Ankieta: Na jaki film 2014 czekasz najbardziej?
Captain America: The Winter Soldier
The Amazing Spider-Man 2
Godzilla (2014)
X-Men: Days of Future Past
The Hobbit: There and Back Again
[Wyniki ankiety]

Na co do kina w 2014?
No ja też podchodzę do tego projektu ostrożnie, ale w ekipie jest za dużo hiperutalentowanych osób, żeby nawet przeciętny reżyser mógł to zepsuć ;). Oprócz wymienionych przeze mnie wcześniej mamy jeszcze Rogera Deakinsa, Alexandre Desplata, Francine Maisler (casting), Tima Squyresa (montaż) - imo najlepsi żyjący w swoich branżach (z wyjątkiem tylko bardzo dobrego Squyresa). Ostrożnie, ale już powoli się jaram i czekam na trailer.

EDIT: Nawet nie wiedziałem, że zwiastun już się pojawił.

Odpowiedz
Strasznie żem napalony na "Foxcatcher" i ktoś coś wie o jakiejś ewentualnej premierze w Polsce? Kiedy i gdzie?

Odpowiedz
Co to za wybór w ankiecie... O ile Winter Soldier i Days of Future Past rozumiem, to nie mam pojęcia skąd tu Amazing Spider Man 2.
A choć bardzo lubię Tolkiena to po 3 Hobbicie nie oczekuję nie wiadomo czego.

Poza tym - dało się wybrać bardziej blockbusterowo? Trzy filmy komiksowe, godzilla i potomek Władcy Pierścieni.

Ja tam bardziej czekam na te potencjalnie naprawdę dobre filmy.
Na przykład:

Boyhood - film kręcony przez Richarda Linklatera w przeciągu 12 lat. Na SchmoesKnow najwyższa ocena i określony najlepszym filmem roku.
Coś nowego, oryginalnego, wręcz eksperyment.

Gone Girl - thriller z dobrą fabułą i suspensem nakręcony przez Finchera? Jestem all in. Plus ciekawy - nawet jeśli trochę ryzykowny - casting z Benem Affleckiem i Neil Patrick Harrisem.

Inherent Vice - reżyseria Paula Thomasa Andersona i Joaquin Phoenix w głównej roli. Nic więcej mi nie potrzeba.

Foxcatcher - rewelacja Cannes, oszałamiająca metamorfoza Steve'a Carrella, świetny Channing Tatum plus ciekawa historia. Intrygujący film.

Whiplash - zdaniem forumowicza który był w Cannes najlepszy film festiwalu. Plus być może życiowa rola J.K. Simmonsa i interesujący temat.

Knight of Cups - reżyseria Terrence'a Mallicka i obsada przebijająca chyba nawet Grand Budapest Hotel - Ryan Gosling, Christian Bale, Michael Fassbender, Natalie Portman, Rooney Mara, Val Kilmer, Cate Blanchett, Berenice Marlohe. Może być wpadka, ale przy tym twórcy i tych aktorach obejrzeć trzeba. Drzewo Życia mi się osobiście bardzo podobało.

The Judge - Robert Downey Jr jako skorumpowany adwokat, Robert Duvall jako jego ojciec - sędzia, Billy Bob Thornton, Vera Farmiga.

Interstellar - Christopher Nolan, Matthew McCounaghey, być może powrót do naprawdę dobrych filmów tego pierwszego. S-f na poważnie z oszałamiającymi widokami i tematem. To może być coś.

Ewolucja Planety Małp - w przeciwieństwie do dwóch poprzednich części, to może być coś więcej niż blockbuster. Teoretycznie są szanse na arcydzieło s-f. Do tego Andy Serkis jako małpi główny bohater, wśród ludzi Gary Oldman i Jason Clarke (ten gościu ma talent!).

Sin City 2 - to będzie blockbuster. Ale jeśli powróci klimat z jedynki, a jednocześnie poprawią błędy i wady swojego poprzednika... a dużą rolę dostanie Mickey Rourke, to może być film który przebije DOFP w kategorii komiksowej (który póki co jest u mnie w tej kategorii na 1 miejscu).

Chef - film Jona Favreau o... jedzeniu, z Jonem Favreau, Dustinem Hoffmanem, Scarlett Johansson, Robertem Downey Jr, Leguizamo, Cannavale, Vergarą. Plus maksymalna nota w SchmoesKnow.

Macbeth - Szekspir mnie nie interesuje, ale gdy tytułową postać gra Michael Fassbender a jego małżonkę Marion Cotillard, to muszę zobaczyć.

Birdman - Gonzalez Innaritu, Michael Keaton, Naomi Watts, Edward Norton, Emma Stone, Zach Galifianakis. Ciekawe.

Child 44 - thriller w czasach wojny z Tomem Hardy, Garym Oldmanem i Noomi Rapace.

The Drop - ostatni film Gandolfiniego, z Tomem Hardym i Noomi Rapace (znowu ten duet?).

The Disappearance of Eleanor Rigby - duet James McAvoy i Jessica Chastain plus interesująca fabuła.

Winter Sleep - zwycięzca Cannes. Cisza w mediach i temat sugerują wielki zawód, ale po tylu doskonałych filmach z ostatnich lat muszę sam się przekonać.

No i jeśli chodzi o blockbustery, gdy już jest po premierze doskonałych Winter Soldier i Days of Future Past (jednego z najlepszych i najlepszego filmu komiksowego wszechczasów), zostaje wspomniane wyżej Sin City 2, Ewolucję Planety Małp i intrygujące Guardians of the Galaxy.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Cytat:Plus ciekawy - nawet jeśli trochę ryzykowny - casting z Benem Affleckiem i Neil Patrick Harrisem.

A Tyler Perry? :D

U mnie przede wszystkim Inherent Vice, a żeby nie powtarzać po innych zobaczę też w tym roku Let's Be Cops (Uwielbiam zarówno Johnsona jak i Wayansa - plus fajny, prosty koncept) i Hot Tub Time Machine 2.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(09-07-2014, 18:07)Capt. Nascimento napisał(a): Inherent Vice - reżyseria Paula Thomasa Andersona i Joaquin Phoenix w głównej roli. Nic więcej mi nie potrzeba.

Knight of Cups - reżyseria Terrence'a Mallicka i obsada przebijająca chyba nawet Grand Budapest Hotel - Ryan Gosling, Christian Bale, Michael Fassbender, Natalie Portman, Rooney Mara, Val Kilmer, Cate Blanchett, Berenice Marlohe. Może być wpadka, ale przy tym twórcy i tych aktorach obejrzeć trzeba. Drzewo Życia mi się osobiście bardzo podobało.

Macbeth - Szekspir mnie nie interesuje, ale gdy tytułową postać gra Michael Fassbender a jego małżonkę Marion Cotillard, to muszę zobaczyć.
IV nie dobije do nas w 2014 roku więc chyba się nie liczy na tej liście :P
W przypadku "Mackbetha" to nawet nie wiadomo czy w USA wyjdzie w 2014
A Malick z tym "Knight of Cups" to się pewnie do końca tej dekady nie wyrobi.

zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Póki co chyba nadal Knight of Cups jest planowany na 2014 więc się zobaczy. :P

A, właśnie, zapomniałem wspomnieć o "The Fault in our Stars" który zbiera masakrycznie dobre recenzje.

No i co by nie było, zapewne Peter Jackson znowu zrobi durne cameo, idiotyczne walki w stylu skakania po głowach, grubasa w beczce albo Legolasa-Terminatora, zero grawitacji i poczucia zagrożenia... ale jest nuta nadzieji, że do trzech razy sztuka.
Zresztą i tak będę czekał, bo to Hobbit. :P
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Niektórych z tych filmów rzeczywiście się chyba nie doczekasz w Polsce w 2014 roku.
A na nowego Cronenberga i Miyazakiego nie czekasz?
Mnie ostatnio wpadło w oko "Porwanie Michela Houellebecqa", które wejdzie do kin 24 września. Ma świetny opis, lubię takie zakręcone filmy. Na NH pewnie nie zobaczę, ale do września już niedaleko.
http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=7115

Odpowiedz
Lista tegorocznych filmów, na które jeszcze czekam:

1. Interstellar
2. Gone Girl
3. The Hobbit: The Battle of the Five Armies
4. Horrible Bosses 2
5. The Hunger Games: Mockingjay Part 1
6. Annabelle
7. Birdman
8. Dumb and Dumber To
9. Sin City: A Dame to Die For
10. Nightcrawler
11. The Equalizer
12. The Skeleton Twins
13. Wish I Was Here
14. Foxcatcher
15. Exodus: Gods and Kings
16. Big Hero 6

Pogrubione to te, na które planuje iść do kina, a dodatkowo pokolorowane na czerwono to te, na które do kina idę na pewno, niezależnie od recenzji.

A to filmy, które już miały premiery ale nie zdążyłem ich jeszcze zobaczyć (do nadrobienia, w kolejności od najbardziej oczekiwanych): Enemy > Edge of Tomorrow > The Fault in Our Stars > Jersey Boys (Eastwood) > 22 Jump Street > Lucy > Transformers: Age of Extinction > Teenage Mutant Ninja Turtles > Maleficent > Neighbors > Get on Up > How to Train Your Dragon 2 > Hercules > Grand Budapest Hotel

Odpowiedz
A gdzie "The Guest", "Big Eyes" i "Kingsman: The Secret Service"?

Odpowiedz
"Kingsmana" przesunęli na następny rok :)
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Co?! Kuźwa, miałem nadzieję na kolejny zajebisty film Vaughna, jeszcze w tym roku. Szkoda;(

Odpowiedz
(10-08-2014, 18:05)Crash napisał(a): A gdzie "The Guest", "Big Eyes" i "Kingsman: The Secret Service"?

stary, koleś ma wytłuszczonego Hobbita, Hunger Games i Horrible Bosses 2 - to przypadek kompletnie stracony :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Większość tego co chciałem w tym roku zobaczyć w kinie już zaliczone, z pewniaków został tylko Hobbit i może wybiorę się jeszcze na coś z tego:

- Żółwie
- Miasto 44
- Dumb & DUmber
- Exodus

I na 99% nic ponad to. Na chwilę obecną to już rozpiska na 2015 się tworzy.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
(09-07-2014, 19:19)Capt. Nascimento napisał(a): Póki co chyba nadal Knight of Cups jest planowany na 2014 więc się zobaczy. :P

Tak swoją drogą, to Fassbender, Mara i Gosling nie grają w tym filmie, tylko w jakimś innym - nie wiadomo kiedy wyjdzie. Ba, nawet tytułu jeszcze nie ma. "Knight of Cups" to główna rola Bale'a i Portman (chyba xD)

(10-08-2014, 20:47)Crash napisał(a): Co?! Kuźwa, miałem nadzieję na kolejny zajebisty film Vaughna, jeszcze w tym roku. Szkoda;(
Przesunięto na luty 2015, prawdopodobnie z powodu dokrętek.

(10-08-2014, 23:24)Gieferg napisał(a): - Exodus
styczeń przyszłego roku

Mi też został tylko "Hobbit" na liście (choć wątpię w jakość ostatniej części) i może pójdę na "Interstellar" Nolana. Z "Żółwi (...)" zrezygnowałem na rzecz "Strażników Galaktyki" i w sumie wyszło, że był to bardzo dobry pomysł :)
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
No to i ja wrzucę swoje plany kinowe do końca roku 2014. Łącznie z poprzednim tygodniem, bo jeszcze nie zdążyłem tych filmów obejrzeć. Kolejność chronologicznie wg daty polskiej premiery:

Sierpień 2014

Boyhood – absolutny mus, w zasadzie mam już plan kiedy i gdzie obejrzę, sam proces tworzenia mnie już fascynuje, bardzo lubię inne filmy Linklatera, w tym trylogię Before, niemal wszyscy, którzy widzieli są zachwyceni, a przynajmniej Ci, których gust bardzo cenię

Zrywa się wiatr – lubię Miyazakiego, to jego ostatni film, nawet jeśli się okaże jednym ze słabszych to na pewno warto, nominacja do Oscara, rzadka okazja by zobaczyć anime w kinie, obejrzę w ramach karnetu, więc nie sposób opuścić

Inne interesujące mnie, jak starczy czasu to w kinie, jak nie to w domu:
Hotel

Wrzesień 2014

Omar – jeden z najlepszych filmów ostatniego WFF, nominacja do Oscara, rzadko okazja zobaczyć film z Palestyny

Miasto 44 – niby nie lubię „Sali samobójców”, ale jestem bardzo ciekawy jak Komasa przerobi film wojenny na swój styl i polskie kino na amerykańskie pełne patosu, zresztą dziewczyna nie pozwoli mi nie pójść:)

Porwanie Michela Houellebecqa – bardzo ciekawy pomysł na paradokument, opuściłem na NH, trzeba nadrobić

Inne interesujące mnie, jak starczy czasu to w kinie, jak nie to w domu (kilka na pewno wybiorę):
Małe stłuczki, Mój pies Killer, Gdybym tylko tu był, Sin City 2: Damulka warta grzechu, Zostań, jeśli kochasz, Zanim zasnę, Serce lwa, Wilcze dzieci, Bez litości, Efekt domina, Pewnego razu na Dzikim Wschodzie, Witamy w Nowym Jorku

Październik 2014

Zimowy sen – Złota Palma, jeden z najważniejszych filmów roku, opuszczone na NH, uwielbiam kino tureckie, choć 3 filmy Ceylana oceniłem „ledwie” na 7, jestem bardzo ciekawy jak będzie z tym

Geograf przepił globus – podobno jeden z najlepszych filmów na ostatnim WFF, bardzo żałowałem, że opuściłem, opinie znajomych bardzo zachęcają

Zaginiona dziewczyna – wiadomo, nowy Fincher, trzeba obejrzeć

Bogowie – obejrzę głównie dlatego, że darmowy seans na Filmwebowym Offilne, ale też bardzo lubię Kota, żal mi było, że po świetnym „Skazanym na Bluesa”, tak mało szans dostał na dobre filmy (”Erratum”), a tylko w komediach głupich grał

Dzikie historie – Offline, opuszczone na NH, dobre recenzje, jestem zainteresowany

Mama – nie lubię kina gejowskiego, ale lubię filmy Dolana, to najlepszy reżyser obecnie z młodego pokolenia (poniżej 30 lat), nagrody w Cannes tylko dodają smaczku

Inne interesujące mnie, jak starczy czasu to w kinie, jak nie to w domu (kilka na pewno wybiorę):
Krocząc wśród cieni, Annabelle, Joe, Dracula Historia Nieznana, Klub Jimmy'ego, Alfabet, Jeziorak, Sędzia, Brud, Xenia, Furia, Get on Up, 20 000 dni na ziemi, The Guest, Roxanne

Listopad 2014

Interstellar – wiadomo, nowy Nolan, kolejna zapewne świetna rola McC, mam lekkie obawy, ale i tak koniecznie do kina

Mapy Gwiazd – nowe Cronenberg, którego bardzo lubię, Cannes, gwiazdy w obsadzie, koniecznie

Lewiatan – nowy Zwiagincew, Cannes – dobre recenzje, bardzo dobre oceny znajomych, którzy widzieli na NH, nie mogę się doczekać

Obywatel, The November Man, Głupi i głupszy 2, Majdan. Rewolucja godności, Cuda, Mów mi Vincent, Brudny szmal, Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1, Pojmani, Wielka Szóstka, Nightcrawler

Grudzień 2014

Hobbit: Bitwa pięciu armii – wiadomo, dwie poprzednie części widziałem w kinie w 48 klatkach, ten podobnie, choć oczywiście wolałem Władcę Pierścieni

Inne interesujące mnie, jak starczy czasu to w kinie, jak nie to w domu (kilka na pewno wybiorę, póki co niewiele jeszcze wiem o premierach grudniowych):
Get Santa, Powiedzmy sobie wszystko, Pęknięcia w betonie, Władca wszechświata

Dodatkowo muszę wspomnieć o radującej mnie fali wznowień klasyki, większość z nich już widziałem, ale jak będzie okazja powtórzyć w kinie to pójdę:
Tramwaj zwany pożądaniem, Buntownik bez powodu, Co się zdarzyło Baby Jane?, Mechaniczna pomarańcza, Potop, La Strada, Egzorcysta, Pielgrzym , Pieskie życie, Rio Bravo, 2001: Odyseja kosmiczna, Kolor purpury, Imperium Słońca, Co się wydarzyło w Madison County

Ależ zestaw klasyków :):):)

Odpowiedz
O co chodzi z tymi klasykami? To będzie jakaś szersza dystrybucja? Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest dystrybutorem, ale część tych filmów była w kinach studyjnych w ramach "trasy" klasyków Warnera kilka miesięcy temu a teraz widzę, że są daty od września do grudnia, nawet na filmwebie podopisywane.

Odpowiedz
Tak, Stowarzyszenie zachęcone sukcesem tej trasy objazdowej, wprowadza ponownie filmy do kin do dystrybucji. Oczywiście obejmie ona niestety tylko kilka może kilkanaście kin studyjnych w Polsce, ale zawsze coś. Inni dystrybutorzy też od czasu do czasu wprowadzają do kin klasyki, choćby Vivarto niemal wszystkie Chapliny. Tylko, że nigdy tego nie było aż tak dużo. Teraz niemal co tydzień jeden będzie w kinach:) Choćby dlatego by poprzeć tę inicjatywę pójdę do kina. Naprawdę jest w czym przebierać. "Mechaniczna Pomarańcza" wymaga odświeżenia:)

Odpowiedz
(30-05-2014, 17:37)Juby napisał(a): Gdyby puścili Terminatora na 30 lecie powstania filmu to może bym się wybrał, ale tymi tytułami Iluzjon mnie nie przekonał (wole za free obejrzeć na blu lub DVD).

02.10.2015, godz 19:00 Iluzjon, Warszawa :)
http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/446/wojny-swiatow.html

Odpowiedz
Sorry, ale już powtarzałem T1 w tym roku na blu. ;)

Odpowiedz
Powtarzałeś "Terminatora" a to będzie "Elektroniczny morderca";) Świetna jakość Blu, to jednak nie podniszczona klimatyczna kopia z lat 80-tych, a domowy seans to nie to samo co double bill (podwójne seanse, do których nawiązali Tarantino i Rodrigez) w towarzystwie samych pasjonatów gatunku i z prelekcją. Jako, że to pierwszy dzień przeglądu pewnie będzie tez darmowy poczęstunek.
Ale jak wolisz się wykręcić, to trudno;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon