MasterKadr 2013
02. - shit...
05. To dobra filma jest.
25. Strzelałem w film Elliottem z 80tych lat.
27. Szlag mnie trafi. The Duellists było moim pierwszym typem. Tzn i tak byłby to tylko jeden punkt więcej, ale damn... Odrzuciłem bo tego kadru nie pamiętałem i wydawało mi się, że akurat w takim kapelutku nie łazili.

No nic. Dzięki za zabawę organizatorowi, zwycięzcy i reszcie graczy.

Odpowiedz
Trudno było, nie da się ukryć, bo już pod koniec traciłem wszelkie chęci na błądzenie po Google. Wkurzyłem się na tego konia na łajbie niezmiernie, bo wyglądało na bardzo charakterystyczną scenę - zdążyłem zapoznać się ze wszystkimi filmami, gdzie występuje koń - trochę tego było, a i tak nie znalazłem właściwego, więc koniec końców strzelałem na oślep. No, ale gdyby było łatwiej, byłoby mniej ciekawie.

Wielka szkoda, że Nick się spóźnił, Solo zaniemógł, a Mierzwiak tym razem odpuścił sobie. Podziękowania za walkę do końca dla Cravena i każdemu, kto brał udział w zabawie. No i przede wszystkim Casselowi za chęć zorganizowania potyczki. W przyszłym roku, jak dożyję, chętnie coś zorganizuję, jeśli będą chętni. :)

Teraz czekam na MasterSound, czyli rozpoznaj, z jakiego filmu pochodzi ścieżka dźwiękowa po 15 sekundowym fragmencie. :D
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Wow! Wygrałem trzecią odsłonę:D A myślałem, że jak mi nieźle poszło to będzie kilka kompletów od innych. No i ostateczne miejsce na podium - mały wtf z mojej strony, który niezmiernie mnie cieszy. (gdyby Solo i Nick brali udział we wszystkich odsłonach spadłbym poza podium)

5. Cypher - Początkowo myślałem, że to The Score, bo byłem pewny, że to plecy De Niro. Dopiero później doznałem olśnienia. Skojarzeniu z Gąsiorowską też się nie dziwię.
12. Courage Under Fire - No byłem pewien, że to Bay, Emmerich albo inny Bruckheimer. Wyglądało tak znajomo, a okazało się, że to z filmu, którego w ogóle nie oglądałem.
13. McHale's Navy - Kurde! Tak mi się wydawało, że to Ernest Borgnine. Mogłem pójść jego tropem.
19. Diabelska edukacja - A miałem napisać, że to jakiś zorro w wersji hardcore.
20. Side Effects - Tu z kolei wahałem się czy nie dać Sieroty (Orphan)
22. Colombiana - "Pomocna mogła okazać się nazwa kolumbijskiej stolicy." No gdyby nie ten napis na włazie...
33. Dead Man Walking - Przedwczoraj oglądałem, więc nie mogłem nie wiedzieć:P

Ogólnie mój pierwszy Masterkadr i powiem, że to super zabawa (myślę, że również dla Cassela gdy spływają nie zawsze trafne, ale często ciekawe odpowiedzi).

Podziękowania dla (s)twórcy.

Odpowiedz
(10-11-2013, 18:16)Cassel napisał(a): ......... 15. The Conjuring
Tylko Sonny bez pomysłu i Mefisto ze swoim "Curse of Chucky".

To był chwyt poniżej pasa, bo chyba strzelałem to w poprzednich etapach :P

Cytat:......... 17. The Impossible
No i proszę, już wiemy, kto nieuważnie zapoznaje się z wynikami. To Lawrence, który dał "Człowieka ze stali" z pierwszej rundy. Berus dał "Życie Pi", a Mefi i Sonny bez pomysłu.

Chyba ostatni kadr, jaki bym zapamiętał z tego filmu, niemniej teraz po poznaniu tytułu faktycznie znajomy.

Cytat:......... 26. Conan the Barbarian
Nowego Conana poznało pięciu graczy. Sancho, Berus i Sonny postawili na "300", Mefisto na "Planetę małp", a Lawrence na jej "Genezę".

Jakieś takie małpie te palce, w dodatku bez kciuków...

Cytat:......... 29. Quo vadis
Polski film tajemnicą dla Mefista, Berusa i Szamana.

Szlag. Chciałem dać, ale stwierdziłem, że jednak w tle nowoczesne budynki. Niedoceniłem kina polskiego jak widać :P

Cytat:......... 30. Amour
Połowa graczy zgadła, druga połowa nie.

Seans tego filmu to była droga przez mękę, niemniej powinienem był poznać sukę.

Cytat:......... 34. Innerspace
Na wysokości zadania stanęli Gemini, Craven, Nick i Persona. A Mefisto wyraził się dosadnie: tytułu ni chuja.

KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURWAAAAAAAAAAAAAA! Wiedziałem, że znam! No wiedziałem. I Meg Ryan do chuja! A nawet szukałem właśnie jej tropem. Nie ma to jak pustka w złej chwili.

Cytat:Co do zarzutów (także na priva, jeden z graczy nawet życzył mi, żebym sczezł)

To nie byłem ja dla jasności.
Dzięki za grę.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dzięki Cassel za zorganizowanie gry!
nick_the_prick2, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2013.

Odpowiedz
(10-11-2013, 19:38)Persona non grata napisał(a): Teraz czekam na MasterSound, czyli rozpoznaj, z jakiego filmu pochodzi ścieżka dźwiękowa po 15 sekundowym fragmencie. :D

A takie coś chyba mam na gdzieś na dysku... 15-30 sekundowe fragmenty, ale dość łatwe bo przygotowane pod konkurs "na żywo" i trochę na czas a nie wielogodzinne móżdżenie.

Natomiast co do trudności MK - jak dla mnie było super, co to za zabawa jak wielu graczy ma komplet.

PS. W Elizabeth: Golden Age chyba też była scenka z kimś w wodzie z ujęciem od dołu, byłoby jak znalazł.

Odpowiedz
Poziom kadrów chyba nie był jakiś nadmiernie kosmiczny, nie przesadzajmy. Nie ma to jak odgadnąć, po długim śledztwie, kadr z filmu o którego istnieniu nie miało się pojęcia (McHale's Navy). :D
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
No to dzięki raz jeszcze. A z tych waszych śledztw to się śmieję. Na przyszłość polecam stosować metodę nieobecnego tym razem Ciuńka, który nigdy nie przemęczał się szukaniem kadrów po Google czy gdzie tam. ;)

Cytat:Teraz czekam na MasterSound

Kiedyś na forum Ofilmie zrobił coś takiego Koleś. Były dwie rundy, w każdej zdobyłem 1 punkt. Teraz też się piszę. :)

Cytat:super zabawa (myślę, że również dla Cassela

Spoko, dlatego robię te konkursy. Bo jak biorę w nich udział, idzie mi słabiej. :)

Cytat:To był chwyt poniżej pasa, bo chyba strzelałem to w poprzednich etapach

Tak, ale nie było w tym nic wrednego z mojej strony. Kadr z Conjuring miałem przygotowany dużo wcześniej. :)

Cytat:Chciałem dać, ale stwierdziłem, że jednak w tle nowoczesne budynki

Też się zdziwiłem fantazją Kawalerowicza. To była ostatnia scena w filmie.

Cytat:KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURWAAAAAAAAAAAAAA!

Wiedziałem, że właśnie tak zareagujesz. Co do litery. :)

Cytat:To nie byłem ja dla jasności

Dla jasności: to był Sancho. Ale nie obraziłem się. ;)

Cytat:W Elizabeth: Golden Age chyba też była scenka z kimś w wodzie z ujęciem od dołu, byłoby jak znalazł

Mam ten film, więc dzięki za sugestię, w następnym MK będziecie mieli ten kadr. Jak znajdę. ;)

======================

Na koniec jeszcze małe podsumowanie jako ciekawostka. Oto tabela wszystkich moich czterech MasterKadrów. W sumie było to 15 rund (4+4+4+3), łącznie 542 kadry (160+144+137+101). Jak widać poniżej, we wszystkich rundach moich MK zagrał tylko Craven i to on też uzbierał w sumie najwięcej punktów.
W nawiasach liczba rund (spośród 15), w których grał dany gracz.

423 – Craven (15)
397 – Mierzwiak (12)
348 – Mefisto (11)
285 – Corn (8)
251 – Ciuniek (10)
231 – Crash (8)
223 – Sancho (8)
215 – Persona non grata (7)
188 – nick_the_prick (6)
186 – Solo (5)
184 – SonnyCrockett (10)
180 – Luis Cyfer (7)