NASZE PLAKATY
akurat te plakaty bazują na zdjęciu i miało ono taki wymiar, a nie inny (a już mi się nie chciało kombinować z formatem) - poza tym nieco specjalnie robiłem to pod klimat starych afiszy, które często miały taki właśnie format (z tego filmu właśnie głównie taki); a mnie osobiście podoba się bardziej ten drugi :)

a co do DA, to I told You so ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Zmierzenie się z plakatem najlepszego filmu okazało się trudne, również ze względu na praktycznie zerową ilość materiałów (porządne fotki) więc zdecydowałem się na prosty teaser poster:

[Obrazek: heatposter1j.th.jpg]

Odpowiedz
Ladna rzecz, ladna.
Ale chyba warto byloby stonowac zdziebko tytul.

Odpowiedz
Bardzo fajne! Ale zgadzam się z Jakuzzem: tytuł wygląda nieco sterylnie.

Odpowiedz
ja się dopiszę - wymuskany tytuł i napisy zupełnie nie pasują do ziarnistego tła, ale tak to spoko

Odpowiedz
Także mi się podoba - ale "A Michael Mann film" jak dla mnie powinno być trochę wyżej ;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Dzięki, dzięki. To taki plakatowy first draft, za wszelkie uwagi dziękuję i wezmę pod uwagę:)

Odpowiedz
jak zrobisz final draft to daj cynk - powieszę sobie go na ścianie :)
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Wziąłem pod uwagę Wasze sugestie i oto poprawiony plakat. Mam nadzieję że tytuł nie wygląda już tak sterylnie, chciałem mu nadać surowego, kojarzącego się z miastem wyglądu. Czerwone podkreślenie (chociaż stonowane) zostaje, bo według mnie pasuje no i jest obecne w oryginalnym logo filmu.

[Obrazek: heatfa2.th.jpg]

PS. Poprzednią wersję wrzuciłem na swój profil na imageshack, nie wiem czemu zniknęła.

Odpowiedz
jest ok - creditsy możnaby jeszcze nieco obniżyć, a to Crime saga mi jakoś nie pasuje do kontekstu, ale poza tym git

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):a to Crime saga mi jakoś nie pasuje do kontekstu, ale poza tym git
Nie inaczej. Ja wiem, że "Heat" to długaśny film, ale bez przesady ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Teraz jest cud, miod i orzeszki.

Odpowiedz
a ja nadal będę się trzymał swojej wersji zdarzeń: 1/3 plakatu (zabudowa śródmieścia) daje rade jako tizerek (tylko ten szum bym usunął albo przynajmniej mocno zredukował jego oczojebną ziarnistość), a reszta to nie wiem, o co chodzi. nazwiska aktorów uważam, że powinny być w jednej linii jak na karcie tytułowej w filmie. gradacja sugeruje, że de niro jest popularniejszy/lepszy/ważniejszy od pacino, podczas gdy są to przecież równorzędni artyści i godni siebie przeciwnicy:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):gradacja sugeruje, że de niro jest popularniejszy/lepszy/ważniejszy od pacino, podczas gdy są to przecież równorzędni artyści i godni siebie przeciwnicy:)

Nawet jak będą w jednej lini to pierwsze nazwisko od lewej zawsze będzie sugerowało "ważniejszego". Dlatego najlepszym zabiegiem jest ułożenie ich zgodnie z kolejnością alfabetyczną.
Plakat fajny i 10 do potęgi "n" lepszy od oryginału. Zastnawiam się tylko nad tym czy nie ciekawiej byłoby gdyby śródmieście było pokazane w kolorach. Choć wtedy mogłoby być zbyt pstrokato. Jednak dobre nocne zdjęcia dużych metropolii zawsze dobrze się prezentują.
No i co do "crime saga" - to bardziej pasuje do Ojca chrzestnego niż Heat. ;-)

Odpowiedz
No tak, tylko że 'Crime Saga' to nie wymysł Mierzwiaka, tekst jest obecny na każdym posterze do Gorączki.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
A to sorry, nie wiedziałam tego. :-)

Odpowiedz
Monika napisał(a):Nawet jak będą w jednej lini to pierwsze nazwisko od lewej zawsze będzie sugerowało "ważniejszego".

raz, ze tak jest na karcie tytulowej, a dwa, ze dla mnie wazniejszy jest zawsze ten po prawej:)

Cytat:Plakat fajny i 10 do potęgi "n" lepszy od oryginału.

proponuje jednak nie przesadzać:) oryginalny plakat Heat (tez z wjeżdżającym na peron pociągiem) jest w deche - ma klimat typowych dla eighties produkcji o bandytach i policjantach. poster mierzwiaka interpretuje w kategoriach wstępnej propozycji tizerka. 2/3 powierzchni zagospodarowano jak na moje przypadkowo, ot, ułożę sobie napisy jeden pod drugim i zobaczymy, co wyjdzie, a do tego domaluje czarne tło, bo czerń zawsze sie sprawdza. nie mowie tego złośliwe - mowie, co czuje:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):proponuje jednak nie przesadzać:) oryginalny plakat Heat (tez z wjeżdżającym na peron pociągiem) jest w deche

Ja porównuję plakat Mierzwiaka z tym czymś:
[Obrazek: heat-thumb.jpg]

w przypadku tego plakatu, plakat Mierzwiaka broni się zdecydowanie lepiej. :-)
No a ten z pociągiem widziałam przed chwilą. Szału nie ma, ale jest ok. ;-)

Odpowiedz
Ten plakat można chyba podrasować. Usunąć gęby z góry, a napis Heat przesunąć na wysokośc obecnej głowy Kilmera. Voila.

Odpowiedz
Monika napisał(a):Ja porównuję plakat Mierzwiaka z tym czymś:

no to jest rzeczywiście nędza, płacz i zgrzytanie zębów.

Monika napisał(a):No a ten z pociągiem widziałam przed chwilą. Szału nie ma, ale jest ok. ;-)

dla mnie bardzo ok. co prawda, nie jest tak dobry jak ten --

[Obrazek: training_day.jpg]

-- ale ciągle dobry. twórca nie musi się wstydzić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon