NASZE filmy
Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(11-05-2018, 22:00)Lawrence napisał(a): Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać. 

Miło słyszeć takie słowa dla początkującego filmowca. Jutro lub pojutrze dostaniesz trailera ;)

EDIT: A oto trailer! Premiera całego filmu w drugiej połowie czerwca.

Odpowiedz
Trzęsąca kamera nieco psuje efekt, ale masz dobre oko.

Odpowiedz
Mróz był i ciężko było obsługiwać kamerę w smartfonie bez rękawic i dłonie trochę musialy trząść :P

Ale dzięki za przyzwoitą opinię ;)

Odpowiedz
Jaki smartfon?
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Samsung Galaxy S6 edge+

Odpowiedz
(13-05-2018, 18:08)Kryst_007 napisał(a): EDIT: A oto trailer! Premiera całego filmu w drugiej połowie czerwca.

Trzęsąca się kamera to jedno - widzę po opisie, że montowałeś na telefonie. Na przyszłość możesz spróbować w Adobe Premiere i użyć warp stabilizer (myślę, że zrobiłby wystarczającą robotę, bo te drgania nie są jakieś tragiczne).

Drugie to: rozumiem, że to będzie dłuższy film, ale nawet te niecałe dwie minuty to IMO wyzwanie. Brakuje mi tutaj historii i spójności - nie tyle w sensie "potrzeba fabuły" tylko, żeby te ujęcia się jakoś zazębiały, jakoś nawiązywały do siebie, coś pokazywały konkretnego może.

Bo na tę chwilę wygląda to jak zlepek przypadkowych ujęć z podróży po mieście. Co jest spoko oczywiście, jeżeli przede wszystkim testujesz sprzęt, uczysz się i tak dalej - więc pod tym względem jest jak najbardziej poprawnie, ale IMO wzniósłbyś to na wyższy poziom przykładając większą wage do tego, by to było wszystko bardziej spójne (niekoniecznie filmować z takim zamysłem, ale po prostu montując to z myślą o tym, żeby ujęcia jakoś się dopełniały). Bo tutaj nawet pora dnia się zmienia międz ujęciami.

Poza tym fajnie, ujęcia w nocy są naprawde fajne (zwłaszcza to z miniaturki mi się podoba). Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze w Gdańsku próbuje robić filmy. :) Także propsuje, rób dalej, rób więcej. Elo. :D
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Przy oglądaniu pomyślałem, że mogłoby to lepiej wypaść jako same zdjęcia. Album Gdańska, coś takiego. Kadry są naprawdę dobre, tylko właśnie nie wiem jak to wypadnie jako film.

Odpowiedz
Mogę podpisać się do kolegów wyżej. Podobają mi się kadry i chyba domyślam się co chcesz osiągnąć, ale w sumie to po tym trailerze, mnie juże te dwie minuty starczyłyby na taką dobrą etiudeczkę. Domyślam się, że to ma iść w kierunku "Berlin - Symphonie der Grossstadt", ale to jest naprawdę wyższa szkoła jazdy. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Jeśli ten filmik to będzie pół godziny takich przypadkowych ujęć to będzie to ciężki seans :)

No ale zaczynać (?) od czegoś trzeba, a i sprzęt czy raczej brak czegoś więcej niż telefon to też ograniczenie.

Odpowiedz
Dzięki Wam wszystkim za opinie. Ogólnie chciałem zacząć kręcenie filmów od czegoś najprostrzego bez myślenia nad scenariuszem i organizowaniem ekipy, ale spokojnie - przy kolejnych filmach będzie już jakaś fabuła :)

Ogólnie ten moj debiut to wlasnie taka inspiracja kinem pokroju "Berlin - Symfonia miasta", "Czlowiek z kamerą", "Koyaanisquatsi" czy też czołowką "Manhattanu" Allena. Takie uchwycanie tego co nas otacza i to w taki sposób by robiło większe wrażenie jak rzeczywistośc. To ma własciwie pokazywać taki jeden dzień z życia Gdańska w znacznie ciekawszy sposob niż ten zamysł brzmi.

Jak pojawi się film i Was wynudzi to przyjmę każdą krytykę! :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon