• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NOWE FORUM - problemy
Posty będą okresowo usuwane na prośbę Cassa.

Odpowiedz
Pytanie: a dlaczego tu nie ma tzw. kolorów spoilerowych czcionki? Chodzi o kolory tła, dzieki którym najwygodniej pisze się spoilery.

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Posty będą okresowo usuwane na prośbę Cassa.
Prośba to trochę za wiele powiedziane, to była raczej propozycja. Po prostu akurat w okresie, kiedy miałem odpalić grę, na forum mówiło się o znacznym pożeraniu transferu przez boty, o wynikającej z tego niewydolności forum itd. Dlatego zaproponowałem, że co jakiś czas można by usuwać posty, żeby gra jak najmniej obciążała forum setkami nieprzydatnych wpisów.

Solo napisał(a):Nie zajmowały przecież duzo miejsca na serwerze, ani też nie generowały dodatkowego ruchu
Cóż, po prostu tego właśnie – słusznie czy nie – się obawiałem. Tak czy owak, już jest po ptokach, więc nie ma co wałkować tego tematu.

Solo napisał(a):warto było sobie czasami tam zerknąć, chocby żeby zobaczyć jakie filmy/postacie/aktorzy już b
W wolnej chwili spróbuję dołączyć jakiś spis.

Odpowiedz
A chciałem dobrze :(

Odpowiedz
No i jest dobrze. Nie łam się, daj buzi. :wink:

Odpowiedz
Skoro moj pytanie o kolor czcionki zostało olane, to spytam o inną prosta i użyteczną funkcję, jakiej brakuje na tym forum: automatyczne scalanie postów pisanych jeden pod drugim przez tego samego juzera. Da się to zrobić?

Odpowiedz
dobra, bo jeszcze chwila i nie wytrzymam - jak do ciężkiej cholery można zaznaczyć jakiś temat do którego się nie wchodzi tak, żeby się nie świecił potem jak psu jajca na głownej cały dział?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
W sensie chcesz ignorować ten temat? Wchodzisz do działu, stawiasz ptaszka w białym kwadraciku i na dole pod listą tematów klikasz na "Ignoruj zaznaczone tematy".

Odpowiedz
chce ignorować, ale tak, żeby mi się potem cały dział nie świecił, że ma nowe posty, bo na razie tak właśnie jest, mimo ignorowania

Odpowiedz
Solo napisał(a):Skoro moj pytanie o kolor czcionki zostało olane, to spytam o inną prosta i użyteczną funkcję, jakiej brakuje na tym forum: automatyczne scalanie postów pisanych jeden pod drugim przez tego samego juzera. Da się to zrobić?

- kolorów spojlerowych czcionki nie ma, ale prawdopodobnie będą. kiedy? nie wiem. kiedyś na pewno.
- scalanie dwóch postów jest niemozliwe. kiedy będzie możliwe? nie wiem. kiedyś na pewno.

Odpowiedz
Scalanie włączone.
Tekst w kolorze tła wkrótce.
Na razie tekst można ukrywać opatrując go tagami:
Kod:
[color=#2b2b2b].......[/color]

Mefisto: http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?p=137956#137956

Odpowiedz
ok działa :*
a Ty głosuj normalnie, a nie się wygłupiasz :>

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Scalanie włączone.
Tekst w kolorze tła wkrótce.
Na razie tekst można ukrywać opatrując go tagami:
Kod:
[color=#2b2b2b].......[/color]

Zdecydowanie jest to niewygodne i pewnie mało kto będzie to używać.
Dlaczego po prostu nie dodasz tego koloru do listy kolorów? To dość proste.

Odpowiedz
Możliwe, że zastosowane zostanie inne, bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Odpowiedz
Jeszcze jedna ważna sprawa - dobrze, że dołożyłeś scalanie podwójnych postów, ale warto zrobić taki myk: scalony post (czyli de facto dopisanie przez usera nowego), powoduje że dany temat oznaczony jest jako nieprzeczytany (na żółto), tak jakby pojawił się nowy post.
Bez tego wiele dopisanych postów nie będzie przeczytanych przez zainteresowane osoby, które nie będą wiedzieć, że ktoś coś dopisał.

Odpowiedz
Niestety opcja łączenia postów działa na takiej samej zasadzie jak edycja. Nie ma możliwości oznaczenia edytowanego postu jako 'nowy'.

Odpowiedz
można to obejść:) ktoś, kto będzie chciał odświeżyć dawno nieodwiedzany topic i wyrzucić go na szczyt listy tematów, niech najpierw skopiuje zawartość ostatniego posta, usunie go, po czym utworzy nowy, wklejając do niego "starą" zawartość wzbogaconą o nowe przemyślenia. dzięki temu genialnemu mykowi, który przed chwila wymyśliłem i opatentowałem, zapomniany topic powędruje na szpice i wszyscy się dowiedzą o jego istnieniu:)

Odpowiedz
D'mooN napisał(a):Niestety opcja łączenia postów działa na takiej samej zasadzie jak edycja. Nie ma możliwości oznaczenia edytowanego postu jako 'nowy'.

Poszukaj moda, na co najmniej jednym forum taki paten istniał/istnieje.

Odpowiedz
Mentalu, twoj genialny myk zastosowalem kilka dni temu w temacie o Dragon Ballu :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Warto wiedzieć :cool:
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon