Wątek zamknięty 
NAJLEPSZE SERIALE - Plebiscyt
Autor Wiadomość
desjudi
VIP

Liczba postów: 6,396
Dołączył: Sep 2006
12-05-2010 10:23 AM

Towarzysze, Towarzyszki!
I ty, [you]!

Nadszedł czas, w którym musimy pokazać światu, co warto oglądać!

Stwórzmy przewodnik po świecie seriali - nasz własny, KMFowo-forumowy, bardzo subiektywny i naznaczony sentymentem elementarz telewizyjny, który będzie światełkiem w tunelu wypełnionym tysiącami produkcji. W formie rankingu - bo musimy powiedzieć, co jest najlepsze, co warte zauważenia i zapamiętania.


Ranking 50 najlepszych seriali:
- bez podziału na polskie i zagraniczne
- bez podziałów gatunkowych (komedie, dramaty, musicale itp)
- bez podziałów formalnych (sitcomy, telenowele, miniserie, animowane itp)
- bez podziałów na stare i nowe (obecne na ekranach, zakończone itp)


Uwaga! Nie głosujemy na programy komediowe/satyryczne w rodzaju Latającego Cyrku Monty Pythona, KOC, Saturday Night Live, Za chwilę dalszy ciąg programu itp.


Formalnie nawiązujemy do rankingu najlepszych reżyserów sprzed 2 lat, którego wyniki można zobaczyć tutaj i moim skromnym zdaniem jest to jedno z najciekawszych tego typu zestawień, jakie widziałem 8)


Zasady są proste:

1. głosujemy na najlepsze seriale. Tytuły przypisujemy odpowiednim miejscom (=punktom). To, co jest "najlepsze", jest sprawą czysto subiektywną i to od nas zależy jak zinterpretujemy ten przymiotnik. Znane, uznane, głośne, stare, nowe, śmieszne, poważne, mądre, głupie, hbo - to od nas zależy, co jest najważniejsze w ocenie tego najlepszego serialu.

2. uzasadnienie jako uzupełnienie oceny 8) - bez kilku zdań na temat konkretnego tytułu ranking nie ma sensu. Proszę więc o opinię dlaczego ten serial, dlaczego jest najlepszy. W formie jedno- lub dwuzdaniowca (musi to być jednak coś błyskotliwego, a nie bo tak) lub dłuższej wypowiedzi. Może nie do wszystkich 20 wybranych tytułów, ale choć do kilku, abym miał później odpowiednio dużą bazę komentarzy do umieszczenia już we właściwym rankingu na stronie.

3. głosujemy na 10 tytułów - ni mniej, ni więcej, żeby uniknąć zagrywek pod konkretne tytuły (zmniejszyłem liczbę tytułów z 20 ze względu na liczne głosy osób, które aż tylu seriali nie widziało)W plebiscycie biorą udział członkowie KMF, stali współpracownicy i forumowicze (którzy mają co najmniej 500 postów na koncie; w sumie będzie to ok. 70 osób i pewnie nie wszyscy wezmą udział; lista osób dostępna w statystykach).
Termin głosowania - 1.6.2010 (od dzisiaj za niemalże 3 tygodnie)Dyskusje na temat plebiscytu są prowadzone w innym wątku - aby nie było zbędnego chaosu tutaj będę na bieżąco informował o stanie plebiscytu.


edit 1: dla forumowiczów limitem będzie jednak 500 postów. po dyskusji z kilkoma osobami, doszedłem do wniosku, że 200 to jednak za mało.

edit 2: zmniejszona liczba tytułów do głosowania do 10 ze względu na liczne głosy osób, które aż tylu seriali nie widziało, co wydaje się rozsądnym argumentem.

edit 3: http://tnij.org/najlepsze_seriale - tutaj można głosować. Formularz excelowski został usunięty.

edit 4: nie głosujemy na programy komediowe/satyryczne w rodzaju Latającego Cyrku Monty Pythona, KOC, Saturday Night Live, Za chwilę dalszy ciąg programu itp.

desjudi@fejs
#ćwierkanie
Post: #1
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
desjudi
VIP

Liczba postów: 6,396
Dołączył: Sep 2006
13-05-2010 10:10 AM

Uwaga!

Dzięki koledze piXi [Obrazek: avekqu9.jpg] mamy doskonały skrypt, który pozwoli sprawnie głosować w plebiscycie i liczyć głosy.


Po prostu wchodzicie na poniższy link i uzupełniacie formularz.

tnij.org/najlepsze_seriale

Ranking sam się układa 8)


piXi, jeszcze raz wielkie dzięki.

desjudi@fejs
#ćwierkanie
Post: #2
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości