Murder on the Orient Express (2017) reż. Kenneth Branagh
A tak to raczej sympatycznie szarżujący Branagh, jego wąsy, bardzo solidna reszta obsady i ogólnie dobrze spędzony czas, pomimo średniej intrygi, słabego zakończenia i kiepawego (i nieuzasadnionego) CGI.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(08-12-2017, 00:40)Grievous napisał(a):
A tak to raczej sympatycznie szarżujący Branagh, jego wąsy, bardzo solidna reszta obsady i ogólnie dobrze spędzony czas, pomimo średniej intrygi, słabego zakończenia i kiepawego (i nieuzasadnionego) CGI.

Zgadzam się w 100%. Dawno nie widziałem tak irytujących efektów.

Odpowiedz
(08-12-2017, 00:19)Kuba napisał(a): Wydaje mi się, że jeśli ktoś został okrutnie zamordowany a potem znajduje się list w którym ktoś napisał do ofiary, że to zemsta za śmierć Armstrong a jest to z tego co rozumiem calkiem świeża i głośna sprawa to całkiem logiczne jest założenie, że to faktycznie ten Casseti.

No ale żeby tak z 100% pewnością to przyjąć? Równie dobrze to mógłby być ktoś kto tylko pomógł przy porawniu itp. Beznadziejnie to zostało pokazane w filmie.

Odpowiedz
Bardzo przyjemny seans.

Podobały mi się wizualia (miejscami mocno tknięte komputerem), delikatny humor czasami na granicy autoparodii (aczkolwiek jej nie przekraczający) i galeria postaci, choć niektórych mogłoby być nieco więcej. Nawet te surrealistyczne wąsy Poirota mi nie przeszkadzały, a wręcz pasowały do charakteru bohatera (a po trailerach uznałem je za wyjątkowe kuriozum). Było też kilka fajnych kadrów - te z kamerą umieszczoną u góry albo stylizowany na "Ostatnią wieczerzę". Muszę również osobno przesłuchać soundtrack, bo w filmie mi się bardzo podobał.

Powieść czytałem parę lat temu, ale generalnie nic z niej nie pamiętałem. Natomiast szkoda, że Orient Express już nie jeździ (jako linia regularna, bo istnieje jako atrakcja turystyczna i są zdaje się dwa kursy w roku), chętnie wybrałbym się w podróż. 

W filmie zgrzytał mi tylko jeden element.

Jednak mimo to, bawiłem się świetnie, z niecierpliwością czekam na kolejną opowieść o Herculesie Poirtot, a w międzyczasie mam zamiar przeczytać "Śmierć na Nilu".

8/10
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Pytanie. Czy książka też oferuje takie dupiaste zakończenie?
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Jakoś tak wyszło, że nigdy wcześniej nie zapoznałem się z fabułą "Morderstwa" czy to w książkowej czy filmowej postaci, więc oglądając nie wiedziałem czego się spodziewać. Finał i wyjaśnienie całej intrygi jest... tak grubymi nićmi szyte, że mi ręce opadły.
Aktorsko i od strony realizacji jest za to całkiem nieźle, jeśli nie liczyć fatalnie wyglądającego CGI w scenie z lawiną.

6/10 - bo oglądało się do pewnego momentu dobrze, ale po tym zakończeniu nie chcę mieć z tym więcej do czynienia.

Jeden i drugi Holmes z Downeyem lepszy.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Po co przywołujesz przegięte przygodówki Ritchiego? Co to ma wspólnego ze staroświeckim kryminałem Branagha?

Odpowiedz
(21-09-2017, 19:12)Mierzwiak napisał(a): Holmes Ritchiego nie śmierdział plastikiem i, mimo specyficznej konwencji, przekonał mnie że oglądam bohaterów w tamtych czasach. Tu widzę zbieraninę poprzebieranych gwiazd gadających na planie z green screenem za oknem. Bleh.

:P
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
No, napisałem to o TRAILERZE.

Czytałeś moją opinię o FILMIE?

Odpowiedz
Jajco ;)

Jeden i drugi film nawiązuje do klasycznych już postaci, każdy w inny sposób, wydawać by się mogło, że podejście w filmie Branagha powinno trafić do mnie lepiej. Tak bym przynajmniej sądził, gdyby mi ktoś powiedział o tych filmach i ich charakterze - prędzej sięgnąłbym wtedy po "Morderstwo", tymczasem okazuje się, że filmy Ritchiego widziałem już po kilka razy i chętnie znów do nich wrócę, a tutaj... cóż... Intryga z dupy wszystko psuje. Ale sequelowi dam szansę.

Odpowiedz
Film Branagha nie ma takich walorów rozrywkowych jak Holmes Ritchiego, chociaż scena otwierająca sugeruje coś innego. (celowo podkreślam Holmes, jeden, bo sequel na przestrzeni lat potwornie u mnie stracił i nie chcę mieć z nim więcej do czynienia)

Odpowiedz
(18-03-2018, 13:22)Mierzwiak napisał(a): No, napisałem to o TRAILERZE.

Czytałeś moją opinię o FILMIE?

No jasne, że czytałem i dlatego doskonale wiem, że nie mógłbym na niej oprzeć takiego kąśliwego komentarza, a przecież o to chodziło. :) 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
To fajnie, szkoda tylko że pisząc tam o Holmesie nie odnosiłem się w ogóle do jakości filmu jako takiego ale konkretnego aspektu, mało tego, to nie ja przywołałem film Ritchiego tylko Phil, więc cokolwiek chciałeś osiągnąć - nie wyszło :)

Odpowiedz
Swoją drogą - to mini-śledztwo na otwarcie "Morderstwa" - Słaaaaaaaaaaaabe.
Widać czemu ta scena ma służyć, ale... no, nie działa.

Odpowiedz
Jednocześnie zaskoczenie i rozczarowanie. Zaskoczenie bo film Branagha okazał się...klasycznie zrealizowanym kryminałem, który nie został przysłonięty przez technikalia i wszystkie hocki-klocki związane z pracą kamery (mi akurat motyw top-down przy miejscu zbrodni kompletnie nie podszedł). To rzadkość i fajnie zobaczyć coś, co różni się o typowego odświeżania książki i przekładania jej na język współczesnej młodzieży. Wszystko toczy się tutaj spokojnym tempem i sam wstęp oraz chwile spędzone na poznaniu bohaterów tej wycieczki są bardzo fajne. Jest to jednocześnie największe przekleństwo filmu - brakuje tu zaskoczenia i jakiegoś wyjścia poza dotychczasowe ramy. Holmes Ritchiego był spoko bo był świeżym spojrzeniem na tę postać, a i rozrywka i forma były pierwszorzędne jak na przemieloną w dziesiątkach telewizyjnych wersji książkę. Tutaj większych odstępstw od materiału źródłowego nie ma, a sceny akcji - trwające w sumie całe 45 sekund - są tylko krótkim przerywnikiem w śledztwie Poirot. No i CGI trochę oczojebne (lawina), ale z drugiej strony umożliwiło realizację większości scen dialogowych w studiu ;) Poza tym jest sympatycznie, ale bezpiecznie i bez szaleństwa - Branagh jest bardzo fajny, Ridley z Pfeiffer również, a Defoe - co już jest dla niego normą ostatnio - zmarnowany.

6/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
https://pl.ign.com/m/morderstwo-w-orient-expressie/18042/news/morderstwo-w-orient-expressie-zdjecia-do-sequala-wystartuja

Na wiosne Branagh powinien zacząć kręcić sequel

Odpowiedz
<patrzy na link>

A nie sequal? :)

Odpowiedz
https://www.hollywoodreporter.com/news/gal-gadot-talks-star-death-nile-1147928

Tym razem bez sequali, ale z Wonder Woman :)

Mam pytanie co do samej książki. Warto? Orient jakoś mnie nie zachwycił, większości rozwiązania zagadki domyśliłem się w połowie. Wielkim fanem autorki też nie jestem, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wysoko oceniam tylko "Dziesięciu murzynków"

Odpowiedz
Lepiej obejrzyj sobie poprzednią adaptację. Dla aktorów - warto.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Otóż to.
Dla mnie w ogóle literatura Christie nadaje się raczej do telewizyjnego serialu niż poważnego kina.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon