Miasto 44 (2014, reż. Jan Komasa)
A może masz po prostu za dużo empatii do polskiego kina? ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
to nie jest empatia.

Odpowiedz
to jest litość. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ja mam ostatnio cieplejszy stosunek do polskiego kina. Być może dlatego, że staram się oglądać wyłącznie starannie wyselekcjonowane jak żydzi na rampie tytuły - serial "Glina", "Drogówka", "Obława", a nie jakieś "Papuszki" i inne chujemuszki :) Z tego powdu nie będe krytykował Miasta 44 - bo ciągle mam nadzieję, że to tylko ściema i film tak naprawdę opowiada o walce garstki AKowców z inwazją nazi-zombich wspieranych przez hordy pół-dzikich sowietów zza Uralu.

Odpowiedz
Z tego minireportażu w sumie ciężko coś wywnioskować, ale boję się, bo robi to Komasa (Sala samobójców jest dla mnie niestrawna). Do tego mam obawy, żeby nie powstał jakiś bogoojczyźniany film, gdzie nawet 5-letnie dzieci są świadomymi patriotami.
Ale pożyjemy, zobaczymy.
Sam Spade, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jun 2013.

Odpowiedz
Ależ powstanie bogoojczyźniany film, gdzie nawet 5-letnie dzieci są świadomymi patriotami. Ma to opowiadać z perspektywy młodzieży, ale już widzę w wyobraźni tych szlachetnych chłopaczków rodem z Komsomołu ginących biegnąc naprzeciw czołgom.

I będzie pół roku spuszczania się w mediach...

Odpowiedz
(08-07-2013, 19:16)Sam Spade napisał(a): Z tego minireportażu w sumie ciężko coś wywnioskować

Serio? Ja tam widziałem znowu pół godziny przechwałek odnośnie charakteryzacji i kostiumów sprowadzanych z Paryża (da faque?), a i tak wszyscy aktorzy wyglądali jakby wzięto ich z łapanki w Złotych Tarasach, czyli nienagannie (pewnie wspomniane kostiumy trzeba zwrócić potem Francuzom w stanie idealnym...).
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(08-07-2013, 16:05)Azgaroth napisał(a): Realizacja na poziomie tylko dziesięciu lat za amerykanami, tylko gratulować :)
Azg, zjadłeś przedrostek "kilku" przy "dziesięciu" :)

Odpowiedz
Film mają kręcić 60 dni. To chyba nie za dużo.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No to już mamy przekłamania - powinni kręcić tyle, ile trwało samo powstanie :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dokładnie. Sam film też powinien tyle trwać.

Odpowiedz
Spokojnie powstanie zakończyło się porażką i film na pewno też nią będzie, więc parę ścisłości będzie ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Ale możecie być spokojni o "efekty specjalne". Choć określenie "specjalne" w przypadku kina polskiego to raczej to "drugie" znaczenie :).
Komasa coś tam godoł, że "jego film nie stawia na efekty więc ich będzie mało. Stawia na pokazywanie jednostek i ich natury w czasie woj...bla bla bla" czy jakieś takie pierdoły.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(08-07-2013, 16:41)Lawrence napisał(a):
(08-07-2013, 13:17)Albertino napisał(a): Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Gdzie nie spojrzeć to młody polski reżyser jest albo dresem jak wyżej albo głupią blondynką (brunetki też się trafiają;). Ci ludzie w ogóle kończą szkoły filmowe? WTF?

Właśnie takie osoby kończą szkoły filmowe i takie są na nie przyjmowane. I widać co na nich uczą i widać w tym jest problem.
Akurat w przypadku Komasy (i kilku innych rezyserow mlodego pokolenia) kluczowe jest jego nazwisko i postac ojca:) Chociaz z tym wygladem to przesadzacie, zeby byc rezyserem trzeba miec jakas konkretna aparycje i stroj?

Co do samego filmu- ciezko jest mi sobie wyobrazic, ze moze byc jeszcze gorzej niz w jego poprzednim "dziele", jezeli i tym razem bedzie w podobny sposob psychologizowal, to ja chyba w trosce o wlasne zdrowie, z seasnu zrezygnuje. Lubie kino europejskie i generalnie cechuje mnie duza tolerancja dla kina, jednak Sala Samobojcow wyprowadzila mnie z rownowagi.

Odpowiedz
Nie, ale trzeba mieć coś do powiedzenia. Oni nie mają, ogólna aparycja tylko mnie w tym utwierdza :)

Odpowiedz
Ten film od początku był skazany na los "Quo Vadis". Nie wiem czy wiecie, ale scenariusz był uznany przez ekspertów PISF za słaby i wydali rekomendację aby go odrzucić. Pani szef PISF stwierdziła jednak, że to "ważny temat" i wyłożyła wbrew wszystkim znakom na niebie ponad 20 mln zł z budżetu PISF. Tak jak PISF lubie i szanuje, tak ta decyzja bardzo niezrozumiala

Odpowiedz
Skoro PISF twierdzi, że słaby scenariusz, to to może znaczyć, że scenariusz jest dobry. Może nie ma w nim martyrologii i gromkopierdnych dialogów, za to jest prostota, przejrzystość i akcja. Pierwsza dobra informacja w związku z tym czymś.

Odpowiedz
Uwielbiam taką pokrętną logikę ;) I nie przeszkadza ci w tym fakt, że ten sam Komasa wydał na świat jeden z najgorszych polskich filmów ostatnich lat?

Odpowiedz
Popatrz na zdjęcia i materiał tvp i napisz to jeszcze raz. Mimo wszystko podejrzewam, że to co odrzucają może być jeszcze większą kupą niż to co akceptują. Nie słyszałem, żeby jakiś twórca się skarżył "chce nakręcić zajebisty film akcji, ale PISF nie chce dać pieniędzy".

Edit: Aż sprawdziłem, jak oceniali.

W pierwszej komisji było 5 osób. Ryszard Bugajski (reżyser "Przesłuchania", "Układu Zamkniętego" i "Generał Nil"), Zbigniew Gluza (wydawca, szef ośrodka KARTA, wydali m.in. głośnego "Egzekutora"), Maria Kornatowska (krytyk filmowy), Ewa Puszczyńska (producent filmowy, m.in. "Inland Empire", "Z Odzysku"), Eustachy Rylski (Pisarz nominowany do NIKE).

Wynik - 3 x słabe, 2 x przeciętny (nie ma kto jak głosował).

Zdecydowano się więc na dalsze konsultacje. Krytycy Rafal Marszalek i Łukasz Maciejewski byli za dofinansowaniem, reżyser Robert Gliński chciał poprawek scenariuszowych.

Dla porównania Wałęse w tej samej komisji oceniono 5 razy jako b. dobry scenariusz (pamiętajcie, że Wajda silnie go zmodyfikował, np. skasował bluzgi i elementy czarnego humoru które dał Głowacki)

Odpowiedz
A to Komasa pisał scenariusz do SS i do M44?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon