Max Payne
Baseballbatboy to element tła raczej i poza jedną planszą, gdzie ratujesz dupę gościa ubranego w ten kostium nie ma większego wpływu na fabułę. A co do tajnej organizacji, to jest to po prostu ekipa bad guya, zbiór wynajętych zbirów i tyle, a nie motyw z Bonda :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Military, miesza ci się wszystko. Ta organizacja była właśnie ledwo nakreślona w dwójce, bo w jedynce Max nawet został zaproszony na jej posiedzenie. W sequelu ostały się z niej dwie osoby, a sam jej wątek jest wręcz czwartoplanowy i tylko wspomniany ze trzy razy.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):edynka, choć dłuższa i trudniejsza do przejścia (przyznać się, kogo jeszcze kurcze pieczone trafiał w finałowej akcji?

W pełni się zgadzam, jeśli chodzi o różnicę w poziomie trudności pomiędzy jedynką a dwójką, jednakowoż końcowy pojedynek z "bossem" był o wiele trudniejszy w części drugiej. W pierwszej był nieco frustrujący tylko za pierwszym razem, kiedy nie wiedziało się, co jeszcze - oprócz odstrzelenia linek - trzeba zrobić, żeby powstrzymać start śmigłowca. Natomiast zakończenie Max Payne (w pewnym sensie wtórne, bo znowu trzeba zrobić "przestrzał" ćwieków trzymających stalowe linki) przysparza o wiele więcej problemów, zwłaszcza jeśli nie posiadało się broni z celownikiem optycznym. Dla mnie było to niewykonalne, i dlatego rozdział 8 części III przechodzić musiałem od nowa, tym razem oszczędzając amunicję do broni z celownikiem. No i na dokładkę "boss" wściekle miotający granatami... Po prostu, było dużo ciężej.

Mefisto napisał(a):(aczkolwiek plansza jednego ze snów, w którym idziemy po flakach pod względem trudności i klimatu nie ma sobie równych)

Co jeszcze odróżnia MP1 od MP2, to fakt, że w dwójce etapy "senne" sprawiają wrażenie interaktywnych przerywników filmowych. Te partie gry w jedynce były jednymi z najtrudniejszych a już na pewno najbardziej irytujących (abstrahując od ich zajebistego klimatu). Krążenie po labiryncie o ścianach wyłożonych tapetą z dziecięcego pokoiku po pewnym czasie naprawdę wpieniało, a w etapie z flakami to ginąłem chyba najczęściej (na drugim miejscu - etap w płonącym budynku).

W MP2 w tych "schizoidalnych" rozdziałach chyba nie da się zginąć (w każdym razie mi się nie udało). Nie są też specjalne trudne, jako labirynty - po prostu prze się przed siebie i słucha, co tam w głowie Maksa się roi.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Cytat:Krążenie po labiryncie o ścianach wyłożonych tapetą z dziecięcego pokoiku po pewnym czasie naprawdę wpieniało, a w etapie z flakami to ginąłem chyba najczęściej (na drugim miejscu - etap w płonącym budynku).

Albo miałem farta i zawsze trafiałem za pierwszym-drugim podejściem na właściwą drogę, albo to nie było tak zagmatwane, jak twierdzisz.:) Chodzenie po flakach było przecież proste - zwykle ślepe uliczki prowadziły tylko parę kroków dalej, a stamtąd nie było już dokąd iść. Poza tym były to dość krótkie etapy. No i na dodatek mogłeś, a w zasadzie powinieneś, kierować się dźwiękiem - iść w jego stronę.

Etap w płonącym budynku był dość tani (zapamiętaj drogę, bo jak nie, zginiesz po jednym niewłaściwym kroku), ale fajny i znów - nie tak długi. A system quicksave'ów pozwalał przejść go błyskawicznie.

Przy okazji: mam nadzieję, że na płycie z MP3 będą MP 1 i 2 w HD (skoro do Quake 4 dali Q2, chyba tu też mogliby tak zrobić). Albo że przynajmniej wydadzą taką HD kolekcję osobno. Albo że wrzucą te gry na XBLA.

Odpowiedz
Nie sądzę, żeby dodali jakieś specjalne wersje HD, skoro już teraz do pre-orderów cyfrowych dodają - chyba? - zwykłe, stare, nieliftingowe za darmo. Jednak, ja uważam, że to jedne z niektórych starszych gier, które specjalnych hd-upiększeń nie potrzebują - na dużym ekranie, przy wysokiej rozdzielczości rażą jedynie modele postaci i to tylko w części pierwszej, ale o tym już pisałem...

Co do błądzenia w labiryncie, to jednak trochę czasu mi to zabierało a plansze z śladami krwi (bo chyba były dwa takie etapy) jednak trochę więcej kłopotu przysparzały, w porównaniu z onirycznymi etapami w MP2 - bo to miałem głównie na myśli.

military napisał(a):A system quicksave'ów pozwalał przejść go błyskawicznie.

Z tym to trzeba było uważać czasem, żeby sobie nie zrobić ostatniego sejwa na 3 sekundy przed śmiercią - tak się nieraz wpakowałem z tym sejwowaniem, że po wczytaniu ginąłem i nie mogłem nic zrobić, bo zapisałem z za małą ilością energii i pod lufami karabinów, albo zapisałem (a'propos etapu z pożarem) w miejscu odciętym przez ogień. :-)
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
A to nie było tak, że miałeś dwa sloty na QS, na wypadek gdybyś tak zrobił, i zawsze mogłeś załadować od poprzedniego?:)

Odpowiedz
Hm, nie wydaje mi się, jakkolwiek nie sprawdzałem tego.

Odpowiedz
(21-04-2012, 09:41)BezcelowyAlbatros napisał(a): Co do błądzenia w labiryncie, to jednak trochę czasu mi to zabierało a plansze z śladami krwi (bo chyba były dwa takie etapy) jednak trochę więcej kłopotu przysparzały, w porównaniu z onirycznymi etapami w MP2 - bo to miałem głównie na myśli.
A to nie było czasem coś takiego, ze jak się szło dobrą droga to było słychać coraz głośniejszy płacz dziecka i nawoływanie Maxa żony ? Wtedy te etapy nie były wcale trudne jak się dobrze słuchało, o ile dobrze pamiętam, bo w Maxa już dawno nie grałem.

Odpowiedz
Ano, było coś takiego, ale i tam miałem problemy z namierzeniem źródła dźwięku. W ogóle, moim problemem jest kiepska orientacja przestrzenna, co przeszkadza mi często w grach i czasem w życiu :-)

Odpowiedz
no nie powiem, pograć sobie nie pogram

Odpowiedz
Podałem właśnie tego linka w temacie o grach. W sumie w tutaj lepiej pasuje.

A wymagania konkretne - 16 GB Ramu, heh :P . Znowu Rockstar dostanie baty od recenzentów za spartaczoną optymalizację. Dobrze, że mam konsolę :)
Twenty dollars! Let's go da movies!
------------
Sklep hand made sprzyja dobremu samopoczuciu. A najfajniejsza jest Tekstokracja, a także pierwszy taniec!

Odpowiedz
Jezu, co w tej grze będzie, że zajmie 35GB i 16GB ramu? GTA IV takich wymagań nie miało, podobnie wielkie RPGi jak Skyrim czy Wiedźmin 2.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Może po prostu goście z Rockstara chcieli dodać do listy kolejny rekord?
Twenty dollars! Let's go da movies!
------------
Sklep hand made sprzyja dobremu samopoczuciu. A najfajniejsza jest Tekstokracja, a także pierwszy taniec!

Odpowiedz
No, ja jak też na maksymalnych nie pogram, ale wierzę, że gdzieś na 75% gwizdka pojadę. Zresztą maksymalnych wymagań L.A Noire też nie spełniałem, a na najwyższych detalach sobie spokojnie pograłem. A poza tym, mi się tam nie pali do tego, żeby gra mi wyglądała jakoś super-duper, ale żeby dało się płynnie pograć. Lza będzie na minimum, to się będzie grało na minimum i już...

P.S. Bardziej mnie zastanawia, czy będzie Mona czy nie? ;-)

Odpowiedz
No nie wiem - kto by tam się chciał puszczać z takim łysym brodaczem ;)

Odpowiedz
Nie, ale serio - zobaczyłem, jaka panika zapanowała na serwisach o grach i, normalnie... Przecież wymagania minimalne są całkiem przystępne, a zakładam, że na tych minimalnych to gra będzie wyglądała i tak o połowę lepiej niż na konsolach (albo przynajmniej tak samo), więc naprawdę nie rozumiem napinki, zwłaszcza, że te magiczne 16GB i reszta, to są MAKSYMALNE, a nie REKOMENDOWANE.

I może mnie ktoś oświeci, o co chodzi z tą legendarną "słabą optymalizacją" gier Rockstara. GTAIV - ok, pełna zgoda, sam się nawkurzałem zdrowo, zanim zaczęło mi to płynnie chodzić, ale coś jeszcze poza tym od nich wyszło, co było słabo zoptymalizowane?

Ja tam pre-ordera, jak co poniektórzy przerażeni gracze, nie zamierzam anulować :-)

Odpowiedz
Cytat:Przecież wymagania minimalne są całkiem przystępne, a zakładam, że na tych minimalnych to gra będzie wyglądała i tak o połowę lepiej niż na konsolach (albo przynajmniej tak samo)

No bez przesady. To nie era PSX czy PS2.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nie wiem. Nie chcę się wymądrzać, bo się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że panika jest w tym momencie raczej niewskazana. Podejrzewam, że po strzeleniu sobie swego rodzaju samobója, jakim było ogłoszenie tych wymagań, w najbliższym czasie czeka nas wyjaśnienie i jakieś bardziej sprecyzowane wymagania, bo obecne widełki to rozstrzał trochę zbyt szeroki, żeby mieć w ogóle jakieś pojęcie, co do realnego zapotrzebowania na zasoby.

Nieważne, najwyżej kupię 2 kopię na konsolę (chociaż nie wydaje mi się, żebym musiał, mimo wszystko...)

Odpowiedz
(24-04-2012, 00:04)BezcelowyAlbatros napisał(a): P.S. Bardziej mnie zastanawia, czy będzie Mona czy nie? ;-)

Odpowiedz
Wymagania sprzętowe: Xbox360 albo PS3.

I dlatego konsola rządzi. Totalny luzik i brak zmartwień o to, czy pójdzie, a na jakich ustawieniach, a co wymienić żeby poszło... Że będzie wyglądało gorzej? Nie na tyle, żeby to robiło jakąkolwiek różnicę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości