Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona część sagi?
Metal Gear Solid
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Metal Gear Solid: Portable Ops
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Metal Gear Solid: Peace Walker
[Wyniki ankiety]

Metal Gear Solid (seria)
Wyjdzie mniej więcej po tyle samo (150-180 zł), ale w Legacy masz pierwszego MGSa, VR Missions, dwa cyfrowe komiksy, booklet, MGS4 w wersji Anniversary + to, co w HD Collection (MG, MG2, MGS2, MGS3, PW).

No ale wybór należy do Ciebie. :)

Odpowiedz
Działająca w prażącym słońcu Afganistanu snajperka wg Kojimy:
[Obrazek: 1uthjzR.jpg]
...Japończycy :)

Swoją drogą coś cicho o premierze Legacy Collection w Polsce. Sklepy milczą, preorderów nie ma, nic.

EDIT: A jednak jest: http://muve.pl/playstation-3/playstation-3/metal-gear-solid-the-legacy-collection-ps3/41468

Ale cena już nie wygląda zbyt optymistycznie.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Żałosne. I tyle z powagi tej gry.

Odpowiedz
W zwiastunie tak samo wyglądała.

[Obrazek: 003.png]

Ciekawe, czy sprawdzą się szalone fanowskie teorie i Quiet będzie główną bohaterką. ;)

Cena Legacy, jak na zestaw 7 gier, wciąż atrakcyjna, ale z drugiej strony wyższa niż zakładałem (150-180 zł - przeliczałem cenę z zagranicznych sklepów i... się przeliczyłem).

Odpowiedz
Prosty i logiczny powod, godny George'a Lucasa ;)

"I've been ordering to Yoji [Shinkawa, the game's art director] to make the character more erotic, and he did it well," Kojima said. "The initial target is to make [you] want to do cosplay or its figurine to sell well." He mentioned the bikini-clad sniper Quiet and said he'd release details later this week to show how to cosplay her well.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ciekawe czy Hideo też ma pieczątkę, którą zatwierdza kolejne kretyńskie projekty:).

Odpowiedz
Cytat:Żałosne. I tyle z powagi tej gry.

Przecież to kolejny "Metal Gear Solid". O powadze tej gry powinny świadczyć poprzednie :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Tyle że kolejne MGSy - począwszy od MGS2 - to coraz większa jazda po bandzie, jeśli chodzi o design, kolejnych bossów i bohaterów. Jasne, ma to swój urok, niektóre elementy można tłumaczyć konwencją, ale miejscami Hideo po prostu przegina, co zresztą dokładnie widać w jego podejściu.

Jak ta lasencja ze snajperką ma się chociażby do Sniper Wolf z pierwszego MGSa? Czy w ogóle do designu bossów z tamtej częsci? To nie kwestia powagi, bo granice tejże seria przekraczała zawsze. Chodzi jedynie o jakiekolwiek wyczucia smaku, gustu czy poszanowania dla jakiejkolwiek spójności w ramach jednej serii. Tym bardziej porównanie Hideo do Lucasa jest na miejscu. Czekam na remake MGSa, gdzie Kojima każe pozmieniać wygląd bossów na coś, co będzie przypominać ostatnie projekty:).

Odpowiedz
Cytat:Tyle że kolejne MGSy - począwszy od MGS2 - to coraz większa jazda po bandzie

Wiem przecież. Tylko dla mnie ta seria od początku jedzie po bandzie. Jest absurdalna, wręcz parodystycznie napuszona i gromkopierdna, naiwna oraz (zapewne niezamierzenie) cholernie śmieszna. Dlatego powaga jest ostatnią rzeczą, jakiej bym oczekiwał od MGSów :)
--
Laozi

Odpowiedz
Zwiastun tego najnowszego MGS-a sugerował jednak coś poważniejszego, dorosłego. Poza tym beka z MGS to efekt uboczny grafomanii Kojimy.

Odpowiedz
Każda część sili się na powagę, ale nic z tego jeszcze nie wyszło. Szczególnie biorąc pod uwagę bzdury i suchary jakimi rzucają postacie połączone z okolicznościami, w jakich je wygłaszają :)
--
Laozi

Odpowiedz
Grafomania czy nie, bez tych sucharów i poczciwego nadęcia MGS nie byłby MGS-em. Coś jak pieprzyk Cindy Crawford.

Swoją drogą ta snajperka to dalej nic w porównaniu do biegania Raidenem z gołą dupą.

Co do Quiet śmieszna jest też negatywna reakcja jakiegoś człowieka z 343 - tego samego studio, które uczyniło sztuczną inteligencję świecącą nagą lasią z idealnym ciałem.
#NotMyLuke

Odpowiedz
Na Kojimę wiadro pomyj wylała już Rhianna Pratchett i koleś z DICE, wesoło jest :D. Dobrze, że MGSV mi wisi obecnie.

Odpowiedz
http://kotaku.com/theres-a-reason-for-metal-gears-sexy-sniper-what-it-1270166313

Ja tam się wstrzymam z marudzeniem. Jak dla mnie ta lasia to typowe granie na konwencji ze strony Kojimy. Absurdy w MGS'ach są dużo bardziej świadome i zamierzone niż może się wydawać, a cała ta laska to - wbrew pierwszym tweetom Kojimy - oczywiste uderzenie w typowy wizerunek "warrior boobs" w grach. Czy wyjdzie z tego jakiś fajny, błyskotliwy motyw, czy może grafomania udająca społeczny komentarz - to się jeszcze okaże. Ale raczej nie jest to "dupa dla dupy".
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
Zabawne, ale cytat z Kojimy wrzucony przez Crova sugeruje, że chodziło po prostu o więcej erotyki (dla nerdów zapewne) i ułatwienie sprawy cosplayerowcom:

"I've been ordering to Yoji [Shinkawa, the game's art director] to make the character more erotic, and he did it well," Kojima said. "The initial target is to make [you] want to do cosplay or its figurine to sell well." He mentioned the bikini-clad sniper Quiet and said he'd release details later this week to show how to cosplay her well."

Nie widzę tu żadnej głębi czy zabawy konwencją. Chociaż może masz rację i na końcu okaże się, że Quiet to półcyborg z trudnym dzieciństwem, ale póki co... ;).

Odpowiedz
Quiet ma mieć obcięty język i nie wypowie w grze ani jednego słowa, więc może po prostu "cycki przemówią".

Miało być poważniej, a nie poważnie i to głównie ze względu na tematykę (te całe "tabu", o którym się tyle mówi), a nie design, założenie, czy mechanikę gry. Magazyny dla panów, które będą służyć odwracaniu uwagi strażników powrócą, pewnie też kartonowe pudła i kilka żartobliwych dialogów o tym. Będą także supermoce, przerysowani złoczyńcy, fantastyka, schizy (Psycho Mantis? prawdopodobnie), konie z ognistymi skrzydłami i ogniste wieloryby, wielkie roboty, sztuczna inteligencja, główny bohater biegający z odłamkiem w głowie przypominającym róg, państwo najemników na środku oceanu... No i cycata i dupata laska, która zrujnowała powagę tej gry.

Btw, przed zwiastunem z E3 było już sporo materiału z gry, w tym bardzo fajny zwiastun, który chyba tu się nie pojawił:

Odpowiedz
(08-09-2013, 09:54)Khet napisał(a): Zabawne, ale cytat z Kojimy wrzucony przez Crova sugeruje, że chodziło po prostu o więcej erotyki (dla nerdów zapewne) i ułatwienie sprawy cosplayerowcom:

"I've been ordering to Yoji [Shinkawa, the game's art director] to make the character more erotic, and he did it well," Kojima said. "The initial target is to make [you] want to do cosplay or its figurine to sell well." He mentioned the bikini-clad sniper Quiet and said he'd release details later this week to show how to cosplay her well."

Nie widzę tu żadnej głębi czy zabawy konwencją. Chociaż może masz rację i na końcu okaże się, że Quiet to półcyborg z trudnym dzieciństwem, ale póki co... ;).

Ale przecież ten cytat nie przeczy temu o czym pisałem. Zwłaszcza, że Kojima się pozniej poprawił i rozwinął myśl na tweeterze. Cały ten myk z ułatwieniem cosplayu to jedynie kulisy tworzenia designu, który jednak wcześniej był efektem intencjonalnego stworzenia postaci-karykatury (nie byłby to pierwszy raz w MGSach). Wspominając o cosplay'u i figurkach nie pisał o genezie postaci, tylko o szczegółach dotyczących "dokręcania" jej finalnego wyglądu. Ale sama idea by zrobić z niej groteskowy LOL z wizerunku japońskiej lasi w grach, najpewniej wziął się z innych powodów.

Zresztą Kojima od zawsze miał ten typowo japoński Instagramowo-tweeterowy sposób komunikacji z fanami, gdzie wysyła jakieś pojedyncze brain-farty (albo zdjęcia swojego pieprzonego objadu) i nie wie, że w zachodnim świecie nie ujdzie Ci na sucho puszczanie takich tekstów bez załączenia tony uzasadnienia. Bo inaczej będzie masowy butthurt (patrz reakcja niektórych developerów na jego tweet).

Odpowiedz
O, piąty Metal Gear Solid (razem z Ground Zeroes) pojawi się na PCta. Powiem wam, że MGSem nie interesowałem sie od lat, a ostatnią częscią w jaką grałem była trójka, ale w piątek na piecu chętnie popykam.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16475001,Metal_Gear_Solid_V_pojawi_sie_na_PC__O_20_startuje.html
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Mam erekcję
#NotMyLuke

Odpowiedz
Czyli co? Nie mam już powodów kupować PS4? ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon