Muzyka - czyli czego NIE słuchamy
Jest temat do chwalenia, więc przydałoby się też coś przeciwnego, tym bardziej że co jakiś czas w tym muzycznym temacie wyskakuje nagle jakaś soczysta krytyka.

Szymon Wydra i Carpe Diem - nie mogę znieść ich muzyki. Odnoszę wrażenie że wszystkie kawałki brzmią dokładnie tak samo, wrażenie to potęguje dodatkowo fatalna maniera z którą śpiewa Wydra. Głos ma niezły, styl śpiewania już nie. No i te teksty w klimacie "popowe wniebowstąpienie". Fuj.

Feel - popularność tej miernoty, podobnie jak wielu innych rzeczy w naszym kraju, jest dla mnie zagadką. Do tego ten wokalista... przy tym irytującym wokalu styl Wydry to pikuś.

Blog 27 - wokalistka tegoż toru, jej wygląd, ruchy i mimika są dla mnie wręcz fascynujące. Godny uwagi jest też sposób w jakiś "śpiewa". Gratulacje dla każdego, komu uda się wyłowić z tego bełkotu choćby jedno słowo, ja nic z tego nie rozumiem.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Gratulacje dla każdego, komu uda się wyłowić z tego bełkotu choćby jedno słowo, ja nic z tego nie rozumiem.
Masz szczęście. Ja rozumiem :(
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
emm.. Wiem że narażę się wielu osobom, ale..

Iron Maiden - Po prostu nie rozumiem popularności tego zespołu, owszem mają dobre kawałki, ale jest tyle zespołów lepszych, a mniej popularnych - choćby Anthrax. Nie rozumiem fascynacji Ironami, wokal Dickinsona jest nieciekawy a wszystkie kawałki jakieś takie.. zwyczajne :)
Nie umiem tego dokładnie wyrazić, mam jakąś niechęć do tego zespołu.

Nie słucham też disco, popu lekkiego, hip hopu, techno, house i jeszcze jakiś tam innych odmian muzyki elektronicznej :) I wiem że to też niepopularny dość pogląd, ale nie umiem słuchać hip hopu. W żadnej formie. Nie wytrzymuję. Chyba że nu-metal, to co innego :twisted:
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):I wiem że to też niepopularny dość pogląd, ale nie umiem słuchać hip hopu. W żadnej formie. Nie wytrzymuję. Chyba że nu-metal, to co innego :twisted:
Ciekawy hip hop? Czemu nie. Nu-metal z rapowaniem? Zastrzelcie mnie, byle szybko.

Odpowiedz
Czyli tak dla jasności, taki Slipknot np. ssie ? :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Jak kiedy, z przechyłami, że owszem.

Odpowiedz
nie słucham betonu, rodziców, polityków, totalnego dicho lub maksymalnego techno i, rzecz jasna, disco polo. Poza tym śmieszy mnie 90% teledysków rap i hip-hopowych, ale przynajmniej są tam niezłe dupy, więc nie narzekam :>
aha, a polska muzyka to mniej więcej tak jak polskie filmy - czasem coś wyjdzie, ale generalnie albo naśladują nieudacznie zachód albo nie da się tego słuchać na trzeźwo
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Tia, ale np. taki Metal polski to moc jest - szczególnie największa trójka - Vader, Acid Drinkers i Behemoth.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
sopocko-opolowe granie - to jasne, bo wszędzie to samo i do wyrzygania, na czele z kolesiem z jak anioła głosem 8)
za to z bardziej niszowych wykonawców smiech mnie ogarnia, gdy słyszę polski KAT. Nadęte metafory, czyli liryczny kicz w czystej postaci. Mój ulubiony tekst:

Niewinność zmęczona rozwiera białe swe nogi.
Dotyka klejnotów spragniona grzechu - marzenia.
Dlaczego płomienie ukrywasz między palcami?
Dlaczego spełnienie jest tylko bladym odbiciem?
Bladym odbiciem barw...
Dziwny szept, ciemny las, dzikie sny, czarna msza i bóg
- Naga budzisz się w wielkich jajach.
Prącie trzy na metr czarne jak w habicie ksiądz
Chłoszcze brzuch, gwałci cię na krzyżu wszelkich wiar.
Spijam dziewczęcą krew błony dziewiczej.
Jak zagęszczony sok własnej czci.
Boli ten pierwszy raz ale nie płaczesz.
Ciałem wstrząsa skurcz, wypełniony krzykiem dreszcz.
Prącie trzy na metr...
Dziwny szept, ciemny las, dzikie sny, czarna msza i bóg.
W duszy chowa się z zawstydzenia.
Wyciągam ostry nóź.

i to z kamienną twarzą, całkowicie serio, w pełni szatańsko! aghrrrr!

Odpowiedz
Możecie mi współczuć ;) dwie koleżanki z pracy, w tym jedna, z którą siedzę biurko w biurko, mają ustawione Feel jako dzwonki w komórce ;) i nader często dzwoni im telefon....
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
O kurde, no to ja chyba jestem szczęśliwym człowiekiem, nie kojarzę żadnego kawałka Feel :)

Odpowiedz
Wszystkie i tak identyczne ;) przez długi czas nie orientowałam się, ze każda z nich ma ustawioną inną piosenkę ;)
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
jeśli chodzi o radio, to nie potrafię słuchać Zetki, RMF, Eski. No nie leżą mi ich playlisty, prowadzący i ogólna bezpłciowość tych stacji, w których nie ma miejsca na autorskie audycje. Wciąż to samo, czyli hitowo i przewidywalnie, tendencyjnie i pod gust średniej statystycznej. A fe.

Odpowiedz
Dokładnie - eska normalna to tylko leci disco/hip hop/pop/techno :(
Na szczęście powstała Eska Rock która ma playliste świetną, Metallica, Ironsi, nowe płyty jakieś, pochwalić, pochwalić :)
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Des mi przypomniał za co nienawidzę Eski - co godzinę puszczali piosenkę z "Nie kłam kochanie" - piosenka też straszna, a zapewniam, że przesłuchana 8 razy w ciągu dnia może wykończyć...
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Dokładnie - eska normalna to tylko leci disco/hip hop/pop/techno :(
Na szczęście powstała Eska Rock która ma playliste świetną, Metallica, Ironsi, nowe płyty jakieś, pochwalić, pochwalić :)

Snuffi - ja zawsze wiedziałam, że mądry z Ciebie chlopiec ;) I mądrze gadasz... Pochwalić, pochwalić
Take the best orgasm you ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it.

Odpowiedz
co mnie jednak najbardziej wkurza w Esce Rock to cholernie krótka playlista poprzetykana do tego poprockowymi śmieciami. słucham na siłę już od miesiąca i jestem zmęczony i trochę znudzony. nie ma jak 3 8)

Odpowiedz
Byłem bardzo miło zaskoczony kiedy niedawno nowego Offspringa puszczali, wczoraj Psychosocial Slipknota leciało i Until it Sleeps Metalliki ;) Jedyna stacja poza wspomnianą trójką której mogę słuchać :P
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
desjudi napisał(a):nie ma jak 3 8)

dokladnie. zadna stacja do piet jej nie dorasta.
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
Nie słucham dwóch najbrzydszych zespołów świata - Budki Suflera i Perfectu. Gdyby nie PRL i posucha na rynku muzycznym z tym związana(mówię głównie o dostępie do muzyki z zagranicy)to nikt by dzisiaj nie słyszał o Grzegorzu Markowskim czy Chrisie Cugowskim.

Dalej - wszelkiego rodzaju piosenkarki, których nie mogę odróżnić bo stopień ich nijakości jest wysoki jak Mount Everest. Np. Gosia Andrzejewicz, Katarzyna Cerekwicka, Ania Dąbrowska itd.

Wszyscy byli uczestnicy programu "Idol". Żadna z osób, która nagrała płytę po tym programie nie zdołała się uchronić od klęski. Jedni padli na dechy i pukali w dno od spodu(Ala Janosz, Szymon Wydra, Krzysztof Zalewski) inni są kwintesencją słowa "nijakość"(Ewelina Flinta, wymieniona już Ania Dąbrowska). Program, który miał wylansować gwiazdy wylansował tylko Kubę Wojewódzkiego.

Cały rolniczy hardrock i różnego rodzaju pudel-metal, typu Iron Maiden, Kiss, Poison, Budgie(żenujący zespół z którego wszyscy się śmiali na zachodzie, zaś w Polsce otoczony był niesmawoitym kultem), czy Europe. Prawdziwa żenada.

Pop-punk czy tam kalifornijski punk w wersji maksymalnej, tj. na maxa popowej, zniewieściałej i kiczowatej. Np. Blink 182 i 30 Seconds to Mars z idolem nastolatek na wokalu.

80% polskiego hip-hopu/rapu. To strasznie boli, gdy najpierw puszczę sobie jakiś utwór Ostrego, a później dla odmiany jakiś Peji. Różnica poziomów jest tak duża, że ciężko powstrzymać śmiech porównując tych dwóch raperów.

Poza tym , cytując Maleńczuka : "Nie dla mnie całe to techno, od techno można z nudów zdechnąć". Później jest w tej piosence parę poglądów z którymi się nie zgadzam, ale akurat ten fragment oddaje w 100% to, co myślę o tym rodzaju muzyki.

Strasznie odrzuca mnie też od jazzu(choć doceniam kunszt muzyków robiących w tej estetyce), disco-polo(choć disco-relax na polsacie się oglądało:)), muzyki klasycznej(znów - pełen szacunek), poezji śpiewanej i wszelkiego folku/muzyki etnicznej itp.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon