Ankieta: Na jaki film 2014 czekasz najbardziej?
Captain America: The Winter Soldier
The Amazing Spider-Man 2
Godzilla (2014)
X-Men: Days of Future Past
The Hobbit: There and Back Again
[Wyniki ankiety]

Na co do kina w 2014?
Top 3 moich oczekiwań:
- Transcendence - Ogromny potencjał, dobry scenariusz.
- X-Men: Days of Future Past - X-Meni na całego + wraca Brian Singer
- Edge of Tomorrow - Ciekawie wykorzystany motyw pętli czasu, SF, kosmici, estetyka, która mi podchodzi.

Poza tym:
- 47 Ronin - Katany i efekciarstwo. Film obowiązkowo dostanie szansę, ale w powietrzu wisi katastrofa :)
- Captain America: Winter Soldier - Marvel trzyma fajny poziom, Capa lubię, jest i Scarlett...
- Guardians of the Galaxy - Kompletnie nie znam serialu i tak naprawdę czekam na zwiastun. Może z my attention przeskoczą na my curiousity.

Oraz:
- The Grand Budapest Hotel - Obsada! Wygląda to na zabawną szajbę.
- How to Train Your Dragon 2 - Jedynka jest rewelacyjna, więc dwójka to obowiązek, ale zwiastun nie powala.
- Jupiter Ascending - Bo Wachowscy.
- The Expendables III - Bo jestem wiernym fanbojem tych dziadów.
- Interstellar - Scenariusz wywołuje mieszane uczucia. Trzeba będzie zobaczyć.
- The Hobbit: There and Back Again - Głupio byłoby nie pójść na takie widowisko :)
- Sabotage - Bo ekipa.

No i wreszcie:
- Godzilla - Mnie zwiastun nie powalił, ale Godzilla to świetny materiał na widowiskowe kino. Nie sądzę, żeby bardzo spaprali.
- Dawn of the Planet of the Apes - Znów sequel dobrego filmu. Nie zwiastun ale poprzednia część jest dla mnie głównym argumentem żeby mieć to na oku.
- Her - Mam spore obawy. Może być fantastyczny film. Mogą być ciepłe kluchy i banalny pierd.

Odpowiedz
(31-12-2013, 16:41)Gieferg napisał(a): Zdaje się, że w tej dwudziestce nie ma ani jednego filmu na który bym planował się wybrać :)

To współczuję.

Odpowiedz
(31-12-2013, 17:09)desjudi napisał(a): EoT jest czymś świeżym w ramach znanych konwencji (i chyba mangi?).
Skoro tak, to równie świeżo rysuje się np. X-Men: Days of Future Past, bo czegoś takiego w kinie komiksowym jeszcze nie było i ten film - obok Godzilli, a jakże - umieściłbym na tej liście. Ale kręcę nosem, bo natknąłem się tam na nowy wytwór pana od Sali samobójców, ale powiedzmy że tematyka usprawiedliwia ciekawość.

Odpowiedz
Godzilla to kolejna wersja tej samej historii, do tego rimejk, który - gdyby nie powstał - nikt by nie płakał.
X-men to kolejny sequel ze świata, który każdy zna.

Co nie znaczy, że to złe filmy. Mogą być super, ale ja na nie nie czekam. EoT jest inny, choć bazuje na znanych schamatach, to jeszcze nie na tyle ogranych. przynajmniej takim mi się wydaje po pierwszym zwiastunie. I ma Cruise'a i Blunt.

Odpowiedz
Kolejność raczej przypadkowa:

- "Godzilla" - budżetowych mm nigdy za wiele, tym bardziej, że reżyseruje Edwards, którego "Monsters" (przynajmniej wizualnie) bardzo mi się podobał. Tutaj może i powinno być jeszcze lepiej.

- "Endangered" aka "Red Machine" * - Bo nie ma dla mnie nic piękniejszego niż film z cyklu "zadupie i ludzie kontra krwiożerczy zwierz". Oby Hackl tego nie spierdolił.

- "Blutgletscher" aka "The Station" aka "Blood Glacier" aka "Krwawy lodowiec" * - recki zbiera bardzo pozytywne, projekty potworów świetne, może być świetny mm w stylu "Cosia". Recka Crittersa.

- "Wolf Creek 2" * - wiadomo, McLean.

- "Dawn of the Planet of the Apes" - jedynka super, oby dwójka była równie dobra, bo potencjał jest chyba jeszcze większy niż poprzednio.

- "Expendables 3" - stare dziady się biją i strzelają, a ja lubię na to patrzeć ;)

A i tak najbardziej czekam na "Territorial" Holmesa, ale pies wie, kiedy to wyjdzie. Oby już w przyszłym roku.

* - w przypadku tych trzech filmów kino raczej domowe, bo wątpię, żeby gdzieś w UK to grali. No, może nowego McLeana puszczą, ale szanse na to są raczej znikome.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
(31-12-2013, 18:29)Gieferg napisał(a): Niby czemu?

Wielkie studio, sama lista nazwisk i kto za tym stoi, historia i związana z nią tajemnica, plus oryginalny pomysł plus. s.f. to już czyni "Interstellar" filmem więcej niż interesującym i za takim też bym go uważał, gdyby nawet inne nazwiska za nim stały.
OK, ale już mniejsza oto, to tak na szybko lista z głowy:

1. Interstellar (wiadomo)
2. Transcendence (też w sumie wiadomo)
3. Jupiter Ascending (po Cloud Atlas Wachowscy mają u mnie wielki kredyt zaufania, plus s.f.)
4. Edge of Tomorrow (bo s.f. i może być ciekawe)
5. The Grand Budapest Hotel (zapowiada się zabawnie, plus ta obsada)
6. Gone Girl (obsada mnie zniechęca, ale w sumie to Fincher)
7. Song One (o ile wejdzie do kina, bo mam swoje powody)

I w sumie, skoro też jestem wielkim lizusem, to co do listy, to mogę się podczepić pod tę od Desa :)
Po "Iron Manie 3" raczej sobie odpuszczam wszystkie Marvele, chyba że trailery i recenzje "Guardians of the Galaxy" aż tak mnie przekonają.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Moja lista, my precioussss, moja, moja, najlepsza :)

Odpowiedz
Nie jestem fanem nowych produkcji filmowych (wole klasyke), wiec w zasadzie nie czekam z niecierpliwoscia na jakas premiere. Wyjatkiem jest Pod Mocnym Aniolem Smarzowskiego (ciekawe czy wycisnie cos z ksiazki Pilcha ktora moim zdaniem byla bardzo slaba) oraz Dawn of the Planet of the Apes (bardzo lubie serie o malpach). W dniu polskiej premiery Ewolucjii bede prawdopodobnie na urlopie w PL wiec wizyta w kinie jest bardzo prawdopodobna.

Odpowiedz
(31-12-2013, 16:25)desjudi napisał(a): [url=http://film.org.pl/a/artykul/20-najwazniejszych-premier-filmowych-2014-roku-lista-bardzo-subiektywna-46168

Des, na Twojej liście zabrakło mi jednego, bardzo ważnego filmu: Gone Girl Davida Finchera.

Odpowiedz
Wiem, ale jakoś tak po mnie spływa ostatnia twórczość Finchera, więc z premedytacją nie umieściłem :)

Odpowiedz
Na nic nie czekam (oprócz Wilka, ale on chyba już jest). Jestem umiarkowanie zainteresowany Transcendence i Planetą małp, i luknę na 47 Ronin, ale to taka ciekawość na zasadzie patrzenia na gluty po smarknięciu.

Odpowiedz
Masz doprawdy ciekawe obiekty zainteresowań...

Odpowiedz
Jako, że nie mam już wejść do kina za darmo (no chyba, że koledzy poczęstują darmową wejściówką) musiałem zrewidować swoje tegoroczne wypady do kina i listę oczekiwanych filmów. Na dziś dzień wygląda to tak:

Na pewno obejrzę w kinie (w kolejności od największych MUST SEE):
1. Godzilla
2. X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
3. Interstellar
4. Strażnicy galaktyki
5. Niezniszczalni 3
6. Niesamowity Spider-Man 2
7. Hobbit: Tam i z powrotem
8. Zaginiona dziewczyna

Na pewno poszedłbym do kina na Jersey Boys ale 3 miesięczne opóźnienie Polskiej premiery pewnie zaowocuje domowym seansem.

Pozostałe filmy, które mnie interesują to: Transcendencja, Czarownica, Na skraju jutra, Jak wytresować smoka 2, Transformers: Wiek zagłady, Ewolucja planety małp, Herkules, Jupiter: Intronizacja, Wish I Was Here, Get on Up, Wojownicze żółwie ninja, Sin City 2: Damulka warta grzechu, Birdman, Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1, The Skeleton Twins. Nad wypadami do kina na te tytuły będę się musiał mocno zastanowić.

Odpowiedz
Juby, a co z tanimi Spotkaniami Filmowymi w Twoim kinie? Wychacz "Tylko kochankowie przeżyją" i "Grand Budapest Hotel", a nie pożałujesz.

Odpowiedz
Niestety oba filmy będą wyświetlane w podobnych dniach co Godzilla i X-Meni, więc wybór jest dla mnie oczywisty.

Odpowiedz
Czyli jednak Grand Budapest Hotel :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
1. Jeśli wybieram się do kina, to chcę się rozerwać, więc wybieram filmy rozrywkowe, akcję, fantastykę, thriller.
2. Czy pośród 24 wymienionych przeze mnie tytułów widziałeś GBH? Moje zainteresowanie filmami od krysirona jest niemal równe zeru.
3. Tylko kochankowie przeżyją są już w sieci.

Plany na kinowe seanse do końca wakacji to.

25 kwietnia - TASM2 (bilet już zarezerwowany)
16 maja - Godzilla (na pewno w dniu premiery)
23 maja - X-Meni (^to samo)
W sierpniu Strażnicy galaktyki i Niezniszczalni 3 (niekoniecznie w dniu premiery).
Po drodze może jeszcze zahaczę o jakiś film w czerwcu i w lipcu.

Odpowiedz
(23-04-2014, 14:24)Juby napisał(a): 1. Jeśli wybieram się do kina, to chcę się rozerwać, więc wybieram filmy rozrywkowe, akcję, fantastykę, thriller.

GBH to bardzo rozrywkowy film

Cytat:2. Czy pośród 24 wymienionych przeze mnie tytułów widziałeś GBH?

Co nie znaczy, że nie możesz go wziąć pod uwagę :)
A poza tym co taka spina? :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(23-04-2014, 14:34)Mefisto napisał(a): GBH to bardzo rozrywkowy film
Dokładnie. Wybrałem rozrywkowe rzeczy, choć na pewno nieco w innym znaczeniu niż Godzilla. Niemniej oba anglojęzyczne i przyjemne w oglądaniu. Grand Budapest Hotel pełen akcji, humoru i gwiazd Hollywoodu, a przy Tylko kochankowie przeżyją można śmiało mózg wyłączyć i oglądać piękne obrazki, słuchać hipnotyzującej muzyki i delektować się klimatem.
Nie są to, cytyjąc Mentala, "ekranizacje Biblii w reżyserii urugwajskiego zdobywcy złotego Koczkodana na festiwalu w Azerbejdżanie Gabriela Antonio Pereiry" :)

Odpowiedz
Nie spinam się. I ok, te filmy też mogą być rozrywkowe ale mi chodziło bardziej o widowisko. Widzę, że oba podane przez ciebie tytuły krysiron są bardzo dobrze oceniane wśród moich znajomych. Przyjże się im ale w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon