Odpowiedz 
MyPlayer
Autor Wiadomość
Oconnel
Stały bywalec

Liczba postów: 984
24-08-2013 07:35 AM

Witam, chciałem Was zaprosić na stronę http://mp.org.pl, gdzie do pobrania jest nowy player multimedialny o nazwie "MyPlayer". Ale bynajmniej, nie piszę tego w ramach jakiejś reklamy. Po prostu cenie Wasze opinie i chciałbym abyście wyrazili swoje zdanie na temat tego programu. W szczególności, czego brakuje, co można by zmienić lub jeszcze dodać. Osoby które piszą na tym forum z pewnością korzystają już ze swoich ulubionych programów które umożliwiają odtwarzanie filmów. Wasze opinie były by dla mnie niezmiernie pomocne. Z góry dziękuje i czekam na Wasze sugestie.

PS. Na forum nie logowałem się bodaj o dwóch lat. Stronkę jednak odwiedzam od czasu do czasu i widzę ogromny postęp, co cieszy. Forum zostało troszkę z tyłu niestety - warto było by je też odświeżyć :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shamar
Stały bywalec

Liczba postów: 4,962
24-08-2013 12:33 PM

(24-08-2013 07:35 AM)Oconnel napisał(a):   Forum zostało troszkę z tyłu niestety - warto było by je też odświeżyć :)

?

welcome to prime time bitch!
Oconnel
Stały bywalec

24-08-2013 12:46 PM

Wizualnie po prostu wygląda IMHO nieco gorzej niż nawet 2 lata temu. Sam prowadzę jedno spore forum -> http://forum.aqq.eu/ i wiem, że dostosowanie wyglądu tak aby wszystko wyglądało spójnie ze stroną główną bynajmniej proste nie jest, ale warte zachodu.
shamar
Stały bywalec

24-08-2013 01:21 PM

Po co zmieniać coś, co się sprawdza? Z wyjątkiem "widm" ;)

Oconnel
Stały bywalec

24-08-2013 06:20 PM

To tylko moje odczucie i sugestia :) Wracając do tematu, widzę, że chyba nie doczekam się żadnych opinii od tutejszych kinomaniaków w kwestii odtwarzacza. Szkoda, zależało mi na Waszej opinii :(
Bucho
Rasowy Napie***lacz

Liczba postów: 4,228
24-08-2013 06:25 PM

Sobota jest, daj ludziom czas - zreszta, forum z roku na rok zalicza coraz mniejsza ilosc postow/odwiedzin. Na bank mniej niz dwa lata temu.

Shine on You Crazy Diamond
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
simek
Stały bywalec

Liczba postów: 6,004
24-08-2013 06:56 PM

Ja na pewno obczaję jutro/pojutrze. Mam niezbyt wygórowane, konkretne wymagania co do takich odtwarzaczy, a jakoś żaden na który się natknąłem nie spełniał ich w 100% - chodzi o takie pierdółki jak np. możliwość przesunięcia wysokości napisów poprzez chwyt kursorem.

(24-08-2013 06:25 PM)Bucho napisał(a):  forum z roku na rok zalicza coraz mniejsza ilosc postow/odwiedzin. Na bank mniej niz dwa lata temu.
Dwa lata temu chyba jeszcze hulał wątek światopoglądowy :p
Phil
I am better.

Liczba postów: 6,632
24-08-2013 06:58 PM

Cytat:Wizualnie po prostu wygląda IMHO nieco gorzej niż nawet 2 lata temu. Sam prowadzę jedno spore forum -> http://forum.aqq.eu/ i wiem, że dostosowanie wyglądu tak aby wszystko wyglądało spójnie ze stroną główną bynajmniej proste nie jest, ale warte zachodu.
Przecież to wygląda o wiele gorzej od naszego forum.

- Is that all you've got? A cheap trick and a cheesy one-liner?
- Sweetheart, that could be the name of my autobiography.

Albertino
Stały bywalec

Liczba postów: 4,461
24-08-2013 08:30 PM

Po co komuś myplayer skoro jest vlcplayer? :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2013 08:35 PM przez Albertino.)
raven.second
Stały bywalec

Liczba postów: 2,111
24-08-2013 08:33 PM

Jest vlc, który odtwarza wszystko co istnieje, używam od lat i nigdy mnie nie zawiódł. Jestem mu wierny :P

vl
Gieferg
Former $ly Fan

Liczba postów: 6,184
24-08-2013 08:35 PM

Jak wyżej, VLC załatwia sprawę z wszystkimi plikami video + czasem subedit się przydaje. Inne playery dla mnie nie istnieją. Inna sprawa, że nie oglądam filmów na kompie :P

ERA VHS
2014 w kinie: 47 Ronin - 7/10; American Hustle - 6/10; Captain America: Winter Soldier - 8/10; The Amazing Spider-Man 2 - 5/10; Godzilla - 3/10; X-Men DOFP - 8/10, Transformers AoE - 7/10, Dawn of the Planet of the Apes - 6/10
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2013 08:36 PM przez Gieferg.)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mierzwiak
Brooklyn Baby

Liczba postów: 20,598
24-08-2013 08:41 PM

(24-08-2013 06:20 PM)Oconnel napisał(a):  chyba nie doczekam się żadnych opinii od tutejszych kinomaniaków w kwestii odtwarzacza.
Kinomaniacy, jak sama nazwa wskazuje, chodzą do kina :P

Przepocona skarpeta > Godzilla 2014
shamar
Stały bywalec

24-08-2013 09:11 PM

VLC jest dobry do odtwarzania minifilmików a nie zwykłych filmów.
Beznadziejna obsługa napisów, brak przewijania z klawiatury.

BS Player i AllPlayer.
(24-08-2013 06:56 PM)simek napisał(a):  ...chodzi o takie pierdółki jak np. możliwość przesunięcia wysokości napisów poprzez chwyt kursorem.

Allplayer ma. Cinema Player chyba też.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2013 09:13 PM przez shamar.)
Albertino
Stały bywalec

Liczba postów: 4,461
24-08-2013 10:22 PM

(24-08-2013 09:11 PM)shamar napisał(a):  Beznadziejna obsługa napisów, brak przewijania z klawiatury.

Nie wiem o co chodzi w pierwszym, a klawiaturą można "przewijać".

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2013 10:23 PM przez Albertino.)
Corn
Stały bywalec

Liczba postów: 2,702
24-08-2013 10:32 PM

A tam VLC, KMPlayer jest nie do pobicia. Nie dość, że ma wszystko to o czym mówicie, to jeszcze zwyczajnie dobrze wygląda.

Richard Gere's a real hero of mine. Sting. Sting would be another person who's a hero.
The music he's created over the years, I don't really listen to it, but the fact that he's making it, I respect that.
shamar
Stały bywalec

24-08-2013 11:32 PM

(24-08-2013 10:22 PM)Albertino napisał(a):  Nie wiem o co chodzi w pierwszym, a klawiaturą można "przewijać".

O to, że masz tylko 3 automatyczne wielkości czcionki. W mojej wersji nie ma przewijania z klawiatury.

Oconnel
Stały bywalec

25-08-2013 08:31 AM

Może napiszę kilka dodatkowych wyjaśnień. Oczywiście znam KMPlayer, znam VLC, ale żaden z tych playerów nie do końca spełnia moje oczekiwania. Kilka założeń które miał spełniać z kolei MyPlayer to:

- Prostota obsługi - nie za dużo opcji, natomiast wiele powinno dziać się z "automatu" pod maską (czyli zaprzeczenie VLC)
- Player nie powinien wymagać od użytkownika instalacji jakichkolwiek dodatkowych codecków aby móc odtworzyć jakiś rodzaj pliku (tutaj AllPlayer i BESTPlayer już się pogrążają)
- Obsługa każdego rodzaju napisów. Przy czym napisy powinny wyglądać schludnie i powinny posiadać subtelną nieprzeszkadzającą niczemu animacje (fade) która uprzyjemnia czytanie napisów. Napisy powinny być konfigurowalne (ich wygląd, kolor, wielkość itp.)
- Player powinien być w stanie pobrać z automatu dopasowane napisy do oglądanego filmu, jeżeli takie znajdują się w internetowych bazach, automatycznie je pobrać i wyświetlić.
- Dodatkowo na początku filmu wyświetlana jest też krótka informacja na jego temat (reżyser, scenariusz, muzyka, ocena użytkowników).
- Lista najświeższych torrentów filmowych (to dla amatorów torrentów)
- Periodyczna informacja o postępie filmu (coś jak pasek postępu w martwym BESTPlayerze) w postaci zegarka i postępu procentowego.

Jeżeli to wszystko podliczyć, to żaden odtwarzacz nie spełnia w pełni tych wszystkich warunków. Dlatego powstał MyPlayer. Zapraszam jeszcze raz do przetestowania tego programu.

Jako, iż nie wiem w którą stronę pójdzie ten projekt, to jestem też otwarty na propozycje. Jeżeli program spodoba się administracji tego portalu to można by pomyśleć o jakiejś luźnej współpracy, w stylu - oficjalny odtwarzacz film.org.pl czy coś w tym stylu. Jakie obopólne korzyści mogły by z tego wyniknąć, to można było by dopiero ustalić :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2013 08:39 AM przez Oconnel.)
Gieferg
Former $ly Fan

Liczba postów: 6,184
25-08-2013 09:08 AM

Dziwne te wymagania dosyć (poza tym z kodekami i prostotą obsługi). Fade w napisach? lista torrentów? ocena filmu? srsly?

ERA VHS
2014 w kinie: 47 Ronin - 7/10; American Hustle - 6/10; Captain America: Winter Soldier - 8/10; The Amazing Spider-Man 2 - 5/10; Godzilla - 3/10; X-Men DOFP - 8/10, Transformers AoE - 7/10, Dawn of the Planet of the Apes - 6/10
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2013 09:12 AM przez Gieferg.)
Hitch
Oświecony Ninja

Liczba postów: 9,541
25-08-2013 09:49 AM

Cytat:Dodatkowo na początku filmu wyświetlana jest też krótka informacja na jego temat (reżyser, scenariusz, muzyka, ocena użytkowników)

No, nazywa się to czołówka i ma to prawie każdy film. Ocenami bezimiennych czarnych mas z internetu też nigdy się nie kierowałem, więc to żadne udogodnienie.

CZYM SIĘ RÓŻNI ZAPAŚNIK SUMO OD FEMINISTKI? TEN PIERWSZY GOLI NOGI.
Oconnel
Stały bywalec

03-10-2013 03:59 PM

Mimo raczej umiarkowanych reakcji chciałem Wam przekazać kilka rzeczy które zmieniły się ostatnio w MP. Przede wszystkim została dodana sekcja telewizji. Możecie oglądać ponad 30 polskojęzycznych kanałów - w tym wiele normalnie kodowanych. MP potrafi zebrać z internetu darmowe streamy udostępniane przez użytkowników. Ponad to, dla słuchanych MP-trójek jest pobierany tekst piosenki - z dużą skutecznością. Pojawiła się też opcja InstantView pozwalająca na podgląd klatek video po najechaniu kursorem myszy na pasek postępu. Jest też wiele zmian optymalizacyjnych (przejście z VMR9 na EVR), niebawem dojdzie też sprzętowa akceleracja video (DXVA).

Pozdrawiam.
http://mp.org.pl
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości