Mother! (2017) reż. Darren Aronofsky
(15-09-2017, 14:06)lalique21 napisał(a): Blablablablablablabla...

[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
Czy pisanie zbędnych (?) postów tylko w jednym temacie kwalifikuje się do zbanowania? Jak myślicie?
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
No coś Ty, przecież to kluczowe informacje. Całą noc ostatnio nie spałem myśląc "po ch... mu ten szalik?"

Odpowiedz
Pewnie się okaże, że jedynym fajnym elementem tego filmu był piewszy plakat i dziwna kampania marketingowa.

Odpowiedz
Ponoć w filmie są momenty. A na razie dzięki Aranofsky'emu i temu tematowi tak samo chcę ten film zobaczyć jak go nie chcę.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
"Mother!" pierwszy weekend...13,5 mln.
Chyba Aronofsky faktycznie nie trafił do wszystkich :P

Odpowiedz
Co gorsze dostał od widzów najgorszą możliwą ocenę F. Fani Aronofsky'ego dali C, co też szału nie robi. Ten film nie trafił do prawie nikogo.

Odpowiedz
(17-09-2017, 18:14)Kuba napisał(a): "Mother!" pierwszy weekend...13,5 mln.

Zobaczymy, jak w Chinach ;)

Odpowiedz
Moi gustopodobni znajomi oceniają ten film nieźle, dość często pada stwierdzenie, że to najlepszy film Aronofsky'ego, więc who cares... Nie jest to jakaś superprodukcja za sto baniek żeby ten wynik miał kogoś przejąć.

Odpowiedz
Budżet 30 mln według BO Mojo. Więc jednak troche zarobić musi aby się zwrócić a za tydzień istniec już nie będzie bo dojdzie jakies tam LEGO i Kingsman a nadal jest rewelacyjnie sobie radzące IT.

Odpowiedz
W swietle teologicznym analizuje matke jako biblijna allegorie.
Decoding the film it seems Javier's octagonal crystal is related to the resurrection of the dead. Octagon symbolizes rebirth, regeneration, infinity. The octagonal shape represents eternal life, cause the number eight is symbolic of renewal in the Bible; the ideal shape for the brain. The house in a Edenic field looks like the St. John's baptistery in Florence, Italy.

Am I the only one seeing the baby a Jesus allegory, and the scenes that follow parallel the Passion? Mother then becomes the Virgin Mary whose baby will be snatched away from her for Him's grander purpose. Him is Judeo-Xtian God, Michelle biblical Eve made from Adam's rib (hence Ed has a wound in his chest). Their sons - Cain & Abel. The baby eaten almost alive is like consuming the body and blood of Christ in the holy communion becoming quite the macabre act when put literally.

When water pours into the house, we see the connections to Noah's. Characters named Philanderer, Thief, Whore of Babylon, and Good Samaritan weave together tales within seconds as humanity fills the house, destroying it bit my bit. All 10 plagues make a brief appearance.

The forbidden fruit seems like Javier's precious crystal. Of course there is Hebrew name of God in the poster spotted by my Israeli friend. If you prefer to ignore the religious elements of the film, there's also the ecological aspect of Mother Earth's destruction at the hands of humans.
___

Odpowiedz
Wątpię, żeby ktokolwiek to czytał, dlatego też:

[Obrazek: tumblr_low0ge9Kti1qknazho1_500.gif]

___

Wynik mother! w BO zaskakujący? Z jednej strony tak - w obsadzie JL, która do tej pory była gwarantem kasowego sukcesu. A teraz okazuje się, że nie wszystko da się sprzedać głośnym i lubianym nazwiskiem. Najgorsze otwarcie w karierze, jeśli chodzi o szeroką dystrybujce. Z drugiej strony Aronofsky, który nigdy nie był królem box office'u, na jego filmy chodzili przede wszystkim fani, którzy wiedzieli czego mogą się mniej więcej spodziewać.

Tym razem jednak nawet oni fatalnie zareagowali na film - słaba nota w CinemaScore, nie mówiąc już o reszcie widzów, od których otrzymał najgorszą notę z możliwych, czyli F.
Wikingowie całościowo są serialem lepszym od Gry o tron. 

Odpowiedz
(17-09-2017, 18:14)Kuba napisał(a): "Mother!" pierwszy weekend...13,5 mln.

I te 13,5 to w sumie a nie tylko USA. Ale film nie kosztował dużo, klapy nie będzie ale Paramount już raczej Darrenowi tyle kasy nie da

Odpowiedz
Przeczytałem spoilery. Szykujcie się na najbarrdziej pretensjonalny film roku :)
TRIGGER WARNING:

Odpowiedz
Widziałam w piątek i polecam seans w kinie 10/10

Odpowiedz
(18-09-2017, 17:23)Mierzwiak napisał(a): Przeczytałem spoilery. Szykujcie się na najbarrdziej pretensjonalny film roku :)

Mi wystarczy spoiler dotyczący jednej rzeczy by miec gdzieś Darrena :P

Odpowiedz
Jeśli zastanawiacie się czemu film z kilkoma aktorami którego akcja dzieje się w jednym domu kosztował 30 mln dolarów, to wiedzcie że podobno sama Lawrence dostała absurdalne 15 mln.

Paramount nie wie że jej 5 minut minęło już jakiś czas temu?
TRIGGER WARNING:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon