• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Michael Mann
A nie mógłbyś jeszcze uszeregować wyników w porządku rosnącym? :-)
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Jakże się cieszę, że nie dopuściłem do tego, żeby "Heat" dostał 10/10. Nie mógłbym spać przez 3 dni.

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 22:50 ]
theultimateqpa napisał(a):A przez co dokładnie Twoim zdaniem nie był dobry? Jakieś konkretne, źle przedstawione elementy czy po prostu tematyka i forma Ci nie podpadła?

Nawet nie potrafię tego dziś powiedzieć: film oglądałem wiele lat temu w kinie i zwyczajnie przynudzał moim - wtedy zdaniem - choć doceniałem zarąbistą postać Pacino, mniej Crowe'a, który wyglądał zbyt kluskowato. Chyba największy zarzut jaki moge tutaj postawić to usilne przekonywanie przez reżysera, że bohaterowie są zaangażowani w bardzo emocjonalną matnię strachu, uwikłania, o których bardziej się w filmie mówi niż to czuć. Ale tak jak powiadam, film widziałem dawno i prawie już nic nie pamiętam z tego co widziałem.

Odpowiedz
Collateral - 5.5/10
Heat - 6/10
The Insider - 6.5/10
Miami Vice - 7/10
Manhunter - 7/10
"It ain't over 'til it's over."

Odpowiedz
Czyzby Gregforg znowu wrocil? :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
to nie gieferg. po prostu ktoś musiał w końcu zaniżyć statystyki, bo zbyt pięknie to wyglądało:)

Odpowiedz
No proszę, massif, jakoś mi dotychczas umknęła twoja tak surowa ocena twórczości Manna, chyba po prostu się na ten temat nigdy nie zgadaliśmy na żadnym z forów, bo już dawno wyraziłbym swe oburzenie trzema pierwszymi ocenami :)

Odpowiedz
Solo napisał(a):Nawet nie potrafię tego dziś powiedzieć

jak zawsze zajebisty argument z Twojej strony <ok>

Cytat:doceniałem zarąbistą postać Pacino, mniej Crowe'a, który wyglądał zbyt kluskowato.

czyżby MIAŁ tak wyglądać? to się nazywa aktorstwo i wchodzenie w rolę - jakoś kluskowaty Crow w State of Play już Ci tak nie przeszkadza?

Cytat:Ale tak jak powiadam, film widziałem dawno i prawie już nic nie pamiętam z tego co widziałem.

i dlatego wystawiasz mu ocenę? gromkie brawa :mrgreen:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):i dlatego wystawiasz mu ocenę?

Tak, bo pamiętam jak bardzo mi się podobał/nie podobał, mimo braku konkretów. Czego nie potrafisz tym razem zrozumieć?

Mefisto napisał(a):czyżby MIAŁ tak wyglądać? to się nazywa aktorstwo i wchodzenie w rolę

Co może mi się nie podobać, prawda?

Odpowiedz
Solo napisał(a):Czego nie potrafisz tym razem zrozumieć?

nic, absolutnie wszystko jest mega jasne - jak zawsze, jesli chodzi o Ciebie <ok>

Cytat:Co może mi się nie podobać, prawda?

nie - nie podobać to Ci się może kobita, którą na parkiecie wyrwałeś; aktor na ekranie odtwarza konkretną postać, która jest kluskowata i tyle, masz to zaakceptować, bo to nie jest pokaz mody męskiej, tylko dramatyczna historia wzieta z życia :roll:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):No proszę, massif, jakoś mi dotychczas umknęła twoja tak surowa ocena twórczości Manna, chyba po prostu się na ten temat nigdy nie zgadaliśmy na żadnym z forów, bo już dawno wyraziłbym swe oburzenie trzema pierwszymi ocenami :)

Wbrew pozorom Manna lubię i szanuję ;) Cieszy mnie fakt istnienia takiego twórcy, który stawia na dorosłego widza, twardą, surową akcję. Umie stworzyć swój własny, chłodny specyficzny klimat, a od większości jego filmów bije profesjonalizmem. Skąd więc tak niskie oceny? Głównym powodem jest scenariusz i wysilona gra aktorska. Niestety często pojawiają się jakieś irytujące babole, które rujnują przyjemność z oglądania względnie realistycznego, wciągającego filmu. A aktorzy zbyt często są 'over the top' i jak to słusznie zauważył Solo: "usilne przekonywanie przez reżysera, że bohaterowie są zaangażowani w bardzo emocjonalną matnię strachu, uwikłania, o których bardziej się w filmie mówi niż to czuć. " również psuje odbiór. I jakoś nie potrafię wybaczyć, że film który mógłby być niemal wzorowym przykładem kina sensacyjnego, potyka się o drobne przeszkody, niczym newbie.
"It ain't over 'til it's over."

Odpowiedz
massif napisał(a):i jak to słusznie zauważył Solo: "usilne przekonywanie przez reżysera, że bohaterowie są zaangażowani w bardzo emocjonalną matnię strachu, uwikłania, o których bardziej się w filmie mówi niż to czuć. " również psuje odbiór.

Kto nie czuje w The Insider klimatu strachu i uwiklania, ten musial ogladac film na podgladzie.

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Kto nie czuje w The Insider klimatu strachu i uwiklania, ten musial ogladac film na podgladzie.

Weź człowiecze zrozum, że są ludzie którzy odbierają dany film inaczej niż Ty. Tak trudno to zrozumieć? Nie potrafisz?
Ok, przyjmij na wiarę.

Odpowiedz
11.Zakaz cytowania posta powyżej własnego, chyba że jest on długi, a odpowiedź ma odnieść się tylko do jego części.

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=3479
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Chciałem się dowiedzieć, gdyż nikt tego nie ocenił - czy przypadkiem serial Miami Vice też nie 'należy' do Manna?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Tylko jako executive producer.

Odpowiedz
Z tego co pamiętam, Mental wspominał że wyreżyserował jakiś odcinek.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
IMDB nie potwierdza. Wyreżyserował za to odcinek "Crime Story".

Odpowiedz
Widać mi się pomyliło, musiało chodzić o styl Manna.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Może i nie był reżyserem ale miał kluczową rolę w ukształtowaniu stylu i ogólnej koncepcji serialu.
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
http://showhype.com/video/nike_leave_nothing_commercial_full_hd_version/

Różne są twarze Boga, czyli przed chwilą znaleziona przeze mnie reklama by Michael Mann... ;].

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon