z tego co kojarzę to chyba żaden z dotychczasowych filmów nie odniósł sukcesu kasowego.
Odniósł. Pierwszy.
Wawrzyniec_85 napisał(a):Dla mnie "Superman" nie ma potencjału filmowego.
Pewnie. Połowa stadniny Marvela ma, ale Superman nie.
Wawrzyniec_85 napisał(a):Gdyż na pewno nie da się z tej postaci zrobić filmu realistycznego, czy też mrocznego.
A ktoś chce tak bardzo? Poza tym mrocznego jak najbardziej się da.
Wawrzyniec_85 napisał(a):Ciekawie czy ten motyw wykorzystają, czy od nowa coś stworzą?
Mam szczerą nadzieję, że nie. Reboot to reboot.
Wawrzyniec_85 napisał(a):A znając już reżysera można co najwyżej się spodziewać, jak będzie wyglądał kostium głównego bohatera :wink:
Oświeć mnie.

Ja to widzę jako pełen patosu i efektów specjalnych "superbohaterniak" na poziomie. Spokojnie mogę tego oczekiwać po tych nazwiskach.

Odpowiedz
Każdy kto narzeka na kiczowatość postaci Supermana i brak potencjału powinien obejrzeć Justice League: Unlimited w szczególności odcinki z Ligą Lordów.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości