MasterKadr 3, 4, 5
czekam na rundę, w której do rozpoznania będą same cycki :D
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Wstyd się przyznać, ale ja jednej pary cycek nie mogę rozpoznać, a z członkiem męskim tego problemu nie miałem :(

Odpowiedz
Jak widzę, emocji jest co niemiara, a będzie pewnie jeszcze więcej, jak tylko ogłoszę wyniki. :cool:

wujo444 napisał(a):czekam na rundę, w której do rozpoznania będą same cycki
Mefisto zrobił tu kiedyś podobny konkurs. Jest na samym dole zagadek. :wink:

Przypominam o terminie: jutro (poniedziałek), godz. 15.

=====

Druga runda zakończona. Proszę czekać.

Odpowiedz
Szanowni koledzy i koleżanko, mam przyjemność ogłosić, że w drugiej rundzie (udział wzięło 18 osób) Corn i Mefisto znów zdobyli po tyle samo punktów i idą w konkursie łeb w łeb. Ale tym razem to nie oni wygrali, tylko CRAVEN! Zebrał 33 punkty, podczas gdy wspomniana dwójka popełniła po jednej pomyłce więcej. W ogóle zadziwia metamorfoza Cravena, który w MK 1 dopiero w czwartej rundzie przekroczył magiczny dotąd dla niego pułap kilkunastu punktów, a teraz jest jednym z lepszych wymiataczy. Witamy też dwóch nowych graczy; przy braku udziału w jednej rundzie Perfik i majlo nie mają już szans na dobre miejsce w tabeli końcowej, ale przynajmniej sobie – jak to określił ten drugi – postrzelali. :)

Niektórzy gracze wykazali się sporą nonszalancją (albo lenistwem), podając niepełne tytuły. Corn napisał "Benjamin Button" oraz "Wild Heart", Craven też "Benjamin Button" oraz "Wolverine", a Oleksy "Slumdog". W Avtaku byłoby to nie do przyjęcia, ale tym razem w drodze wyjątku uznaję te odpowiedzi, uczulam jednak graczy, aby na przyszłość pamiętali o poprawnym pisaniu tytułów, bo jak któregoś w końcu nie uznam, to będzie wielki płacz.

Tak wygląda tabela rundy drugiej:

Craven – 33
Corn, Mefisto – 32
Crash – 31
Mierzwiak – 30
Sancho – 28
Ciuniek – 27
Luis Cyfer – 26
majlo – 23
Donia Agata, Karan, Oleksy, SonnyCrockett – 22
Albertino – 21
Pitero – 20
patyczak, Snappik – 19
Perfik – 15

A tak ogólna klasyfikacja:

Corn, Mefisto – 66
Craven, Mierzwiak – 62
Crash – 61
Sancho – 59
Ciuniek – 53
Luis Cyfer – 51
SonnyCrockett – 48
Albertino, Oleksy – 43
Pitero – 39
Karan, Snappik – 38
Donia Agata, patyczak – 36
majlo – 23
Perfik – 15

I podsumowanie:

........... 1. Dances with Wolves
Lekka przewaga tych, którzy odgadli. Pozostali bez strzału, jedynie Albertino spróbował z "I kowbojki mogą marzyć".
........... 2. Platoon
Pamiętna scena zaciukania młodego Wietnamca z perspektywy tego drugiego. Większość odgadła, a pozostali też poruszali się w tej tematyce: Craven i "The Killing Fields", Snappik i Ciuniek "Full Metal Jacket", Perfik i "Ofiary wojny", a SonnyCrockett "Urodzony 4 lipca".
........... 3. Hero
Głosy mniej więcej pół na pół, dodatkowo Sonny spróbował z "Kronikami Riddicka".
........... 4. Slumdog Millionaire
Myślałem, że będzie trudniej, ale jednak nie, większość graczy zapamiętała charakterystyczne B. Karan i Crash nie strzelali, Sonny dał "Motyl i skafander", a patyczak "Nieznanych".
........... 5. The Devil's Advocate
Pierwszej "pary cycek" nie rozpoznali tylko Albertino ("Wywiad z wampirem"), Donia ("Casanova"), Pitero i Perfik.
........... 6. Aliens
Raczej bez kłopotów, jedynie Pitero, patyczak, Perfik i Donia bez pomysłu, Sonny dał "Jarhead", a Snappik "Alien" – być może literówka – czego niestety nie mogę uznać.
........... 7. Ghostbusters II
Niektórzy – Pitero, Oleksy, patyczak i Albertino – pomylili ten film z pierwszą częścią, którą dałem w poprzednim MK (głównym motywem był tam gigantyczny piankowy marynarz). Donia nie strzelała.
........... 8. Battle Royale
Okazało się dość łatwe, bo tylko Snappik i Pitero nie strzelali, natomiast patyczak i Albertino solidarnie postawili na "Między słowami".
........... 9. Public Enemies
Albertino, Pitero i Perfik bez strzału, Donii skojarzył się ten kadr z "Nietykalnymi", a Sanchowi i Ciuńkowi z "Shutter Island".
......... 10. The Usual Suspects
Jedynie Oleksy, Karan i Snappik nie wiedzieli z jakiego to filmu.
......... 11. What Lies Beneath
Pitero, patyczak, Donia, Snappik, majlo i Perfik bez pomysłu, reszta – bardzo ładnie.
......... 12. Universal Soldier
To okazało się dość trudne, bo zgadli tylko Snappik, Oleksy, Craven, Luis Cyfer, majlo i Albertino. Po raz drugi okazało się też, że Corn w chwili stresu wywołanego niemożnością odgadnięcia właściwego tytułu pisze, co mu ślina nakapie na klawiaturę: tym razem wymyślił "Teresę Palmer".
......... 13. The Road
Ten zadek męski jest najlepszą ilustracją powiedzenia: chłopie, twoja dupa nie różni się niczym od twojej gęby. Obie kościste i kwadratowe, należą do Viggo Mortensena, o czym jedni wiedzieli, a drudzy nie. Sonny i Crash postawili na "Aż poleje się krew", a Mefisto na "The Fountain".
......... 14. Zombieland
I oto wreszcie, po raz pierwszy w tej edycji MK, jest kadr, który zgadli wszyscy. Możecie otworzyć szam... sok z Hortexu.
......... 15. Elizabeth: The Golden Age
Ciuniek, majlo, patyczak, Corn, Luis Cyfer i Mierzwiak nie próbowali podać jakiegokolwiek tytułu filmu z Samanthą Morton (może jej nie poznali?). Najciekawiej natomiast pograł Oleksy, podał bowiem tytuł "Maria, królowa Szkotów", co jest o tyle ciekawe, że faktycznie ten stary film jest o królowej Marii Stuart, którą tym razem sportretowała Morton.
......... 16. I Am Legend
Gdyby nie Perfik i Albertino (obsadził Willa Smitha w "Ja, robot"), moglibyście otworzyć sobie drugi karton Hortexu. A tak...
......... 17. Cidade de Deus
Gdyby nie Karan i Perfik...
......... 18. Die Hard: With a Vengeance
Hmm, myślałem, że będzie ciut łatwiej, ale cóż. Tylko Mefisto, Ciuniek, Crash, Karan, Luis Cyfer i Craven dali radę, Sonny natomiast wsadził McClane'a do "dwójki".
......... 19. Proof of Life
Jak niektórzy zdążyli się zorientować, nie daję w MK kadrów z filmów polskich. Skoro jednak na zdjęciu jest Zamachowski, to pewnie musi to być albo "Popiełuszko" (majlo, patyczak, Snappik), albo "Stacja" (Mierzwiak, Donia Agata, Corn, Craven, Luis Cyfer), ewentualnie "Trzy kolory. Biały" (Albertino), tudzież "Żurek" (Pitero) lub "Zmruż oczy" (Perfik). Jedynie Sancho, Crash, Oleksy, Mefisto i Sonny odgadli, że nasz aktor zaliczył trzysekundowy występ u boku Crowe'a w hollywoodzkim hicie (w scenach kręconych w Polsce).
......... 20. District 9
Bez kłopotów, tylko Sancho dał "Wzgórza mają oczy", Sonny "Drogę", która była siedem miejsc wyżej, Donia radziecki "Idź i patrz", a Snappik nic nie dał.
......... 21. Terminator Salvation
Mototerminatora w akcji poznali wszyscy, wyłamali się tylko Pitero i Luis Cyfer oraz majlo ("Mad Max 3") i Perfik ("Star Trek").
......... 22. Flatliners
Postarali się Mefisto, Crash, Corn, Craven i Mierzwiak. Donia spróbowała ze "Strasznym filmem", majlo z "Donnie Darko", patyczak z "Autorem widmo", a Albertino z "Percym Jacksonem".
......... 23. The Curious Case of Benjamin Button
Tylko Sonny i Karan nie poznali postarzonej Cate Blanchett. Uznaję również odpowiedź Crasha, który najwyraźniej się pomylił i napisał o "dziwnym", a nie "ciekawym" przypadku.
......... 24. Hellbound: Hellraiser II
Nie dziwię się, że prawie nikt nie zgadł, bo "Hellraisery" to jednak dość niszowa seria horrorów. Dałem ten film, bo został mi z poprzedniego MK, kiedy to wrzuciłem do odgadnięcia pierwszą część. Tak czy owak, punkty dla Mierzwiaka, Karana, Corna i Oleksego, Ciuniek natomiast popróbował z "Poltergeistem", a Craven z "Koszmarem z ulicy Wiązów 3" (był w pierwszym MK).
......... 25. Trainspotting
A to miał być taki dobry seks. Ciekawe, co straciłam? Niewiele... Tym razem to nie Ewan McGregor na zdjęciu, choć od czasu do czasu lubi w filmie błysnąć kuśką. Snappik, patyczak, Albertino i Ciuniek nie zgadywali, Sonny dał "Marzycieli", a Crash "Płytki grób".
......... 26. Seven
Szampan dla wszystkich graczy!
......... 27. Escape from New York
Perfik, wyjdź.
......... 28. Road to Perdition
Nieznacznie więcej osób zgadło; wśród tych, którym się nie udało, są majlo z "Pianistą" i Albertino z jakimiś "Uwiecznionymi chwilami".
......... 29. Vertical Limit
Tylko Mierzwiak, Crash, Corn, Craven, Sonny i Mefisto na poziomie. Ciuniek dał "Domino", a Sancho "Touching the Void".
......... 30. The Hangover
Albertino jako jedyny postanowił być oryginalny i dał "Zanim odejdą wody".
......... 31. A History of Violence
Nie postarali się patyczak i Oleksy.
......... 32. The Prestige
Czapki z głów, bo oto znów mamy komplet.
......... 33. Wild at Heart
Kurtkę z wężowej skóry, symbol indywidualności i wiary w wolność jednostki, rozpoznali prawie wszyscy. Snappik postawił na "Leaving Las Vegas", Karan na "Fear and Loathing in Las Vegas", a majlo na "Rain Mana".
......... 34. X-Men Origins: Wolverine
Zgadli Snappik, Mierzwiak, Crash, Corn, Craven i Ciuniek. Mefisto sądził, że to "Sukiyaki Western Django", Sonny że "Księga ocalenia", a Donia że "jakiś Bond".
......... 35. Presumed Innocent
Grety Scacchi na Fordzie nie rozpoznali nieliczni, bo Perfik ("Co kryje prawda"), Oleksy ("Blade Runner"), Sonny ("Frantic"), majlo ("Świadek"), Snappik ("Body Heat" – tam Ford nie występował) i Pitero.
......... 36. The Brave One
Tylko Snappik nie zgadł, dając "The Mist", i Luis Cyfer.

To wszystko. Po trzeci zestaw zdjęć zapraszam wieczorem. :cool:

Odpowiedz
Nie wiem jakim cudem, w 22 zamiast Ghost Rider napisałem Ghost Writer:D

Odpowiedz
Cass napisał(a):........... 1. Dances with Wolves
Kuźwa ileż się tu męczyłem. A że może znowu powrót do przyszłości 3. A potem, że But Manitou, ale przecież tam nie było takiej sceny... Wreszcie już miałem wklepać ten debilny film niby-star trekowy ekipy od Buta, ale przyszło olśnienie.

Cass napisał(a):........... 2. Platoon
Wiedziałem, że znam, tylko z jakiegoś powodu odrzuciłem i strzelałem po znanych wietnamskich, ale takich, ktre znam gorzej niż pluton, czas apokalipsy, czy fullmetaljacket.

Cass napisał(a):......... 12. Universal Soldier
Dziwne, że niby trudne, w końcu to charakterystyczna scenka.

Cass napisał(a):......... 22. Flatliners
Też Donniego Darko brałem pod uwagę.

Aha i sorki za te tytuły, ale byłem tak nakręcony na to czego nie wiem, że zapominałem porządnie napisać tytuły Buttona czy Terminatora 4.

Odpowiedz
Cass, dzięki :)

Wynik słabszy niż przewidywałem. Nie daruję sobie Aliens (nie ta jadalnia for fuck sake!:)).
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ech, najbardziej mi żal, że nie strzeliłam "Hero", wpadłam na to od razu, a potem zaczęłam myśleć, że to coś za mało mi przypomina strzały, i onieśmielona zrezygnowałam.

Jeśli chodzi o "wrogów publicznych" też brałam pod uwagę, ale w końcu postawiłam na "Nietyklanych".

Z "What Lies Beneath" bardzo mała pewność, że to nie to, i masz babo placek, byłby jeden punkt więcej.

Najbardziej jestem dumna z "Termiantora Salvation". <ok>

Największe zaskoczenie - Zamachowski. Wątpiłam trochę, że to "Stacja", brałam trochę pod uwagę "Biały" - choć tu był trochę za stary, a poza tym, Kieślowski zapewne nie mieszka na pólce Cassa :). A tu taka niespodzianka! Brawo za podstęp, autorze. :) Ale nie rób tak więcej, ok?

Mimo wszystke pnę sie w górę. Jest <ok> :)
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
"Tańczącego z wilkami" oglądałem ostatnio chyba więcej niż 10 lat temu, a jakoś mi się skojarzyło z ubiorem Umy Thurman w tamtym filmie ;)

Za to dumny jestem z "Universal Soldier", bo to oglądałem chyba jeszcze dawniej :)

Hangoverów i innych takich dziełek nie oglądam, więc przyznaję, że strzelałem. Tak samo z "Flatliners" - strzał z dupy ;) Za to z "I Am Legend" faktycznie zmarnowany punkt, podobnie "Adwokat diabła". Bywa.

Wiem, że "Uwiecznione chwile" nie są w typie Cassa, ale kadr pasował mi jak ulał, jakoś nie przypominam sobie tego ujęcia w 'Drodze...'. Będę mądrzejszy na przyszłość:)

Odpowiedz
Reasumując drugi rzut, dałem tym razem dupy z Die Hard: With a Vengeance.
Filmy takie jak Slumdog Millionaire, The Road, District 9, The Curious Case of Benjamin Button, X-Men Origins: Wolverine, Hellbound: Hellraiser II nigdy ich nie widziałem i cały czas czuję się tym faktem usprawiedliwiony.
Mam za to powody do dumy z: Battle Royale, Zombieland, The Hangover nie widziałem ale po dogłębnej analizie dokonań pewnych aktorów i rozszyfrowaniu adresu www zgadłem. Do tego przebłysk geniuszu w postaci Proof of Life (ma się ten siódmy zmysł ;)).
Reszta: Presumed Innocent, Flatliners (dawno oglądane), Universal Soldier, Trainspotting (zbyt mało razy widziałem żeby zapadły w pamięć), Hero, Aliens (wiedziałem ale zapomniałem ;)), Platoon (chociaż utrafiłem w tą samą wojnę ).

Podsumowując mogło być o co najmniej 1 punkt lepiej ale tym razem wypadłem tylko, tylko.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Donia Agata napisał(a):Kieślowski zapewne nie mieszka na półce Cassa
Nie mieszka. Ale mógłby. Bo Cass widział kiedyś dwa i bardzo mu przypasowały. :)

Donia Agata napisał(a):Brawo za podstęp, autorze. Ale nie rób tak więcej, ok?
Zrobię. Może. Toż to jest wtedy najlepsza zabawa. :cool:

Albertino napisał(a):Wiem, że "Uwiecznione chwile" nie są w typie Cassa
Dwie rundki MasterKadra to ciut za mało, żeby wydawać o mnie takie sądy. ;) Ale to fakt, niedawno ten film krążył na Ale Kino (bo chodzi o "Uwiecznione chwile Marii Larsson", tak?) i nie zainteresował mnie ani trochę.

Dzięki wszystkim za udział, w następnych rundach będzie się działo!

Odpowiedz
Tak, o ten film mi chodziło. Kiedy trzecia runda?

Odpowiedz
Cass napisał(a):........... 1. Dances with Wolves

Osobiście wątpiłem do końca, bo nie mogłem nijak "kupić" tych adidasków na nogach Costnera. Na szczęście kurtka Zaciśniętej pięści powiedziała mi wszystko :)

Cytat:12. Universal Soldier

nawet teraz jak wiem, to bym nie zgadł :D

Cytat:13. The Road
a Mefisto na "The Fountain".

nie oglądałem ani jednego, ani drugiego - czuję się usprawiedliwiony :)

Cytat:24. Hellbound: Hellraiser II

Też bym na to nie wpadł - zdecydowanie za mało charakterystyczna scena dla tej serii, gdzie przeważa krew i flaki oraz dziwaczne stwory. Tu chciałem dać początkowo Fury, ale stwierdziłem, że to chyba było o czym innym. Poltergeist był kolejnym skojarzeniem, ale tam dziewczynka była mniejsza.

Cytat:34. X-Men Origins: Wolverine
Mefisto sądził, że to "Sukiyaki Western Django"

Wolverine'a wyłączyłem w cholerę po 20 minutach, SWD nie oglądałem (więc też się czuję usprawiedliwiony), ale pasowała mi stylistyka tego ujęcia i rewolwer na pierwszym planie. Tam co prawda jest w tle samolot, ale SWD nie jest chyba do końca osadzone w epoce, nie wiem :)

Tak czy siak runda ciut trudniejsza.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):zdecydowanie za mało charakterystyczna scena dla tej serii
Ale akurat ta dziewucha to jedna z głównych postaci tej części, poza tym trzeba było się przyjrzeć, co ona trzyma w rękach. Słabo widać, ale...

Mefisto napisał(a):Wolverine'a wyłączyłem w cholerę po 20 minutach
Ta scena była właśnie w ostatnich 20 minutach. :)

Tak czy owak, cieszę się, że to była trudniejsza runda – dla niektórych. ;)

Oto zestaw nr 3.

Termin oddawania odpowiedzi: piątek, godz. 15. Obyście płakali nad tymi zdjęciami. :cool:

Odpowiedz
Cass napisał(a):Dances with Wolves
Nie oglądałem, ale to było moje pierwsze skojarzenie po spojrzeniu na fotkę. W ruch poszło google i proszę, od razu fotka z panią w charakterystycznym ponczo : )

Cass napisał(a):The Road
Obejrzałem The Road niedługo po tym jak zamieściłeś drugi zestaw. Oglądam i nagle "O, dupa z MasterKadra" : )

Cass napisał(a):Ciuniek, majlo, patyczak, Corn, Luis Cyfer i Mierzwiak nie próbowali podać jakiegokolwiek tytułu filmu z Samanthą Morton (może jej nie poznali?)
Owszem, nie poznałem, ale o dziwo przeszedł mi przez myśl ten tytuł. Czemu nie zrobiłem dokładniejszego researchu? Nie wiem.

Cass napisał(a):Hellbound: Hellraiser II
Nie miałem zielonego pojęcia, dopóki za którymś razem nie dojrzałem kostki w rękach dziewczyny.

Cass napisał(a):The Brave One
Tylko Snappik nie zgadł, dając "The Mist"
Jodie Foster grała w The Mist? Ciekawe :P

Cass napisał(a):Oto zestaw nr 3.
Cass ty figlarzu, znowu kadry trudne wymieszane z oczywistymi oczywistościami <ok>

Odpowiedz
Przy "The Brave One" modliłem się, że by nie okazało się, że to jakis azjata bo będzie wstyd :)

Odpowiedz
Cass napisał(a):Ta scena była właśnie w ostatnich 20 minutach. :)

ale ja wyłączyłem po pierwszych 20 :P

Mierzwiak napisał(a):Nie oglądałem

dude, ja bym się nawet nie przyznawał :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Donia Agata napisał(a):Największe zaskoczenie - Zamachowski. Wątpiłam trochę, że to "Stacja", brałam trochę pod uwagę "Biały" - choć tu był trochę za stary, a poza tym, Kieślowski zapewne nie mieszka na pólce Cassa :) . A tu taka niespodzianka! Brawo za podstęp, autorze. :) Ale nie rób tak więcej, ok?
Rób, rób! :) Co to były za emocje, gdy w końcu zgadłem!

Odpowiedz
Ogarnij się Cass bo wkurzasz mnie w tym etapie ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Co jest, Corny, odgadywanie nie idzie? Któryś kadr stanął kością w gardle? Wychodzą braki w znajmomości filmów? Trudno, ale pamiętaj, że na twój fotel współlidera czeka pięć innych osób. :smile:

Mefisto napisał(a):ale ja wyłączyłem po pierwszych 20
No wiem, ja tylko informuję, w których 20 minutach jest ta scena.

Mierzwiak napisał(a):Cass ty figlarzu
Jak to będzie po zagranicznemu... The Joker? Ekstra. :cool:

Mierzwiak napisał(a):znowu kadry trudne wymieszane z oczywistymi oczywistościami
Cieszę się, że ktoś to zauważył. <ok>

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon