Miasto 44 (2014, reż. Jan Komasa)
Na obraz o powstaniu warszawskim czekamy chyba z pół wieku. Za rok będzie pewnie ostatnia okazja żeby "okrągłą" rocznicę mogli obchodzić żyjący jeszcze uczestnicy. Niedawno ruszyła produkcja "Miasta 44", w rolach głównych sami nieopatrzeni aktorzy. Czekam na ten film ale obawiam się że będzie to kolejna nieduana produkcja z czyściutkami mundurami i ładnymi buziami rodem z serialu "Czas honoru".
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IbluVGLrK5s[/youtube]

Odpowiedz
Komasa? TEN Komasa, to beztalencie od Sali samobójców? Nie, dzięki.

Odpowiedz
ROTFL. Ten Komasa wygląda jak osiedlowy ćpun z gimnazjum, nie jak reżyser.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
No tak, szkoły pójdą, więc pettingu o nogę kolegi w wersji retro pewnie nie będzie. Szkoda.

Odpowiedz
(08-07-2013, 12:03)Hitch napisał(a): ROTFL. Ten Komasa wygląda jak osiedlowy ćpun z gimnazjum, nie jak reżyser.
Dokładnie! Ja patrząc i słuchając tego kolesia już mogę się domyślać, że dobrego filmu to on póki co nie zrobi.

Co do samego filmu to szkoda, że powstaje, bo jeśli będzie już jakiś nowoczesny film o powstaniu to szanse na realizację Hardkora 44 spadają do zera (jeśli już nie spadły, chyba tak).

Odpowiedz
Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Gdzie nie spojrzeć to młody polski reżyser jest albo dresem jak wyżej albo głupią blondynką (brunetki też się trafiają;). Ci ludzie w ogóle kończą szkoły filmowe? WTF?

Odpowiedz
W komentach na yt ktoś się pluje, że będzie to najdroższy polski film w historii. Strach się bać.

Odpowiedz
0:16 - fajna lina z poliestru/poliamidu/polipropylenu na plecakach leży. Ciekawe, czy to rekwizyt...

Odpowiedz
(08-07-2013, 11:47)Kaczor napisał(a): ... będzie to kolejna nieduana produkcja z czyściutkami mundurami i ładnymi buziami rodem z serialu "Czas honoru".

"Czas honoru" to akurat udana produkcja.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(08-07-2013, 11:47)Kaczor napisał(a): Na obraz o powstaniu warszawskim czekamy chyba z pół wieku.

Ja nie czekam i nigdy nie czekałem.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Co jak co, ale pod względem wykonania i ogólnie pomysłu na film "Sali samobójców" niewiele można było zarzucić. Nie żebym lubił, bo nie lubię, ale docenić wypada.
Co nie znaczy, że dałbym grrrruuuuubą kasę na wielkie kino wojenne. Polakom taka zabawa w "Szeregowca Ryana" nie wyjdzie, bo nigdy nie wychodziła.

Odpowiedz
(08-07-2013, 14:31)desjudi napisał(a): docenić wypada.
Des, zlituj się...

Odpowiedz
Przez chwilę, patrząc na tytuł tematu, myślałem, że chodzi o od dawna zapowiadany film Bagińskiego. Dopiero potem zauważyłem nazwisko Komasy...

Odpowiedz
Mierzwiak, nad czym mam sie zlitować? Że film był bardzo dobrze (i oryginalnie) zrealizowany mimo kulejącego scenariusza i emo-nastroju, od którego rzygać się chciało?

Odpowiedz
Inne filmy oglądaliśmy - najwyraźniej. Scenariusz nie był "kulejący" tylko zwyczajnie gówniany, tak mniej więcej na poziomie artykuliku w Pani Domu (chociaż nie wiem czy nie jestem aż nazbyt łaskawy). Realizacyjnie to było co najwyżej odważne, ale z pewnością niewarte docenienia. Chyba, że ktoś lubi kiepską animację komputerową i kompletne przeciętniactwo pod każdym innym względem.

Odpowiedz
(08-07-2013, 15:33)desjudi napisał(a): Mierzwiak, nad czym mam sie zlitować? Że film był bardzo dobrze (i oryginalnie) zrealizowany mimo kulejącego scenariusza i emo-nastroju, od którego rzygać się chciało?

Realizacja na poziomie tylko dziesięciu lat za amerykanami, tylko gratulować :)

Odpowiedz
Czy naprawdę wystarczy zabrać się za modny temat, a następnie wstawić do filmu animację (nieważne jak tandetną) i już mamy film dobrze zrealizowany? Tam przecież wszystko kuleje, nawet zdjęcia są brzydkie. Nie ogarniam, co tam może być "10 lat za amerykanami", skoro to jest najzwyczajniej w świecie poziom serialu telewizyjnego z TVP czy innego TVN-u - Azgaroth, musisz się wytłumaczyć :)

Odpowiedz
(08-07-2013, 16:12)Albertino napisał(a): Nie ogarniam, co tam może być "10 lat za amerykanami", skoro to jest najzwyczajniej w świecie poziom serialu telewizyjnego z TVP czy innego TVN-u - Azgaroth, musisz się wytłumaczyć :)

Nie chciałem przesadzić, ale ok 25 lat :)

Odpowiedz
(08-07-2013, 13:17)Albertino napisał(a): Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Gdzie nie spojrzeć to młody polski reżyser jest albo dresem jak wyżej albo głupią blondynką (brunetki też się trafiają;). Ci ludzie w ogóle kończą szkoły filmowe? WTF?

Właśnie takie osoby kończą szkoły filmowe i takie są na nie przyjmowane. I widać co na nich uczą i widać w tym jest problem.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
ok, wymiękam, najwyżej moje oczy inaczej widzą i mózg inaczej ogląda.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon