NASZE filmy
Pan Maska bardzo bardzo eleganckie :D I z tych wszystkich aktorów najbardziej wiarygodnie zagrał ten co skończył z gwiazdką w czole - no jego wejście jest boskie :P Najbardziej wiarygodnie prócz, naturalnie, Pana Maski...
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Poki co pokaze tylko czesc czolowki ;)

Skojarzenia z Bad Boys jak najbardziej na mijescu :D
Jak ktos sie ebdzie smial...ma racje bo to smieszne jest :D
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch, powiało produkcjami straight to dvd :wink:

Ale serio, fajne to.

Odpowiedz
Wiesz co...chcialbym miec chociaz polowe budżetu produkcji straight to DVD ;)
--
Laozi

Odpowiedz
Eee, ale przeca to nie film, tylko ciag obrazkow. Fajny, z klimacikiem, no ale nie film. ;)

Odpowiedz
To czesc czolowki ;)
Ale masz racje to same zdjecia :(
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch, to jest naprawde fajne. Wygląda jak świetnie zapowiadający się western - jakas strzelanina na stacji albo coś. super.

mam tylko dwie uwagi:
1. nie podoba mi się motyw z bad boys na początku - nie chodzi o to, że nie podoba mi się muzyka (bo ta akurat jest kosmicznie dobra), chodzi o to, że film jest twojego autorstwa, a nie Baya.

2. napisy - dlaczego wszystkie napisy w polskich filmach wyglądają tak beznadziejnie jak u Hitcha? :) postaraj się o jakieś klimatyczne literki, pasujące do kadrów, a będzie full wypas. wbrew pozorom literki i sposób, w jaki się ukazują, to ważna sprawa.

Odpowiedz
Ja wlasnie uwazam ze literki sa w polskim kinie przebajerowane. Jak np. w Palimpsescie. Ilez by ten film zyskal w samej czolowce gdyby litery byly zwykle nie jakies takie jak byly ;)
Po prostu chcialem dac litery, klasyczne, bez efekciarstwa, zwykle.

A czolowka...no zerznalem od Baya, bo cholernie podoba mi sie czolowka BB i uwazam ja za jedna z najbardziej klimatycznych czolowek. Jeszcze jak dorwe taki filtr na obiektyw...to polece po calosci tak ;)
--
Laozi

Odpowiedz
jak chcesz - ty odpowiadasz za produkcje i ty będziesz zbierał baty :) nikt nie twierdzi, że literki powinny być przebajerowane. ja tylko zasugerował spiłowanie kantów, małe oheblowanie, wygładzenie, cokolwiek.... pamiętasz czołówką Aliena? nowoczesnych czcionek jest od groma, wybór wolny, po co ograniczać sie do kroju rodem z komuny?

wiesz, co powiedział Kurosawa kiedyś dawno temu? powiedział: jeśli coś ci się podoba we własnym filmie, to znak, że musisz to wyciąć.
oto słowa mądrego człowieka.
i moje motto zarazem :)

Odpowiedz
Nie powiedzialem ze nie zmienie liter. Objasnialem tylko swoja motywacje a czolowka dynamicznie sie zmienia. Juz wyglada inaczej nieco niz ta wersja ;)
Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane. W koncu efekt ma byc jak najlepszy na ile to mozliwe przy...zerowych srodkach :D

A skoro juz o srodkach mowa...
Skad wziac no...kupic bron do celow czysto filmowych?
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:Skad wziac no...kupic bron do celow czysto filmowych?

militaria.pl - to jedyne miejsce, jakie mogę polecić. jeśli zależy ci na ładnych, metalowych replikach, to przygotuj worek z pieniędzmi, bo prawdziwe zabawki z odskakującym zamkiem kosztują fortunę. w ostateczności idziesz do stolarza i prosisz, żeby ci wystrugał karabin ze szczapy drewna :)

trochę prywaty:
odliczam dni do 20 czerwca. powód? ostatni durny, nic nie wnoszący do mojego życia egzamin, po czym pakuje dupsko w wagon 2 klasy i jadę do Piły na plan filmowy :)
kręcimy z kumplem horror, scenariusz gotowy, kamery także, aktorzy zwerbowani z podrzędnego teatru, sami faceci - na kobiety przyjdzie czas później :)
to będzie dla mnie (i nie tylko dla mnie) prawdziwy chrzest bojowy.

ps.dzwoniłem do Uwe Bolla z prośbą o sponsoring, ale gość powiedział, że z amatorami nie współpracuje. farbowany pozer :)

Odpowiedz
Jak skonczycie...pozyczcie sprzet ;)
--
Laozi

Odpowiedz
nawet gdybym chciał pożyczyć :) to nie mogę - sprzęt jest własnością pilskiego domu kultury i obejmuje nas zakaz wynoszenia go poza granice miasta. bez jaj - taki zakaz przyszedł od samego szefa.

Odpowiedz
Hitch napisał(a):Skad wziac no...kupic bron do celow czysto filmowych?

Odradzam portal militaria.pl. ;) Straszny chłam tam sprzedają (co raczej Cię nie interesuje) za kosmiczne kwoty (co raczej Cię interesuje).

Polecałbym kontakt z jakąś grupą Air Soft Gunową. To taka banda dużych dzieci bawiących się w wojnę replikami (najczęściej) prawdziwej broni. :)
Co również ważne część z nich stara się mniej lub bardziej realnie odwzorować całe uposażenie żołnierza z różnych okresów, choć najczęściej jest to sprzęt współczesny.

Największe polskie forum ASG - http://www.wmasg.pl/

Odpowiedz
że też na to nie wpadłem :) sam bawię sie w strzelanki. Hitch, zapomnij o militaria.pl i skorzystaj z propozycji Yossy.

Odpowiedz
Myslalem nad ASG. Ale mi potrzeba cos co robi huk przy czym wyglada jak real thing. Kulki odpadaja ;)
--
Laozi

Odpowiedz
dźwięki dodajesz komputerowo za pomocą adobe after effect. niestety, ale fajność efektu uzależniona jest od jakości posiadanej repliki.

Odpowiedz
Hitch napisał(a):Ale mi potrzeba cos co robi huk przy czym wyglada jak real thing. Kulki odpadaja ;)

Huk to nie problem, bo o dźwięk wystrzału broni nie trudno. Na twoim miejscu martwiłbym się o dym i ogień wydobywający się z lufy, bo to trudniej dorobić. W ciągu pięciu sekund przyszedł mi do głowy następujący pomysł:
-rurka metalowa, zaślepiona od strony broni, o średnicy mniejszej niż lufa, ślepa od strony broni, w lufie
-proch domowej roboty (np. w papierze, żeby Ci się nie wysypywał)
-w środku rurki dwa kabelki które dawałby iskrę
-kabelki idą wzdłuż lufy (dosyć łatwo je zamaskować) i są "odpalane" przez strzelca w momencie "robienia" odrzutu

Jeśli całość byłaby zamontowana w ten sposób, aby rurka nie cofała się w głąb lufy powinieneś uzyskać odpowiedni efekt.

Ale pamiętaj - stosujesz na własną odpowiedzialność. ;)

Odpowiedz
Bawienie się w McGyvera to chyba strata czasu, wystarczy w postprodukcji w jedną klatkę wkleić odpowiedni efekt towarzyszący wystrzałowi.

Hitch, dzięki Tobie naszła mnie chcica, mam pomysł na trailer grindhousowej produkcji. Całość zostanie nakręcona komórką 8)

Odpowiedz
Ja swoja czolowke robie za pomoca Painta, Paint Shop Pro 9 i Windows Movie Makera :)
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon